Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μερικες φορες δεχομαι μηνυμα απο τη wind για χρεωση την προηγουμενη μερα επειδη λεει εκανα χρηση ιντερνετ. Εγω τα δεδομενα τα εχω κλειστα παντα και δεν μπορω να καταλαβω απο που προερχεται η χρεωση αυτη.Υπαρχει καποιος τροπος να το εντοπισω ?
Link to comment
Share on other sites

Μερικες φορες δεχομαι μηνυμα απο τη wind για χρεωση την προηγουμενη μερα επειδη λεει εκανα χρηση ιντερνετ. Εγω τα δεδομενα τα εχω κλειστα παντα και δεν μπορω να καταλαβω απο που προερχεται η χρεωση αυτη.Υπαρχει καποιος τροπος να το εντοπισω ?

Για αρχη κατεβασε το 3g watchdog

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

ok το εγκατεστησα. Πως θα βρω ποια εφαρμογη θα τραβηξει mb οταν συμβει? Αλλα απο την αλλη πως μπορει μια εφαρμογη να ανοιγει τα δεδομενα αφου τα εχω κλειστα παντα? Edited by omnian
Link to comment
Share on other sites

ok το εγκατεστησα. Πως θα βρω ποια εφαρμογη θα τραβηξει mb οταν συμβει? Αλλα απο την αλλη πως μπορει μια εφαρμογη να ανοιγει τα δεδομενα αφου τα εχω κλειστα παντα?

 

εγώ έχω χρεωθεί 3 φορές με κλειστά data, με sim vodafone. Δεν είμαι ιδιαίτερα γνώστης και δεν έχω καθόλου mods ούτε πολλές εφαρμογες (ούτε 3g watchdog) αλλά υποψιάζομαι το GoSMS Pro, νομίζω ότι αυτό κάπως πάει να τσεκάρει για updates, ειδικά μετά από reboot και στιγμιαία κάπως καταφέρνει και συνδέεται και με χρεώνει. Πλέον δεν κλείνω μόνο τα data, βάζω και άκυρο apn. Με αυτόν τον τρόπο δεν με έχει χρεώσει ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

ok το εγκατεστησα. Πως θα βρω ποια εφαρμογη θα τραβηξει mb οταν συμβει? Αλλα απο την αλλη πως μπορει μια εφαρμογη να ανοιγει τα δεδομενα αφου τα εχω κλειστα παντα?

Aνοιξτο και δες.."Usage by application"

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Οχι..υπαρχει σαν επιλογη

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βλεπω ως επιλογη αλλα να υποθεσω οτι θα εμφανιστει οταν γινει χρεωση?

να ζητήσεις να σου απενεργοποιήσουν το ιντερνετ αφού δεν το θέλεις και να ζητήσεις να σου επιστρέψουν τα χρήματα. Ειναι παράνομη αυτή η χρέωση.

Αλλιώς αγόρασε πακέτο γιατί τα δεδομένα χρεώνονται έστω και από 1Β.

Είναι κλασσική απάτη που τρώνε € απ τους πρωτάρηδες και σε ειδοποιούν την επόμενη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι το γεγονος οτι σε τρωνε 1€ απο μολις 1byte κανει κρα οτι το εχουν επιτηδες να μαζευουν ευρουδακια απο πρωταρηδες σε smartphone.
Link to comment
Share on other sites

Πραγματι το γεγονος οτι σε τρωνε 1€ απο μολις 1byte κανει κρα οτι το εχουν επιτηδες να μαζευουν ευρουδακια απο πρωταρηδες σε smartphone.

Ετσι μου το βουτηξαν κι εμενα στην αρχη.:mad:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

αυτο γινετε σε ολες τις εταιριες??σε συμβολαια η και καρτοκινητα?εγω δεν εχω καταλαβει να μου τρωνε φραγκα απο το 3g ουτε μου χει σκασει κανενα μνμ...
Link to comment
Share on other sites

αυτο γινετε σε ολες τις εταιριες??σε συμβολαια η και καρτοκινητα?εγω δεν εχω καταλαβει να μου τρωνε φραγκα απο το 3g ουτε μου χει σκασει κανενα μνμ...

 

εμενα το cu ετσι μου εφαγε 5 ευρω! με νοκια Ν8 το επαθα!

ευτυχως εχω μια φιλη μεσα και μου τα πιστωσε αμεσως.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

αν κατεβασω κατι απο το κκινητο δηλαδη και ενα wallpaper και ειμαι wifi connected??

 

απο οσο ξερω το wifi χρησιμοποιειται αυτοματα και ας εχεις ανοιχτο το 3G

βεβαια δεν το εχω δοκιμασει ποτε γιατι δεν χρησιμοποιω 3G

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις και data plan ενεργοποιημένο και το Wi-Fi, αυτό που χρησιμοποιείται από το κινητό είναι το Wi-Fi.

Έτσι είμαι συνεχώς, το Wi-Fi έχει προτεραιότητα.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

πως κανω backup σε unroot συσκευη??θελω να κανω ροοτ αλλα θελω ενα backup το titanium λειτουργει χωρις ροοτ?

 

το titanium θελει root

αλλα υπαρχει ενα tool στο xda που μπορεις να κανεις backup σε unroot συσκευη

περιμενε να το βρω και θα το ποσταρω με edit

 

edit:εδω εισαι

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1844032

δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε αλλα ελπιζω να σε βολεψει

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος player που μεσω dlna να μπορει να δειχνει αυτο που παιζει εκεινη την στιγμη στο κινητο και στην samsung smart tv που εχω? Ο μαμισιος που εχω στο arc s δεν παιζει ολες τις μορφες. Δηλαδη κατι σαν αυτο που κανει η τελευταια εφαρμογη του youtube.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση από έναν απόλυτος άσχετο. Σε Samsung tab 2 μπορώ να δω live steam (μπάλα) όπως στο PC? Αν ναι με ποιον τρόπο μπορώ να το κάνω γιατί από τον browser που έχει δεν μπορώ να δω ούτε από το chrome που δοκίμασα.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά απλή ερώτηση νομίζω για τους πιο έμπειρους στο android.

 

Οταν θέλουμε να διαγράψουμε τα δεδομένα μας απο το τηλεφωνο μας επειδη πχ το πουλήσαμε, πως μπορούμε να το κάνουμε;

Εννοώ να φυγουν τηλεφωνικοί κατάλογοι,λογαριασμοί μεηλ, σελιδοδείκτες και εφαρμογές τρίτων που έχουμε εγκαταστήσει.

 

Μια λύση φανταζομαι είναι αν γίνει εγκατάσταση με SEUS (στην περίπτωση μου μιας και έχω Sony) και να έρθουν όλα στην εργοστασιακή μορφή. Επειδή όμως έχω κάνει root και έχω αφαιρέσει όλες τις περιττές εφαρμογές δεν θα ήθελα να χαθεί αυτο, επειδη θα βολέψει και τον νέο κάτοχο το root.

 

Υπάρχει άλλος τρόπος;

 

Οκ, βρήκα απάντηση στην ερώτηση.

 

edit:

Για όποιον άλλον noob ενδιαφέρεται, όταν κάνουμε επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις δεν χάνεται το root. Δυστυχώς όμως γυρίζουν κάποια απο αυτά που έχουμε αφαιρέσει μέσω root.

 

Άυτό δεν είναι απαραίτητα κακό όμως, μιας και ο καθένας μπορεί να αφαιρέσει οτι αυτός θέλει μετά (αφου διατηρείται το root).

 

Μπορείτε να το κλειδώσετε το νήμα, ή να το διαγράψετε αν θέλετε.

Edited by jastonas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση από έναν απόλυτος άσχετο. Σε Samsung tab 2 μπορώ να δω live steam (μπάλα) όπως στο PC? Αν ναι με ποιον τρόπο μπορώ να το κάνω γιατί από τον browser που έχει δεν μπορώ να δω ούτε από το chrome που δοκίμασα.

 

κανε εγκατασταση τον Flash Player απο εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2139513

και δοκιμασε ξανα

Link to comment
Share on other sites

κανε εγκατασταση τον Flash Player απο εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2139513

και δοκιμασε ξανα

 

Το έχω κάνει εγκατάσταση το flash player αλλά δεν παίζει steam με τίποτα... :blink:

μπας και θέλει κάποιον συγκεκριμένο browser για να δουλέψει;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...