Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εχω apple Βαγγελη, δεν με αφορα.

 

Στάλθηκε από το MotoE2(4G-LTE) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ούτε Samsung έχεις.:p

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καμία τοποθέτηση για το θέμα της ροζουλής οθόνης έχεις να κάνεις; Στο αντίστοιχο θέμα σε έψαχναν αρκετοί, μάλλον είχες πάει στο μέλλον για να αντικαταστήσεις καμιά οθόνη; μιας και η τεχνολογία που χρησιμοποιεί η σάμυ είναι έτη φωτός μπροστά:lol::lol::lol:

 

ΥΓ: είμαι νέα στο forum αλλά σας μαθαίνω γρήγορα μερικούς μερικούς....

 

Να αλλα να φροντισεις να ενημερωνεσαι σωστα μια και λες οτι εισαι νεα:rolleyes:.Προφανος ο Βαγγελης δεν μπηκε στον κοπο να απαντησει εκει που λες η ισως να μη το ειδε γιατι ξερει ο ανθρωπος οτι οταν παιρνει ενας μια συσκευη εχει δικαιωμα απο το νομο της εγγυησης μεσα σε 10-15 μερες να την επιστρεψει.Ετσι ενας χρηστης οταν ανοιγει για πρωτη φορα το κινητο του απο το κουτι και συναντα κατι πχ.ενα χαλασμενο φορτιστη , ενα προβλημα στο software/hardware η μια οθονη μπλου ηλεκτικ με ανταυγειες :pτο στελνει αμεσα για αντικατασταση.Αρα ...

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

καμία τοποθέτηση για το θέμα της ροζουλής οθόνης έχεις να κάνεις; Στο αντίστοιχο θέμα σε έψαχναν αρκετοί, μάλλον είχες πάει στο μέλλον για να αντικαταστήσεις καμιά οθόνη; μιας και η τεχνολογία που χρησιμοποιεί η σάμυ είναι έτη φωτός μπροστά:lol::lol::lol:

 

ΥΓ: είμαι νέα στο forum αλλά σας μαθαίνω γρήγορα μερικούς μερικούς....

 

Τι τοποθετηση να κανω? Αν ηταν να ποσταρουμε σε καθε νημα με προβληματα συσκευων, σε καθε release με αυτα θα ασχολουμασταν (bend gate, speaker hissing gate, rozouli gate και δε συμμαζευεται).

Εδω γραφουμε για την καλυτερη συσκευη του εμποριου κι αν παραμεινεις στο νημα καιρο ακομα (μιας κι εισαι νεα, οπως δηλωνεις), θα μαθεις να αναγνωριζεις και τα καλυτερα κινητα ;)

Link to comment
Share on other sites

Άσε και ΄συ τώρα πρωινιάτικα, γιατί της χαλάς το όνειρο; :p

 

Η Samsung χαλασε το ονειρο σε πολλους -ακομα και στους φανατικους οπαδους των αντιπαλων εταιριων (βλεπε hardcore sites του ανταγωνισμου - cult of mac, the verge, που αποθεωνουν και δε συμμαζευεται), καθως δεν αφησε κανενα απολυτως περιθωριο για αμφισβητηση. Τωρα, απλα περιμενουμε το δευτερο μισο του 2017 το note 8...

Link to comment
Share on other sites

Άσε και ΄συ τώρα πρωινιάτικα, γιατί της χαλάς το όνειρο; :p

 

Για μενα παντως ηταν μια ευχαριστη εκπληξη να βγαλουν στην κορεα καποιοες συσκευες με οθονες 'κομμωτηριου' :p:p:p Μια πρωτοτυπια θα ηταν να ανοιγες για πρωτη φορα τη συσκευη και η οθονη να ειναι σε διαφορα χρωματα.Μετα βεβαια να ειχε στο μενου λειτουργια επαναφορας οπως και εχει στο s8+:p

Link to comment
Share on other sites

Τι τοποθετηση να κανω? Αν ηταν να ποσταρουμε σε καθε νημα με προβληματα συσκευων, σε καθε release με αυτα θα ασχολουμασταν (bend gate, speaker hissing gate, rozouli gate και δε συμμαζευεται).

Εδω γραφουμε για την καλυτερη συσκευη του εμποριου κι αν παραμεινεις στο νημα καιρο ακομα (μιας κι εισαι νεα, οπως δηλωνεις), θα μαθεις να αναγνωριζεις και τα καλυτερα κινητα ;)

 

απλα καλο θα ηταν να κανουμε τοποθετησεις και στα καλα και στα κακα της αγαπημενης μας εταιρειας.

τωρα στο νημα δεν με βλεπω να παραμενω γιατι και εγω περιμενω το νοτε8.:D

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άσε και ΄συ τώρα πρωινιάτικα, γιατί της χαλάς το όνειρο; :p

 

θες να σε μαθω κι εσενα;;;;:p:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνας το note 7 ειχε μεγαλο θεμα με την μπαταρια!δευτερον,mate 9 porche desigh.1300 ευρω.μην τα ξεχναμε αυτα.οταν βγαινει ενα τετοιο κινητο σαν το s8 plus 5 γενιας που εχει ενα σωρο δυνατοτητες λογικο ειναι η τιμη του!εχω χτυπησει και 7 ωρες με το s7 edge στις καλες εποχες τρομερη αυτονομια!οι καμερες των κινεζικων ποσο πισω ειναι!εδω το mi mix ο αισθητηρας που εχει ειναι κατωτερος και απο ενα sony ericsson!οταν θα το αποκτησουν πολλοι τοτε θα μπορουμε να αποκτησουμε περισσοτερες λεπτομερειες

 

Τα έχεις μπερδέψει λίγο...Για το απλό Mate 9 Pro μιλάει ο gkp, όχι για το porsche desigh που είναι 500-600 ευρώ πάνω από το κανονικό.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Ούτε Samsung έχεις.:p

 

Μπορεί να (ξανα) αποκτήσω όμως. :D

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Η αναφορα που κανω παντα ειναι για χρηστες με προοπτικη οτι το κρατανε για χρονια.

Μετα την διετια παντα πεφτουν οι τιμες και στα αναλωσιμα.Μπαταρια και φορτιστη παντα αλλαγη.Τουλαχιστον απο την δευτερη συσκευη που εχω το 5τιας galaxy Note2 καθε χρονο αλλαζα την μπαταρια ποιο συντομα βεβαια απο οτι αντεχει αλλα λειτουργει αψογα οπως μια καινουργια συσκευη.

 

συμφωνω μαζι σου,αλλα προληπτικη αλλαγη μπαταριας θα εκανα μονο σε αποσπωμενη μπαταρια.να το πας να ανοιξουν τα σωθηκα του οπως ειναι οι σημερινες συσκευες,σιγουρα θα κανεις δευτερη σκεψη.καλημερα.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Τα έχεις μπερδέψει λίγο...Για το απλό Mate 9 Pro μιλάει ο gkp, όχι για το porsche desigh που είναι 500-600 ευρώ πάνω από το κανονικό.

 

Το Pro και το Porsche Design είναι το ίδιο και το αυτό (όσον αφορά hw). Μαρκετινιστικα είναι 2 συσκεύες γιατί θέλει να πουλήσει με το brand της πόρσε.

Link to comment
Share on other sites

Το Pro και το Porsche Design είναι το ίδιο και το αυτό (όσον αφορά hw). Μαρκετινιστικα είναι 2 συσκεύες γιατί θέλει να πουλήσει με το brand της πόρσε.

 

Σωστά, αλλάζει μόνο ο εσωτερικός χώρος αποθήκευσης (128 το Pro, 256 το Porsche) αλλά κυρίως στην τιμή, στην οποία αναφέρθηκε ο ernesto1983.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω μαζι σου,αλλα προληπτικη αλλαγη μπαταριας θα εκανα μονο σε αποσπωμενη μπαταρια.να το πας να ανοιξουν τα σωθηκα του οπως ειναι οι σημερινες συσκευες,σιγουρα θα κανεις δευτερη σκεψη.καλημερα.

 

Επιβεβαιώνω τον swind. Αν φορτίζετε μεσημερι-βραδυ όπως εγώ, η μπαταρία τουλάχιστον στα σαμσουνγκ που ξέρω πρέπει να αντικατασταθεί στο 15μηνο το πολύ. Μου εκαψε πλακετα στα 2 χρονια, το πιο πιθανον απο αυξομειωση του ρεύματος καθως επισης και του συστηματος φορτισης που παει μαζι με το μικροφωνο.. Ευτυχως για λιγες μερες με καλυψε η εγγυηση για την πλακέτα ενω το αλλο την εβγαλα με 60 ευρω σε note 3. Το να αλλαξουν μπαταρια σε αντιπροσωπία δεν ειναι δα και εγχείρηση ανοικτης καρδιας

Link to comment
Share on other sites

Και γω την εκανα την αναβαθμηση πριν απο μια ωρα... μεχρι τωρα εχω παρατηρησει γρηγοροτερο σαρωτη ιριδας... και security patch απριλιου
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς τους ήδη κατόχους, μπορούμε να έχουμε ταυτόχρονα κλείδωμα με δακτυλικό αποτύπωμα και με σάρωση ίριδας και να διαλέγουμε με ποιο θα ξεκλειδώνουμε κάθε φορά;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ναι ενοειται και τα δυο συγχρονος... αν και το αποτυπωμα δεν βολευει πολυ η θεση του οποτε θα χρησιμοποιεις σαρωτη ιριδας
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω τον swind. Αν φορτίζετε μεσημερι-βραδυ όπως εγώ, η μπαταρία τουλάχιστον στα σαμσουνγκ που ξέρω πρέπει να αντικατασταθεί στο 15μηνο το πολύ. Μου εκαψε πλακετα στα 2 χρονια, το πιο πιθανον απο αυξομειωση του ρεύματος καθως επισης και του συστηματος φορτισης που παει μαζι με το μικροφωνο.. Ευτυχως για λιγες μερες με καλυψε η εγγυηση για την πλακέτα ενω το αλλο την εβγαλα με 60 ευρω σε note 3. Το να αλλαξουν μπαταρια σε αντιπροσωπία δεν ειναι δα και εγχείρηση ανοικτης καρδιας

 

εννοω αν ειναι αποσπωμενη, γινεται αμεσα,πιο ευκολα,χωρις να μεινεις χωρις τηλεφωνο και ιδιως χωρις να χρειαστει να κανεις hard reset.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Η δε πλακα ειναι οτι αυτος στον οποιο απευθυνεσαι το εχει ηδη μια βδομαδα στα χερια του. Αλλα εσυ πιστευεις τα βιντεακια του youtube, οχι τον χρηστη που καταθετει τις εμπειριες του.

 

Oχι απευθυνομαι σε κάποιον που στην εικο που εχει στην σελιδα δειχνει 6 ωρες και το αγνοει

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες αύριο παραλαμβάνετε τελικά;

 

Οι περισσότεροι με προ-παραγγελίες τα πήραν ήδη. Εγώ παρέλαβα την Τρίτη.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

παρέλαβα κι εγώ σήμερα S8+ μαύρο από πλαίσιο. έμεινα όμως με τη γλύκα, γιατί η οθόνη έχει καμμένα πιξελ. συγκεκριμένα εμφανίζει μια οριζόντια γραμμή, περίπου στα 3/4 αυτης στο κάτω μέρος ! ευτυχώς είναι από πλαίσιο και έχει DOA

 

http://i883.photobucket.com/albums/ac35/mk69surfer/s8%20plus%20problem_zps0eboojog.jpg

Edited by downwind
προσθήκη φωτογραφίας
Link to comment
Share on other sites

παρέλαβα κι εγώ σήμερα S8+ μαύρο από πλαίσιο. έμεινα όμως με τη γλύκα, γιατί η οθόνη έχει καμμένα πιξελ. συγκεκριμένα εμφανίζει μια οριζόντια γραμμή, περίπου στα 3/4 αυτης στο κάτω μέρος ! ευτυχώς είναι από πλαίσιο και έχει DOA

 

http://i883.photobucket.com/albums/ac35/mk69surfer/s8%20plus%20problem_zps0eboojog.jpg

 

αρχισαν τα οργανα...

Link to comment
Share on other sites

Ολες οι νεες συσκευες εχουν τα θεματακια τους και οσο πιο πολλα πουλαει η καθε εταιρεια (ειδικα η σαμυ που ειναι ο μεγαλυτερος κατασκευαστης κινητων) τοσο πιο πολλα θα ειναι τα κρουσματα με τα μικροπροβληματα.

Οποτε μην φερνουμε την καταστροφη. Το κινητο ειναι αψογο και μεχρι στιγμης οτι καλυτερο κυκλοφορει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...