Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίζει να είναι το πιο απαράδεκτο κινητό στο θέμα με τις γρατζουνιές. Εμένα έκανε ένα σημαδάκι που θέλεις μικροσκόπιο για να το δεις αλλά μου τη δίνει γιατί το είδα και το ξέρω. Και το προσέχω σαν τα μάτια μου.

Έχω αλλάξει άπειρα κινητά από εποχής motorola, bosch που τα φόρτιζες οκτώ ώρες και είχαν αναμονή οκτώ ώρες. Προστασία οθόνης είχα μόνο σε ένα nexus 5x επειδή την είχε ο προηγούμενος κάτοχος που το πήρα μεταχειρισμένο.

ΠΟΤΕ δεν είχα πρόβλημα. Από 6,4 οθόνες μέχρι την πιο μικρή και σχεδόν όλες τις μάρκες.

Δεν το περίμενα από ένα τόσο ακριβό κινητό. Άσε που λερώνεται για πλάκα...

 

στο σασι στο εκανε? νομιζω οτι ειναι τοσο μαλακο που κανει για πλακα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ποιο χρώμα έχεις?

Coral Blue. Πανέμορφο (για μένα) και το κρύβω με θήκες γιατί γρανζτουνιέται.

Μιλάμε για κινητό που είναι στα χέρια μου, στο τσαντάκι μόνο του με θήκη ή τυλιγμένο με το πανάκι που το σκουπίζω, στο τραπέζι/κομοδίνο/γραφείο.

Ένα ανεπαίσθητο σημαδάκι στην οθόνη. Πρέπει να στο πω για να το δεις. Δεν μπορώ να καταλάβω πως έγινε. Μπορεί να έβηξα και να τρόμαξε. Ξέρω γω..

Αλλά εγώ το βλέπω και με κλειστά τα μάτια. Νιώθω πως είναι εκεί και με κοροϊδεύει. :angry:

Edited by freco
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα σε καταλαβαίνω, έτσι ψείρας είμαι κι εγώ με πανακια και δερμάτινο μπουγκί ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά!εδώ και 2 μέρες κάτοχος της συσκευής.Πρώτα δείγματα θετικά.Έχω ακόμα μια αμφιβολία στο κατά πόσο άξιζε η μετάβαση απο to S7 Edge,η οποία ελπίζω με το καιρό να εξαφανιστεί.Προληπτικά πάντως,χθες πήγα στη μεγάλη Γερμανική αλυσίδα και το πέρασα μεμβράνη νανοτεχνολογίας μπρος πίσω.Το αποτέλεσμα είναι πολύ ικανοποιητικό,ολιγόλεπτη διαδικασία με κόστος συνολικά 27 ευρώ (15 οθόνη + 12 πλάτη).Πιστεύω το ποσό δεν είναι απαγορευτικό και επειδή το είχα βάλει και στο προηγούμενο τηλέφωνο που είχα,μπορώ να επιβεβαιώσω πως κρατάει.Καλό απόγευμα σε όλους!
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος, ευχαριστούμε και καλοδουλετο το νέο σου κινητό ✌

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ πάντως με g6 και s7 edge ( το'χω έναν χρόνο περίπου) μια βδομάδα δίπλα δίπλα, δεν μου πήγαινε να δώσω το 7edge ,έχει πραγματάκια που σε κάνουν να το ξεβαριέσαι ας είμαι μαζί του εδώ κι ένα χρόνο όπως προανέφερα. Εμφανισιακά το 6 πιο σύγχρονο, η οθόνη όμως και το περιβάλλον του edge με την nougat φοβερό...περιμενω να δω το v30 για την πιο πιθανή μετάβαση ΑΝ δεν αργήσουν να το ρίξουν στην αγορά και χάσουν τελικά το ....παιχνιδι.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Coral Blue. Πανέμορφο (για μένα) και το κρύβω με θήκες γιατί γρανζτουνιέται.

Μιλάμε για κινητό που είναι στα χέρια μου, στο τσαντάκι μόνο του με θήκη ή τυλιγμένο με το πανάκι που το σκουπίζω, στο τραπέζι/κομοδίνο/γραφείο.

Ένα ανεπαίσθητο σημαδάκι στην οθόνη. Πρέπει να στο πω για να το δεις. Δεν μπορώ να καταλάβω πως έγινε. Μπορεί να έβηξα και να τρόμαξε. Ξέρω γω..

Αλλά εγώ το βλέπω και με κλειστά τα μάτια. Νιώθω πως είναι εκεί και με κοροϊδεύει. :angry:

 

Λογικό είναι να σου έχει κάνει ανεπαίσθητο σημαδάκι στην οθόνη αφού το βάζεις στο τσαντάκι σου. Έστω και με θήκη, έστω και μόνο του μέσα στο τσαντάκι.

...Η οθόνη ΔΕΝ πρέπει να έρχεται σε επαφή με τίποτα άλλο εκτός των δαχτύλων μας...και μόνο μέσα σε θήκη wallet cover (book θήκη δηλαδή) και μόνο της samsung, όχι third party θήκες.

Αλλιώς τα μικροσημαδάκια στην οθόνη ή έστω οι μικρές αραχνιές που θα φαίνονται στον ήλιο ή κάτω από λάμπα θα υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχω διαβάσει παιδιά. Όμως εγώ αναφέρθηκα σε μεμβράνη, όχι σταγόνες. Σταγόνες δεν έχω βάλει ποτέ και δεν γνωρίζω την αποτελεσματικότητα τους. Όμως για την μεμβράνη τους μπορώ να πω με σιγουριά ότι κάνει δουλειά. (άσχετο αλλά έχω το plus, όμως δεν αλλάζει η ουσία)
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχω διαβάσει παιδιά. Όμως εγώ αναφέρθηκα σε μεμβράνη, όχι σταγόνες. Σταγόνες δεν έχω βάλει ποτέ και δεν γνωρίζω την αποτελεσματικότητα τους. Όμως για την μεμβράνη τους μπορώ να πω με σιγουριά ότι κάνει δουλειά. (άσχετο αλλά έχω το plus, όμως δεν αλλάζει η ουσία)

 

Προφανώς αναφέρεσαι στην μεμβράνη που τοποθετεί το Media Markt. Να σε ρωτήσω: στην κάτω πλευρά η μεμβράνη φτάνει μέχρι το κάτω μέρος της συσκευής ή σταματάει λίγο μετά το τέλος της ωφέλιμης επιφάνειας της οθόνης?

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς αναφέρεσαι στην μεμβράνη που τοποθετεί το Media Markt. Να σε ρωτήσω: στην κάτω πλευρά η μεμβράνη φτάνει μέχρι το κάτω μέρος της συσκευής ή σταματάει λίγο μετά το τέλος της ωφέλιμης επιφάνειας της οθόνης?

 

Εχουν δυο ειδη μεμβρανης για τα edge, μια πληρους καλυψης εως τις ακρες της οθονης και μια case friendly που σταματαει ελαχιστα πιο μεσα για να μην τη σηκωνουν οι θηκες.

"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

Στη δική μου συσκευή η μεμβράνη σταματάει περίπου 1 με 1,5 χιλιοστό πριν τις άκρες της οθόνης. (Πάνω κάτω και αριστερά δεξιά) το ίδιο ισχύει και για την πλάτη της συσκευής, προφανώς για το λόγο που είπε ο φίλος σχετικά με τις θήκες. Στο δικό μου ακόμα ρισκάρω και δεν έβαλα θήκη (είναι πολύ πιο όμορφο έτσι αν και επικίνδυνο) παρόλο που έχω 2 θήκες.
Link to comment
Share on other sites

Coral Blue. Πανέμορφο (για μένα) και το κρύβω με θήκες γιατί γρανζτουνιέται.

Μιλάμε για κινητό που είναι στα χέρια μου, στο τσαντάκι μόνο του με θήκη ή τυλιγμένο με το πανάκι που το σκουπίζω, στο τραπέζι/κομοδίνο/γραφείο.

Ένα ανεπαίσθητο σημαδάκι στην οθόνη. Πρέπει να στο πω για να το δεις. Δεν μπορώ να καταλάβω πως έγινε. Μπορεί να έβηξα και να τρόμαξε. Ξέρω γω..

Αλλά εγώ το βλέπω και με κλειστά τα μάτια. Νιώθω πως είναι εκεί και με κοροϊδεύει. :angry:

 

Οποιος ειναι ψειρας σε αυτον τυχαινουν τα πιο πολλα περιεργα να ξερεις. Εγω μια θηκη εχω και το βαζω οπου ναναι. Απλα το βγαζω μια στο τοσο και το καθαριζω απο τη θηκη απο σκονες. Και δν εχει τπτ απο γρατζουνιες.Ακομα και πεσιμο απο 1 μετρο σχεδον δν εχει τπτ:D

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς ΦΠΑ? Έχω ακούσει για 300+!

Το έχεις πάει?

 

Δεν το έχω πάει, επικοινώνησα μέσω email και μου έστειλαν την τιμη για αντικατάσταση οθόνης μόνο, χωρίς κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μια ερώτηση. Πως απενεργοποιούμε το κουμπί ενεργοποίησης της οθόνης που βρίσκεται πάνω στην οθόνη;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μια ερώτηση. Πως απενεργοποιούμε το κουμπί ενεργοποίησης της οθόνης που βρίσκεται πάνω στην οθόνη;

 

Αν εννοείς το κρυφό home button, δεν απενεργοποιείται. Φαντάζομαι θα σε ενοχλεί όταν καθαρίζεις πχ την οθόνη και αυτή ανάβει. Και εγώ ενοχλούμουν αρχικά αλλά τελικά το έχω εκτιμήσει πολύ αυτό το feature γιατί ανοίγω την οθόνη με touch. Παλιότερα δεν το πετύχαινα αμέσως και με τσάντιζε. Πλέον το πετυχαίνω κατευθείαν κάθε φορά (η δύναμη της συνήθειας). :)

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς το κρυφό home button, δεν απενεργοποιείται. Φαντάζομαι θα σε ενοχλεί όταν καθαρίζεις πχ την οθόνη και αυτή ανάβει. Και εγώ ενοχλούμουν αρχικά αλλά τελικά το έχω εκτιμήσει πολύ αυτό το feature γιατί ανοίγω την οθόνη με touch. Παλιότερα δεν το πετύχαινα αμέσως και με τσάντιζε. Πλέον το πετυχαίνω κατευθείαν κάθε φορά (η δύναμη της συνήθειας). :)
Που βρίσκεται αυτό το κουμπί; Το κεντρικό κάτω εννοείτε; Που είναι ευαίσθητο στην πίεση;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι αφορά η εγγύηση?και διαρκεί 24 μήνες?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης έκανα και την επέκταση εγγύησης κατά 6 μήνες που έχει σε προσφορά το Samsung members.και λέει 'εντός εγγύησης Εξαρτήματα 24 μήνες,εργατικά 24 μήνες.+ άλλους 6 την επεκταση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω πάει, επικοινώνησα μέσω email και μου έστειλαν την τιμη για αντικατάσταση οθόνης μόνο, χωρίς κάτι άλλο.

 

Οκ. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

ήθελα να ρωτήσω δυο πράγματα

1)Πως μπορώ να βαλω default την sd card για αποθήκευση αρχείων όταν κανω download ?

2)εχω φτιαξει στην sd card ένα φακελο με Video αλλα δεν τον βλεπω στο gallery app πως μπορω να το δω ?

Ευχαριστω

N9 Best phone ever
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Το αγαπημένο κινητό μου, το έσπασα στην εθνική οδό. Διαλύθηκε η οθόνη και η πλάτη. Το τηλέφωνο όμως δείχνει "ζωντανό". Και φορτίζει και ενημερώσεις ηχούν και φωτιζόμενες ενδείξεις έχει αναλόγως των εφαρμογών. Φούξια για παράδειγμα στο viber, κόκκινο στην φόρτιση και πράσινο όταν γεμίζει η μπαταρία.

Το ερώτημά μου λοιπόν. Αφού δεν έχω οθόνη, πως μπορώ να κάνω κλωνοποίηση των δεδομένων μου με το πρόγραμμα της Samsung ή και με άλλη μάρκα κινητού και επίσης μεταφορά δεδομένων, από την στιγμή που δεν μπορώ να δώσω εντολές από το ίδιο το κινητό μιας και δεν έχουμε οθόνη; Υπάρχει τρόπος; Πρόγραμμα;

Ευχαριστώ.

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Πόσες μέρες κάνει η αλλαγή κάμερας ξέρουμε; To πάμε σε οποιαδήποτε από τα service points που έχει στο site, έτσι δεν είναι; Edited by pierce21
Ericsson R380s ,Sony Ericsson T68 , Sagem MyX6 , Sharp GX30, Sharp V802 ,Sony Ericsson K810i, Motorola Milestone , Motorola Razr, LG Nexus 5, Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...