Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρα σε 18,5:9 για πληρη θεαση στην οθονη σε ποια αναλυση τραβαει?

 

Στα 7.9 και τέλος. Μόνο εκεί βλέπεις φώτο σε όλη την οθόνη αλλά ποιο το νόημα να τραβάς για να τις βλέπεις μόνο στο κινητό αυτό και αν αλλάξεις κινητό ή θες να τις δεις αλλού να έχεις πρόβλημα? Αυτό λέω και δεν απαντάει κανείς

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στα 7.9 και τέλος. Μόνο εκεί βλέπεις φώτο σε όλη την οθόνη αλλά ποιο το νόημα να τραβάς για να τις βλέπεις μόνο στο κινητό αυτό και αν αλλάξεις κινητό ή θες να τις δεις αλλού να έχεις πρόβλημα? Αυτό λέω και δεν απαντάει κανείς

 

Όπως είδα στην συλλογή 2 φωτογραφίες τραβηγμένες η μια στα 12(4:3) και η άλλη στα 9(16:9) εμφανίζονται και τα 2 με μπάρες.

Απλά στην πρώτη με 2 δάχτυλα δεξιά αριστερά δηλαδή μεγαλύτερες μέγεθος μπάρας ενώ στην δεύτερη με ένα δάχτυλο μέγεθος.

 

FULL SCREEN MODE δεν έχει σε κανένα φορματ είτε στην συλλογή είτε στην εφαρμογή της κάμερας.

 

Δεν ξέρω σε εξωτερική οθόνη πως εμφανίζονται.

 

Σε παρακολούθηση video παντως υπάρχει επιλογή για full screen και στον μαμισιο video player και bsplayer-MX player που δοκίμασα.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα.Οκ ευχαριστω παιδια.Βιντεο σε 18,5:9 επισης τραβαει σε fhd kai uhd?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το πρόσεξες αλλά μίλησα για 2 πράγματα. Προβολή φώτο σε αναλογία παλιά και χρήση μπάρας ειδοποιήσεων που είναι κάτι σημαντικό για εμένα.

Εσύ σχολιάζεις άλλα.

Οσο για το browsing όταν ένα κινητό είναι στενό ( κυρίως για το μικρό s8 λέω) φυσικά και χάνεις πολύ εκεί, εκτός αν θεωρείς ότι βολεύει να διαβάζεις κείμενο σε τόσο μικρό πλάτος.

Η μπάρα ειδοποιήσεων δεν αποτελει πρόβλημα σε ότι με αφορά. Γενικά πιστεύω ότι θα αναθεωρήσεις αφού το δουλέψεις.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα.Οκ ευχαριστω παιδια.Βιντεο σε 18,5:9 επισης τραβαει σε fhd kai uhd?

 

Αυτές είναι οι επιλογές σε video.

a0b9cdb7ff6e522b47245e2146c44a74.jpg

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει. Κάποιοι ξεκινήσατε με το ζήτημα της μπαταρίας μετρούσατε διαστάσεις μίλιαμπέρ λέγατε ότι θα έχει δράμα αναμονή-κατανάλωση και όλα αυτά τελικά αποδείχθηκε. ... φιάσκο.

 

Μετά το γυρίσατε στο ζήτημα χάνονται κλήσεις φταίει το hardware...Φιάσκο.

 

Μετά το κουμπί ξεκλείδωματος αμάν δεν βολεύει. ..Μόλις το συνηθίσεις κανένα πρόβλημα. ..Φιάσκο.

 

Τώρα το γυρίσαμε ότι η καλύτερη οθόνη της αγοράς δεν βολεύει το καινούργιο φόρμα ενώ και αυτό είναι απόλαυση. ..Φιάσκο.

 

Ωραία χιούμορ κάνουμε με αυτά που γράφουν μερικοί αλλά το αναπαράγετε χωρίς καμία ουσία.

Link to comment
Share on other sites

Η μπάρα ειδοποιήσεων δεν αποτελει πρόβλημα σε ότι με αφορά. Γενικά πιστεύω ότι θα αναθεωρήσεις αφού το δουλέψεις.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Οκ, το να μην σε ενοχλεί εννοείται ότι είναι άλλο και δεκτό. Από εκεί και πέρα θα το δουλέψω και θα πω την άποψή μου για όλα. Προφανώς για να παίρνω την συσκευή δεν την θεωρώ κακή αλλά όπως έχω πει επειδή είμαι επαρχία δεν έχω την ευκαιρία και την ευκολία να τα βλέπω live ή να τα αλλάζω όσο εύκολα το κάνετε στις μεγάλες πόλεις. Από εκεί και πέρα μιλάω με την μικρή εικόνα που απέκτησα από το s8 που είδα. Αν με βολέψει το μεγάλο θα το κρατήσω, αν όχι θα το δώσω. Απλά πράγματα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εντάξει. Κάποιοι ξεκινήσατε με το ζήτημα της μπαταρίας μετρούσατε διαστάσεις μίλιαμπέρ λέγατε ότι θα έχει δράμα αναμονή-κατανάλωση και όλα αυτά τελικά αποδείχθηκε. ... φιάσκο.

 

Μετά το γυρίσατε στο ζήτημα χάνονται κλήσεις φταίει το hardware...Φιάσκο.

 

Μετά το κουμπί ξεκλείδωματος αμάν δεν βολεύει. ..Μόλις το συνηθίσεις κανένα πρόβλημα. ..Φιάσκο.

 

Τώρα το γυρίσαμε ότι η καλύτερη οθόνη της αγοράς δεν βολεύει το καινούργιο φόρμα ενώ και αυτό είναι απόλαυση. ..Φιάσκο.

 

Ωραία χιούμορ κάνουμε με αυτά που γράφουν μερικοί αλλά το αναπαράγετε χωρίς καμία ουσία.

 

Επειδή αναφέρεσαι κυρίως σε μένα, φυσικά και θα κάνω κριτική σε ότι νομίζω ότι χρειάζεται. Όπως λέμε ότι είναι τα πιο όμορφα κινητά από το S6 edge και έπειτα, όπως λέμε ότι έχει βελτιωθεί πολύ ο touchwiz και δεν έχει αυτό το χάλι από τα παλιά, όπως λέμε ότι η κάμερα είναι όλο και καλύτερη και πιο σωστή στα χρώματα που κάποτε ήταν μόνο υπερβολικά, έτσι ακριβώς σε ότι μας προβληματιζει ή δε μας αρέσει θα κάνουμε κριτική και θα μιλάμε με επιχειρήματα.

 

Για τη μπαταρία είπα ότι θα μιλήσω μόλις το δουλέψω και θα πω ότι δω. Αρχικά είχα πει ότι θα είναι κάτω από s7 edge και είχα συγκεκριμένο επιχείρημα. Δεν είχα συνυπολογισει ότι λόγω αναλογιας οι 6.2 δεν είναι πραγματικές ή μάλλον σε 16:9 αντιστοιχούν σε λιγότερες ίντσες άρα η απόσταση που χωρίζει τις 2 συσκευές δεν είναι τόσο μεγάλη όσο νόμιζα. Μένει να διαπιστωσουμε τι πιάνει. Φυσικά χαίρομαι που βλέπω καλά νούμερα από πολλούς, αλλά και πολλοί που δίνουν καλά νούμερα έδιναν 7 ώρες οθόνη στο s6... Και επειδή δεν είμαστε χτεσινοι, πάντα κρατάμε μια επιφύλαξη σε όλα.

 

Οσο για την μπάρα, είναι μια διαπίστωση που έκανα με το μικρό s8 άρα δε νομίζω ότι στο plus θα είναι καλύτερα τα πράγματα. Το ότι συμφώνησαν πολλοί μαζί μου και απλά δεν ασχολούνται παραπάνω δε σημαίνει ότι αυτό που λέω δεν ισχύει. Το αν κάποιους δεν τους ενοχλεί δε σημαίνει ότι φτάνει το δάχτυλο πάνω.

Τελος στις φωτογραφίες, με το μικρό s8 ένιωθα ότι ήταν σαν να τις βλέπω σε iPhone μικρό, με την έννοια ότι χάνεις πολύ ωφέλιμο μέρος της οθόνης. Δεν είναι λύση να τραβάς σε 18,5:9 φυσικά. Εκεί πιστεύω ότι στο plus θα είναι καλύτερα λόγω μεγαλύτερου πλάτους συσκευής.

Όποιος μου απαντάει να μου απαντάει με επιχείρημα σε αυτά που λέω και όχι να μου λέει πόσες ώρες οθόνης βγάζει. Η συζήτηση είναι πάντα χρήσιμη αλλά να μιλάμε ειλικρινά.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει. Κάποιοι ξεκινήσατε με το ζήτημα της μπαταρίας μετρούσατε διαστάσεις μίλιαμπέρ λέγατε ότι θα έχει δράμα αναμονή-κατανάλωση και όλα αυτά τελικά αποδείχθηκε. ... φιάσκο.

 

Μετά το γυρίσατε στο ζήτημα χάνονται κλήσεις φταίει το hardware...Φιάσκο.

 

Μετά το κουμπί ξεκλείδωματος αμάν δεν βολεύει. ..Μόλις το συνηθίσεις κανένα πρόβλημα. ..Φιάσκο.

 

Τώρα το γυρίσαμε ότι η καλύτερη οθόνη της αγοράς δεν βολεύει το καινούργιο φόρμα ενώ και αυτό είναι απόλαυση. ..Φιάσκο.

 

Ωραία χιούμορ κάνουμε με αυτά που γράφουν μερικοί αλλά το αναπαράγετε χωρίς καμία ουσία.

Είναι μακράν το πιο όμορφο τηλέφωνο με την καλύτερη οθόνη ομως υπάρχουν μερικά θέματα όπως επισημαίνει σωστά ο Nikos_Mpl

και να προσθέσω την πιο ακατάλληλη θέση για το δακτυλικό αποτύπωμα που κατά πάσα πιθανότητα θα ειναι και το μοναδικό samsung

και οχι μόνο τοποθετημένο διπλά στην κάμερα .

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω εδώ και λίγες ώρες στα χέρια μου και αρχικά αυτό που έχω να πω είναι ότι το Oneplus 3T (που έχω τώρα) μου φαίνεται ταχύτερο και περισσότερο βολικό στο χέρι.

 

Η ταχύτητα δεν πρόκειται να αλλάξει, το δεύτερο είναι θέμα συνήθειας πιστεύω.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν κατάλαβες.

Εννοώ όταν τραβάς φωτό στην εφαρμογή αν βάλεις οτιδήποτε πλην των 9.1 έχεις 2 δάχτυλα μπάρες δεξιά αριστερά στην οθόνη.

 

Το περιεχόμενο που βλέπεις στην οθόνη είναι πολύ περιοριστικό.

 

Αυτό εννοούσα εξαρχής με το αρχικό μου post.

 

 

 

Ακριβώς έτσι στο πρώτο ερώτημα και δεύτερο ερώτημα.

Με μπάρες βλέπεις αργότερα στη συλλογή και στο ένα και στο άλλο.

Απλά με 4:3 είναι διπλάσιο σε μέγεθος η μπάρα δεξιά αριστερά από ότι σε 16:9.

 

 

Στο τελευταίο ερώτημα ναι εμφανίζονται κανονικά.

Όχι full screen.

 

Δες εδώ τις επιλογές.

 

4a7816d5c7c1da64c57fae3d30cef624.jpg

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Το ξέρω είναι λογικό. Έκανα quote σε εσένα για να σου πω αν θέλεις κάδρο 16:9 είναι καλύτερα να τραβάς με 12 (4:3) και μετά να το κάνεις 16:9, παρά να βγάλεις κατευθείαν 16:9, με κ λιγότερα mp. Το υπόλοιπο πήγαινε στον φίλο πιο πάνω, για τις αναλύσεις. Και στο mate 8 αν βγάλω στα 16 mp (το μέγιστο) έχω μπάρες. Αυτό είναι λογικό, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί γίνεται θέμα. Και 16:9 κινητό να έχεις, αν βγάλεις σε 4:3 πάλι μαύρες γραμμές θα έχεις. d4b6da4d6ef3a98ff35dee2e9ac51bb9.jpg

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν έχω όμως μπάρες τραβώντας με Axon 7 σε 16:9 σε μέγιστο 23.

Ούτε στην εφαρμογή της κάμερας όταν τραβάς ούτε στην συλλογή όταν δεις τη φωτογραφία.

 

Άρα είναι θέμα Huawei εσενα και όχι λόγο ότι και σε αλλα 16:9 είναι ίδιο με 16:9 aspect κινητα.

 

Σε 4:3 λογικό είναι σε όλους μπάρες να βγάζει απλά όταν το το aspect της οθόνης είναι 18.5:9 βγάζει διπλάσιες μέγεθος μπάρες δεξιά αριστερά από ότι αν το aspect οθόνης είναι 16:9

 

c2579394c2e831689be4f5c03bed4f46.jpg

 

ba6b77e13253fa12dad048256f31a575.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά απορώ με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα τόσες μερες, εκτός και αν είστε σε ηλικία 12 ετών, οπότε οκ δικαιολογείται.

 

Αφού η αναλογία της οθόνης είναι 18.5:9, από και ως που προέκυψε η απορία ποτέ θα εμφανίζεται full screen μια φωτο? Η απάντηση είναι προφανής: όταν τραβήξεις φωτο με αναλογία 18.5:9.

Στο 16:9 Θα έχεις μπάρες που αντιστοιχούν σ'αυτό το "2.5" που χάνεις & στο 4:3 ( ήτοι 12:9), θα έχεις μεγαλύτερες μπάρες που αντιστοιχούν στο "6.5" που χάνεις, παντα στη διάσταση του υψους.

 

Απλα μαθηματικά.

 

Υ.γ. Ή αναλογία της οθόνης είναι άθλια. Όσο και να το χρυσωνετε κάποιοι, η ουσία δεν αλλάζει.

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να λένε στο νήμα τις εντυπώσεις τους σε σχέση με τα προηγούμενα που είχαν, άτομα που το χουν αγοράσει ήδη. Το να γεμίζουμε σεντόνια στο επίσημο νήμα, με υπολογισμούς, τετραγωνικές ρίζες των μιλιαμπέρ σε σχέση με τους υπολογισμούς ότι ΘΑ σας βολέψει ή ΔΕΝ θα σας βολέψει, θα 'χει καλή μπαταρία ή δεν θα ΄χει, χωρίς να το χετε στα χέρια σας ή αφού πιάσατε ένα ντέμο είναι άνευ ουσίας, να 'χαμε να λέγαμε. Η συσκευή δεν είναι προς κυκλοφορία, έχει κυκλοφορήσει ήδη.
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά απορώ με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα τόσες μερες, εκτός και αν είστε σε ηλικία 12 ετών, οπότε οκ δικαιολογείται.

 

Αφού η αναλογία της οθόνης είναι 18.5:9, από και ως που προέκυψε η απορία ποτέ θα εμφανίζεται full screen μια φωτο? Η απάντηση είναι προφανής: όταν τραβήξεις φωτο με αναλογία 18.5:9.

Στο 16:9 Θα έχεις μπάρες που αντιστοιχούν σ'αυτό το "2.5" που χάνεις & στο 4:3 ( ήτοι 12:9), θα έχεις μεγαλύτερες μπάρες που αντιστοιχούν στο "6.5" που χάνεις, παντα στη διάσταση του υψους.

 

Απλα μαθηματικά.

 

Υ.γ. Ή αναλογία της οθόνης είναι άθλια. Όσο και να το χρυσωνετε κάποιοι, η ουσία δεν αλλάζει.

 

Αρχικα σε ευχαριστώ πολυ για την απάντηση. Αλλαξα την αναλογία και όλα Οκ.

Οχι δεν ειμαι 12 χρονών αλλα προφανώς εσυ που απάντησες κατα αυτον τον τροπο ασχέτως της ηλικίας σου πρέπει να ειναι και πολυυυυ.....(χρησιμοποίησε την φαντασία σου)

 

Όπως και να εχει σε ευχαριστώ που μοιράστηκες την γνώση!

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να λένε στο νήμα τις εντυπώσεις τους σε σχέση με τα προηγούμενα που είχαν, άτομα που το χουν αγοράσει ήδη. Το να γεμίζουμε σεντόνια στο επίσημο νήμα, με υπολογισμούς, τετραγωνικές ρίζες των μιλιαμπέρ σε σχέση με τους υπολογισμούς ότι ΘΑ σας βολέψει ή ΔΕΝ θα σας βολέψει, θα 'χει καλή μπαταρία ή δεν θα ΄χει, χωρίς να το χετε στα χέρια σας ή αφού πιάσατε ένα ντέμο είναι άνευ ουσίας, να 'χαμε να λέγαμε. Η συσκευή δεν είναι προς κυκλοφορία, έχει κυκλοφορήσει ήδη.

Επειδή αναφέρεσαι σε μένα. Για την αυτονομια μιλούσα θεωρητικά πριν την δοκιμάσει κάποιος. Από όταν είδα ότι βγήκε στην αγορά και αρκετοί ανέφεραν θετικά αποτελέσματα το χάρηκα και ήταν ένας λόγος που συνέχισα να παρακολουθώ το νημα και να με ενδιαφέρει η συσκευή. Μένει να την δοκιμάσω. Παρόλα αυτά τα υπόλοιπα που είπα δεν είναι θεωρίες, δοκίμασα το μικρό σ8 και μίλησα συγκεκριμένα. Προφανώς θα με ενοχλεί και στο μεγάλο η αναλογία.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Που καταχωρούμε το ΙΜΕΙ της συσκευής για να μπορούμε να γράφουμε την άποψη μας;

 

Αυτό πάντως που αναγνωρίζεις 10 καλά και 1 κακό (υποκειμενικό για κάποιους) και αμέσως αρχίζει η λογοκρισία δεν θα το καταλάβω ποτέ.

 

Κακά τα ψέματα μιλάμε για την καλύτερη συσκευή της αγορας αυτή την στιγμή αλλά δυστυχώς η αναλογία της οθόνης δεν θα βολεψει κάποιους όπως εμένα.

 

Ας ελπίσουμε το Note 8 να προσφέρει κάτι διαφορετικό αν και φοβάμαι πως θα είναι ένα S8+ λέω πενάκι.

Link to comment
Share on other sites

Νικο (καλα δε θυμαμαι?) μπορει να σε βολευει οκ, δεν ξερω πως το κρατας. Εγω για να φτασω την μπαρα ειδοποιησεων και συντομευσεων που γενικα τη χρησιμοποιεις οσο τιποτα αλλο σε μια συσκευη πρεπει να το πιασω τουλαχιστον απο τη μεση το κινητο, αν κρινω απο το μικρο που επιασα.

Αν λοιπον πρεπει να το κραταω απο τη μεση, δεν φτανω την κατω μερια ουτε για πλακα. Εννοειται πως θα μιλησω αναλυτικα απο εβδομαδα για ολα, αλλα δεν μπορω να μην πω τι διαπιστωσα, και επειδη πολλοι συμφωνουν μαζι μου, ισως ακομα και αυτο να ειναι υποκειμενικο. ΟΜΩΣ ειναι γεγονος οτι δεν φτανει κανενας με νορμαλ δαχτυλα την μπαρα. Αν αυτο δε σε ενοχλει ειναι αλλο. Δεν μιλησα ουτε για μπαταριες ουτε για τιποτα αλλο ομως για να μου λεει ο φιλος παρακατω τα ασχετα..

Τωρα το οτι σαρεσει η μεγαλη οθονη και το ζητας ειναι αλλο απο αυτο που λεω εγω. Εγω δεν ειμαι φαν γιατι αν ημουν θα επαιρνα ταμπλετ, γιαυτο υπαρχουν. Παρολα αυτα επειδη το κινητο ειναι κοντα σε διαστασεις με το s7 edge το ρισκαρα εχοντας πληρωσει μια ελαχιστη διαφορα δινοντας το edge Μου. Φυσικα ειμαι σιγουρος οτι δε θα με βολεψει, ομως επειδη δε μαρεσει κατι αλλο φετος και επειδη βλεπω πολλους να μιλανε θετικα για την μπαταρια, ειπα να συμβιβαστω με αυτο. Ομως μην προσπαθουν μερικοι να μας πεισουν οτι πεταει ο γαιδαρος,επειδη τον γουσταρουν. ΕΙπαμε, ολα εχουν τα ορια τους.

 

 

 

Φιλε μου σχολιασα την ευχρηστια οσο αφορα την αναλογια οθονης και την μπαρα ειδοποιησεων που ουτε με το μακρυ σου δαχτυλο δε φτανεις και μου λες οτι θαυμαζεις την ομορφη οθονη για να γραψεις 6,5 ωρες..και θες να σε παρω στα σοβαρα? καληνυχτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

φιλε μου το να λεμε μια αποψη και μαλιστα με πολυ συγκεκριμενα επιχειρηματα δεν μας κανει Haters or lovers. Ξεκολλατε απο την παιδικη ηλικια και τον οπαδισμο, ειπαμε τι δε μας αρεσει, δε σημαινει οτι το μισουμε και δε θα το παρουμε, ουτε οτι θα το κρατησουμε αν το παρουμε. Προσωπικα, για να τελειωνει εδω, το πληρωσα 572 ευρω το κινητο, αν δεν μαρεσει θα το δωσω πολυ περισσοτερα. Εννοειται οτι σε αυτη την τιμη, σφραγισμενο, θα το επαιρνε και ο τελευταιος hater για να μιλησω οπως σου αρεσει.

 

Τελικά το πήρες τσάμπα,έδωσες μια μικρή διαφορά,η έδωσες 572 ευρώ;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήρες τσάμπα,έδωσες μια μικρή διαφορά,η έδωσες 572 ευρώ;

 

572 τιμή αγοράς, θες φώτο την απόδειξη ?και το S7 edge το έχω δώσει σχεδόν 500 εδώ και εβδομάδες ως καινούριο μια και έγινε αντικατάσταση στο σέρβις . Χώρια ότι θα δώσω και το g5 αν παλεψω το plus. Άρα μου μένουν και ρέστα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μιας και σήμερα γιορτάζω ευκαιρία βρήκα και το παρήγγειλα και εγώ τελικά σα δώρο στον εαυτό μου. Ελπίζω να μην το μετανιωσω:p.μου ειπαν Τετάρτη πέμπτη θα το εχω.θα σας πω εντυπώσεις όταν το έχω.....
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στη τελευταία - νομίζω - έκδοση της εφαρμογής του Facebook εξαφανίστηκε η επιλογή που διαλέγεις τι notification θες να σου έρχεται καθώς και τον ήχο.

Σε Oneplus 3T η ίδια έκδοση του Facebook τα έχει ακόμη.

Έκανα clear data και πάλι τίποτα.

Το έχετε κι εσείς αυτό το θέμα;fae9331c6fab3748c1b9558a6e49c594.jpgefd8308819ff00c782798ba2bd237798.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Στη τελευταία - νομίζω - έκδοση της εφαρμογής του Facebook εξαφανίστηκε η επιλογή που διαλέγεις τι notification θες να σου έρχεται καθώς και τον ήχο.

Σε Oneplus 3T η ίδια έκδοση του Facebook τα έχει ακόμη.

Έκανα clear data και πάλι τίποτα.

Το έχετε κι εσείς αυτό το θέμα;]

Μου το έκανε και εμένα αυτό στην αρχή που είχα κάνει επαναφορά αλλά το έσβησα (δεν σβήνεται κάνεις από τις εφαρμογές - Facebook εκκαθάριση δεδομένων μετά απενεργοποίηση οπότε και θα σου περάσει παλιά έκδοση και μετά κάνεις update από το playstore)

και όλα καλά από τότε)

Δοκίμασε και εσύ κάνα 2 φορές με διαγραφή και ξανά update και βλέπεις.... Σε εμένα έπιασε με την 2η...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες καλησπέρα.

Έχοντας πλέον συμβιώσει με το s8 plus για περίπου ένα μήνα, έχοντας πάρει και τα updates και συγκρινόμενο με το mi mix 6/256 που έχω από αρχής περίπου της κυκλοφορίας του, έχω να αναφέρω, συγκριτικά πλην όμως ουσιαστικά αφού πλέον το mi mix έχει κατέβει αρκετά σε τιμή... ότι καλύτερο value for money είναι το mi mix. Σαν εμπειρία χρήσης ενός απλού και όχι ιδιαίτερα απαιτητικού χρήστη κερδίζει τις εντυπώσεις. Από το πιάσιμο και την αναλογία οθόνης μέχρι την μπαταρία και την, γιατί όχι, παραμετροποίηση των ρυθμίσεων. Το S8 plus μου δίνει την αίσθηση ενός υπερφίαλου εντυπωσιασμού που με την πάροδο των ημερών και την καθημερινή χρήση μετριάζεται... Δε θα σταθώ σε λεπτομέρειες ούτε σε ενδότερα χαρακτηριστικά. Αναφέρω συνολικά την εμπειρία χρήσης ενός χρήστη που θέλει να κάνει με το κινητό του λίγο από όλα και όχι εξεζητημένα πράγματα όπου μπορεί κάποια συσκευή να είναι καλύτερη και κάπου αλλού να υστερεί..

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε και εμένα αυτό στην αρχή που είχα κάνει επαναφορά αλλά το έσβησα (δεν σβήνεται κάνεις από τις εφαρμογές - Facebook εκκαθάριση δεδομένων μετά απενεργοποίηση οπότε και θα σου περάσει παλιά έκδοση και μετά κάνεις update από το playstore)

και όλα καλά από τότε)

Δοκίμασε και εσύ κάνα 2 φορές με διαγραφή και ξανά update και βλέπεις.... Σε εμένα έπιασε με την 2η...

7 φορές το έκανα και με reboot της συσκευής αλλά τίποτα. Το μόνο που εμφάνισε επιπλέον είναι το App updates.649aa5e83227a4f005cda4daa0a8ca7a.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...