Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά συγγνώμη που ξαναστέλνω για το ίδιο θέμα.Ειναι ομως παρα πολύ σημαντικό. Πήρα το S8 σήμερα. Έβγαλε απευθείας ότι έχει βρεθεί update.Το έκανα .Άνοιξα για 1η φορά το κινητό έκανα restore απο Samsung cloud. Το whatsapp στέλνει ηχογραφημένο μήνυμα καμπάνα. Το ίδιο και το messenger.Το Viber όμως ίσα που ακούγεται σαν ένταση.Παρακαλω βοήθεια.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγγνώμη που ξαναστέλνω για το ίδιο θέμα.Ειναι ομως παρα πολύ σημαντικό. Πήρα το S8 σήμερα. Έβγαλε απευθείας ότι έχει βρεθεί update.Το έκανα .Άνοιξα για 1η φορά το κινητό έκανα restore απο Samsung cloud. Το whatsapp στέλνει ηχογραφημένο μήνυμα καμπάνα. Το ίδιο και το messenger.Το Viber όμως ίσα που ακούγεται σαν ένταση.Παρακαλω βοήθεια.

Μήπως είναι θέμα εφαρμογής?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι θέμα εφαρμογής?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι να πω.....δεν ξερω γι αυτο ρωταω εδω....

Link to comment
Share on other sites

Μιας και τελικά δεν έκατσε το άλλο κινητό θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής και να με διαφωτίσετε σχετικά με την συσκευή αυτή. :blink:

 

Διάβαζα για red tint στις οθόνες, τελικά ήταν / είναι Software Issue η Hardware ;

Το χρώμα από όσο λέτε πάμε για το ασημί χωρίς συζήτηση αλλά μου αρέσουν και τα άλλα χρώματα, ουφ.. δεν ξέρω τι να κάνω.

Η μπαταρία πόσο SOT βγάζει ? Με σχετικά βαριούτσικη χρήση (Wi-Fi + 4G+) μόνιμα ανοικτά (κλήσεις, sms, twitter, email, browsing, φωτογραφίες) πάει την μέρα ?

Τελικά τι παίζει με τα 4GB ram, έχουμε σκαλώματα ?

Ο αισθητήρας αποτυπωμάτων είναι γρήγορος και ακριβής ?

 

Ευχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας.ειναι η τέταρτη φορτιση που το έχω κάνει και τα αποτελεσματα είναι τραγικά.με σχεδόν καθόλου τηλέφωνα λίγα δεδομένα το μεσημέρι και λίγα το βραδύ λόγου του ότι δουλεύω και δεν έχω χρόνο και και να μου βγάζει τέτοια μπαταρία? Και η φωτεινότητα ειναι κατω απο την μεση συνέχεια Επίσης το έγραψα και στο άλλο νημα για την μπαταρία κάνει σχεδόν δύο ώρες να φορτίσει είναι φυσιολογικο αυτο?. Να πω οτι η επιλογη για γρηγορη φορτιση ειναι ενεργοποιημένη.

http://imgur.com/a/OO1EJ

http://imgur.com/a/0xNRo

Edited by mpompa
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας.ειναι η τέταρτη φορτιση που το έχω κάνει και τα αποτελεσματα είναι τραγικά.με σχεδόν καθόλου τηλέφωνα λίγα δεδομένα το μεσημέρι και λίγα το βραδύ λόγου του ότι δουλεύω και δεν έχω χρόνο και και να μου βγάζει τέτοια μπαταρία? Και η φωτεινότητα ειναι κατω απο την μεση συνέχεια Επίσης το έγραψα και στο άλλο νημα για την μπαταρία κάνει σχεδόν δύο ώρες να φορτίσει είναι φυσιολογικο αυτο?. Να πω οτι η επιλογη για γρηγορη φορτιση ειναι ενεργοποιημένη.

http://imgur.com/a/OO1EJ

http://imgur.com/a/0xNRo

Έχεις καλό σήμα Γενικά? Αν μπεις στα στατιστικά της μπαταρία κ πατήσεις της αναμονή κινητού θα δεις τι ποσοστο εχεις χωρίς σήμα.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω παρά πολύ καλό σήμα.

http://imgur.com/He0QKIE

 

Τι γίνεται όμως και δεν κρατάει καθόλου η μπαταρια Μήπως είναι θέμα της μπαταρίας?

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω παρά πολύ καλό σήμα.

http://imgur.com/He0QKIE

 

Τι γίνεται όμως και δεν κρατάει καθόλου η μπαταρια Μήπως είναι θέμα της μπαταρίας?

Στη θεση σου ναι θα το κοιταγα.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω την παρακάτω έκδοση:

https://www.dropbox.com/s/s410ab6bh5gw40t/Screenshot_20170629-210723.png?dl=0

 

Η οποια δεν ειναι απο τις τελευταίες αν κατάλαβα καλά. Στο update του κινητού δεν εμφανίζει οτι υπάρχει άλλη. Μπορώ απο το pc μέσω smartswitch να του εγκαταστήσω πιο καινούρια;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω την παρακάτω έκδοση:

https://www.dropbox.com/s/s410ab6bh5gw40t/Screenshot_20170629-210723.png?dl=0

 

Η οποια δεν ειναι απο τις τελευταίες αν κατάλαβα καλά. Στο update του κινητού δεν εμφανίζει οτι υπάρχει άλλη. Μπορώ απο το pc μέσω smartswitch να του εγκαταστήσω πιο καινούρια;

Ειναι η τελευταια εκδοση

:)
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω παρά πολύ καλό σήμα.

http://imgur.com/He0QKIE

 

Τι γίνεται όμως και δεν κρατάει καθόλου η μπαταρια Μήπως είναι θέμα της μπαταρίας?

 

Με wind είσαι; γιατί είναι για κλάματα, ειδικά στο standby...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος με S8 να μας πει με normal χρήση θερμοκρασίες μπαταρίας και επεξεργαστή;

Το σίγουρο είναι ότι ζεσταίνεται ό Samsung περισσότερο από τον 821..που είχα πριν με το one plus 3t.

Ειδικότερα τώρα... Το κινητό μπροστά και πίσω (παίρνει φωτιά ) και με ελαφριά χρήση.

Όσο για την μπαταρία....στην καλύτερη περίπτωση διαρκεια μία ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά το έβαλα για φορτιση Σήμερα στης 7 το απόγευμα και τώρα που τελείωσα στης 12 ήτανε στο 81%.μπορειτε να μου πείτε τι φταίει?δικαιολογείται 5 ημερών τηλεφωνο να φταίει η μπαταρια?χτες και προχτές ξεκίνησε να φορτίζει αργά αλλά Σήμερα δεν φορτίσει καθόλου στο 100% τα φώτα σας παιδιά.ειμαι και σε νησί και δουλεύω δεν έχω άλλο τηλ.πρεπει να πάρω τηλ την samsung ?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά το έβαλα για φορτιση Σήμερα στης 7 το απόγευμα και τώρα που τελείωσα στης 12 ήτανε στο 81%.μπορειτε να μου πείτε τι φταίει?δικαιολογείται 5 ημερών τηλεφωνο να φταίει η μπαταρια?χτες και προχτές ξεκίνησε να φορτίζει αργά αλλά Σήμερα δεν φορτίσει καθόλου στο 100% τα φώτα σας παιδιά.ειμαι και σε νησί και δουλεύω δεν έχω άλλο τηλ.πρεπει να πάρω τηλ την samsung ?

Φίλε μου το ίδιο είχα πάθει με το s6.....πας για αλλαγή μπαταρίας άμεσα

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το σίγουρο είναι ότι ζεσταίνεται ό Samsung περισσότερο από τον 821..που είχα πριν με το one plus 3t.

Ειδικότερα τώρα... Το κινητό μπροστά και πίσω (παίρνει φωτιά ) και με ελαφριά χρήση.

Όσο για την μπαταρία....στην καλύτερη περίπτωση διαρκεια μία ημέρα.

 

Ενημερωτικά φτανει εως 68 σε μενα καποιες φορες αναλογα την θερμοκρασία περιβάλλοντος.

Γενικος παιζει σαραντα κατι εως 50λιγο

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά το έβαλα για φορτιση Σήμερα στης 7 το απόγευμα και τώρα που τελείωσα στης 12 ήτανε στο 81%.μπορειτε να μου πείτε τι φταίει?δικαιολογείται 5 ημερών τηλεφωνο να φταίει η μπαταρια?χτες και προχτές ξεκίνησε να φορτίζει αργά αλλά Σήμερα δεν φορτίσει καθόλου στο 100% τα φώτα σας παιδιά.ειμαι και σε νησί και δουλεύω δεν έχω άλλο τηλ.πρεπει να πάρω τηλ την samsung ?

Τσέκαρε αν έχει ακουμπήσει καλά ο φορτιστής στο κινητό κ στο Καλώδιο στο μπριζακι. Μου έτυχε μια φορά κ έλεγε ότι θέλει 5 ώρες να φορτισει

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια στο antutu εφτασε στιγμια 82 βαθμούς .Σας παρακαλώ μπορεί κάποιος να βάλει το προγραμματάκι cpu temp και παρατηρήσει τι θερμοκρασίες παίζει;Αν είναι να το πάω στη smartec.Θέλω να δω αν λειτουργεί έτσι και σε αλλους.Κατα προτίμηση χωρις air condition στο χωρο.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά το έβαλα για φορτιση Σήμερα στης 7 το απόγευμα και τώρα που τελείωσα στης 12 ήτανε στο 81%.μπορειτε να μου πείτε τι φταίει?δικαιολογείται 5 ημερών τηλεφωνο να φταίει η μπαταρια?χτες και προχτές ξεκίνησε να φορτίζει αργά αλλά Σήμερα δεν φορτίσει καθόλου στο 100% τα φώτα σας παιδιά.ειμαι και σε νησί και δουλεύω δεν έχω άλλο τηλ.πρεπει να πάρω τηλ την samsung ?

Εαν μπορείς δοκίμασε με άλλον φορτιστή η άλλο καλώδιο εάν φορτίζει φταίει το καλώδιο .

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε αν έχει ακουμπήσει καλά ο φορτιστής στο κινητό κ στο Καλώδιο στο μπριζακι. Μου έτυχε μια φορά κ έλεγε ότι θέλει 5 ώρες να φορτισει

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έτσι. Αυτό είναι μια περίπτωση κι άλλη μια να έχει απλά ελαττωματικό φορτιστή.. 90% πιθανότητες να είναι ένα από τα 2 και 10% πρόβλημα στο κύκλωμα φορτισης...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας παιδιά δυστυχώς δεν έχω άλλο φορτιστή να δοκιμάσω δεν έχει κανένας εδώ που είμαι τέτοια φορτιστη. θα τα δοκιμάσω αυτά που είπατε βασικά τώρα είναι στο 66% θα τσεκάρω τον φορτιστη μήπως είχε βγει και θα το βάλω να φορτίσει τώρα.αλλα η απορία μου ότι τελειώνει πολύ γρήγορα η μπαταρια και η οθόνη δεν έχει ούτε 2 ώρες ενω δεν το πειραζω σχεδον καθολου μπορείτε να μου εξηγησησετε τι συμβαινει?
Link to comment
Share on other sites

Το σίγουρο είναι ότι ζεσταίνεται ό Samsung περισσότερο από τον 821..που είχα πριν με το one plus 3t.

Ειδικότερα τώρα... Το κινητό μπροστά και πίσω (παίρνει φωτιά ) και με ελαφριά χρήση.

Όσο για την μπαταρία....στην καλύτερη περίπτωση διαρκεια μία ημέρα.

Τι εννοεις στη καλυτερη περιπτωση διαρκεια μια μερα?Εγω με χαλαρη χρηση και διαρκεια λειτουργιας οθονης 3 ωρες πχ με συγχρονισμους ιντερνετ ανιχτα εχω πετυχει και 3μερες 2 ωρες αυτονομια.Αλλη φορα με 7 ωρες οθονη εχω κανει 20 ωρες αυτονομιας.Αναλογα τη χρηση.
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάλι μέχρι το 82% φτάνει και μετά σταματαει.εγω πιστεύω ότι έχει πρόβλημα η μπαταρια , αν ήτανε ο φορτιστής και έφταιγε δεν θα φορτίζε καθόλου. Την samsung θα πρέπει να πάρω εγώ τώρα για το service?
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις στη καλυτερη περιπτωση διαρκεια μια μερα?Εγω με χαλαρη χρηση και διαρκεια λειτουργιας οθονης 3 ωρες πχ με συγχρονισμους ιντερνετ ανιχτα εχω πετυχει και 3μερες 2 ωρες αυτονομια.Αλλη φορα με 7 ωρες οθονη εχω κανει 20 ωρες αυτονομιας.Αναλογα τη χρηση.

Με 3 ώρες οθόνη πάντα σε ένα 24ωρο.

Δύο ημέρες θα βγάλει μόνο standby.

Αν υπολογίσουμε ότι δεν χρησιμοποιώ καθόλου Facebook & games & Bluetooth...δεν θα πούμε ότι είναι η μπαταρία στα + του τηλεφώνου.

Οι περισσότεροι χρήστες που το έχουν μετά από ένα μήνα κατοχής (με μέτρια προς βαριά χρήση)....ολοι αναφέρουν σαν στάνταρ την 1 ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάλι μέχρι το 82% φτάνει και μετά σταματαει.εγω πιστεύω ότι έχει πρόβλημα η μπαταρια , αν ήτανε ο φορτιστής και έφταιγε δεν θα φορτίζε καθόλου. Την samsung θα πρέπει να πάρω εγώ τώρα για το service?

Βρες νέο φορτιστή όπως σου είπαν τα παιδιά παραπάνω, πολύ πιθανόν να είναι εκεί το πρόβλημα.

 

Σε ποια περιοχή εισαι?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...