Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από χθες έχει μια ειδοποίηση για εποπτεία εφαρμογής google photo για τη μπαταρία. Φαντάζομαι γιατί ανέβαζε φώτο σαν backup.

Ακόμη συνεχίζει να βγάζει την ειδοποίηση. Πώς τη σβηνω;

 

Επίσης υπάρχει τρόπος να κάνει αποθήκευση των επαφων κατευθείαν στη google και όχι στο τηλ;

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Από χθες έχει μια ειδοποίηση για εποπτεία εφαρμογής google photo για τη μπαταρία. Φαντάζομαι γιατί ανέβαζε φώτο σαν backup.

Ακόμη συνεχίζει να βγάζει την ειδοποίηση. Πώς τη σβηνω;

 

Επίσης υπάρχει τρόπος να κάνει αποθήκευση των επαφων κατευθείαν στη google και όχι στο τηλ;

Θα πας στις επαφές και πάνω δεξιά θα πατήσεις τις 3 τέλειες μετά διαχείριση επαφών και μετά θα πατήσεις στην προεπιλεγμένη θέση αποθήκευσης.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήρθα και εγω στην παρέα σας. Εντυπώσεις καλες.οθονη τα σπαει.μπαταρια με εβγαλε χθες 5 ωρες οθονη. Σφαιρατο.. το μόνο κακο για αλλη μια φορα οτι δεν μπαίνει κανενα screen protector καλα το μαμα μου το πεταει η θήκη και ενα της ringer και αυτο χαλια ολο δαχτυλιες. Και τα εβγαλα ολα τσάμπα τα 30 ευρο. Αυριο λεω να πάω να δω στα Media Mark για το υλικό της νανοτεχνολογίας. Pb. Η να πάρω την θήκη της uag την metropolis. Flip case. Ρε παιδιά αν κανει καμια αιχμή δεν βγαίνει με καμιά κρέμα;;; Θα πετάμε τσάμπα τα λεφτά μας παλι. Γιαυτο εδωσα στο s7+ που ειχα και πήρα το Pixel xl. Και τωρα πάλι με αυτο άρχισα τα ιδια με τα protector.
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Θα πας στις επαφές και πάνω δεξιά θα πατήσεις τις 3 τέλειες μετά διαχείριση επαφών και μετά θα πατήσεις στην προεπιλεγμένη θέση αποθήκευσης.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ πάρα πολύ. Μετά από 9 χρόνια iPhone είναι μπέρδεμα η προσαρμογή :)

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πάντως το κατάστημα (http://www.ebay.com/itm/122538031971?_trksid=p2057872.m2749.l2649&var=422968473275&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT) σου δίνει 12 μήνες εγγύηση (από το ίδιο). Εγώ το παρήγγειλα και βλέπουμε. Θα κάνω και συγκριτικό με το 955F...

 

To στελνει από Ιρλανδια ;;;;;;;; Για την περιπτωση τελωνειου εννοω;;;;;

Link to comment
Share on other sites

To στελνει από Ιρλανδια ;;;;;;;; Για την περιπτωση τελωνειου εννοω;;;;;

 

Το στελνει απο Ιρλανδια αν το λεει.δεν θα εχεις τελωνειο

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Το στελνει απο Ιρλανδια αν το λεει.δεν θα εχεις τελωνειο

 

Το στέλνει είτε από Ιρλανδία, ή από Αγγλία (Μάντσεστερ). Εμένα θα φύγει από Αγγλία (με DHL). Τελωνείο όχι, λοιπόν.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ. Μετά από 9 χρόνια iPhone είναι μπέρδεμα η προσαρμογή :)

Τίποτα φίλε να σαι καλά!

 

Σιγά σιγά θα το συνηθίσεις! Θα μας πεις και την εμπειρία σου αλλά και τα υπέρ και κατά που θα δεις με το Android αν θες φυσικά!

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ. Μετά από 9 χρόνια iPhone είναι μπέρδεμα η προσαρμογή :)

 

Ίσως έπρεπε να είχες έρθει από πέρυσι με το s7 edge. Πιστεύω θα ξετρελαθείς αν το συνηθίσεις από οθόνη κάμερα καλύτερη αδιαβροποιηση.. Καθόλου bezels Αρκετα ελεύθερο λειτουργικό απεριόριστη μνήμη κ Πανεμορφο κ φτιάξε και το μενού όπως θέλεις αφού είναι πλήρως παραμετροποιημενο. Μακάρι να το χαρείς. Σου είπα αρκετά υπέρ της νέας σου συσκευής. Περιμένουμε την άποψη σου σύντομα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα φίλε να σαι καλά!

 

Σιγά σιγά θα το συνηθίσεις! Θα μας πεις και την εμπειρία σου αλλά και τα υπέρ και κατά που θα δεις με το Android αν θες φυσικά!

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ίσως έπρεπε να είχες έρθει από πέρυσι με το s7 edge. Πιστεύω θα ξετρελαθείς αν το συνηθίσεις από οθόνη κάμερα καλύτερη αδιαβροποιηση.. Καθόλου bezels Αρκετα ελεύθερο λειτουργικό απεριόριστη μνήμη κ Πανεμορφο κ φτιάξε και το μενού όπως θέλεις αφού είναι πλήρως παραμετροποιημενο. Μακάρι να το χαρείς. Σου είπα αρκετά υπέρ της νέας σου συσκευής. Περιμένουμε την άποψη σου σύντομα

 

Χρησιμοποιούσα iPhone από την εποχή του 3G (2008) μέχρι πριν 2 εβδομάδες. Το τελευταίο μοντέλο που είχα ήταν το 6S 64gb. Πήρα το S8+ γιατί είχα βαρεθεί και ήθελα να δω την αλλή «όχθη του ποταμού». Όταν πήρα στα χέρια μου το S8+ διαπίστωσα ότι είναι μεγάλο, δύσχρηστη αν όχι αδύνατη η λειτουργία με το ένα χέρι, αλλά σιγά-σιγά το συνηθίζω (ήταν ηθελημένη επιλογή να πάω στο μεγαλύτερο μοντέλο). Το δίλημμα τότε ήταν μεταξύ 7 plus και S8+. Ευτυχώς πήγα στο Samsung γιατί με το ίδιο μέγεθος συσκευής έχω μεγαλύτερη οθόνη. Οπότε δεν το έχω μετανιώσει.

 

Αισθητήρας αποτυπωμάτων: παρότι πολύ γρήγορος, η αλήθεια είναι ότι δε βολεύει. Προσωπικά δεν μπερδευομαι με την κάμερα, αλλά χρειάζεται να «τεντώσω» το χέρι μου για να φτάσω. Και δεν είναι εύχρηστο αυτό. Δε θα πω ότι με δυσκολεύει στην καθημερινότητα, αλλά σίγουρα ενοχλεί που χρειάζεται μια «ιδιαίτερη» κίνηση του χεριού για να ξεκλειδώσει. Ο αισθήρας ίριδας δουλεύει ακόμη και σε χαμηλό φωτισμό, αλλά πρέπει να κρατάς με συγκεκριμένο τρόπο το τηλ.

 

Ταχύτητα: το τηλ είναι πολύ γρήγορο (βασικό για εμένα) και δεν έχω κάποιο παράπονο. Παρατήρησα ότι στην εφαρμογή Facebook ή Pages όταν ανοίγει (όχι πάντα, αλλά όταν είναι για πολύ ώρα ανενεργή η εφαρμογή) για 2-3" παρουσιάζει κάποιο μικρό lag-«κόλλημα» που το iPhone δεν είχε. Μετά από αυτό το χρονικό διάστημα, επανέργεται και δεν υπάρχει πρόβλημα. Επίσης, η ταχύτητα scroll του Samsung είναι πολύ πιο γρήγορη στη συγκεκριμένη εφαρμογή (στο iOS μάλλον θα είναι ίσως επίτηδες; μειωμένη). Από την άλλη σε site όπως το Protagon με το iPhone 6S είχα μικροκολλήματα που δεν παρουσιάζονται στο S8+. Οπότε υποθέτω ότι είναι θέμα εφαρμογών Facebook ή Pages αυτά τα μικρά κολλήματα.

 

Store: βρήκα όλες τις εφαρμογές που είχα και στο iPhone. Παρατήρησα όμως ότι στο App store έχει περισσότερες δωρεάν εφαρμογές χωρίς διαφημίσεις (στο store της Google οι περισσότερες δωρεάν είχαν διαφημίσεις).

 

Οθόνη: δε νομίζω ότι χρειάζεται να γράψω κάτι.

 

Μπαταρία: είμαι πολύ ευχαριστημένος, αφού με χρήση (πολύ σερφάρισμα, αρκετά μηνύματα και λίγα τηλεφωνήματα) βγάζει άνετα την ημέρα. Βέβαια είμαι αρκετή ώρα σε Wi Fi και όχι τόσο σε 3g/4g. Δεν το συγκρίνω με το 6S γιατί το S8+ θα έπρεπε να συγκριθεί με το 7 plus. Πάντως από το 6S κρατάει πολύ περισσότερο η μπαταρία. Θα δούμε και πόσο θα αντέξει όμως με το Fast Charging mode...

 

Φωτό: ένα σημαντικό κριτήριο για την αγορά ήταν η φωτογραφική μηχανή. Το S8+ βγάζει και αποθηκεύει πολύ πιο γρήγορα τη φωτογραφία. Είναι θέμα autofocus; Είναι κάτι άλλο; Δεν έχω ιδέα, όμως παρατήρησα σημαντική διαφορά. Ποιοτικά ήμουν ευχαριστημένος και με το 6S, αλλά θεωρώ ότι το S8+ είναι 1-2 σκαλιά πάνω (δεν έχω δοκιμάσει σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού ακόμη).

 

Ποιότητα κατασκευής: παρότι το Samsung είναι ένα πολύ καλά φτιαγμένο τηλ, η ποιότητα κατασκευής του iPhone φαίνεται ανώτερη. Δεν ξέρω γιατί, ούτε μπορώ να το περιγράψω. Ίσως γιατί το πλαίσιο του S8+ είναι βαμμένο αλουμίνιο, με αποτέλεσμα να μοιάζει πλαστικό; και όχι «φυσικό» όπως το τηλ της Apple...

 

iOS Vs Android: ομολογώ ότι κι εγώ «φοβόμουν» τη μετάβαση γιατί άκουγα διάφορα και δεν ήξερα τι θα συναντήσω. Η αλήθεια είναι πως ό,τι έκανα με τη μία συσκευή μπορώ εξίσου απλά και εύκολα να κάνω και με την άλλη (τηλ, μηνύματα, onedrive, αρχεία excel και doc, mail, φωτό κ.ά). Φυσικά το Android έχει τεράστια δυνατότητα παραμετροποίησης της συσκευής, πράγμα που λείπει από το iOS. Υπάρχουν 2-3 πράγματα βέβαια που μου λείπουν, όπως η δυνατότητα να μην ακούγονται ορισμένα μηνύματα (λειτουργία «μην ενοχλείτε» στο iOS): πχ. από Vodafone ή άλλες εταιρίες, όπως επίσης και θα μου άρεσε η διαγραφή μηνυμάτων ή κλήσεων να γίνεται κάνοντας swipe και όχι κρατώντας πατημένο το μήνυμα ή την επαφή. Είμαι περίεργος να δω εάν με την πάροδο του χρόνου θα «βαρύνει», όπως διάβασα ότι συμβαίνει στο Android (στο iOS δεν υπήρχαν τέτοια θέματα).

 

Backup: το backup της Apple είναι φυσικά καλύτερο. Σου επιτρέπει να επανεφέρεις το τηλ ανά πασά στιγμή στην πρότερη κατάσταση. Αν έχω καταλάβει καλά με το Android δεν είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα...

 

Συμπερασματικά: νομίζω ότι άδικα γίνεται ένας «πόλεμος» μεταξύ των δύο συστημάτων. Οι εταιρίες φυσικά καλά κάνουν, αλλά οι χρήστες χρειάζεται να ξέρουν ότι μπορούν πλέον το ίδιο εύκολα και πρακτικά να κάνουν ό,τι επιθυμούν με οποιοδήποτε σύστημα και αν επιλέξουν. Το πλεονέκτημα των συσκευών με Android είναι η χαμηλότερη τιμή τους: δηλ. αγόρασα το Samsung €700, ενώ το αντίστοιχο iPhone (7 plus) θα κόστιζε ~€1000 (ώστε να έχω σίγουρα 2 χρόνια εγγύηση). Στο μέλλον δεν αποκλείω την επιστροφή σε iOS, ούτε όμως δε θεωρώ πιθανό να είναι και το επόμενο κινητό μου Android. Δεν έχω «παντρευτεί» καμία εταιρία ή λειτουργικό σύστημα και θα κρίνω ανάλογα με τις ανάγκες μου και το τι μου προσφέρει η κάθε συσκευή. Το σίγουρο είναι όμως, ότι πλέον δε «φοβάμαι» το Android, αφού διαπίστωσα ότι μπορεί να με καλύψει (τουλάχιστον με τα δεδομένα που έχω μετά από 2 εβδομάδες χρήσης).

 

Ελπίζω να βοήθησα όποιον έχει ανάλογα διλήμματα... :)

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να βοήθησα όποιον έχει ανάλογα διλήμματα... :)

Το ποστάρισμα σου έπεσε την κατάλληλη ώρα,αφού θα μου δώσουν από την δουλειά μια συσκευή....

Μόλις μπήκα για να αναζητήσω πληροφορίες μεταξύ των 2 top συσκευών (S8+/Iphone 7+) και σε σχέση με τα ποσταρίσματα που βλέπω από κατόχους,στο θέμα της μπαταρίας,νομίζω πως γέρνω υπέρ του S8+.

Η αλήθεια είναι πως δεν είχα ποτέ μου iphone κι ο μόνος λόγος ήταν το κόστος απόκτησης του και η περιορισμένη παραμετροποίηση σε σχέση με το android.

Δεν θα με χάλαγε να δοκιμάσω και ios αφού αλλάζω συσκευή το πολύ στον χρόνο(τώρα έχω ένα (mate 8) από το οποίο είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από την "βαριά" χρήση που του κάνω και πραγματικά το χαίρομαι σαν συσκευή,αλλά διαβάζοντας τα υπέρ και τα κατά που είναι σε πολλές περιπτώσεις λεπτομέρειες εξαρτάται βέβαια από τον κάθε χρήστη αν είναι βασική ή όχι,δεν βρίσκω κάτι που συνολικά να με κάνει να πάω προς 7+.

Εντάξει με χαλάει το γεγονός του δαχτυλικού αποτυπώματος που αναφέρετε,αφού του mate είναι υποδειγματικό,αλλά όπως προαναφέρθηκε υπάρχουν κι άλλοι τρόποι κλειδώματος καθώς και το θέμα της ευαισθησίας της οθόνης,αλλά κι εδώ πιστεύω θα υπάρχει μια ποιοτική λύση.

Από θέμα "ομορφιάς" που κι αυτό είναι ένας βασικός λόγος αν χρησιμοποιείς κάτι για 15 ώρες την ημέρα,για μένα νομίζω πως το S8+ βγαίνει ξεκάθαρα νικητής.

Να πω και την αμαρτία μου,από την μέρα κυκλοφορίας του S8+ έχω αντισταθεί..........στον πειρασμό να μπω σε μια μεγάλη αλυσίδα και να το πιάσω στα χέρια,γιατί φοβόμουν πως θα έμπαινα σε φουρτούνες :D τώρα βέβαια πριν την τελική απόφαση,θα πρέπει να το κάνω,αφού με το 7+ έχει γίνει επαφή.....

Αλήθεια είναι ένα ευχάριστο δίλημμα.....

Link to comment
Share on other sites

Το ποστάρισμα σου έπεσε την κατάλληλη ώρα,αφού θα μου δώσουν από την δουλειά μια συσκευή....

 

Χαίρομαι εάν μπόρεσα κάπως να βοηθήσω.

 

Το βασικό μήνυμα είναι ότι τσάμπα υπάρχει τόση μεγάλη «αντιπαλότητα», αφού πλέον και τα δύο συστήματα νομίζω καλύπτουν τις απαιτήσεις του χρήστη. Όπως είναι φυσικό, υπάρχουν προτερήματα της μίας πλατφόρμας ένταντι της άλλης σε κάποια σημεία, αλλά θεωρώ ότι η απόσταση που τα χωρίζει πλέον είναι μικρή και αυτό μεγαλώνει ευχάριστα τον πονοκέφαλο για όποιον πρέπει να διαλέξει.

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι σημαντικό για μένα που ξέχασα.

Επειδή τις περισσότερες ώρες στην δουλειά το έχω στην δόνηση, δυστυχώς το mate εκεί υστερεί σημαντικά και δεν έχει κάποια ρύθμιση για βελτίωση με αποτέλεσμα να χάνω κλήσεις.... Το 7plus το βλέπω από συνάδελφο πως σε αυτόν τον τομέα είναι εξαιρετικό, το S8+ πως τα πάει εδώ;

Link to comment
Share on other sites

Δε χρησιμοποιούσα δόνηση ούτε στο iPhone, ούτε στο S8+. Οπότε δεν έχω σημείο αναφοράς για να σου πω...

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι σημαντικό για μένα που ξέχασα.

Επειδή τις περισσότερες ώρες στην δουλειά το έχω στην δόνηση, δυστυχώς το mate εκεί υστερεί σημαντικά και δεν έχει κάποια ρύθμιση για βελτίωση με αποτέλεσμα να χάνω κλήσεις.... Το 7plus το βλέπω από συνάδελφο πως σε αυτόν τον τομέα είναι εξαιρετικό, το S8+ πως τα πάει εδώ;

 

Θα σου διαλυσει τη συσκευη η δονηση αν το εχεις στη μεγιστη επιλογη, στο αντιστοιχο ρυθμιστικο (και μαλιστα, ειναι πολυ αναλυτικο, καθως επιλεγεις διαφορετικα επιπεδα εντασης, για κλησεις / ειδοποιησεις κλπ) ;)

Link to comment
Share on other sites

Θα σου διαλυσει τη συσκευη η δονηση αν το εχεις στη μεγιστη επιλογη, στο αντιστοιχο ρυθμιστικο (και μαλιστα, ειναι πολυ αναλυτικο, καθως επιλεγεις διαφορετικα επιπεδα εντασης, για κλησεις / ειδοποιησεις κλπ) ;)

 

Τέλεια ,πάρα πολύ καλό αυτό, ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

θελω να στειλω ενα sms με προγραματισμενη ωρα,βαζω ωρα κλτπ ολα κανονικα στη συνθεση μυνηματος,αλλα δεν στελνει το ρημαδι,ξερετε τι πεζει?περναει η ωρα που το χω βαλει αλλα τιποτα..
Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι εάν μπόρεσα κάπως να βοηθήσω.

 

Το βασικό μήνυμα είναι ότι τσάμπα υπάρχει τόση μεγάλη «αντιπαλότητα», αφού πλέον και τα δύο συστήματα νομίζω καλύπτουν τις απαιτήσεις του χρήστη. Όπως είναι φυσικό, υπάρχουν προτερήματα της μίας πλατφόρμας ένταντι της άλλης σε κάποια σημεία, αλλά θεωρώ ότι η απόσταση που τα χωρίζει πλέον είναι μικρή και αυτό μεγαλώνει ευχάριστα τον πονοκέφαλο για όποιον πρέπει να διαλέξει.

 

H αντιπαλότητα υπάρχει κυρίως από άτομα που δεν έχουν δοκιμάσει και τις 2 πλατφόρμες.

Όσοι δουλεύουμε και τα 2, είμαστε πιο νηφάλιοι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: ξερετε εαν η generali ασφαλιστικη αδφαλιζει για θραυση οθονης κινητο που δεν καλυπτεται απο εγγυηση στην ευρωπη,οπως το 6/128?

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

H αντιπαλότητα υπάρχει κυρίως από άτομα που δεν έχουν δοκιμάσει και τις 2 πλατφόρμες.

Όσοι δουλεύουμε και τα 2, είμαστε πιο νηφάλιοι.

 

Φαντάζομαι ότι η άγνοια είναι ένας σημαντικός λόγος, πράγματι. Υποθέτω όμως ότι για να είσαι ανεκτικός στη διαφορετικότητα, δεν έχει να κάνει μόνο με το αν γνωρίζεις το αντικείμενο ;) Αυτή όμως είναι μια άλλη μεγάλη συζήτηση που βγαίνει εκτός του σκοπού του συγκεκριμένου θέματος...

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι η άγνοια είναι ένας σημαντικός λόγος, πράγματι. Υποθέτω όμως ότι για να είσαι ανεκτικός στη διαφορετικότητα, δεν έχει να κάνει μόνο με το αν γνωρίζεις το αντικείμενο ;) Αυτή όμως είναι μια άλλη μεγάλη συζήτηση που βγαίνει εκτός του σκοπού του συγκεκριμένου θέματος...

 

Επειδη βγαινουμε εκτος θεματος, θα το κλεισω λεγοντας πως, αν καποιος θελει να λεει οτι ασχολειται με το αθλημα και του αρεσουν τα κινητα, δεν νοειται να μην εχει δοκιμασει εκτενως τα δυο κυρια λειτουργικα συστηματα. Απο εκει καταλαβαινεις την ανεκτικοτητα του καθενος στη διαφορετικοτητα.

Καλοδουλευτο το εργαλειο!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εκανα ενα μπανακι το κινητο και μου εβγαλε προειδοποιηση οτι υπαρχει υγρασια στο σημειο φορτισης να μην το βαλω να φορτισει για αρκετη ωρα. Πολυ μπροστα, μπραβο τους!

Οσο για το θεμα ios/android, προσωπικα δεν χρειαστηκε να δοκιμασω για να πεισθω οτι δε μου κανει το Ios. Οταν ξερει τι θες και τι δε θες, καταληγεις...και ποτε δεν καταφερε να με πεισει η apple με το iphone ή το ios. Διοτι ειτε σα συσκευη ειτε σαν λειτουργικο παντα κατι με χαλαει.

Αν επρεπε παντα να δοκιμαζουμε εκτενως τα παντα για να βγαλουμε συμπερασμα, καλα κρασια.

Το θεμα ειναι οτι οποιος τσακωνεται ειναι ανοητος. Να διαφωνεις οκ, να τσακωνεσαι ομως για το ποιο ειναι καλυτερο ειναι για παιδακια. Τωρα αν λες οτι με βολευει γιατι κανει αυτο και ειναι ψεμματα, τι να πω, αξιζει να κουβεντιαζεις?

Ο καθε ενας εχει αλλες αναγκες, αλλα γουστα, αλλες προτιμησεις, και καθε προιον καλυπτει αυτο το αλλο του καθενος. Αυτο ελλειπε να ημαστε ολοι ιδιοι...

το να πεισεις καποιον οτι αυτο που κανει το προιον που προτιμας σε εξυπηρετει περισσοτερο ειναι αλλο απο το να τον πεισεις οτι ειναι καλυτερο. Αυτα απο εμενα.

 

Ερωτηση: ξερετε εαν η generali ασφαλιστικη αδφαλιζει για θραυση οθονης κινητο που δεν καλυπτεται απο εγγυηση στην ευρωπη,οπως το 6/128?

 

με βαση το τιμολογιο αγορας σου ασφαλιζει ολη την αξια, και σου λεει οτι αν επισκευαζεται θα σου πληρωσει την επισκευη (με οποιο κοστος) ή την αντικατασταση, αρα θα σου δωσει τα λεφτα που το πηρες. Για το κοστος που εχει η ασφαλεια κανε τη, αξιζει. Δε νομιζω οτι θετει ορο αγορας απο εδω κτλ κτλ.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι έτοιμος να να έρθω στην παρέα και να αποκτήσω την συσκευή τώρα έχω το s7 edge

τι πρέπει να προσέξω πριν την αγορά?

από το skroutz θα το πάρω και το θέλω σε blue coral το έχεις κάποιος να μου πει εντυπώσεις?

έχετε να μου προτείνεται κάποιο κατάστημα από το skroutz που το αγοράσατε χωρίς κανένα πρόβλημα ξανά ανοιγμένα κουτιά και αλλα τέτοια?

παίζει ρολο από πια χωρα θα είναι η συσκευή? κάπου διάβασα ότι και χωρα να είναι μόλις βάλω την sim θα μου κατεβάσει την ελληνική rom και θα μου το γυρίσει ισχύ αυτό?

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...