Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήρθα κι εγώ επιτέλους και άρχισα να στήνω συσκευή.

Screen protector screenknight (εγγύηση - αύριο που θα έχει κάτσει σωστά η ζελατίνα θα δώσω φώτο).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ήρθα κι εγώ επιτέλους και άρχισα να στήνω συσκευή.

Screen protector screenknight (εγγύηση - αύριο που θα έχει κάτσει σωστά η ζελατίνα θα δώσω φώτο).

 

Καλός τα δέχτηκες Βαγγέλη.... Καλό μιλητο.... Δεν ξεχνάω τι μου έχεις τάξει!!!

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλός τα δέχτηκες Βαγγέλη.... Καλό μιλητο.... Δεν ξεχνάω τι μου έχεις τάξει!!!

 

Ευχαριστώ!

Το ξέρεις ότι τηρώ τις δεσμεύσεις μου;)

Ρίχνω μια επιτόπου;)

Link to comment
Share on other sites

Ήρθα κι εγώ επιτέλους και άρχισα να στήνω συσκευή.

Screen protector screenknight (εγγύηση - αύριο που θα έχει κάτσει σωστά η ζελατίνα θα δώσω φώτο).

Εγώ πέρασα την screenknight στην πλάτη και την original samsung μπροστά!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πέρασα την screenknight στην πλάτη και την original samsung μπροστά!!

 

Δοκίμασε μια screenknight Case fit μπροστά. Είναι πολύ καλή και δεν ενοχλεί καμία θήκη. Επίσης πολύ φθηνή...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πέρασα την τελευταία αναβαθμιση manual μέσω Odin(έκδοση 3.12.3)

Έβαλα την γερμανική unbranded.

https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s8/SM-G955F/DBT/download/G955FXXU1AQEB/168116/

 

Κυκλοφορεί στο sammbile και η αγγλική νέα έκδοση εξίσου.

 

Αφού ολοκληρώθηκε το φλασαρισμα δεν επηρεάστηκε τίποτα.

Την πέρασε από πάνω από την υπάρχουσα και παρέμεινε ελληνικό.

 

Απλά στο xda γράφουν πριν το φλασαρισμα να βάλεις pin έβαλα 1111 και αφού μπουταρα δεν το αναγνώριζε.

Έβαλα 0000 και το δέχτηκε.

 

Περίεργο.

 

Αφού δούλεψε με τα τέσσερα μηδενικά μικρό το κακό :p

 

Τώρα ξανά έβγαλα το pin διότι δεν το θέλω καν.

 

fb4d2cf0fe1273e43430086e7e1b1d7e.jpg

 

Στα φλασαρισμα έβαλα τα 4 αρχεία στα αντίστοιχα κουτάκια.

 

66617570aa047c210e81b23d90ffedeb.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό πρόβλημα που έχει εμφανιστεί σε κάποιους... δεν γλυτώνεις το service.

 

Μου το κάνει και εμενα αυτο. Γινεται οταν το τηλ χασει εστω και για μια στιγμη το σημα. Χανεται η κληση και μετα χανονται ολοι οι ηχοι. Θελει restart.

Μου το κάνει και εμενα αυτο. Γινεται οταν το τηλ χασει εστω και για μια στιγμη το σημα. Χανεται η κληση και μετα χανονται ολοι οι ηχοι. Θελει restart.

Γιατι οπωσδήποτε service; Δεν ειναι θέμα λογισμικού; Δεν φτιαχνεται με καποιο update;

Link to comment
Share on other sites

Γιυαι έτσι βιαστικός;;; ;)

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να κάνω τις δοκιμές μου,θα ακολουθήσει και downgrade αργότερα στου Μαρτίου την πρώτη official έκδοση.

Από ότι κατάλαβα η ευρωπαϊκή version των S8/S8+ (SM-G950F + SM-G955F) είναι Multi-CSC -> OXM άρα οποιαδήποτε χώρας φλασαρισμα κανεις είναι για όλες τις συσκευές το ίδιο αποτέλεσμα.

 

Είναι κάτι που παρουσιάστηκε με Note 7 αλλά λόγο της ιστορίας με την απόσυρση δεν έγινε ευρέως γνωστό αλλά σταδιακά θα γίνει με την ευρεία κυκλοφορία της s8 σειράς.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προβολή στη μεγίστη ανάλυση σε τηλεόραση πως μπορώ να κάνω? Με το Smart view βλέπω στα 1080p προβάλει.
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους !! Πήρα το S8+ πριν 3 μέρες, το τηλ είναι απίστευτα καλό !!

Απλά έχω ένα θέμα από την πρώτη μέρα και θέλω να το μοιραστώ μαζί σας μήπως έχει και κάποιος άλλος θέμα..μου σβήνει 4-5 φορές την ημέρα ενώ είμαι σε κλήση ή χάνεται το σημα ξαφνικά!!

Υπάρχει κάποιο update ή είναι πρόβλημα τηλεφώνου?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους !! Πήρα το S8+ πριν 3 μέρες, το τηλ είναι απίστευτα καλό !!

Απλά έχω ένα θέμα από την πρώτη μέρα και θέλω να το μοιραστώ μαζί σας μήπως έχει και κάποιος άλλος θέμα..μου σβήνει 4-5 φορές την ημέρα ενώ είμαι σε κλήση ή χάνεται το σημα ξαφνικά!!

Υπάρχει κάποιο update ή είναι πρόβλημα τηλεφώνου?

 

Υπάρχουν και άλλοι στο φόρουμ με το ίδιο πρόβλημα και από ότι κατάλαβα δεν λύνεται... Οπότε μιας και το έχεις λίγες μέρες... γρήγορα για αντικατάσταση... Γιατί δεν βλέπω να βρίσκεις άκρη όπως και οι υπόλοιποι...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους !! Πήρα το S8+ πριν 3 μέρες, το τηλ είναι απίστευτα καλό !!

Απλά έχω ένα θέμα από την πρώτη μέρα και θέλω να το μοιραστώ μαζί σας μήπως έχει και κάποιος άλλος θέμα..μου σβήνει 4-5 φορές την ημέρα ενώ είμαι σε κλήση ή χάνεται το σημα ξαφνικά!!

Υπάρχει κάποιο update ή είναι πρόβλημα τηλεφώνου?

 

Μου αρέσει που λες ότι είναι απίστευτα καλό, όταν ένα τηλέφωνο δε σε αφήνει να κάνεις το πρωταρχικο για το οποίο υπάρχει! Τι να πω...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους !! Πήρα το S8+ πριν 3 μέρες, το τηλ είναι απίστευτα καλό !!

Απλά έχω ένα θέμα από την πρώτη μέρα και θέλω να το μοιραστώ μαζί σας μήπως έχει και κάποιος άλλος θέμα..μου σβήνει 4-5 φορές την ημέρα ενώ είμαι σε κλήση ή χάνεται το σημα ξαφνικά!!

Υπάρχει κάποιο update ή είναι πρόβλημα τηλεφώνου?

Για να σβήνει, δεν θυμάμαι αν το έχει πάρει το μάτι μου. Την πρώτη φορά που το άνοιξες κι έγινε η εγκατάσταση, είχες κάρτα sim μέσα? Ή την έβαλες μετά?

Link to comment
Share on other sites

Μου το κάνει και εμενα αυτο. Γινεται οταν το τηλ χασει εστω και για μια στιγμη το σημα. Χανεται η κληση και μετα χανονται ολοι οι ηχοι. Θελει restart.

Μου το κάνει και εμενα αυτο. Γινεται οταν το τηλ χασει εστω και για μια στιγμη το σημα. Χανεται η κληση και μετα χανονται ολοι οι ηχοι. Θελει restart.

Γιατι οπωσδήποτε service; Δεν ειναι θέμα λογισμικού; Δεν φτιαχνεται με καποιο update;

 

Ο,τι και να δοκιμασα φιλε μου το προβλημα δν λυθηκε,δευτερα πρωι θα το παω smartec και θα ενημερωσω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω την εφαρμογή σημειώσεις αλλά δε τη βρίσκω.... είχα πολλές σημαντικές στο s7 edge και εδώ δεν τη βλέπω....για να κάνω συχρονισμο
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω την εφαρμογή σημειώσεις αλλά δε τη βρίσκω.... είχα πολλές σημαντικές στο s7 edge και εδώ δεν τη βλέπω....για να κάνω συχρονισμο

 

Αν εννοείς το "Samsung Notes" εμένα το εχει κανονικά μέσα από την πρώτη μέρα...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ο,τι και να δοκιμασα φιλε μου το προβλημα δν λυθηκε,δευτερα πρωι θα το παω smartec και θα ενημερωσω.

 

Αληθεια θα το εκτιμουσα πολυ. Εχω μιλησει δυο φορες μαζι τους και δεν εχω βγαλει ακρη. Σε ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Σε ασύρματη βάση μέσα στο αυτοκίνητο θέλεις δεν θέλεις αν είναι στο κέντρο το χτυπά ο ήλιος. Λόγο ζέστης έκοβε την ασύρματη φόρτιση για προστασία. Θα το μετακομίσω στα αριστερά από το τιμόνι για να μην το χτυπάει ο ήλιος...
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ πλέον της κινητάρας, μέχρι στιγμής απόλυτα ικανοποιημένος.

Κανένα πρόβλημα, το κινητό είναι πιο γρήγορο, πιο ομαλό από το s7 edge ενώ και η μπαταρία αν και είμαι στις πρώτες μέρες και του εχω αλλάξει τα φωτα, είναι τουλάχιστον στα ίδια επίπεδα με το s7edge και πιθανότατα καλύτερη.

Σχεδιασμός άψογος, η οθόνη απλά ότι καλύτερο υπάρχει εκεί έξω και η κάμερα στο λιγο που την έχω δοκιμάσει, αναμενομενα εξαιρετικη.

Πολύ καλή εντύπωση μου έχει κάνει ο τρόπος που μετατρέπει τα apps στην νέα ανάλυση, μιλάω φυσικά για αυτές που δεν την υποστηρίζουν ακόμα. Οκ στα videos αν θες full screen πρέπει να γίνει μια μετατροπή που δεν δείχνει όλο το βίντεο αλλά μικρό το κακο, μια χαρά.

Ο ήχος στα ηχεία κλασικά Samsung, στην καλύτερη μέτριος....ΟΜΩΣ...ο ήχος με τα ακουστικά είναι σκέτη απόλαυση! Γενικά ακούω πολύ μουσική στο κινητό και δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι στο chip στο hardware αλλά τα akg ακουστικά είναι σούπερ. Έχω κάποια sennheiser και sony που δεν τα λες και φτηνά αλλά σίγουρα αυτό που ακούω τώρα είναι καλύτερο. Σε συνδυασμό με τον poweramp alpha που για μένα είναι χαλαρά ο καλύτερος player.

Όσον αφορά το αποτύπωμα, στην αρχή είχα εκνευριστεί...ναι δεν ειναι καλή η θέση του και συνήθως το δάχτυλο μου πήγαινε στην κάμερα.

Τα πράγματα όμως άλλαξαν όταν έβαλα μια θήκη. Και δεν μιλάω για καμία σούπερ θήκη, την clear cover της Samsung έβαλα. Όμως αυτό το "βαθουλωμα" που κάνει βοηθάει πολυ, το πράγμα βελτιώθηκε αρκετά.

Σειρα τωρα εχει το νεο gear vr, μου αρέσει αρκετά η εμπειρία που είχα με τα s6edge και s7edge

Αυτά τα ολίγα....

Edited by kostasb13
Link to comment
Share on other sites

Μετα το προχθεσινό upgrade σήμερα αποφάσισα να κάνω downgrade στην πρώτη official έκδοση του Μαρτίου κατεβάζοντας τη αντίστοιχη ελβετική official rom(δεν βρήκα για άλλη ευρωπαϊκή χώρα του Μαρτίου την έκδοση)

https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s8/SM-G955F/AUT/download/G955FXXU1AQC9/128873/

 

6c099a128891ffdf6f5b998725fddb51.jpg

 

 

Αυτή τη φορά έκανα hard reset για να δέσει καλύτερα η rom και εκ νέου η συσκευή παρέμεινε ελληνική όπως όταν είχα κάνει αναβάθμιση στην τελευταία γερμανική του Μαΐου.

 

Και σκοπεύω να παραμείνω με του Μαρτίου την έκδοση διότι δουλευει άψογα και καλύτερα το Bixby remapping μέσω Button Mapper app που σε Απριλίου και Μαιου έκδοση λογισμικού s8 σειράς δεν δουλευει η συγκεκριμένη εφαρμογή.

 

d548b2cb9f9d04265608142696aa49d4.jpg

 

Ότι άλλο δοκίμασα με άλλες εφαρμογές τις βρήκα λιγότερο αξιόπιστες και όχι τόσο customized όσο θα ήθελα τύπου BixBye η bxAction.

 

Όταν βγει η 7.1.1 μόνο τότε θα ξανά αναβάθμισω και ελπίζοντας τα third party Bixby remapping να έχουν βελτιωθεί πολύ περισσότερο απ όσο σήμερα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

τιποτα!! το εχει μονο αν το πάρεις απο αυτούς η σου αλλάξουν λογισμικό και μετα χάνεις την εγγύηση..

 

ΝΟΤ!

S7 Edge αλλαγή πλακέτας και μπαταρίας μετά απο αλλαγή ROΜ σε Cosmote για να χρησιμοποιήσω την υπηρεσία.

Ουδέποτε ετέθη τέτοιο ζήτημα απο το επίσημο service της Samsung!

Οπότε, στην εξυπηρέτηση λένε ότι θέλουν παιδιά!

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

ΝΟΤ!

S7 Edge αλλαγή πλακέτας και μπαταρίας μετά απο αλλαγή ROΜ σε Cosmote για να χρησιμοποιήσω την υπηρεσία.

Ουδέποτε ετέθη τέτοιο ζήτημα απο το επίσημο service της Samsung!

Οπότε, στην εξυπηρέτηση λένε ότι θέλουν παιδιά!

 

Δεν πληροφορούν σωστά.

Edited by kountoura
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...