Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

613.44mb δεν το λες και security update...για να δούμε....

 

Edit: Μόλις έκανα κι εγώ ένα check και μου το έβγαλε. Φυσικά και δεν θα το κάνω άμεσα, κι όταν προχωρήσω, μόνο μέσω smart switch! Όχι ΟΤΑ.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς το Coral Blue??

Κυκλοφορεί σε πολλά σκρουτζομάγαζα.

Αν ναι, ας κάνει τον κόπο να γράψει εντυπώσεις του συγκεκριμένου χρώματος. Και αν καλύπτεται κανονικά από 2ετή επίσημη εγγύηση της samsung hellas?

Link to comment
Share on other sites

Η καινουρια ROM περιεχει και FW Update για την Camera

 

What's new:

* Android 7.0

* May security patches (Samsung Android Security Updates)

* Stability Improvements

* Camera Firmware updated

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς το Coral Blue??

Κυκλοφορεί σε πολλά σκρουτζομάγαζα.

Αν ναι, ας κάνει τον κόπο να γράψει εντυπώσεις του συγκεκριμένου χρώματος. Και αν καλύπτεται κανονικά από 2ετή επίσημη εγγύηση της samsung hellas?

 

Εγώ το έχω και μου είπαν κανονικά δύο χρόνια. ¨Εχω και ξεχωριστό χαρτί εγγύησης.

Το χρώμα είναι για τα δικά μου γούστα ΤΕΛΕΙΟ.

Ή αυτό ή το archido-grey θα έπαιρνα :lol:

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

613.44mb δεν το λες και security update...για να δούμε....

 

Edit: Μόλις έκανα κι εγώ ένα check και μου το έβγαλε. Φυσικά και δεν θα το κάνω άμεσα, κι όταν προχωρήσω, μόνο μέσω smart switch! Όχι ΟΤΑ.

 

ΜΕΣΩ SMART SWITCH πως γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες,δουλευοντας ολα τα note της σειρας και τώρα note 5 ,θελω να πάρω το s8 μου φαίνεται πιο βολικο απο το plus και ικανοποιητική οθονη.Το θέμα ειναι εσεις βγάζετε τη μέρα με το μικρο; εσεις που ειχατε note πως σας φάνηκε η μετάβαση;

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες,δουλευοντας ολα τα note της σειρας και τώρα note 5 ,θελω να πάρω το s8 μου φαίνεται πιο βολικο απο το plus και ικανοποιητική οθονη.Το θέμα ειναι εσεις βγάζετε τη μέρα με το μικρο; εσεις που ειχατε note πως σας φάνηκε η μετάβαση;

 

 

Δεν θα σε προβληματίσει η αυτόνομια του.

Ημέρα άνετα θα σε βγάλει.

Είναι αρκουντος ικανοποιητική ένα 15μερο που το είχα.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

613.44mb δεν το λες και security update...για να δούμε....

 

Edit: Μόλις έκανα κι εγώ ένα check και μου το έβγαλε. Φυσικά και δεν θα το κάνω άμεσα, κι όταν προχωρήσω, μόνο μέσω smart switch! Όχι ΟΤΑ.

 

ΜΕΣΩ SMART SWITCH πως γίνεται?

Είναι απλούστατο...απλά το συνδέεις στο pc που έχεις την τελευταια έκδοση του smart switch εγκατεστημένη, και κατευθείαν σου βγάζει ότι υπάρχει νεο λογισμικό για την συσκευή σου, και προχωράς. Εγώ κάνω ένα backup πάντα πριν τα update, για σιγουριά.

 

Εκεί το αρχείο, είναι 3.4Gb αντί για 613.44mb που δείχνει στο κινητό, για να καταλάβεις την διαφορά. Κατεβάζει όλο το λογισμικό!

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by tfd1978
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες,δουλευοντας ολα τα note της σειρας και τώρα note 5 ,θελω να πάρω το s8 μου φαίνεται πιο βολικο απο το plus και ικανοποιητική οθονη.Το θέμα ειναι εσεις βγάζετε τη μέρα με το μικρο; εσεις που ειχατε note πως σας φάνηκε η μετάβαση;

 

Δεν θα σου πρότεινα να πας από note5 σε s8....θα πάθεις πολιτισμικό σοκ...! εννοώ στο μέγεθος της οθόνης, θα σου φανεί μικρή.

Εκτός και αν κρατήσεις και το note5 και έχεις και το s8.

Αλλιώς πας γιά s8plus ή ακόμα καλύτερα περιμένεις το Note8.

Link to comment
Share on other sites

Είναι απλούστατο...απλά το συνδέεις στο pc που έχεις την τελευταια έκδοση του smart switch εγκατεστημένη, και κατευθείαν σου βγάζει ότι υπάρχει νεο λογισμικό για την συσκευή σου, και προχωράς. Εγώ κάνω ένα backup πάντα πριν τα update, για σιγουριά.

 

Εκεί το αρχείο, είναι 3.4Gb αντί για 613.44mb που δείχνει στο κινητό, για να καταλάβεις την διαφορά. Κατεβάζει όλο το λογισμικό!

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το ιδιο ειναι ακριβως απλα στην μια περιπτωση ειναι σε πακετο συμπιεσμενο για καποιον που μπορει να το κατεβασει με Data Plan εξου και το unpack αφου κατεβει και στην περιπτωση του Smart Switch ειναι αυτουσιο. Ειτε στην μια ειτε στην αλλη περιπτωση ειναι ακριβως το ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες,δουλευοντας ολα τα note της σειρας και τώρα note 5 ,θελω να πάρω το s8 μου φαίνεται πιο βολικο απο το plus και ικανοποιητική οθονη.Το θέμα ειναι εσεις βγάζετε τη μέρα με το μικρο; εσεις που ειχατε note πως σας φάνηκε η μετάβαση;

Μέρα και όχι μόνο ...μιάμιση μέρα με 5μισή ώρες οθόνη βγάζω με όλα ανοιχτά

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Το ιδιο ειναι ακριβως απλα στην μια περιπτωση ειναι σε πακετο συμπιεσμενο για καποιον που μπορει να το κατεβασει με Data Plan εξου και το unpack αφου κατεβει και στην περιπτωση του Smart Switch ειναι αυτουσιο. Ειτε στην μια ειτε στην αλλη περιπτωση ειναι ακριβως το ιδιο.

 

 

 

Το θέμα δεν είναι αν είναι το ίδιο (που είναι όντως), άλλα ότι ποτέ δεν είχα θέμα αναβαθμίζοντας μέσω pc. Ενώ μέσω OTA έχουν γίνει πολλά και διάφορα. Το πεδίο κάνω πάντα και στο iPhone, εδώ και χρόνια. Και επίσης και στα δύο λειτουργικά, όταν είναι μεγάλη αναβάθμιση (πχ από 6 σε 7 στο android), κάνω καθαρή εγκατάσταση.

 

Όλα αυτά είναι προσωπική γνώμη και άποψη, μετά από χρόνια χρήσης! Δεν είναι ευαγγέλιο ή γραμμένα σε κάποιο manual. Το λέω για να μην παρεξηγηθώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...Νεος κάτοχος της συσκευής και εγώ...Προσωπικα εμένα μου αφήνει αναμικτα συναισθήματα προερχόμενος από mate 9 και mi mix....Αλλα δεν είναι επί του παρόντος...

Αυτό που είδα τώρα ,μόλις άνοιξα το wifi , ηταν οτι μου εβγαλε ενημέρωση λογισμικού και μόλις πάτησα μου εβγαλε ότι είναι αναβθισμενο με την τελευταία έκδοση....

G950FXXU1AQDG/

G950FOVF1AQDG/

G950FXXU1AQDG

Τι είναι όλες αυτές οι εκδόσεις και πως μου εβγαλε ενημέρωση εφόσον μου λεει ότι είναι ενημερωμένο....

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι υπάρχει ένα πρόβλημα με την κάμερα.

Όταν δοκίμασα να βγάλω φωτογραφία την πρώτη φορά, το φόντο ήταν τελείως θολό.

Πήγα την συσκευή αμέσως στο σέρβις και ο τεχνικός χτύπησε με το δάκτυλο την κάμερα και όλα διόρθωσαν. Πήρα την συσκευή και έφυγα. Αυτό που έγινε συμβαίνει μου είπε από πτώση του τηλεφώνου συνήθως.

Παρατήρηση: Όταν στην οθόνη με το δάκτυλο ορίζουμε σημείο...δεν κάνει η κάμερα ένα είδος κίνησης να εστιάσει?

Εμένα παραμένει συνεχώς κολλημένη...

 

Η συσκευή τελικά (μέ χρήση DOA) αντικαταστάθηκε με καινούρια, μετά 3 ημέρες από την αγορά της.

Εξαιρετική η συμπεριφορά από το κατάστημα .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...Νεος κάτοχος της συσκευής και εγώ...Προσωπικα εμένα μου αφήνει αναμικτα συναισθήματα προερχόμενος από mate 9 και mi mix....Αλλα δεν είναι επί του παρόντος...

Αυτό που είδα τώρα ,μόλις άνοιξα το wifi , ηταν οτι μου εβγαλε ενημέρωση λογισμικού και μόλις πάτησα μου εβγαλε ότι είναι αναβθισμενο με την τελευταία έκδοση....

G950FXXU1AQDG/

G950FOVF1AQDG/

G950FXXU1AQDG

Τι είναι όλες αυτές οι εκδόσεις και πως μου εβγαλε ενημέρωση εφόσον μου λεει ότι είναι ενημερωμένο....

 

Έχεις την προηγούμενη έκδοση, η νεα ειναι η QEB

Link to comment
Share on other sites

Έχεις την προηγούμενη έκδοση, η νεα ειναι η QEB

 

Ναι αλλά γιατί ενώ μου την εβγαλε στις ειδοποιήσεις οταν πηγα να την κατεβάσω έγραφα ότι διαθέτω το τελευταίο λογισμικό????

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά γιατί ενώ μου την εβγαλε στις ειδοποιήσεις οταν πηγα να την κατεβάσω έγραφα ότι διαθέτω το τελευταίο λογισμικό????

 

Είναι από τα παιδικά προβλήματα που έχουν ακόμα. βαλε στο pc με το smart switch και πιστεύω θα στην βγάλει.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ την έβαλα χτες την αναβάθμιση.μετά έκανα κι ένα format και καπάκι ξανά στήσιμο.

Ενα backup του Nova launcher στο drive....πέρασμά ξανά ο κωδικός του wifi,Google account,samsung account κι όλα επιστρέφουν όπως ήταν.

Εγώ είχα ένα θέμα,πού και πού,ανά 3-4 μέρες,πηγαίνοντας να κάνω κλήση,ενώ έκανε κανονικά ούτε άκουγα από το Bluetooth η το ακουστικό της συσκευής,ούτε και με άκουγαν.δεν ξέρω γιατί.

Ελπίζω πάντως να μην ήταν τίποτα hardware θέμα.με restart έστρωνε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εβαλα το smart switch και δεν μου βγαζει οτι πρεπει να κανω αναβαθμιση λογισμικου ενω στο τηλεφωνο το βγαζει .

κανω κατι λαθος? εκανα backup αλλα δεν βγαζει κατι αλλο

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Το θέμα δεν είναι αν είναι το ίδιο (που είναι όντως), άλλα ότι ποτέ δεν είχα θέμα αναβαθμίζοντας μέσω pc. Ενώ μέσω OTA έχουν γίνει πολλά και διάφορα. Το πεδίο κάνω πάντα και στο iPhone, εδώ και χρόνια. Και επίσης και στα δύο λειτουργικά, όταν είναι μεγάλη αναβάθμιση (πχ από 6 σε 7 στο android), κάνω καθαρή εγκατάσταση.

 

Όλα αυτά είναι προσωπική γνώμη και άποψη, μετά από χρόνια χρήσης! Δεν είναι ευαγγέλιο ή γραμμένα σε κάποιο manual. Το λέω για να μην παρεξηγηθώ!

 

Σε αυτο που λες συμφωνω και εχεις δικιο. Απλα τονισα οτι ειναι ολοιδια τα πακετα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κι εγώ την έβαλα χτες την αναβάθμιση.μετά έκανα κι ένα format και καπάκι ξανά στήσιμο.

Ενα backup του Nova launcher στο drive....πέρασμά ξανά ο κωδικός του wifi,Google account,samsung account κι όλα επιστρέφουν όπως ήταν.

Εγώ είχα ένα θέμα,πού και πού,ανά 3-4 μέρες,πηγαίνοντας να κάνω κλήση,ενώ έκανε κανονικά ούτε άκουγα από το Bluetooth η το ακουστικό της συσκευής,ούτε και με άκουγαν.δεν ξέρω γιατί.

Ελπίζω πάντως να μην ήταν τίποτα hardware θέμα.με restart έστρωνε.

 

Μια ερωτηση βρε παιδια σε ολους εσας που κανετε επαναφορα γιατι ποτε δεν καταφερα αυτο που θελω και δεν ξερω αν γινεται.

Οταν κανω επαναφορα απο backup (backup απο smartswitch) ερχονται ολα ρυθμισεις, κωδικοι wifi, applications κλπ αλλα παντα πρεπει να καθομαι να κανω login και configuration σε ολα τα apps μετα. Υπαρχει τροπος να επαναφερθουν ολα αυτουσια χωρις να καθομαι να σεταρω εφαρμογες?

Μηπως πρεπει να κανω διαφορετικα το backup?

 

ΥΓ: Εχω παρατηρησει οτι οταν κανω backup δεν μου τραβαει τις φωτο που εχω σε folders με αρχειο .nomedia μεσα

Link to comment
Share on other sites

εγω ξαναδοκιμασα και ενω το βγαζει το κινητο οτι εχει αναβαθμιση το smart switch δεν βγαζει τιποτα μονο την εκδοση λογισμικου που εχω. εχει κανεις αποψη?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...