Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σούπερ ευχαριστημένος και με καλύτερες 2πιλες κάμερες σε σχέση με το Redmi 5 plus και φυσικά με καλύτερο επεξεργαστή. Σφαιρατα και τα δυο για την κατηγορία τους. Το s8 όταν το δουλέψεις σε pro mode την κάμερα θα εκπλαγείς, έχει εξαιρετικό ois ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είχα το s8 ,η οθονάρα του plus όμως με κέρδισε με την πρώτη ματιά, ξέχασα 7edge κι ότι άλλο είχα ;)

 

Ναι και εγω ειχα διαβασει τα καλυτερα για το νοτε 5, για budget phone νομιζω ειναι οτι καλυτερο αυτη τη στιγμη!

Το S8 επιβαιβεωνω οτι εχει καλυτερη καμερα απο το s7 που ειχα παλιοτερα. Και η σελφοκαμερα ειναι πολυ δυνατη. Δεν εχω προλαβει ακομα να παιξω σε pro Mode να ρυθμισω iso κλειστρο κτλ αλλα με τη πρωτη ευκαιρια θα ποσταρω και καμια φωτο.

 

Παντως και το mi note 3 εχει πολυ δυνατη καμερα, επιπεδα s7 πανω κατω σε φωτογραφια αλλα χειροτερο σε video (κακο EIS). Για αυτο και θα το κρατησω για 2ο.

 

Για εμενα samsung και xiaomi οι πιο τιμες εταιρεις αυτη τη περιοδο στο κοσμο του android, χωρις να υποβαθμιζω καποιες αλλες, προσωπικα γουστα ειναι αυτα εξαλλου.

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς δηλαδή ότι με τον μαμά launcher οι εφαρμογές αυτές όταν τις κάνεις εγκατάσταση απο το apk σου βγάζουν κανονικά εικονίδιο?

 

Έχω εγκαταστήσει την εφαρμογή activity manager

Link to comment
Share on other sites

 

Για εμενα samsung και xiaomi οι πιο τιμες εταιρεις αυτη τη περιοδο στο κοσμο του android, χωρις να υποβαθμιζω καποιες αλλες, προσωπικα γουστα ειναι αυτα εξαλλου.

 

+1.000 ✌ ίδια γούστα έχουμε φαίνεται :)

 

Κι εγώ 7edge για 2ο έχω κρατήσει, αγαπημένο κινητό μετά το lg g2 ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς δηλαδή ότι με τον μαμά launcher οι εφαρμογές αυτές όταν τις κάνεις εγκατάσταση απο το apk σου βγάζουν κανονικά εικονίδιο?

 

φυσικά και το έχω δοκιμάσει σε όλες μου τις συσκευές πάντα βάζω Nova γιατί έχει περισσότερες δυνατότητες και είναι πιο παραμετροποιήσημος

Δώσε σε παρακαλώ οδηγίες πως το έκανες; λινκ κλπ..

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Δώσε σε παρακαλώ οδηγίες πως το έκανες; λινκ κλπ..

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

ακόλουθα τις οδηγίες από το παραπάνω link αλλα τις εφαρμογές κατέβασε τες από το apkmirror.com γιατί είναι παλιές version και μερικές από αυτές δεν λειτουργούσαν σωστά έχουν μικροπροβλήματα οι τελευταίες έκδοσις δουλεύουν σωστά και χωρίς lag στο animation

 

 

Για όποιον έχει Nova ακολουθει την διαδικασία από εδώ

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

+1.000 ✌ ίδια γούστα έχουμε φαίνεται :)

 

Κι εγώ 7edge για 2ο έχω κρατήσει, αγαπημένο κινητό μετά το lg g2 ;)

 

Χαχα ετσι ετσι, ηθελα να στο γραψω και γω πριν που ειπες για το νοτε :D.

Βλεπω και lg ειχες, εγω περασα 1 χρονο δυσκολης συμβιωσης με το lg g5 ωσπου το δωσα και ησυχασα. Μονο η wide camera μου λειπει που ηταν ολα τα λεφτα!

 

Σημερα ειδα και τη μπαταρια του, με κανονικη δικη μου χρηση, δηλαδη ολα ανοιχτα , auto brightness λιγο ομιλια και πολυ viber messenger κτλ, γυρω στις 3,5-4 ωρες Sot. Kαλα ειναι πιστευω

Link to comment
Share on other sites

Παίδες κανένα πρόγραμμα για screenshot παίζει καλό? Γιατί αυτό με το χέρι είναι πολύ δύσχρηστο.:lol:

1) Μπορείς να τραβήξεις screenshot με τον συνδυασμό κουμπιών Power+Volume Down (μείωση της έντασης).

 

2) Σέρνοντας την παλάμη από την αριστερή πλευρά της οθόνης προς τα δεξιά, πρέπει να ακουμπάς την οθόνη όταν περνάς το χέρι, αλλιώς δεν το κάνει από απόσταση.

(Ρυθμίσεις > Σύνθετες λειτουργίες...ενεργοποίησε το "Κίνηση παλάμης για λήψη")

 

3)Άνοιξε την πλαινή Edge οθόνη και πάτα στο γρανάζι κάτω αριστερά (Settings).

Ενεργοποίησε το "Εργασίες οθόνης Edge" και πάτα κάτω "ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ".

Σκρόλαρε κάτω στις "ΣΥΝΘΕΤΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΕΣ" και επέλεξε "Λήψη στιγμιοτ."

 

Αν κάνεις χρήση της edge οθόνης, κατέβασε από Samsung apps (Galaxy Apps) την εφαρμογή softkey edge που υπάρχει το Screen Capture και παίρνεις δώρο και άλλα χρήσιμα κουμπιά όπως το lock screen για να σβήνει την οθόνη μην επιβαρύνοντας έτσι το on-off κουμπί της συσκευής.

 

Επίσης υπάρχει και στην edge οθόνη αν την τραβήξεις, ένα πακέτο που λέγεται "ΕΞΥΠΝΗ ΕΠΙΛΟΓΗ" και παίρνεις ό,τι σχήμα θες...πολλές λειτουργίες, κάνει και GIFακια.

 

Μετά το Screenshot έχεις επιλογές κάτω για crop, edit ή να σκρολάρεις και να πάρεις ss προς τα κάτω (όλα τα σχόλια πχ σε ένα ποστ).

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

αξίζει μετά από Oneplus 5 να πάω σε s8?

 

Εξαρτάται τι προτεραιότητες έχεις..

Σίγουρα έχει εξαιρετική οθόνη, ειδικά το plus οθονάρα, είναι αδιάβροχο τώρα για το καλοκαιράκι (πολλοί το επιδιώκουν κ τους ενδιαφέρει) έχει πολύ καλή κάμερα κ βίντεο ,το θεωρώ πιο καλό Σίγουρα από το one plus, και η oreo του έχει κάτσει σούπερ ✌. Εγώ με το δικό μου s8 plus νιώθω να μην μου λείπει κάτι, η δε μπαταρία του είναι εξαιρετική (s8 plus).

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό που ζητάς Ναι πιστεύω ότι το s8 υπερέχει ξεκάθαρα ειδικά σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού, αν δεν σε ενοχλεί το μέγεθος θα σου έλεγα να επιλέξεις το plus, χορταστική οθόνη Κ θα νιώσεις πραγματική μετάβαση κ αναβάθμιση τουλάχιστον,διαφορετικά το κανονικό s8 ίσως σου πέσει κάπως "λίγο " οπτικά, η εμπειρία του ιντερνέτ (browsing) είναι σε άλλο επίπεδο στην 6.2" του plus ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παντως και στο S8 κρυβοντας τη navigation bar και χρησιμοποιοντας την εφαρμογη one hand operation της Samsung το browsing ειναι πολυ καλο... Στο + φανταζομαι ενα παραπανω....

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλο οθόνη λέμε, έτσι με τον μαμά browser της Samsung σούπερ ✌ ... άλλη αίσθηση το plus,είχα κ τα δύο ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Κυρίως με ενδιαφέρει να δω διαφορά στη λήψη video και φωτογραφιών γιατί από ταχύτητα το one plus σε καταλάβαινε τίποτα.

 

Στο θέμα της φωτογραφίας και βίντεο το S8 είναι κορυφή. Έχει αρκετά βίντεο το youtube να το διαπιστώσεις κι εσύ. Αν θυμάμαι καλά στο βίντεο έχει σταθεροποιηση ακόμη και σε 4Κ ανάλυση.

 

Αυτό το βίντεο θα σου λύσει τις απορίες

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Ένημερωση αφαλειας Ιουλιου.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

2279815e1e7d840c0f88efda3e1b2d29.jpg

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Σαφως και υπερεχει.. Πολυ μικροτερο το S8 αν και με 0.3 ιντσες οθονη μεγαλυτερη, καλυτερη οθονη, καμερα.... Στα υπολοιπα ισως δεν υπαρχει μεγαλη διαφορα.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

με ψήσατε για s8 για το απλό μάλλον θα πάω... μια τελευταία ερώτηση σε σχέση με iphone 7 plus πάλι υπερέχει το s8?

 

Επειδή πριν το πάρω μπήκα κι εγώ στο δίλημμα για iphone 7 plus μόλις είδα και τα δυο από κοντά με κέρδισε κατευθείαν το S8. Στο 7 plus δεν μ'αρεσαν τα μεγάλα μπεζελς που έχει για 5.5 ιντσες οθόνη

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

ωραία αν δίνει κανένας s8 μαύρο ας μου στείλει ένα μήνυμα.

 

Να πας πρώτα να το δεις σε κάποιο κατάστημα.

Το έχουν στον Γερμανό, Vodafone κλπ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...