Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο το play store, εχουν σκοπο να το διορθωσουν? Ενω εχεις το κινητο σε dark mode, οποτε θελει, γυρναει σε white και οποτε θελει, ανοιγει ξανα σε dark.
Από που το βάζεις σε dark mode το play store βρε παιδιά; Πήγα στις ρυθμίσεις και δεν βρήκα σχετική ρύθμιση.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από που το βάζεις σε dark mode το play store βρε παιδιά; Πήγα στις ρυθμίσεις και δεν βρήκα σχετική ρύθμιση.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμφανίζεται μόνο του αν έχεις επιλέξει σκοτεινό θέμα από τις ρυθμίσεις του κινητού σου, πρέπει να έχει αυτήν τη επιλογή για να εμφανιστεί το play store μαύρο.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίζεται μόνο του αν έχεις επιλέξει σκοτεινό θέμα από τις ρυθμίσεις του κινητού σου, πρέπει να έχει αυτήν τη επιλογή για να εμφανιστεί το play store μαύρο.
Οκ ευχαριστώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από που το βάζεις σε dark mode το play store βρε παιδιά; Πήγα στις ρυθμίσεις και δεν βρήκα σχετική ρύθμιση.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Πρέπει να πας developer settings, να ψάξεις "νυχτερινή λειτουργία" και να το βάλεις πάντα ενεργό. Αλλιώς τη μέρα θα είναι άσπρο και το βράδυ θα γίνεται σκούρο.

 

Android market is back !!! :lol:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια

πως μπορω να βγαλω τους τονους απο το κινητο;

δεν εννοω απο το πληκτρολογιο

γιατι κατεβασα iphone emoji αλλα μπηκε και μια γραματοσειρα του ios και ετσι οταν μια λεξη στο κινητο τονιζεται εμφανιζει κατι τετραγωνακια

αυτο το θεμα ειναι σε ολο το κινητο

ευχαριστω!!:)

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΟΡΕΙ να με κανει καποιος μια λιστα. με τα κινητα της huawei honor. τις χιαομι και την νοκια. ποια τηλεφωνα τους θα παρουν το android 10.?
Link to comment
Share on other sites

ΜΠΟΡΕΙ να με κανει καποιος μια λιστα. με τα κινητα της huawei honor. τις χιαομι και την νοκια. ποια τηλεφωνα τους θα παρουν το android 10.?

Με ένα πρόχειρο ψάξιμο:

https://www.huaweicentral.com/heres-the-list-of-eligible-devices-that-will-get-the-emui-10-update-based-on-android-10-q-updated/

Link to comment
Share on other sites

Dark mode σε μικρότερες εκδόσεις του Android 10

 

https://techmaniacs.gr/odigos-pos-energopoioyme-ta-dark-themes-se-merika-android-apps-se-palaioteres-android-ekdoseis/

 

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Dark mode σε μικρότερες εκδόσεις του Android 10

 

https://techmaniacs.gr/odigos-pos-energopoioyme-ta-dark-themes-se-merika-android-apps-se-palaioteres-android-ekdoseis/

 

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

 

Αυτό το System UI Tuner ενδιαφέρον φαίνεται. Θα το δοκιμάσω σε Lollipop.

 

Ευχαριστούμε για την πρόταση :)

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

To dark mode app κάνει μιά χαρά τη δουλειά του, μου σκοτείνιασε το Playstore κανονικά... είμαι με Android 6.

 

Instagram και λοιπές χαζοεφαρμογές δεν εχω. Τώρα περιμένω πότε θα πάρει σειρά το Gmail και θα είμαι κομπλέ.

 

Το System UI Tuner είναι πολύ "φορτωμένο" για τα γούστα μου, δεν μου χρειάζονται αυτά που κάνει...

Link to comment
Share on other sites

Dark mode σε περίπτωση που έχεις μια συσκευή που τρέχει Android 9 όχι μόνο μεταμορφώνει το System UI αλλά σου επιτρέπει και να χρησιμοποιήσεις τα υποστηριζόμενα apps με dark mode. ;)

 

Screenshot-20191028-234438.pngpic hostingScreenshot-20191028-234452.pngScreenshot-20191028-234458.png

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα στείλω για service το κινητό μου (OnePlus 5t) και αναγκαστικά θα πρέπει να το κάνω reset.

Ωστόσο δεν έχω την υπομονή να το σετάρω από την αρχή, οπότε ψάχνω κάποια πλάγιο τρόπο.

Με ενδιαφέρουν οπωσδήποτε accounts, launchers κτλ.

Υπάρχει περίπτωση να πετύχω κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

titanium backup για να παρεις backup τις εφαρμογες σου και τις ρυθμισεις/login τους και

μετα restore, προϋποθεση να εισαι ρουτ,

δεν υπαρχει κατι καλυτερο,

αλλιως μετα twrp nanadroid backup (image), αλλα θα πρεπει να γινει restore στο ιδιο τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

Θυμηστε μου πως εμφανίζονται οι επιλογές προγραμματιστη. (honor 8x)

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θυμηστε μου πως εμφανίζονται οι επιλογές προγραμματιστη. (honor 8x)

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πηγαίνουμε λοιπόν στις "Ρυθμίσεις ➜ Πληροφορίες λογισμικού ➜ Αριθμός κατασκευής", και στην ενότητα αυτή πατάμε πάνω της επτά διαδοχικές φορές. Η συσκευή αμέσως μετά θα μας ειδοποιήσει ότι έχουμε δικαιώματα προγραμματιστή.

 

Γραφει εδω:

https://www.pcsteps.gr/139851-επιλογές-προγραμματιστή-ρυθμίσεις-android/

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Edited by coulis

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

αλλιως μετα twrp nanadroid backup (image), αλλα θα πρεπει να γινει restore στο ιδιο τηλεφωνο

Θα είναι 100% το ίδιο μοντέλο και κατά 99% ακριβώς η ίδια συσκευή.

Αλλαγή μπαταρίας κάνω.

Δεν παίζει να σπάσω το κεφάλι μου για root :(

Link to comment
Share on other sites

ε πως αλλιως τοτε;

το image που σου λεω ειναι το καλυτερο, ειναι σαν να παιρνεις image windows pc αν ξερεις/για να καταλαβεις τι λεω,

εγω παιρνω καθε 3-4 μερες σιγουρα, αναλογα και τα updates (κι οταν χαλασει κατι επαναφερω και ειναι ακριβως οπως το ειχα πριν..)

 

εντωμεταξυ γιατι "σκοτιζεσαι" τοσο για αλλαγη μπαταριας;

θα το κανεις επαναφορα σε εργοστασιακες πριν το δωσεις;

ή θα στο κανουν αυτοι;

προσωπικα δεν θα το εκανα παντως, τοσα κινητα πεφτουν στα χερια τους,

σιγα μην προλαβαινουν να ασχολουνται με τα data του καθενος,

υποτιθεται το δινεις και εχεις ενα αλφα privacy στην τελικη,

αμα ηταν καθε φορα που διναμε κατι για ενα απλο service να κανουμε επαναφορες...

καλυτερα να καναμε service μονοι μας..

Link to comment
Share on other sites

[...]προϋποθεση να εισαι ρουτ[...]αλλιως μετα twrp nanadroid backup (image), αλλα θα πρεπει να γινει restore στο ιδιο τηλεφωνο

ε πως αλλιως τοτε;

το image που σου λεω ειναι το καλυτερο, ειναι σαν να παιρνεις image windows pc αν ξερεις/για να καταλαβεις τι λεω,

εγω παιρνω καθε 3-4 μερες σιγουρα, αναλογα και τα updates (κι οταν χαλασει κατι επαναφερω και ειναι ακριβως οπως το ειχα πριν..)

Και το twrp nanadroid backup (image) θέλει root;

Το γνωστό titanium backup χωρίς root, δεν κάνει καθόλου restore;

Link to comment
Share on other sites

Τι εχει γινει με αυτη την εφαρμογη?

Εχω ενα tablet Lenovo A2 και εχει αποτελειωσει απο αυτη την εφαρμογη. Δεν γινεται update, κολλαει συνεχεια, και κοιταω κριτικές στο playstore και γινεται σφαγή.

Εχει 2,5 εκατομμυρια με 1 αστέρι , πρόσφατες (ακομα και σημερινες) που όλοι βρίζουν γιατί καταστράφηκε η συσκευή τους.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το System UI Tuner ενδιαφέρον φαίνεται. Θα το δοκιμάσω σε Lollipop.

 

Ευχαριστούμε για την πρόταση :)

 

Δυστυχώς, δεν μπορεί να εγκατασταθεί καν... Package cannot be parsed... :(

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

άστα να πάνε, τραγική

 

Καμιά λύση υπάρχει? Γιατί το tablet εχει σταματήσει να λειτουργεί, γιατί δεν αναβαθμίζεται το Google Services.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...