Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητό σε ενημερώνει για τα δικαιώματα που χρησιμοποιεί η κάθε εφαρμογή.

Feature είναι, όχι bug :)

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

για να μην ανοιγω ολοκληρη αγγελια, οποιος θελει glass case friendly δινω αυτο αφου ο πωλητης εκανε λαθος και αντι για plus μου εστειλε για απλο...οσο το πηρα.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάτοχος s8. Σήμερα πήγα για αντικατάσταση οθόνης και μπροστινής κάμερας λόγω κάποιων θεμάτων, ευτυχώς είμαι σε εγγύηση. Ερώτηση: την παλιά οθόνη και κάμερα τα παίρνω πίσω ή τα κρατάει η samsung; Ευχαριστώ! Edited by Jimo7
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως τα κρατάνε, το μόνο που σου δίνουν είναι το χαρτί με τις αναγραφόμενες αλλαγές, αντικαταστάσεις των εξαρτημάτων που έγιναν στην συσκευή σου.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι δίνουν κανονικά, ας μας που παιδιά που έχουν επισκεφθεί το σέρβις και γνωρίζουν καλύτερα σε αυτές τις περιπτώσεις.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως τον ρώτησα αν παίρνω κάποιο χαρτί και μου λέει όχι όχι τίποτα.

Καλησπερα.Εγω σε αντικατασταση οθονης πηρα χαρτι και μαλιστα μου ειπαν να το φερω μαζι μου για να παραλαβω.

Link to comment
Share on other sites

Χαρτί που αναφέρει την ζημιά, την κατάσταση της συσκευής, τα στοιχεία και τι αλλάξανε.

Αυτό ισχύει γενικότερα σε όλα τα σέρβις ούτως ή άλλως.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε αναβάθμιση 449 mb, ελληνικό από cosmote.

Διορθώσεις στην σταθερότητα της κάμερας αναφέρει κυρίως

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις μου ήρθε αναβάθμιση 492 mb, ελληνικό από cosmote.

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Χαρτί που αναφέρει την ζημιά, την κατάσταση της συσκευής, τα στοιχεία και τι αλλάξανε.

Αυτό ισχύει γενικότερα σε όλα τα σέρβις ούτως ή άλλως.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Τι να πω... Εξουσιοδοτημένο σέρβις λένε μετά...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε αναβάθμιση 449 mb, ελληνικό από cosmote.

Διορθώσεις στην σταθερότητα της κάμερας αναφέρει κυρίως

Και σε μένα χθες βράδυ....ενημέρωση ασφαλείας Ιουλίου.

Άρα δεν ισχύει το σενάριο ότι θα παίρναμε κατευθείαν αυτής του Αυγούστου εξ'ου και η καθυστέρηση.

Link to comment
Share on other sites

ηδη επρεπε να το εχεις στειλει πισω, καμμια εταιρεια δεν το στελνει ετσι, η συσκευασια εχει ανοιχθει.
Φίλε μου και σε μένα έτσι είχε έρθει το s7 πριν ένα χρόνο. Νομίζω είναι πολιτική να γίνεται κάποιος έλεγχος και είναι φυσιολογικό.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμενα προχθες μου ηρθε ενημερωση με ασφαλειας Αυγουστου , γερμανικο , πρωτη φορα τοσο νωρις , ημερομηνια που ειχε βγει ελεγε 03/08
Link to comment
Share on other sites

Μόλις προέκυψε το εξής πρόβλημα και θα ήθελα να σας ρωτήσω αν ξέρετε τι παίζει σχετικα με εγγύηση κλπ..

 

Τα κουμπιά Volume Up/Down δεν κλικάρονται καλά..δηλαδη δεν νιωθεις το κλικ οταν τα πατας, παρόλαυτα λειτουργούν κανονικότατα. Το πρόβλημα ειναι εφόσον έχουν χάσει σε αρκετα σημαντικό βαθμό το "click" τους πλέον έχει γίνει δύσκολο να καταλάβω αν πατιούνται ή οχι με την θήκη με αποτέλεσμα να αυξάνεται ή να μειώνεται ραγδαία ο ήχος..

 

Είναι στην εγγύηση? Κοντεύει να κλείσει χρόνο το κινιτό τέλος του μήνα.

Edited by Xployd
Link to comment
Share on other sites

Μόλις προέκυψε το εξής πρόβλημα και θα ήθελα να σας ρωτήσω αν ξέρετε τι παίζει σχετικα με εγγύηση κλπ..

 

Τα κουμπιά Volume Up/Down δεν κλικάρονται καλά..δηλαδη δεν νιωθεις το κλικ οταν τα πατας, παρόλαυτα λειτουργούν κανονικότατα. Το πρόβλημα ειναι εφόσον έχουν χάσει σε αρκετα σημαντικό βαθμό το "click" τους πλέον έχει γίνει δύσκολο να καταλάβω αν πατιούνται ή οχι με την θήκη με αποτέλεσμα να αυξάνεται ή να μειώνεται ραγδαία ο ήχος..

 

Είναι στην εγγύηση? Κοντεύει να κλείσει χρόνο το κινιτό τέλος του μήνα.

Εγώ θα το πήγαινα στο service. Το θέμα είναι ότι το κινητό θα ανοιχτεί, οπότε μετά μην έχεις και 100% εμπιστοσύνη στην αδιαβροχοποίηση του.. Έχω ακούσει περιπτώσεις που το πίσω καπάκι έχει ξεκολλήσει λίγο μετά από service.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Πήρα σήμερα το s8 και θέλω να του περάσω την btu. Έρχομαι από το s7. Τώρα με το καινούργιο τηλέφωνο πρέπει να ξαναπεράσω τους drivers στον υπολογιστή; και επίσης κάποιο λινκ διαθέσιμο για την btu γιατί από sammobile αργεί πολύ;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες εχω προβλημα με την φορτιση. Φορτιζει αργα. Δοκιμασα αλλο καλωδιο, αλλο φορτιστη, επανεκκινηση, clear cache αλλα τπτ. Καθαρισα και την usb...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες εχω προβλημα με την φορτιση. Φορτιζει αργα. Δοκιμασα αλλο καλωδιο, αλλο φορτιστη, επανεκκινηση, clear cache αλλα τπτ. Καθαρισα και την usb...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάπου διάβασα και άλλο άτομο να έχει τέτοιο πρόβλημα. Πήγε σε εξουσιοδοτημενο σέρβις και του αλλάξανε θύρα.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν σε καλεί κάποιος, υπάρχει τρόπος να εμφανίζεται η φωτογραφία του σε ολόκληρη την οθόνη;

Υπάρχει κάποια ρύθμιση ή χρειάζεται άλλος dialer;

Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα και άλλο άτομο να έχει τέτοιο πρόβλημα. Πήγε σε εξουσιοδοτημενο σέρβις και του αλλάξανε θύρα.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Το λογικο ειναι αυτο. Αλλα δεν ειμαι Αθηνα και δεν θελω να μπλεξω με κουριερ κλπ. Αθηνα περναω καθε Μαρτη συνηθως. Θα δοκιμασω ασυρματο φορτιστη μεχρι τοτε. Εχει κανεθς να προτεινει καποιον καλο και σχετικα οικονομικο;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το λογικο ειναι αυτο. Αλλα δεν ειμαι Αθηνα και δεν θελω να μπλεξω με κουριερ κλπ. Αθηνα περναω καθε Μαρτη συνηθως. Θα δοκιμασω ασυρματο φορτιστη μεχρι τοτε. Εχει κανεθς να προτεινει καποιον καλο και σχετικα οικονομικο;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://www.amazon.co.uk/Anker-PowerPort-Wireless-Qi-Certified-Fast-Charging/dp/B01KJL4XNY/ref=mp_s_a_1_1?ie=UTF8&qid=1533973772&sr=8-1&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=anker+wireless+charger&dpPl=1&dpID=41BIHJhrbLL&ref=plSrch

 

Εγώ έχω αυτόν και δεν έχω κανένα θέμα.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Ωραια. Τον βρηκα σε καλη τιμη απο εδω... 4-5 ευρω παραπανω με τα μεταφορικα... Thanks

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και πες ότι σου πέφτει το κινητό κάποια στιγμή ή γενικότερα γίνεται κάποια ζημιά.

Μετά μπορεί να σου πούνε ότι η ζημιά προκλήθηκε από τον χρήστη, οπότε δεν καλύπτεται από την εγγύηση.

Δεν είναι μπλέξιμο τα κούριερ. Μιλάς με smartech, στέλνεις το κινητό και σε μερικές μέρες το έχεις πίσω.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και πες ότι σου πέφτει το κινητό κάποια στιγμή ή γενικότερα γίνεται κάποια ζημιά.

Μετά μπορεί να σου πούνε ότι η ζημιά προκλήθηκε από τον χρήστη, οπότε δεν καλύπτεται από την εγγύηση.

Δεν είναι μπλέξιμο τα κούριερ. Μιλάς με smartech, στέλνεις το κινητό και σε μερικές μέρες το έχεις πίσω.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Απλα δεν εχω 2ο και τωρα με Δεκαπενταυγουστο και θα παρει παραπανω απο οτι συνηθως....

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...