Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αληθεια θα το εκτιμουσα πολυ. Εχω μιλησει δυο φορες μαζι τους και δεν εχω βγαλει ακρη. Σε ευχαριστω.

 

Καλησπερα σε ολους,οσον αφορα το προβλημα με το audio drop που παρατηρειται στη συσκευη μου,καθως επισης και σε αλλε, σημερα πηγα το κινητο στη Smartec. Τους εξηγησα το προβλημα μου και μου ειπαν πως θα το εξετασουν και θα με καλεσουν αυριο. Οταν τους ρωτησα αν θα μου το αντικαταστησουν σε περιπτωση που κριθει ελλετωματικο μου απαντησαν πως δεν ειναι στην πολιτικη της samsung να αντικαθιστα τις συσκευες οποτε και θα επισκευαστει,κατι φυσικα που με εξοργισε. Δεν ειναι δυνατον να αγοραζεις συσκευη/ναυαρχιδα 930Ε και να μην στην αντικαθιστουν αν κρινουν πως ειναι προβλημα hardware. Α! Ξεχασα να αναφερω πως η κοπελα μου τονισε πως προκειμενου να επισκευαστει το κινητο ενδεχομενως να αφαιρεθει το screen protector χωρις βεβαια να το αντικαταστησουν και αυτο(αλλα 25Ε χαμενα μιας και ηταν της puro:mad::mad:).

Για ο,τι νεοτερο θα σας ενημερωσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,οσον αφορα το προβλημα με το audio drop που παρατηρειται στη συσκευη μου,καθως επισης και σε αλλε, σημερα πηγα το κινητο στη Smartec. Τους εξηγησα το προβλημα μου και μου ειπαν πως θα το εξετασουν και θα με καλεσουν αυριο. Οταν τους ρωτησα αν θα μου το αντικαταστησουν σε περιπτωση που κριθει ελλετωματικο μου απαντησαν πως δεν ειναι στην πολιτικη της samsung να αντικαθιστα τις συσκευες οποτε και θα επισκευαστει,κατι φυσικα που με εξοργισε. Δεν ειναι δυνατον να αγοραζεις συσκευη/ναυαρχιδα 930Ε και να μην στην αντικαθιστουν αν κρινουν πως ειναι προβλημα hardware. Α! Ξεχασα να αναφερω πως η κοπελα μου τονισε πως προκειμενου να επισκευαστει το κινητο ενδεχομενως να αφαιρεθει το screen protector χωρις βεβαια να το αντικαταστησουν και αυτο(αλλα 25Ε χαμενα μιας και ηταν της puro:mad::mad:).

Για ο,τι νεοτερο θα σας ενημερωσω.

 

Φιλε συγγνωμη που θα στο πω αλλα καμια εταιρεια δεν ειναι φιλανθρωπικο ιδρυμα. Αν κρινει οτι με την επισκευη μπορει να ειναι σαν καινουριο, φυσικα και δε θα στο αλλαξει. Προσωπικα δεν το βρισκω κακο, αν και εννοειται οτι προτιμω αντικατασταση αλλα ειναι κατι που αποδεχομαι, προφανως θα ζητουσα αντικατασταση αν το προβλημα συνεχιζοταν, αλλα με την πρωτη αλλαζουν καμια πλακετα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μετά την παρέλευση του DOA καμία εταιρεία δεν αλλάζει με σφραγισμενο, εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων (πχ αδυναμία επίλυσης του προβλήματος μετά από πολλές προσπάθειες επισκευής κλπ).

Χίλιες φορές η επαγγελματική δουλειά ενός service υψηλού επιπέδου, όπως της smartec (2 φορές τη χρειάστηκα και το κινητό έμοιαζε σαν να μην ανοιχτηκε ποτέ), παρα να μου σπρώχνουν ανακατασκευες, όπως κάνουν άλλες εταιρίες, που πουλάνε premium προϊόντα.

Στο δια ταύτα, ελπίζω να έχουν ανταλλακτικό να σε καλύψουν γρήγορα και μην ανησυχείς, η επισκευή θα είναι όπως πρέπει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,οσον αφορα το προβλημα με το audio drop που παρατηρειται στη συσκευη μου,καθως επισης και σε αλλε, σημερα πηγα το κινητο στη Smartec. Τους εξηγησα το προβλημα μου και μου ειπαν πως θα το εξετασουν και θα με καλεσουν αυριο. Οταν τους ρωτησα αν θα μου το αντικαταστησουν σε περιπτωση που κριθει ελλετωματικο μου απαντησαν πως δεν ειναι στην πολιτικη της samsung να αντικαθιστα τις συσκευες οποτε και θα επισκευαστει,κατι φυσικα που με εξοργισε. Δεν ειναι δυνατον να αγοραζεις συσκευη/ναυαρχιδα 930Ε και να μην στην αντικαθιστουν αν κρινουν πως ειναι προβλημα hardware. Α! Ξεχασα να αναφερω πως η κοπελα μου τονισε πως προκειμενου να επισκευαστει το κινητο ενδεχομενως να αφαιρεθει το screen protector χωρις βεβαια να το αντικαταστησουν και αυτο(αλλα 25Ε χαμενα μιας και ηταν της puro:mad::mad:).

Για ο,τι νεοτερο θα σας ενημερωσω.

Δυστυχως φιλε μου ετσι ειναι. Αν περασει το doa. Παντως μην ανησυχεις η Σμαρτεκ ειναι υποδειγματικη. Εγω εχω παει σχεδον ολα τα κινητα μου ως γκαντεμης που ειμαι. Πραγματικα τελεια επισκευη.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που με εκνευριζει ειναι οτι ουσιαστικα ειναι σαν να αγορασα refurbished κινητο στη τιμη καινουριου. Ο αδερφος μου στην Αμερικη αντιμετωπισε προβλημα με ελλατωματικο iphone(προβλημα με αδυναμια συνδεσεις δεδομενων) και πηγαινοντας το του το αντικατεστησαν μεσα σε 10 λεπτα παιρνοντας του και κανουριο screen protector!! Και οχι,δεν ηταν λογω DOA,το πηγε δυο βδομαδες μετα.
Link to comment
Share on other sites

Αν το εχεις παρει απο ελληνικη αλυσιδα θα σου κανουν αντικαταστση!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Απο τα seven το πηρα.

 

 

Όταν λέμε αλυσίδα εννοούμε τύπου Public,Media Markt,Πλαίσιο.

Είναι πιο ευέλικτοι σε αντικατάσταση συσκευής σε DOA.

Η αλλιώς απο εξωτερικό πχ amazon η σε Samsung store που εξίσου είναι ευέλικτοι που στην Ελλάδα δεν έχει Samsung store.

 

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καταρχήν πρωι πρωί μου ήρθε αναβάθμιση λογισμικού,600 κάτι mb δεν πρόλαβα να δω τι φτιάχνει,κατα δεύτερον και πιο σημαντικό για μένα η εφαρμογή sound assistant της Samsung κάνει δουλειά σε συνδυασμό,με το disable increasing ringtone που έχω,ο ήχος είναι πολυ δυνατοτερος απο το ηχείο:D
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί σηκώνομαι 4 και βλέπω κατέβασε μία αναβάθμιση 600mb και κάτι.

Την έκανα εγκατάστασή.

Βελτίωση Bluetooth και κάτι άλλα ψηλά δεν έδωσα σημασία λόγο το ότι ακόμα δεν είχα ξυπνήσει καλά καλά... Καλό αυτό η Samsung δίνει ενημερώσεις... Γερμανία.

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα ήρθε...Ελληνικο από Κωτσοβολο!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι φαινεται η samsung αλλαξε πολιτικη στα updates και θα μας ερχονται πιο γρηγορα σχεδον ταυτοχρονα με τα αλλα ευρωπαικα λογω του οτι εχουν ολα ιδιο csc και ειναι ιδια firmware
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι φαινεται η samsung αλλαξε πολιτικη στα updates και θα μας ερχονται πιο γρηγορα σχεδον ταυτοχρονα με τα αλλα ευρωπαικα λογω του οτι εχουν ολα ιδιο csc και ειναι ιδια firmware

Ακριβώς έτσι το πράγμα ιδιαίτερα θετικό.

Δεν θα εχουμε τα περσινά παρατράγουδα όπου η αγγλική συσκευή πήρε ένα δίμηνο νωρίτερα Nougat από ότι η ελληνική στο 7 Edge.

Καλησπερα, την αναβαθμιση να την κανω ή οχι? Τις εχω παρει απο φοβο γι αυτο ρωταω.

 

Την περνάς κανονικά χωρίς φόβο.;)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα! Παρελαβα το κινητο μου σημερα απο smartec και απ ο,τι μου ειπαν απλως αναβαθμισαν το λογισμικο.

Ελπιζω αυτο να λυσει το προβλημα που αντιμετωπιζα. Για ο,τι νεοτερο θα ενημερωσω!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί σηκώνομαι 4 και βλέπω κατέβασε μία αναβάθμιση 600mb και κάτι.

Την έκανα εγκατάστασή.

Βελτίωση Bluetooth και κάτι άλλα ψηλά δεν έδωσα σημασία λόγο το ότι ακόμα δεν είχα ξυπνήσει καλά καλά... Καλό αυτό η Samsung δίνει ενημερώσεις... Γερμανία.

Και σε EUR, μια χαρά ήρθε, αυτή τη στιγμή τη περνάω ;)

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που πρεπει να κρατησουμε από αυτή την αναβαθμιση, είναι πως -επιτελους- η Samsung φαινεται να δινει σε όλα τα unbranded, ανεξαρτήτως csc (αρκει να είναι στο "κοινο ευρωπαϊκο" multi csc) ταυτόχρονα την ιδια αναβαθμιση.

Πολύ σημαντικη εξελιξη, αν επαληθευτεί και για τις μελλοντικες αναβαθμίσεις...

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα και εγώ... Κατευθείαν update στο playstore άλλαξε και εικονίδιο... Κατά τα άλλα δεν έχω δει κάτι διαφορετικό..

Παντως μετά από τόσα τηλέφωνα θεωρώ ότι είναι ότι καλύτερο είχα ποτέ στα Χέρια και στα μάτια μου...

Εκνευριστικά τέλειο... σε όλα...

Εμείς οι χομπιστες θα βαρεθούμε γρήγορα... Και αργεί και το NOTE 8....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά το google search bar widget άλλαξε εμφάνιση και από rounded γωνίες και αριστερά το σηματακι της google έγινε το κλασικό (ορθογώνιο και δεξιά το μικροφωνακι).

Μήπως έκανα εγώ κάτι κ δε το πήρα χαμπάρι? Συνέβη σε κανέναν άλλον?

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα κι εγώ το δικο μου, περασα και την τελευταια αναβαθμιση που μου εβγαλε. Κανένα link για να κάνω root σε αυτη την τελευταια εκδοση υπαρχει?
Link to comment
Share on other sites

Για να αρχισουμε να το σκαλιζουμε λιγο, για να περναει η ωρα, οπως λεει κι ο φιλος tsiglas, ας αρχισουμε να ριχνουμε μερικα ενδιαφεροντα overlays.

Ενα απο αυτα -αγνοουσα την υπαρξη του, ευχαριστω Αλεξ (Alextrela) για το λινκ- ειναι αυτο:

https://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=4165710&d=1496109177

Εγκατασταση το πρωτο apk (AlwaysOnNoHomeButton.apk) και εχοντας ενεργοποιησει το κεντρικο κουμπι (στις ρυθμισεις του AOD) θα εχετε παντα "double tap to unlock" , χωρις να εμφανιζεται το εικονιδιο (home button) σε σβηστη οθονη ;)

Link to comment
Share on other sites

Για να αρχισουμε να το σκαλιζουμε λιγο, για να περναει η ωρα, οπως λεει κι ο φιλος tsiglas, ας αρχισουμε να ριχνουμε μερικα ενδιαφεροντα overlays.

Ενα απο αυτα -αγνοουσα την υπαρξη του, ευχαριστω Αλεξ (Alextrela) για το λινκ- ειναι αυτο:

https://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=4165710&d=1496109177

Εγκατασταση το πρωτο apk (AlwaysOnNoHomeButton.apk) και εχοντας ενεργοποιησει το κεντρικο κουμπι (στις ρυθμισεις του AOD) θα εχετε παντα "double tap to unlock" , χωρις να εμφανιζεται το εικονιδιο (home button) σε σβηστη οθονη ;)

Βαγγο δεν βγάζει ακριβώς το λινκ με το apk. Για στείλε πάλι ρε φίλε το apk αν μπορείς

 

Nikos from S8 Plus

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...