Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως κανω εκαθαριση στο χ10? Αυτο προσπαθησα να κανω αλλα δεν βρηκα πως! Ενω σε αλλα κινητα ξερω

 

Εκανα εκκαθαριση στο youtube αλλα τπτ! Με το flash player τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι εννοείς info με τα νούμερα. Δεν έγινε κάτι. Ίσως στο Βέλγιο να είναι αλλιώς!

 

Περίεργο. Νομίζω όλα τα android τηλέφωνο από την 2.1 που έχω δοκιμάσει μέχρι 4.3, το έχουν το info. *#*#4696#*#* . Αν δεν το κάνει, δες στο google για το τηλέφωνο σου αν έχουν αλλάξει αυτό το shortcut.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. είμαι απο εκείνους που κάνουν συγχρονισμό πάνω απο μια φορα την ημέρα, κάθε μέρα. όποτε αλλάζω ρομ ή κάνω hard reset, μετά κάνω sync και όλα τα δεδομένα μου επανέρχονται. όλα ΕΚΤΟΣ από τους κωδικούς wifi.

τι μπορεί να φταίει?

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Εχθές η Γυναίκα μου έκανε την αναβάθμιση του Gmail και το κινητό πέφτει σε bootloop. Υπάρχει τρόπος να συνέλθει χωρίς να κάνει επαναφορά;
Link to comment
Share on other sites

Εχθές η Γυναίκα μου έκανε την αναβάθμιση του Gmail και το κινητό πέφτει σε bootloop. Υπάρχει τρόπος να συνέλθει χωρίς να κάνει επαναφορά;

 

Δοκίμασες να κάνεις wipe cache/dalvik; Εναλλακτικά, ίσως μπορείς με adb να σβήσεις από το /data/ το gmail.

Link to comment
Share on other sites

Ερχεται η νέα αναβάθμιση!!!

http://trollokomio.blogspot.gr/2013/10/android-44-screenshots.html

:D

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο. Νομίζω όλα τα android τηλέφωνο από την 2.1 που έχω δοκιμάσει μέχρι 4.3, το έχουν το info. *#*#4696#*#* . Αν δεν το κάνει, δες στο google για το τηλέφωνο σου αν έχουν αλλάξει αυτό το shortcut.

To σωστό ειναι *#*#4636#*#* και λειτουργει κανονικά και στα mtk κινητά όπως του φίλου.Απλά επειδή ο default dialer δεν υποστηρίζει τέτοιες εντολές,χρειάζεται είτε ex dialer,είτε η εφαρμογή mtk engineering mode --->android settings--->πληροφορίες τηλεφώνου

Link to comment
Share on other sites

To σωστό ειναι *#*#4636#*#* και λειτουργει κανονικά και στα mtk κινητά όπως του φίλου.Απλά επειδή ο default dialer δεν υποστηρίζει τέτοιες εντολές,χρειάζεται είτε ex dialer,είτε η εφαρμογή mtk engineering mode --->android settings--->πληροφορίες τηλεφώνου

 

Για αυτό καλύτερα να γράφεις info παρά αριθμούς... μπέρδεψα το 3 με το 9 που είναι από κάτω. Θενξ για την διόρθωση αλλά και την διευκρίνηση σχετικά με τα mtk!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !! Θα ήθελα αν κάποιος μπορεί να μου πεις τις ρυθμίσεις που χρειάζεται με το MobileUncle Tools το WIFI για να βελτιωθεί η λήψη σήματος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, προσπαθω να δω εναν αγωνα μεσω live streaming στο tablet απο τον dolphin και ενω εχω εγκαταστησει τον flash player, οταν πηγαινω στα site για ποδοσφαιρο δεν μου δειχνει το video. Υπαρχει καποια αλλη λυση για να δω κανενα ματς;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, προσπαθω να δω εναν αγωνα μεσω live streaming στο tablet απο τον dolphin και ενω εχω εγκαταστησει τον flash player, οταν πηγαινω στα site για ποδοσφαιρο δεν μου δειχνει το video. Υπαρχει καποια αλλη λυση για να δω κανενα ματς;

 

Δεν θυμάμαι αν ο Dolphin υποστηρίζει flash, αλλά ίσως χρειάζεται να το ενεργοποιήσεις από τις ρυθμίσεις του. Αλλιώς ψάξε στο play store για "flash browser". Ένας από τους γνωστούς που υποστηρίζουν flash είναι ο Boat, που και αυτός θέλει ενεργοποίηση του μέσα στα settings του.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, προσπαθώ να βρω μια εφαρμογή για να κάνω voice dialing στις επαφές μου όπως τον παλιό καλό καιρό που πατούσες ένα κουμπί και έλεγες πάρε τον τάδε και έπαιρνε στα απλά κινητά. Θα ήθελα αυτή η εφαρμογή να μην απαιτεί ανοικτά τα δεδομένα. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, προσπαθώ να βρω μια εφαρμογή για να κάνω voice dialing στις επαφές μου όπως τον παλιό καλό καιρό που πατούσες ένα κουμπί και έλεγες πάρε τον τάδε και έπαιρνε στα απλά κινητά. Θα ήθελα αυτή η εφαρμογή να μην απαιτεί ανοικτά τα δεδομένα. Ευχαριστώ.

 

Το android έχει ενσωματωμένες φωνητικές εντολές που δουλέυουν και χωρίς δεδομένα. Για να καλέσεις κάποιον, πρέπει η επαφή να είναι στα Αγγλικά. Κάποτε είχα δοκιμάσει να προσθέσω Αγγλικό "nickname" αλλά δεν το αναγνώριζε. Δεν το έχω παλέψει πολύ, αν κάποιος έχει ασχοληθεί περισσότερο είναι ευπρόσδεκτος να συμβάλλει :)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κάνεις wipe cache/dalvik; Εναλλακτικά, ίσως μπορείς με adb να σβήσεις από το /data/ το gmail.

 

Τελικά, προέβην αναγκαστικά σε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. :mad:

Ευχαριστώ.

 

Εξοργιστικό αυτό το πράγμα... Από μία ενημέρωση να ''χάνεις'' το κινητό!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, προσπαθώ να βρω μια εφαρμογή για να κάνω voice dialing στις επαφές μου όπως τον παλιό καλό καιρό που πατούσες ένα κουμπί και έλεγες πάρε τον τάδε και έπαιρνε στα απλά κινητά. Θα ήθελα αυτή η εφαρμογή να μην απαιτεί ανοικτά τα δεδομένα. Ευχαριστώ.

Δοκίμασε το svox classic και svox ariadne απο το play .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !! Θα ήθελα αν κάποιος μπορεί να μου πεις τις ρυθμίσεις που χρειάζεται με το MobileUncle Tools το WIFI για να βελτιωθεί η λήψη σήματος...HELP
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !! Θα ήθελα αν κάποιος μπορεί να μου πεις τις ρυθμίσεις που χρειάζεται με το MobileUncle Tools το WIFI για να βελτιωθεί η λήψη σήματος...HELP

Καμία σχέση δεν έχει το mtk engineer menu με το σήμα του Wifi

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το svox classic και svox ariadne απο το play .

 

Κάνει κάτι τέτοιο το svox;

Δεν το νομίζω.Το svox μετατρέπει κείμενο σε ομιλία.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, προσπαθώ να βρω μια εφαρμογή για να κάνω voice dialing στις επαφές μου όπως τον παλιό καλό καιρό που πατούσες ένα κουμπί και έλεγες πάρε τον τάδε και έπαιρνε στα απλά κινητά. Θα ήθελα αυτή η εφαρμογή να μην απαιτεί ανοικτά τα δεδομένα. Ευχαριστώ.

 

Υπάρχει σίγουρα τέτοια εφαρμογή, αλλά δεν τη χρησιμοποιώ και δε θυμάμαι πως λέγεται. Αργά ή γρήγορα κάποιος θα σου πει. Πάντως είναι επί πληρωμή γύρω στα 5 ευρώ αν θυμάμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω εδω κ καιρο το thl w8+ ολα καλα αλλα εχω ενα θεματακι οταν μιλαω στο τηλ και παω να το κλεισω απομακρυνοντας το απο το αυτι μου η οθονη δεν ενεργοπηειτε αμεσως μηπως μπορειτε να μου πειτε πως να βελτιωσω καλυτερη αποκριση του αισθητηρα προσεγγισης???
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω εδω κ καιρο το thl w8+ ολα καλα αλλα εχω ενα θεματακι οταν μιλαω στο τηλ και παω να το κλεισω απομακρυνοντας το απο το αυτι μου η οθονη δεν ενεργοπηειτε αμεσως μηπως μπορειτε να μου πειτε πως να βελτιωσω καλυτερη αποκριση του αισθητηρα προσεγγισης???
το ιδιο θεμα εχω και εγω στο zopo 980 μου!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...