Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τώρα το έψαξα και γω. Ισχύει ότι είπε ο Livas. Το ότι σου βγάζει το beta είναι πλήρες σημαίνει ότι δεν είσαι γραμμένος στο beta και ότι αυτή τη στιγμή είναι πλήρες και δεν μπορείς να συμμετάσχεις. πχ σε εμένα στο Facebook που είχα γραφτεί παλιά μου δίνει την επιλογή για αποχώρηση. Στο Messenger που δεν είχα γραφτεί ποτέ μου λέει ότι είναι πλήρες και δεν μπορώ να γραφτώ.
ε τοτε γιατι δίνουν beta δεν μπορώ να το καταλάβω...... δοκιμασα κ σε mi5 κ πηρε κ αυτο beta update... πολυ μπέρδεμα

στο s8 στο messenger επίσης χάθηκε το διακοπτακι on/off για να μην φαίνεσαι live

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ε τοτε γιατι δίνουν beta δεν μπορώ να το καταλάβω...... δοκιμασα κ σε mi5 κ πηρε κ αυτο beta update... πολυ μπέρδεμα

στο s8 στο messenger επίσης χάθηκε το διακοπτακι on/off για να μην φαίνεσαι live

 

Οι εκδόσεις beta δίνονται σε περιορισμένο αριθμό testers. Αυτή τη στιγμή αυτός ο αριθμός προφανώς έχει συμπληρωθεί. Μπορεί αύριο να αποχωρήσουν κάποιοι και να ανοίξει πάλι. Το ότι το Mi5 πήρε το update σημαίνει ότι είναι γραμμένο στο beta.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Ειμαι σχετικα καινουργιος στο φορουμ και θελω να κανω μια ερωτηση.. εχω το s8+ και απο τοτε που εκανα την τελαυταια αναβαθμιση πριν 2 βδομαδες περιπου δεν βλεπω σε πληρη οθονη το youtube ουτε υπαρχει το "κουμπι" της προσαρμογης.. μπηκα στις ρυθμισεις πληρους οθονης και βταν κανονικα ενεργοποιημενο.. γνωριζει κανεις τι φταιει; σορρυ αν εχει αναφερθει απο καποιον αλλο κ δεν το ειδα..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Ειμαι σχετικα καινουργιος στο φορουμ και θελω να κανω μια ερωτηση.. εχω το s8+ και απο τοτε που εκανα την τελαυταια αναβαθμιση πριν 2 βδομαδες περιπου δεν βλεπω σε πληρη οθονη το youtube ουτε υπαρχει το "κουμπι" της προσαρμογης.. μπηκα στις ρυθμισεις πληρους οθονης και βταν κανονικα ενεργοποιημενο.. γνωριζει κανεις τι φταιει; σορρυ αν εχει αναφερθει απο καποιον αλλο κ δεν το ειδα..

 

Για το κουμπί προσαρμογής υπήρξε μια σύγχυση γιατί αντικαταστάθηκε με χειρονομία (κάνε zoom out όταν παίζει το video). Για το ότι δεν το βλέπεις σε full screen δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει αλλά δοκίμασε να κάνεις ένα clear data/cache της εφαρμογής. Επίσης απεγκατάσταση/εγκατάσταση ίσως.

Link to comment
Share on other sites

Οι εκδόσεις beta δίνονται σε περιορισμένο αριθμό testers. Αυτή τη στιγμή αυτός ο αριθμός προφανώς έχει συμπληρωθεί. Μπορεί αύριο να αποχωρήσουν κάποιοι και να ανοίξει πάλι. Το ότι το Mi5 πήρε το update σημαίνει ότι είναι γραμμένο στο beta.

 

δεν ηταν γραμμένο σε beta ποτέ ουτε τα άλλα τηλέφωνα που έγραψα

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να βλέπουμε την μπαταρία από ασύρματα ακουστικά συνδεδεμένα με Bluetooth? Και αν όχι ποια εφαρμογή προτείνετε?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να βλέπουμε την μπαταρία από ασύρματα ακουστικά συνδεδεμένα με Bluetooth? Και αν όχι ποια εφαρμογή προτείνετε?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Universal εφαρμογή δε νομίζω να υπάρχει. Μόνο αν τα ακουστικά έχουν δικό τους dedicated app και το δείχνουν. Εγώ που έχω τα Level U Pro της Samsung και έχουν τη δική τους εφαρμογή μου δείχνει την μπαταρία αλλά με μορφή στάθμης (όχι ποσοστό δηλαδή).

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να ενεργοποιήσω την προσφορά που έχουμε από την αγορά s8 (100gb στο onedrive για 2 χρόνια) και μου λέει να κατεβάσω την εφαρμογή (που ήδη έχω). Πατάω να κατέβει και μου λέει πως η εφαρμογή δεν υποστηρίζεται στην χώρα μου.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

το πηγα smartec και θα μου αλλαξουν οθονη και πισω τζαμακι...

 

Τελικά σου τα έκαναν τα κουμπιά γιατί το είχα στείλει εγώ και μου άλλαξαν πίσω και μπροστα τζάμι αλλά πάλι κουνιούνται

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω εδώ και δύο μήνες ένα s8+ και από την πρώτη στιγμή που το έβγαλα από το κουτί είναι αισθητό ότι τα κουμπιά κουνιούνται σαν να είναι λασκαρισμενα το εστειλα στο σέρβις μου άλλαξαν γυαλί πίσω μπροστά και τα κουμπιά όταν τα παρέλαβα όμως τα κουμπιά πάλι κουνιούνται το εστειλα ξανά να το τσεκαρουν και μου είπαν ότι όλα τα s8 το κάνουν anyway ηθελα να ρωτήσω αν το κάνει και το δικό σας και αν το ναι το στείλατε και σας το έκαναν ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Κάτοχος s8+ από χθες. Δεν τα πολυσυμπαθώ τα samsung, όμως στα 561 ευρώ που το είχε προσφορά το mediamarkt Γερμανίας, νομίζω πως δεν έχει αντίπαλο, εκτός ίσως του Oneplus 5t. Το επέλεξα περισσότερο για την κάμερά του. Ελπίζω να μην με απογοητεύσει. Επίσης, πρώτη μέρα εντυπωσιάστηκα με την μπαταρία του. 4:30 ώρες οθόνη και είναι στο 50%..:happy::happy:
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία κάνω αρκετές βιντεοκλήσεις και παρατήρησα ότι το μικρόφωνο είναι αρκετά χαμηλό. Δηλαδή αν μιλήσεω με το τηλέφωνο σε μια νορμάλ απόσταση όπως είναι λογικό κατά την βίντεο κλήση για να βλέπεις και τον άλλο, ή απλά τραβήξω βίντεο με την κάμερα για δοκιμή από την ίδια απόσταση, πρέπει να βάλω την ένταση στο τέρμα για να ακούσω την φωνή κανονικά και δυνατά.

Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ κ 3 ημέρες, κάτοχος κ γω του S8+ προερχόμενος από το S5.

Φοβερη μπαταρία.

Έβαλα ζελατίνα (με την πρώτη) κ θήκη samsung.

Επανέφερα όλα τα προγράμματα από το s5 κ τώρα εξοικειωνομαι με το μενού του

 

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευρωπαϊκό υπάρχει σε κάνα site στο εξωτερικό πιο φθηνά από ότι στο Skroutz.gr? Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Κάτοχος s8+ από χθες. Δεν τα πολυσυμπαθώ τα samsung, όμως στα 561 ευρώ που το είχε προσφορά το mediamarkt Γερμανίας, νομίζω πως δεν έχει αντίπαλο, εκτός ίσως του Oneplus 5t. Το επέλεξα περισσότερο για την κάμερά του. Ελπίζω να μην με απογοητεύσει. Επίσης, πρώτη μέρα εντυπωσιάστηκα με την μπαταρία του. 4:30 ώρες οθόνη και είναι στο 50%..:happy::happy:

Και πολύ καλά έκανες σε αυτα τα χρήματα .

nikos1984

Σήμερα 11:26

Ηρθε και σε μενα σημερα το S8+. Αρχιζουμε να γινομαστε πολλοι . Led View η Clear View θηκη προτεινετε?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7405618#post7405618

b16b

Σήμερα 13:15

Παιδιά ευρωπαϊκό υπάρχει σε κάνα site στο εξωτερικό πιο φθηνά από ότι στο Skroutz.gr? Ευχαριστώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7367375#post7367375

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί σε μερικά τηλέφωνα αναγράφεται πίσω το όνομα του μοντέλου και σε μερικά όχι? πχ στο δικό μου που είναι αγορασμένο από wind στο πίσω μέρος έχει μόνο το logo της samsung ενώ σε άλλα έχει το logo της samsung και την ονομασία του μοντέλου από κάτω (S8+). Το ίδιο θυμάμαι ίσχυε και για τη σειρά S6 και για τη σειρά S7. Είναι θέμα του τι επεξεργαστή φοράει? πχ τα Snapdragon έχουν την ονομασία και τα Exynos όχι? Ξέρει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί σε μερικά τηλέφωνα αναγράφεται πίσω το όνομα του μοντέλου και σε μερικά όχι? πχ στο δικό μου που είναι αγορασμένο από wind στο πίσω μέρος έχει μόνο το logo της samsung ενώ σε άλλα έχει το logo της samsung και την ονομασία του μοντέλου από κάτω (S8+). Το ίδιο θυμάμαι ίσχυε και για τη σειρά S6 και για τη σειρά S7. Είναι θέμα του τι επεξεργαστή φοράει? πχ τα Snapdragon έχουν την ονομασία και τα Exynos όχι? Ξέρει κανείς?

 

Είναι ίσως θέμα γραμμής παραγωγής.

Παλιότερα πχ άλλα έλεγαν 4G , άλλα LTE.

Μη δίνεις σημασία.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί σε μερικά τηλέφωνα αναγράφεται πίσω το όνομα του μοντέλου και σε μερικά όχι? πχ στο δικό μου που είναι αγορασμένο από wind στο πίσω μέρος έχει μόνο το logo της samsung ενώ σε άλλα έχει το logo της samsung και την ονομασία του μοντέλου από κάτω (S8+). Το ίδιο θυμάμαι ίσχυε και για τη σειρά S6 και για τη σειρά S7. Είναι θέμα του τι επεξεργαστή φοράει? πχ τα Snapdragon έχουν την ονομασία και τα Exynos όχι? Ξέρει κανείς?

 

Όσα έχουν πίσω το logo του εκάστοτε μοντέλου προορίζονται μόνο γιά Αμερική. Η.Π.Α. εννοώ.

και δεν έχουν εγγύηση στην Ελλάδα εννοείται.

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος τροπο για back up τουλαχιστον φωτογραφιες ,ωστε να κανω επαναφορα εργοστασιακων και επειτα να επαναφερω μονο τις φωτο? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Κάρτα μνήμης ο πιο συμβατός τρόπος, εγώ από την άλλη τις αποθηκεύω στο Samsung Cloud και τις επαναφέρει αυτόματα μετά από επαναφορά

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι εγγραφές για beta Oreo ξανανοιξαν για Αγγλια. Οποιος θελει να εγγραφει χρειαζεται BTU firmware κ αγγλικη σιμ.
Link to comment
Share on other sites

Κάρτα μνήμης ο πιο συμβατός τρόπος, εγώ από την άλλη τις αποθηκεύω στο Samsung Cloud και τις επαναφέρει αυτόματα μετά από επαναφορά

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Εχω διαβασει οτι στον cloud δεν παιρνανε στην ανάλυση που ειναι τραβηγμένες, δεν ξερω κατα ποσο αληθευει!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...