Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλημέρα,

Γνωρίζει κανείς γιατι δεν μου εμφανίζεται καθόλου, η επιλογή, Indentify unsaved number στο call options;

Link to comment
Share on other sites

παιδια ποιος ξερει να μ πει με ποιο τροπο θα περασω οτι ειχα απο το s7 στο s8 ?

υπαρχει καποια πατεντα οπως τα iphone με το icloud?

 

(ρυθμισεις,επαφες,εικονες και γενικα ολα)

Link to comment
Share on other sites

παιδια ποιος ξερει να μ πει με ποιο τροπο θα περασω οτι ειχα απο το s7 στο s8 ?

υπαρχει καποια πατεντα οπως τα iphone με το icloud?

 

(ρυθμισεις,επαφες,εικονες και γενικα ολα)

 

Είναι πάρα πολύ εύκολο και σου "κλωνοποιεί" το s7 στο καινούργιο. Έχει έναν αντάπτορα το s7 και το 8 εαν θυμάμαι καλά και συνδέεις το ενα κινητό με το άλλο μαζί. Και μετά σε οδηγεί αυτό. Είναι ένα πρόγραμμα που έχει η samsung ενσωματωμένο. Ίσως να πρέπει να κάνεις σύνδεση με account στην εταιρία. Πανεύκολο!

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

παιδια ποιος ξερει να μ πει με ποιο τροπο θα περασω οτι ειχα απο το s7 στο s8 ?

υπαρχει καποια πατεντα οπως τα iphone με το icloud?

 

(ρυθμισεις,επαφες,εικονες και γενικα ολα)

 

δοκίμασες το samsung smart switch

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Αν φορτίσω με τον φορτιστή του s8 κάποια άλλη συσκευή που δεν υποστηρίζει ταχεία φόρτιση όπως πχ το Bluetooth ακουστικό μου, πώς θα φορτίσει; Με τι ταχύτητα δηλαδή και υπάρχει περίπτωση να της δημιουργήσει πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Αν φορτίσω με τον φορτιστή του s8 κάποια άλλη συσκευή που δεν υποστηρίζει ταχεία φόρτιση όπως πχ το Bluetooth ακουστικό μου, πώς θα φορτίσει; Με τι ταχύτητα δηλαδή και υπάρχει περίπτωση να της δημιουργήσει πρόβλημα;

 

Θα φορτίσει κανονικά, απλά χωρίς ταχεία φόρτιση. Μην ανησυχείς.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια..το παρέλαβα σήμερα μετά από σ7 edge..καμια ουσιαστική διαφορά θα έλεγα ..επεισης είμαι στο wifi δίπλα στο ρουτερ με φουλ σήμα και καμία φορά το πιάνει για 1 δευτερολεπτο και δείχνει ότι χάνει μια με δυο γραμμες το σήμα και μετά το ξαναβρίσκει φουλ..τι παίζει;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μεταφέρω τις επαφές που έχω από exchange στο Google;;;

 

Γράψε στο πισί σου google contacts.

Κάπου αριστερά θα δεις εισαγωγή επαφών από outlook.

Αυτό ήταν.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια..το παρέλαβα σήμερα μετά από σ7 edge..καμια ουσιαστική διαφορά θα έλεγα ..επεισης είμαι στο wifi δίπλα στο ρουτερ με φουλ σήμα και καμία φορά το πιάνει για 1 δευτερολεπτο και δείχνει ότι χάνει μια με δυο γραμμες το σήμα και μετά το ξαναβρίσκει φουλ..τι παίζει;

 

πήρα στην εταιρία και μ λενε ότι δεν είναι τίποτα κ ότι έτσι απεκονιζει το σήμα ή συσκευη(λες και δε το ξερα)..με το σ7 edge δίπλα δε το δω αυτό το θέμα..ξερεις κανεις;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Χθές βράδυ κατάφερα να σπάσω το κινητό πέφτοντάς μου απο τα χέρια στην εθνική οδό καθώς κινιόμουν με μηχανή.

Η πίσω πλευρά σχεδόν άθικτη, η οθόνη δεν υπάρχει και απο κάτω όπως βλέπω έχει μεγάλου πάχους κάτι σαν αλουμίνιο. Πατάω το μπουτόν του κινητού και αυτό ενεργοποιήθηκε. Έβγαλα την sim απο μέσα και την έβαλα πρίν λίγο σε άλλη συσκευή και μόλις συγχρόνισα τον gmail λογαριασμό μου, άκουσα το s8 να παράγει έναν ήχο! Άρα λειτουργεί. Επίσης αναβοσβήνει το φούξια χρώμα ειδοποιήσεων του viber. Οτι έχω νέο μήνυμα. Το έβαλα σε υπολογιστή αλλα δεν έβλεπε τον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης. Ίσως ήταν και θέμα του μενού βέβαια το οποίο δεν μπορώ να δουλέψω δίχως την οθόνη.

Το κινητό έχει κάποια ελπίδα διάσωσης; Η είναι πλέον κατεστραμμένο; Έχω πολλά δεδομένα σημαντικά μέσα, πολλές επαγγελματικές σημειώσεις και άλλα πολλά.

Και που να αποτανθώ εαν γνωρίζετε για κάποιο κατάστημα; Φυσικά στην samsung δεν πλησιάζω, θα μου ζητάνε (εαν φτιάχνεται βέβαια) περισσότερα χρήματα και απο την αξία του κινητού.

επίσης στην Samsung δεν υφίσταται αλλαγή hardware χωρίς υποχρεωτικό hard reset. οπότε εκτός του κόστους θα χάσεις και τα σημαντικά δεδομένα σου.

πραγματικά σε αυτό έχουν ανεξήγητο κόλλημα, ότι και να τους πεις δεν καταλαβαίνουν. Στην smartec με το που περνάς την είσοδο και αναπνέεις τον αέρα τους σου κάνουν hard reset και μετά τους λες γιατί πήγες.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γράψε στο πισί σου google contacts.

Κάπου αριστερά θα δεις εισαγωγή επαφών από outlook.

Αυτό ήταν.

 

Δεν κατάλαβα. Προσπαθώ να μεταφέρω τις επαφές που έχω από το exchange account του κινητού στο Google account του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

επίσης στην Samsung δεν υφίσταται αλλαγή hardware χωρίς υποχρεωτικό hard reset. οπότε εκτός του κόστους θα χάσεις και τα σημαντικά δεδομένα σου.

πραγματικά σε αυτό έχουν ανεξήγητο κόλλημα, ότι και να τους πεις δεν καταλαβαίνουν. Στην smartec με το που περνάς την είσοδο και αναπνέεις τον αέρα τους σου κάνουν hard reset και μετά τους λες γιατί πήγες.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

:lol::lol::lol::lol:

 

περα απο την πλακα , εχεις απολυτο δίκιο.

αλλα εχω την εντυπωση οτι εχει να κανει με τα προσωπικα δεδομενα, και ειναι αναγκασμενοι βαση εσωτερικων κανονισμων.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα. Προσπαθώ να μεταφέρω τις επαφές που έχω από το exchange account του κινητού στο Google account του κινητού.

 

https://support.office.com/en-us/article/Transfer-contacts-between-Outlook-and-Google-Gmail-12034a90-acbd-4dd4-87db-946815cf55cb

Link to comment
Share on other sites

 

Φιλέ σε ευχαριστώ. Δεν υπάρχει τρόπος να γίνει μέσα απο το κινητο; σε ένα g5 που είχα έκανα αντιγραφή από exchange σε Google μέσα από τις ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια..το παρέλαβα σήμερα μετά από σ7 edge..καμια ουσιαστική διαφορά θα έλεγα ..επεισης είμαι στο wifi δίπλα στο ρουτερ με φουλ σήμα και καμία φορά το πιάνει για 1 δευτερολεπτο και δείχνει ότι χάνει μια με δυο γραμμες το σήμα και μετά το ξαναβρίσκει φουλ..τι παίζει;

 

αν δεν άξιζε να το πάρεις, έπρεπε να το αξιολογήσεις πριν το αγοράσεις.

εντύπωση μου κάνει πάντως. που ενώ το παρέλαβες σήμερα όπως γράφεις και παραπάνω.

πρόλαβες να κάνεις σύγκριση και να βγάλεις συμπεράσματα.

υποθέτω έχεις κάνει όλες τις σχετικές αναβαθμίσεις και επανεκκίνηση του νέου σου κινητού;

σχετικά με το wi fi, έχεις κάποιο πρόβλημα πρακτικό;

δηλαδή δεν έχεις σύνδεση ή ταχύτητα, σε ικανοποιητική απόσταση; ή απλά σε ενοχλεί που αλλάζουν οι γραμμές σήματος;

και τέλος οι διαφορές που επισήμανα εγώ, πριν το αγοράσω γιατί το έψαξα είναι οι παρακάτω.

τα έκανα αντιγραφή από το skroutz και τα κάνω επικόλληση εδώ.

1) έχει την καλύτερη οθόνη στο μικρότερο μέγεθος κινητού στον κόσμο.

2) θα έχει αναβάθμιση στα επόμενα 2 λειτουργικά που θα κυκλοφορήσουν .

3) έχει διπλάσια χωρητικότητα 64gb αντί 32.

4) έχει καλύτερο επεξεργαστή.

5) έχει μικρότερες διαστάσεις, παρότι έχει μεγαλύτερη οθόνη.

6) είναι πιο όμορφο.

7) έχει τζάμι gorilla glass 5.

8) βγάζει καλύτερες φωτογραφίες. (ειδικά νυχτερινές)

9) έχει καλύτερη μπροστινή κάμερα.

10) υποστηρίζει Bluetooth 5.0

11) υποστηρίζει LTE-A (4CA) Cat16 1024/150 Mbps

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

αν δεν άξιζε να το πάρεις, έπρεπε να το αξιολογήσεις πριν το αγοράσεις.

εντύπωση μου κάνει πάντως. που ενώ το παρέλαβες σήμερα όπως γράφεις και παραπάνω.

πρόλαβες να κάνεις σύγκριση και να βγάλεις συμπεράσματα.

υποθέτω έχεις κάνει όλες τις σχετικές αναβαθμίσεις και επανεκκίνηση του νέου σου κινητού;

σχετικά με το wi fi, έχεις κάποιο πρόβλημα πρακτικό;

δηλαδή δεν έχεις σύνδεση ή ταχύτητα, σε ικανοποιητική απόσταση; ή απλά σε ενοχλεί που αλλάζουν οι γραμμές σήματος;

και τέλος οι διαφορές που επισήμανα εγώ, πριν το αγοράσω γιατί το έψαξα είναι οι παρακάτω.

τα έκανα αντιγραφή από το skroutz και τα κάνω επικόλληση εδώ.

1) έχει την καλύτερη οθόνη στο μικρότερο μέγεθος κινητού στον κόσμο.

2) θα έχει αναβάθμιση στα επόμενα 2 λειτουργικά που θα κυκλοφορήσουν .

3) έχει διπλάσια χωρητικότητα 64gb αντί 32.

4) έχει καλύτερο επεξεργαστή.

5) έχει μικρότερες διαστάσεις, παρότι έχει μεγαλύτερη οθόνη.

6) είναι πιο όμορφο.

7) έχει τζάμι gorilla glass 5.

8) βγάζει καλύτερες φωτογραφίες. (ειδικά νυχτερινές)

9) έχει καλύτερη μπροστινή κάμερα.

10) υποστηρίζει Bluetooth 5.0

11) υποστηρίζει LTE-A (4CA) Cat16 1024/150 Mbps

 

 

όχι ευτυχώς κάποια πρακτική διαφορά δεν βλέπω απλά ναι με ενοχλεί που δίπλα στο ρουτερ το βλέπω να χάνει μια γραμμή για ένα second πχ χωρίς λόγο .με εκνευρίζει γιατί παλιότερα είχα στείλει iphone πίσω στην εταιρία για τέτοιο λόγο .

Επίσης εντάξει είναι compact το τηλέφωνο δε λέω αλλά η οθόνη του σ7 edge ήταν πιο χορταστική λόγο πλάτους και η μπαταρία σαφώς καλύτερη..

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

όχι ευτυχώς κάποια πρακτική διαφορά δεν βλέπω απλά ναι με ενοχλεί που δίπλα στο ρουτερ το βλέπω να χάνει μια γραμμή για ένα second πχ χωρίς λόγο .με εκνευρίζει γιατί παλιότερα είχα στείλει iphone πίσω στην εταιρία για τέτοιο λόγο .

Επίσης εντάξει είναι compact το τηλέφωνο δε λέω αλλά η οθόνη του σ7 edge ήταν πιο χορταστική λόγο πλάτους και η μπαταρία σαφώς καλύτερη..

βρε φίλε,προσπαθώ να σε καταλάβω.

όμως πριν το αγοράσεις, δεν έψαξες τι διαφορές έχει;

πήγες απλά έδωσες ένα μηνιάτικο και τώρα βλέπεις τις διαφορές;

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν να ήθελε πιο "φρέσκο" μοντέλο με καλύτερη μεταπώληση στο μέλλον και μια αλλαγή στο φινάλε.Όπως και να χει το 8 είναι σίγουρα πιο σύγχρονο με καλούδια παραπάνω, όμως και το s7 edge παραμένει μια εξαιρετική υλοποίηση ακόμη και σήμερα.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

βρε φίλε,προσπαθώ να σε καταλάβω.

όμως πριν το αγοράσεις, δεν έψαξες τι διαφορές έχει;

πήγες απλά έδωσες ένα μηνιάτικο και τώρα βλέπεις τις διαφορές;

 

είχα δει πολλά videos και είχα διαβάσει αρκετά κι εδώ..το πήρα γιατί μ άρεσε πολύ το design του.

γενικά αλλάζω τηλέφωνα κάθε λιγο κ λιγάκι (το έχω λοξα) όπως πολλοί από εμάς εδώ μέσα νομίζω..μου αρέσει το τηλέφωνο δεν είπα το αντιθετο ομως το s7 edge για μένα είναι αξεπεραστο..η οθόνη ειδικά είναι πολύ χορταστική..γενικα παρά το compact μέγεθος του s8 η οθόνη του s7 edge παραμένει για μένα μια οθόνη με κορυφαίες αναλογίες και νομίζω εξυπηρετεί καλύτερα έτσι όπως είναι δομημενη σε πλάτος παρά την μακρόστενη του s8.

Για μενα η πιο ουσιαστικη διαφορα ειναι η μπροστα κάμερα..τα αλλα ειναι λεπτομερειες για μενα..Αυτή είναι η προσωπική μου άποψη..

Edited by geohatzzz
Link to comment
Share on other sites

https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s8/SM-G950F/COS/download/G950FXXU1AQH3/186230/

 

Αυτοί που επιμένουν με cosmote λόγο VoLte.. μπορούν να δοκιμάσουν το πρόσφατο Firmware..

Link to comment
Share on other sites

https://www.sammobile.com/...U1AQH3/186230/

 

Αυτοί που επιμένουν με cosmote λόγο VoLte.. μπορούν να δοκιμάσουν το πρόσφατο Firmware..

 

Φίλε τι ακριβώς είναι αυτό; πάτησα στο link αλλά δεν κατάλαβα τι κάνει

Link to comment
Share on other sites

https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s8/SM-G950F/COS/download/G950FXXU1AQH3/186230/

 

Αυτοί που επιμένουν με cosmote λόγο VoLte.. μπορούν να δοκιμάσουν το πρόσφατο Firmware..

 

Είδα να λένε ότι το s7 edge με EU firmware δουλεύει κανονικά το volte. Το δικό μου που είναι eu γιατί δεν το βγάζει και πρέπει να βάλω λογισμικό cosmote. :O

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε το OnePlus 5... κι εφυγε! Ηρθε το HTC U11... κι εφυγε! Ηρθε σημερα και το S8... ας ελπισουμε να μεινει λιγο περισσοτερο! :D
If God is for us... Who can be against us?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...