Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπαρχει προβλημα στο hardware.

Dropped Calls Ειναι ενα παγκοσμιο προβλημα που εχει δημιουργησει η Google με τις καρτες σιμ και αναβαθμισεις δικτυων .Γραφουμε Dropped call xda και πατας Περισσότερα αποτελέσματα από το forum.xda-developers.com Θα δεις οτι βγαζει σε ολα τα μοντελα κινητων και σε πολλα δικτυα ανα τον κοσμο με χιλιαδες παραπονα .:shifty:

Dropped calls, δεν ειναι αυτο που περιεγραψε ως προβλημα ο φιλος πιο πανω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν υπαρχει προβλημα στο hardware.

Dropped Calls Ειναι ενα παγκοσμιο προβλημα που εχει δημιουργησει η Google με τις καρτες σιμ και αναβαθμισεις δικτυων .Γραφουμε Dropped call xda και πατας Περισσότερα αποτελέσματα από το forum.xda-developers.com Θα δεις οτι βγαζει σε ολα τα μοντελα κινητων και σε πολλα δικτυα ανα τον κοσμο με χιλιαδες παραπονα .:shifty:

 

H Google Οσο θελει να αυξανει τον "Ελεγχο" του λειτουργικου με αποτελεσμα την υπερβολικη καταναλωση και αναζητηση ταυτοχρονα πολλων εφαρμογων οταν γινετε κληση σε σημεια με λιγοτερο σημα ενω ειναι ολα ανοιχτα wifi , 3g-4g τοτε προκαλειται drop.

Τα Google service ξεπερασαν τα 350 σερβις.Ευχομαι να τα χιλιασουν:lol:

 

Το κινητο μετα την επανεκκινηση μου εβγαζε σφαλμα autopreconfig και μου λεγε πως εχει αναβαθμιστει ή αλλαξει ο παροχεας υπηρεσιων και ειναι υποχρωτικη η επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.

Link to comment
Share on other sites

Dropped calls, δεν ειναι αυτο που περιεγραψε ως προβλημα ο φιλος πιο πανω.

 

Σε παλιοτερο ποστ αυτο ειπε και αφορμη ενος αλλου φιλου το ξαναειπε. Και ο ιδιος ειπε οτι το επαθε .

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ εδώ και μέρες να προσθέσω μια πόλη στη στοκ εφαρμογή του καιρού (για να μην έχω συνέχεια ανοιχτό το location) και μου βγάζει service is not available.

Το έχετε κι εσείς αυτό το θέμα;[/QUOT Ανοιγεις την εφαρμογη του καιρου πας εκει που λεει προσθηκη πολης δεν γραφεις τιποτα, πιο κατω εχει τον χαρτη, τον κανεις μεγενθυση και επιλεγεις την πολη που θελεις. Στην προσθετει αυτοματα, και στην home screen σερνεις το δαχτυλο σου απο πανω προς τα κατω στο widget του καιρου και δου εμφανιζει την δευτερη επιλογη πολης.

Δε μου λειτουργεί. Βρίσκω την πόλη και μετά μου δίνει 2 επιλογές. Αν πατήσω add πετάει μήνυμα service is not available, αν πατήσω forecast με πετάει σε μια σελίδα με error.9898ec1ea375907ee38e356f55307d7e.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Η Google εξελίσσεται στις πιο αντιπαθείς εταιρίες. Λίγο λίγο το σκοινί και θα σου πάρει κ το χέρι...

 

Έχει αρχίσει να με εκνευρίζει.. πολύ..

me > you
Link to comment
Share on other sites

Η Google εξελίσσεται στις πιο αντιπαθείς εταιρίες. Λίγο λίγο το σκοινί και θα σου πάρει κ το χέρι...

 

Έχει αρχίσει να με εκνευρίζει.. πολύ..

 

Προβλήματα σαν αυτά έχουν εξαλειφθεί στην Ιαπωνία - Κορέα με τις κινηματογραφικες ταχύτητες των 5G δικτύων. Δεν είναι τυχαίο που οι Ιάπωνες και κορεάτες μπαίνουν και διαβάζουν διάφορα στο Xda και μας βλέπουν σαν προϊστορία με τέτοιου τύπου προβλήματα γελάνε με τα χάλια μας.;)

Link to comment
Share on other sites

Να πω πάλι για την κατανάλωση. Κάθε μέρα στη δουλειά με την ίδια χρήση δλδ με δεδομένα ανοιχτά hands-free Bluetooth μουσική και GPS απενεργοποιημένο 9:00 η μπαταρία πάντα ήταν 80%-81%. Σήμερα ξέχασα να κλείσω το GPS. 8:00 η μπαταρία ήταν 81%. Το έκλεισα και μετά από μία ώρα στης 9:00 η μπαταρία ήταν 76%. Το GPS είναι καλό να το κλείνουμε. Βλέπεις αρκετή διαφορά στην κατανάλωση..
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Σε παλιοτερο ποστ αυτο ειπε και αφορμη ενος αλλου φιλου το ξαναειπε. Και ο ιδιος ειπε οτι το επαθε .

AN δεν κάνω λάθος, κάποιος φίλος σε παλαιότερα μηνύματα μιλούσε για πρόβλημα με τις κλήσεις που λυνόταν με επανεκκίνηση της συσκευής. Μάλλον δεν πρόκειται για το ίδιο πράγμα, κάπου μπερδευτήκαμε.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Να πω πάλι για την κατανάλωση. Κάθε μέρα στη δουλειά με την ίδια χρήση δλδ με δεδομένα ανοιχτά hands-free Bluetooth μουσική και GPS απενεργοποιημένο 9:00 η μπαταρία πάντα ήταν 80%-81%. Σήμερα ξέχασα να κλείσω το GPS. 8:00 η μπαταρία ήταν 81%. Το έκλεισα και μετά από μία ώρα στης 9:00 η μπαταρία ήταν 76%. Το GPS είναι καλό να το κλείνουμε. Βλέπεις αρκετή διαφορά στην κατανάλωση..

Εξαρτάται σε τι option έχεις το Location. Σε high accuracy ή σε battery saving; Στο 2ο δεν έχω παρατηρήσει διαφορά με ενεργοποιημένα ή απενεργοποιημένα τα location services.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται σε τι option έχεις το Location. Σε high accuracy ή σε battery saving; Στο 2ο δεν έχω παρατηρήσει διαφορά με ενεργοποιημένα ή απενεργοποιημένα τα location services.

 

Δεν το έχω πειράξει καθόλου αυτό..Σε ότι ρύθμιση έρχεται από το κουτί.. θα το κοιτάξω.

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω πειράξει καθόλου αυτό..Σε ότι ρύθμιση έρχεται από το κουτί.. θα το κοιτάξω.

Σε high accuracy θα είναι τότε που σημαίνει ότι έχει ενεργοποιημένο και τον αισθητήρα του GPS. Αν το βάλεις σε battery saving θα βρίσκει την τοποθεσία σου μέσω του δικτύου κινητής/δεδομένων/Wi-Fi. ;)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Σε high accuracy θα είναι τότε που σημαίνει ότι έχει ενεργοποιημένο και τον αισθητήρα του GPS. Αν το βάλεις σε battery saving θα βρίσκει την τοποθεσία σου μέσω του δικτύου κινητής/δεδομένων/Wi-Fi. ;)

 

Σωστός. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι, όταν θέλεις να χρησιμοποιήσεις τους χάρτες, στο γυρνάει υποχρεωτικά σε high accuracy και μετά πρέπει να θυμηθείς να το γυρίσεις ξανά σε εξοικονόμηση μπαταρίας.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σωστός. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι, όταν θέλεις να χρησιμοποιήσεις τους χάρτες, στο γυρνάει υποχρεωτικά σε high accuracy και μετά πρέπει να θυμηθείς να το γυρίσεις ξανά σε εξοικονόμηση μπαταρίας.

Αναγκαστικά, για δρομολόγηση μόνο με high accuracy μπορείς να κάνεις είτε σε Google Maps είτε σε 3rd pary navigation app.

 

Στο S8+ δεν είδα διαφορά πάντως στην κατανάλωση μπαταρίας έχοντας τελείως κλειστά τα location services ή έχοντας τα ενεργοποιημένα με battery saving για να γίνεται update ο καιρός αυτόματα σε όποια τοποθεσία πηγαίνω.

 

Σε high accuracy όμως υπάρχει διαφορά προς τα κάτω στη μπαταρία όπως σωστά επεσήμανε ο CjGeorgio.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια μόνο αν θέλεις να χρησιμοποιήσεις navigation είναι απαραίτητο να είναι εκεί. Το έβαλα στην εξοικονόμηση τώρα και θα το έχω εκεί. Αύριο θα κάνω μια απόπειρα να κλείσω και δεδομένα να δω αν έχει τεράστια διαφορά στην κατανάλωση με σβηστεί οθόνη και να ακούω μουσική με Bluetooth..
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Με 3rd party GPS apps όπως igo, sygic δεν χρειάζεται να το έχεις σε high accuracy ούτε καν να ανοίξεις τα δεδομένα για να λειτουργήσουν σωστά... Και μάλιστα λειτουργούν τέλια.
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Με 3rd party GPS apps όπως igo, sygic δεν χρειάζεται να το έχεις σε high accuracy ούτε καν να ανοίξεις τα δεδομένα για να λειτουργήσουν σωστά... Και μάλιστα λειτουργούν τέλια.

 

Για το Here WeGo ξέρεις αν χρειάζεται η όχι;

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Για το Here WeGo ξέρεις αν χρειάζεται η όχι;

Το Here WeGo λειτουργεί χωρίς να χρειάζεται να έχεις internet (δεδομένα), αρκεί να έχεις την " Τοποθεσία" στη ρύθμιση "Μόνο συσκευή", για να ανοίξει το GPS.

Link to comment
Share on other sites

Το Here WeGo λειτουργεί χωρίς να χρειάζεται να έχεις internet (δεδομένα), αρκεί να έχεις την " Τοποθεσία" στη ρύθμιση "Μόνο συσκευή", για να ανοίξει το GPS.

 

Δηλαδή όπως ακριβώς και όλα τα υπόλοιπα offline GPS apps (igo, sygic)

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα θέλω να δω NOVA Go η ΟΤΕ GO σε όλη την οθόνη πως μπορώ να το κάνω; και άλλη μια ερώτηση όταν ανοίγω την κάμερα θέλω να βλέπω το θέμα που θα τραβήξω φωτογραφία σε όλη την οθόνη πως μπορώ να το κάνω.... Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Το Here WeGo λειτουργεί χωρίς να χρειάζεται να έχεις internet (δεδομένα), αρκεί να έχεις την " Τοποθεσία" στη ρύθμιση "Μόνο συσκευή", για να ανοίξει το GPS.

 

Το ξέρω αυτό. Εννοώ η ρύθμιση του GPS στην εξοικονόμηση θα έχει GPS κανονικά;

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Τα είδα από κοντά και θα ήθελα πάρα πολύ να μου αρέσουν αλλά δυστυχώς το μακρόστενο φορμάτ δεν μου αρέσει καθόλου. Όσο για το μεγεθος της οθόνης σε καμία περίπτωση δεν είχα την αίσθηση ότι χρησιμοποιώ ένα τηλέφωνο 6.2 ιντσών.

 

Μην με παρεξηγησετε είμαι σίγουρος πως είναι ένα πολύ καλό κινητό αλλα για άλλη μια χρονιά δεν βρίσκω κάτι που να με συγκινεί ιδιαίτερα. Ας ελπίσουμε πως όταν θα βγει το νέο Note αναλογια της οθονης θα είναι ελαφρώς διαφορετική.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους.Σημερα απεκτησα κι εγω το κινητό.Αλλά εχω το εξής πρόβλημα.Ο φορτιστής για να φορτισει θελει σπρώξιμο με πολλή δύναμη και πάλι ελέγχεται αν θα ξεκινήσει φόρτιση.Τις περισσοτερες φορές κανει αργή φόρτιση.Όποτε θέλει κανει fast charge.Απο το λίγο που εψαξα είδα ότι είναι γενικότερο πρόβλημα στο εξωτερικό.....Δοκίμασα και με αλλο ταχυφορτιστη samsung τα ίδια.
Link to comment
Share on other sites

Τα είδα από κοντά και θα ήθελα πάρα πολύ να μου αρέσουν αλλά δυστυχώς το μακρόστενο φορμάτ δεν μου αρέσει καθόλου. Όσο για το μεγεθος της οθόνης σε καμία περίπτωση δεν είχα την αίσθηση ότι χρησιμοποιώ ένα τηλέφωνο 6.2 ιντσών.

 

Μην με παρεξηγησετε είμαι σίγουρος πως είναι ένα πολύ καλό κινητό αλλα για άλλη μια χρονιά δεν βρίσκω κάτι που να με συγκινεί ιδιαίτερα. Ας ελπίσουμε πως όταν θα βγει το νέο Note αναλογια της οθονης θα είναι ελαφρώς διαφορετική.

 

 

Έτσι ακριβώς είναι και τα ίδια πράγματα υποστήριζα και εγώ. Πίστεψέ με όμως δεν θα χρειαστείς ούτε 24 ώρες για να το εκτιμήσεις τόσο λειτουργικά όσο και αισθητικά. Απλά το τηλέφωνο είναι σε άλλο επίπεδο...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τώρα που διαβάζω από Tapatalk είναι απόλαυση η 6.2, πολύ περιεχόμενο με ελάχιστο scrolling!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το κινητο σας φορτιζει σωστα?Εγω πρεπει να σπρωξω το φορτιστη με παραπολυ δυναμη για να μπει σε ταχεια φορτιση και δεν πετυχαινει παντα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...