Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σωστά είτε αυτό είτε η λύση της Apple είναι οι μοναδικές επιλογές που πρέπει να υιοθετηθούν από τις εταιρίες

 

Η λύση της Apple δεν είναι καθόλου λειτουργική. Είναι απλώς πιο λειτουργική από το αποτύπωμα στην πλάτη και τις ίριδες. Λειτουργική είναι μια λύση όπου με το τηλέφωνο ακουμπισμένο δίπλα σου στο γραφείο να μπορείς να γράψεις ένα μήνυμα χωρίς να το σηκώσεις και χωρίς να χρειάζεται να πας το κεφάλι σου από πάνω για να σου σκανάρει το οτιδήποτε. Δηλαδή μόνο το αποτύπωμα κάτω απ' την οθόνη.

 

Πάντως δε νομίζω ότι θα το γλυτώσουμε του χρόνου. Πιστεύω ότι θα το κρατήσει για feature είτε του Note 9 είτε για το S10 (ή αλλιώς SX.......). Αυτό που μάλλον θα δούμε σίγουρα είναι 6GB/128GB και Dual Camera.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λειτουργική είναι μια λύση όπου με το τηλέφωνο ακουμπισμένο δίπλα σου στο γραφείο να μπορείς να γράψεις ένα μήνυμα χωρίς να το σηκώσεις και χωρίς να χρειάζεται να πας το κεφάλι σου από πάνω για να σου σκανάρει το οτιδήποτε. Δηλαδή μόνο το αποτύπωμα κάτω απ' την οθόνη.

 

Ακριβώς αυτό φίλε μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

η αυτο που λες η μια πολυ καλη επιλογη ακομα θα ηταν στο πλαινο σασι της συσκευης ,πολυ ποιο λειτουργικη θεση απο την θεση της πλατης πιστευω

 

Τι στο πλάι τι από κάτω. Μικρές οι διαφορές. Το θέμα είναι να ξεκλειδωνει η συσκευή χωρίς να την σηκώνουμε στο χέρι....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

https://m.gsmarena.com/the_samsung_galaxy_j5_2016_is_finally_getting_android_711-news-27869.php

 

Κι εμείς ακόμη περιμένουμε το patch Σεπτεμβρίου στην πιο buggy έκδοση της nougat. Τί να πεις. Πραγματικά χωρίς καμία λογική αυτά που κάνει η Σάμι με τις αναβαθμίσεις. Ακατανόητος επίσης ο λόγος που μας έχει αφήσει με την 7.0 από τότε που κυκλοφόρησε.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

https://m.gsmarena.com/the_samsung_galaxy_j5_2016_is_finally_getting_android_711-news-27869.php

 

Κι εμείς ακόμη περιμένουμε το patch Σεπτεμβρίου στην πιο buggy έκδοση της nougat. Τί να πεις. Πραγματικά χωρίς καμία λογική αυτά που κάνει η Σάμι με τις αναβαθμίσεις. Ακατανόητος επίσης ο λόγος που μας έχει αφήσει με την 7.0 από τότε που κυκλοφόρησε.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τι να πω χωρις εξήγηση κ αυτό.... μέχρι κ experience 8.5 εδωσε στο j5 2016 που θεωρείται ακομα πιο γρήγορο απο 8.1

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

https://m.gsmarena.com/the_samsung_galaxy_j5_2016_is_finally_getting_android_711-news-27869.php

 

Κι εμείς ακόμη περιμένουμε το patch Σεπτεμβρίου στην πιο buggy έκδοση της nougat. Τί να πεις. Πραγματικά χωρίς καμία λογική αυτά που κάνει η Σάμι με τις αναβαθμίσεις. Ακατανόητος επίσης ο λόγος που μας έχει αφήσει με την 7.0 από τότε που κυκλοφόρησε.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πιθανον το j5 να μεινει και σε αυτη την εκδοση βεβαια, και ισως να θελησαν οσα ειναι να πανε σε 7.1 να τα τελειωσουν και το σ8 να το πανε κατευθειαν στην 8 αργοτερα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πιθανον το j5 να μεινει και σε αυτη την εκδοση βεβαια, και ισως να θελησαν οσα ειναι να πανε σε 7.1 να τα τελειωσουν και το σ8 να το πανε κατευθειαν στην 8 αργοτερα.

 

Το πιθανότερο αυτό είναι αλλά το θέμα είναι πότε θα την πάρουμε...

Link to comment
Share on other sites

Το πιθανότερο αυτό είναι αλλά το θέμα είναι πότε θα την πάρουμε...

 

ενταξει, ασε και λιγο να περασει χρονος, να ειναι το κινητο ενος ετους και να ανανεωθει να θες να το κρατησεις αλλο μισο...αλλιως θα βαρεθεις και θα θες στο μηνα αλλαγη.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ενταξει, ασε και λιγο να περασει χρονος, να ειναι το κινητο ενος ετους και να ανανεωθει να θες να το κρατησεις αλλο μισο...αλλιως θα βαρεθεις και θα θες στο μηνα αλλαγη.

 

Μετά τον πρώτο χρόνο εγώ πηγαίνω έτσι κι αλλιώς σε Root και Custom ROM για να αντισταθμίσω κάπως την φθορά της μπαταρίας από τον χρόνο οπότε αποκτά νέο αέρα!

Link to comment
Share on other sites

https://m.gsmarena.com/the_samsung_galaxy_j5_2016_is_finally_getting_android_711-news-27869.php

 

Κι εμείς ακόμη περιμένουμε το patch Σεπτεμβρίου στην πιο buggy έκδοση της nougat. Τί να πεις. Πραγματικά χωρίς καμία λογική αυτά που κάνει η Σάμι με τις αναβαθμίσεις. Ακατανόητος επίσης ο λόγος που μας έχει αφήσει με την 7.0 από τότε που κυκλοφόρησε.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μας έχει αφήσει στην χειρότερη έκδοση 7,0 απο την αρχη απαράδεκτη η samsung ας εδινε την 7,1 που ειναι σταθερή και αργότερα oreo .

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Και το Note πως θα λανσαριζόταν? Κάθε χρόνο πέφτουμε απ' τα σύννεφα ρε παιδιά? Τα χουμε μάθει πλέον. Η σειρά S μένει μισή έκδοση πίσω από το Note και παίρνει την επόμενη μεγάλη λίγο μετά το επόμενο S ώστε να προωθηθεί αυτό. Η Samsung είναι η πιο αργή στις αναβαθμίσεις από όλους. Από εποχής S2 πάντα τις παίρναμε τελευταίοι και καταϊδρωμένοι.
Link to comment
Share on other sites

Και το Note πως θα λανσαριζόταν? Κάθε χρόνο πέφτουμε απ' τα σύννεφα ρε παιδιά? Τα χουμε μάθει πλέον. Η σειρά S μένει μισή έκδοση πίσω από το Note και παίρνει την επόμενη μεγάλη λίγο μετά το επόμενο S ώστε να προωθηθεί αυτό. Η Samsung είναι η πιο αργή στις αναβαθμίσεις από όλους. Από εποχής S2 πάντα τις παίρναμε τελευταίοι και καταϊδρωμένοι.

 

Όπως και να το κάνουμε είναι τραγικό για συσκευές τέτοιου κόστους.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πιθανον το j5 να μεινει και σε αυτη την εκδοση βεβαια, και ισως να θελησαν οσα ειναι να πανε σε 7.1 να τα τελειωσουν και το σ8 να το πανε κατευθειαν στην 8 αργοτερα.

 

Κι αυτό να θέλουν να κάνουν δεν είναι άλλοθι και αγγίζει τα όρια της κοροϊδίας. Κρίμα.

Όχι πως καίγομαι για ενημερώσεις αλλά δεν μπορεί να μου ζητάει νεφρό και μετά να με ξεχνάει. Για το ****το.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.... Έχω απενεργοποιήσει το ξεκλείδωμα με το κεντρικό κουμπί αλλά εξακολουθεί να δουλεύει. Ξέρει κανείς τι παίζει;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή είχαμε κάνει κάποια ενημέρωση ή κάτι κατεβάσαμε από xda και εμφανίστηκε η δυνατότητα να βάζουμε εφαρμογές μόνιμα σε αδράνεια. Δεν θυμάμαι ακριβώς. Θυμάται κάποιος γιατί ψάχνω κάτι αντίστοιχο για το j7 2017?

Ευχαριστώ

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή είχαμε κάνει κάποια ενημέρωση ή κάτι κατεβάσαμε από xda και εμφανίστηκε η δυνατότητα να βάζουμε εφαρμογές μόνιμα σε αδράνεια. Δεν θυμάμαι ακριβώς. Θυμάται κάποιος γιατί ψάχνω κάτι αντίστοιχο για το j7 2017?

Ευχαριστώ

 

Αυτό μάλλον εννοείς https://play.google.com/store/apps/details?id=com.samsung.android.lool&hl=el

Υπάρχει και το apk σε διάφορα μέρη π.χ

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μάλλον εννοείς https://play.google.com/store/apps/details?id=com.samsung.android.lool&hl=el

Υπάρχει και το apk σε διάφορα μέρη π.χ

 

Σωστός Μιχάλη. Για το δεύτερο μιλάω. Είναι μόνο για s8?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σωστός Μιχάλη. Για το δεύτερο μιλάω. Είναι μόνο για s8?

 

Υποθέτω πως όχι αλλά μπορείς να κάνεις μια δοκιμή στην συσκευή που θέλεις και αν δεν ειναι συμβατό δεν θα στο εγκαταστήσει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω πως όχι αλλά μπορείς να κάνεις μια δοκιμή στην συσκευή που θέλεις και αν δεν ειναι συμβατό δεν θα στο εγκαταστήσει .

 

Αυτό θα κάνω. Είναι ένα j7 2017 της αδερφής μου και δεν το έχω τώρα στα χέρια μου.

Πάντως τέτοιες εφαρμογές πρέπει να είναι στη πρώτη σελίδα.

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Αγόρασα πρόσφατα το S8+ G955FD από το eglobal και όλα είναι μια χαρά

Η μόνη ερώτηση που έχω είναι αν λειτουργεί το VOLTE στην Cosmote με το λογισμικό της Cosmote γιατί με το EUR όταν στέλνω μήνυμα μου λέει ότι η συσκευή μου δεν υποστηρίζεται

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με την αλλαγη οθονης παει και το πλαισιο το γυρω γυρω μαζι?

 

Ναι όλα μαζί ειναι .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Αγόρασα πρόσφατα το S8+ G955FD από το eglobal και όλα είναι μια χαρά

Η μόνη ερώτηση που έχω είναι αν λειτουργεί το VOLTE στην Cosmote με το λογισμικό της Cosmote γιατί με το EUR όταν στέλνω μήνυμα μου λέει ότι η συσκευή μου δεν υποστηρίζεται

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς?

 

Πως ήταν η αγορά; Διάβασα τα χειρότερα για το συγκεκριμένο κατάστημα.

Lifestyle σε χάπια έχετε? Γιατί γεννήθηκα μίζερος και κακόμοιρος...
Link to comment
Share on other sites

Πως ήταν η αγορά; Διάβασα τα χειρότερα για το συγκεκριμένο κατάστημα.

 

Δεν είχα κανένα θέμα

Απλά το κινητό έκανε 2 βδομάδες να έρθει στα χέρια μου

Όλα ήταν μια χαρα

Και το κινητό ήταν activated με Asian Sim για να μπορέσω να το χρησιμοποιήσω εδώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...