Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντωμεταξύ παρέλαβα εχθές και σε arctic silver και εδώ δίπλα δίπλα με orchid gray.

 

b356a8681e79983f534432884adb09cc.jpg

[...]

 

Οι μετατροπείς είναι από USB-C σε USB-A και σε microUSB? Περιέχονται στην αυθεντική συσκευασία?

Link to comment
Share on other sites

Οι μετατροπείς είναι από USB-C σε USB-A και σε microUSB? Περιέχονται στην αυθεντική συσκευασία?

Έχει έναν από usb c σε micro USB

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, σκεφτομαι και γω να το παρω, αλλα λεω μηπως περιμενω να πεσει η τιμη!

ποσο μπορει να πεσει τους επομενους 2 μηνες?

θυμαται κανεις την πτωση τιμης του s7?

Link to comment
Share on other sites

Το σίγουρο είναι ότι σε μισό μήνα απ την επίσημη κυκλοφορία έπεσε πάνω από 100€ πάντωςfb9b17e8d474e98baec6aa7d535b6df2.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω μέχρι τέλος Ιουλίου θα είναι 625-645 στο σκρουτζ. Επίσης μπορείς να δεις τις τιμές του s7 edge και πως κυμαίνονταν πέρυσι τέτοιο καιρό στο σκρουτζ κ το καλοκαίρι

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, κοίταξα την εξέλιξη τιμής του s7 edge και πάνω στο δίμηνο η τιμή πέφτει πάνω από 200ε, η πτώση τιμής αργότερα πέφτει πολύ πιο αργά...οπότε για όποιον δεν θέλει να περιμένει πολύ,αλλά θέλει και καλή τιμή, το δίμηνο είναι μια χαρά!! :D
Link to comment
Share on other sites

Ίσως ακόμα πιο κάτω. Η αρχική των 800+ ήταν πολύ υψηλή.

Άντε να πέσει γιατί έχω ψηθεί πολύ...

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν τον Ιούλιο π.χ έχει 630 και το παίρνεις μεταχειρισμένο σε τέλεια κατάσταση 530-550 δεν το λες και άσχημα..

702 αν και ακόμα πανάκριβο σαν να άρχισε να γλυκαίνει κάπως απτά 830 που ζητούσαν κ ζητάνε οι αλυσίδες που είναι για πέταμα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να κανω μια ερωτηση οταν μου αναβει το notification led φαινεται αχνα στην άκρη της να έχει μπει μια σκονιτσα η κατι αλλο εσωτερικα του τζαμιου . λετε να έχω κανα προβλημα με το αδιαβροχο της συσκευής? θα βγαλω φωτο οταν παω σπιτι να σας το δειξω. το εχει καποιος αλλος? δεν φαινετε απολυτα στρογγυλό το φως δηλαδη..
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθει το κουμπί bixby ή να αντικατασταθεί με άλλη λειτουργία;

 

 

http://www.androidauthority.com/remap-samsung-galaxy-s8-bixby-button-google-assistant-766441/

 

Εγώ με Button Mapper το αντικατέστησα με άλλες λειτουργίες.

Δουλευει όμως μόνο με το αρχικό software,όσοι κάνανε αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση λογισμικού έχει αφαιρεθεί η δυνατότητα.

 

Κοιτα τις εναλλακτικές πάνω που προσωπικά όλες τις δοκίμασα και δεν έμεινα απολυτα ευχαριστημένος.

 

Μόνο με Button Mapper ήμουν ευχαριστημένος.

 

1b0397932c0ab330a9bca0b93d1a7b32.jpg

 

θα ηθελα να κανω μια ερωτηση οταν μου αναβει το notification led φαινεται αχνα στην άκρη της να έχει μπει μια σκονιτσα η κατι αλλο εσωτερικα του τζαμιου . λετε να έχω κανα προβλημα με το αδιαβροχο της συσκευής? θα βγαλω φωτο οταν παω σπιτι να σας το δειξω. το εχει καποιος αλλος? δεν φαινετε απολυτα στρογγυλό το φως δηλαδη..

 

Κανενα θέμα με 3 συσκευές μάλιστα που πέρασαν από τα χέρια μου.

Οι μετατροπείς είναι από USB-C σε USB-A και σε microUSB? Περιέχονται στην αυθεντική συσκευασία?

 

Ακριβως όπως τα είπες.

Ναι σε όλα!

Στην οθόνη,ποια ρύθμισή προτιμάτε;

 

Εχετε δει κάποια αξιοσημείωτη διαφορά στην κατανάλωσή της μπαταρίας αν επιλέξετε full ανάλυσή;

 

Σήμερα το έβαλα στο full...αλλά δεν έχω ακόμα άποψη.

 

Στην maximum το δούλευα και ουδέποτε θα το έριχνα σε κατώτερη ανάλυση.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια.Ηθελα να ρωτήσω τους κατοχους της συσκευής τι ακριβώς παίζει με τη προβολή βίντεο και φωτογραφιών σε 16:9 αναλογία.Υπάρχει αυτοματη προσαρμογή του βίντεο στις διαστάσεις της οθονης όπως έχω δει σε κάποια reviews στην εφαρμογή youtube για ολες τις εφαρμογές προβολής βίντεο και αν ναι γίνεται εύκολα αυτοματα η με κάποιο συνδυασμό ?Το ίδιο ισχύει για τις φωτογραφίες? Γενικά σας προβληματιζει αυτό το σημείο?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζει κανενας προβλημα με την εφαρμογη του outlook? Εχω 2 λογαριασμους περασμενους. Και ανα τακτα χρονικα διαστηματα μεσα στην ημερα μου ζηταει να περασω τον κωδικο για τον ενα απο τους 2, μησυγχρονιζοντας τιποτα αν δεν τον περασω... Τι στο καλο;
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ την μαμισια εφαρμογή όπου έχω outlook account συνδεδεμένο και λειτουργεί άψογα.

Δεν έχω βάλει το outlook app.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζει κανενας προβλημα με την εφαρμογη του outlook? Εχω 2 λογαριασμους περασμενους. Και ανα τακτα χρονικα διαστηματα μεσα στην ημερα μου ζηταει να περασω τον κωδικο για τον ενα απο τους 2, μησυγχρονιζοντας τιποτα αν δεν τον περασω... Τι στο καλο;

 

Εγω με παρομοιο Setup (2 Accounts) κανενα απολυτως προβλημα σε 2 μερες λειτουργιας. Εχω απενεργοποιημενο τον συγχρονισμο ομως (Αν αυτο παιζει κανεναν ρολο). Επειδη προτιμω να μπαινω και να τσεκαρω manual

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ πείτε μου αν την έχετε σαν εικονίδιο γιατι δεν το βρίσκω αν και είναι εγκαταστημένη και σήμερα έκανε αναβάθμιση το (Beaming Service for Samsung)

Δεν βρίσκω την εφαρμογή που βαζω τις κάρτες απο σούπερ μαρκετς με τα barcode

Edited by manolis
Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ πείτε μου αν την έχετε σαν εικονίδιο γιατι δεν το βρίσκω αν και είναι εγκαταστημένη και σήμερα έκανε αναβάθμιση το (Beaming Service for Samsung)

Δεν βρίσκω την εφαρμογή που βαζω τις κάρτες απο σούπερ μαρκετς με τα barcode

Μου είχε έρθει ειδοποίηση ότι σταματάει η εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει το s8 plus αλλά όχι το s8. Live. Σε βίντεο σε you tube βλέπω στο ύψος είναι ίδιο ίσως και λίγο μικρότερο από s7 edge. Είναι κ στο πλάτος μικρότερο αν βλέπω καλά; και στο s8+ είναι πιο πλατυ πέρα απτό μεγαλύτερο ύψος λόγω οθόνης. Αν ισχύει αυτό στο Πλάτος γιατί το καναν αυτό και δεν βγάλανε το ίδιο πλάτος και τα δύο s8 με διαφορετικό ύψος; δεν ξέρω αν θα μπορούσα να πάω σε στενότερη οθόνη απτό s7 edge αν και θέμα συνήθειας είναι όλα.

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ πείτε μου αν την έχετε σαν εικονίδιο γιατι δεν το βρίσκω αν και είναι εγκαταστημένη και σήμερα έκανε αναβάθμιση το (Beaming Service for Samsung)

Δεν βρίσκω την εφαρμογή που βαζω τις κάρτες απο σούπερ μαρκετς με τα barcode

Δεν υπάρχει σαν αυτόνομη εφαρμογή. Πρέπει να κατεβάσεις κάποια 3η από το play store και συνεργάζονται μετά. Παλιά είχα χρησιμοποιήσει το beep n go αλλά το έχω αφήσει οπότε δεν μπορώ να σου προτείνω κάποια αυτή την στιγμή. Με ένα search στο play store κάτι ανάλογο θα βρεις.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει το s8 plus αλλά όχι το s8. Live. Σε βίντεο σε you tube βλέπω στο ύψος είναι ίδιο ίσως και λίγο μικρότερο από s7 edge. Είναι κ στο πλάτος μικρότερο αν βλέπω καλά; και στο s8+ είναι πιο πλατυ πέρα απτό μεγαλύτερο ύψος λόγω οθόνης. Αν ισχύει αυτό στο Πλάτος γιατί το καναν αυτό και δεν βγάλανε το ίδιο πλάτος και τα δύο s8 με διαφορετικό ύψος; δεν ξέρω αν θα μπορούσα να πάω σε στενότερη οθόνη απτό s7 edge αν και θέμα συνήθειας είναι όλα.

 

Αυτό θιγω στο θέμα του s8 plus. Ότι η τόσο στενή οθόνη σε περιορίζει λίγο σε browsing, χάνεις την μισή οθόνη στις φώτο και δεν φτάνεις υη μπάρα πάνω γιατί αν και έχει ίδιο ύψος με s7 edge, επειδή έχει μειώσει μπεζελ το δάχτυλο σου πρέπει να πάει πιο πάνω ενώ ήδη είσαι πιο χαμηλά αφού και κάτω έχει κατέβει το μενού. Έτσι γίνεται δύσκολη η χρήση της μπάρας. Και εγώ θα ήθελα μείωση μπεζελ στην παλιά αναλογία. Ίσως το plus είναι καλύτερη επιλογή για browsing και φώτο. Την μπάρα δεν την φτάνεις είτε με το ενα είτε με το άλλο. Αυτά από μένα μέχρι να παραλάβω..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

στον ασφαλη φακελο δεν μπορω πχ να προσθεσω το drompox δεν γινεται?

 

απο σο ειδα κλειδωνεις φωτο και εικονες...

 

και κατι ακομα γινεται πχ μια εφαρμογη να ανοιγει μονο με αποτυπωμα?αν ναι πως?

 

παιδευομαι τοση ωρα ακρη δεν βρισκω

Link to comment
Share on other sites

Άντε και εγώ μια ερώτηση ακόμα. Στο always on display μπορούμε να αλλάξουμε τους χρόνους κλειδώματος που με το που κλείσω την θήκη άμεσα κλειδώνει?και μετά βαρεμάρα με το σκάνερ να ανοίξει πάλι το κινητό ενώ πρέπει να το σάρωση και με το χέρι??Μέσα στο αμάξι ή αναγνώριση ίριδας δεν μου είπανε με τίποτα κατά τα άλλα είναι άμεσο το ξεκλείδωμα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...