Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το παιδι προφανως εχει βρει το μαϊμου s7 και ζητα συμβουλη, δεν καταλαβα να ψαχνεται για αγγελια.

Μην το ανταλλαξεις , χαμενος βγαινεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πόδια επειδή είμαι καινούργιος και δεν ξέρω ακριβώς αυτό που θέλω να γράψω που να το γράψω θέλω να κάνω μια ερώτηση έχω ένα iPhone 5c αυθεντικό και θέλω μα το ανταλλάξω με ένα Samsung s7 κλονο τι μα κάνω να το ανταλλάξω

 

ΟΧΙ ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια λυστε μου μια απορια σας παρακαλω.

Τελευταια χρησιμοποιω βιντεοκληση στο skype. Ο συνομιλητης μου στο εξωτερικο χρησιμοποιει μια απο τρεις διαθεσιμες συσκευες Android.

1. Κινητο ZTE με Jelly bean 2Gb RAM

2. Tablet Teclast με KItkAt 2Gb RAM

3. Tablet Samsung με KitKat 2Gb RAM

Εκει γινεται χρηση WiFi σε ολες τις περιπτωσεις και εγω εδω χρησιμοποιω υπολογιστη. Η μονη συσκευη που δεν εχουμε ποτε προβλημα επικοινωνιας ειναι το Samsung. Στα αλλα δυο ο ηχος της επικοινωνιας ειναι απαραδεκτος με αποτελεσμα να μην μπορουμε να συννενοηθουμε.

Καμμια ιδεα γιατι συμβαινει αυτο? Σε τι υπερτερει το Samsung και δεν εχει προβλημα?

Ευχαριστω

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πόδια επειδή είμαι καινούργιος και δεν ξέρω ακριβώς αυτό που θέλω να γράψω που να το γράψω θέλω να κάνω μια ερώτηση έχω ένα iPhone 5c αυθεντικό και θέλω μα το ανταλλάξω με ένα Samsung s7 κλονο τι μα κάνω να το ανταλλάξω

 

Γιατί αγοράζετε κλώνους; Πλέον και τα midrange smartphones είναι αρκετά δυνατά. Και με τις σχεδιαστικές γραμμές που ακολουθούν οι εταιρείες, όλες οι συσκευές μοιάζουν μεταξύ τους και με τις ναυαρχίδες τους.

 

ΠΟΤΕ κλώνους.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μάλλον σε "dedicated noise cancelation microphone" ή καλύτερης ποιότητας ηχεία και μικρόφωνο. Μετά έρχεται και η υλοποίηση του hardware στην εξίσωση

 

Στάλθηκε από το SM-G610F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω για την απαντηση. Δεν φταινε τα μικροφωνα, εχω μιλησει καλα στο παρελθον αλλα τωρα ο ηχος ερχεται παραμορφωμενος λογω κακων συνθηκων επικοινωνιας και κολλαει και η εικονα πολλες φορες. Οταν κλεισω το βιντεο και εχω μονον ηχο, ακουγεται σαφως καλυτερα. Το παραξενο ειναι οτι στο Samsung και ηχος και εικονα ερχονται χωρις προβλημα.. Για το αλλο που λες "υλοποίηση του hardware στην εξίσωση" δεν μπορω να πω κατι γιατι χμμ...δεν καταλαβαινω :D

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι κουσουρι της Android η γενικα συμβαινει σε κινητα τηλεφωνα. Εμενα μου συνεβη σε 2 διαφορετικες συσκευες με Android. Οταν πατησω γρηγορα με το δακτυλο 3-4 φορες την οθονη , τοτε το τηλεφωνο παει σε κατι σαν safe mode, τα εικονιδια μεγαλωνου και η οθονη περικλειτεται απο ενα μπλε τετραγωνο στο ενα τηλεφωνο, και απο ενα πορτοκαλι στο αλλο. Επανερχεται με το back button η αν συνεχισω να την "κτυπω" με το δακτυλο. Θα πει καποιος: ¨"τοτε μη κτυπας την οθονη" . Ελα ομως που το προβλημα αυτο μου δημιουργηται οταν πληκτρολογω. Εχει αντιμετοπισει καποιος κατι παρόμοιο; Στην φωτοs δεξια οι οθονες ως εχουν και αριστερα μετα τα γρηγορα κλικ.

Εχω την εντυπωση οτι και στα 2 τηλεφωνα το προβλημα παρουσιαστηκε μετα που εκανα upgrade. To ενα τηλεφωνο τρεχει σε Android 5.0 και το αλλο 7.1.1

 

ΥΓ. Τελικα μονο απο το ενα τηλεφωνο μπορεσα να ανεβασω.

Link to comment
Share on other sites

Αφηστε το παιδια... το βρηκα. Μαλλον μετα τα upgrades δημιουργηθηκε το προβλημα το οποιο και λυθηκε "Settings -> Accessibility -> Magnification gestures " Αυτο πρεπει να ειναι απενεργοποιημενο.... Μαλλον με την αναβαθμηση πηγε μονο του στο "on". Edited by Leon_94
Link to comment
Share on other sites

Γιατί αγοράζετε κλώνους; Πλέον και τα midrange smartphones είναι αρκετά δυνατά. Και με τις σχεδιαστικές γραμμές που ακολουθούν οι εταιρείες, όλες οι συσκευές μοιάζουν μεταξύ τους και με τις ναυαρχίδες τους.

 

ΠΟΤΕ κλώνους.

 

+1020......;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

έχω το εξής κουφό πρόβλημα.....κατέβασα το google now για τον nova πατάω να κάνει εγκατάσταση και δεν ανταποκρίνεται

πατάω άκυρο και κλείνει .....

κατέβασα και μια άλλη εφαρμογή να το δοκιμάσω το ίδιο

έχω ανοιχτό το άγνωστες προελεύσεις.....έχει κάποια ρύθμιση που μπορεί να πείραξα η δεν γνωρίζω.....

το κινητό είναι lg g5 με nugat

Link to comment
Share on other sites

Τί είναι; Να τα σβήσω ή χρειάζονται;

 

sNHdSau_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=high

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το κατεβάσεις από άλλη πηγή. Ίσως κάτι έγινε στο αρχείο

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

ναι δοκίμασα ..... το αναφέρω και στο πιο πάνω ποστ....

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας τής τελευταίες 2 ευδομαδες έχω αριστερά στην οθόνη του κινητού μου Htc desire 626 g plus dual sim μια κιτρινιλα. Πείρα τηλεφωνώ εκεί που το αγόρασα και μου είπανε να τους τό στείλω το θέμα είναι όμως ότι το κινητό το έχω κάνει root και μόνος τρόπος για να μην το παρουν χαμπάρι είναι να το flasharw με το Stock Rom φοβάμαι να μην το breakarw μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σας παρακαλώ....
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια σημαντικη-για εμενα τουλαχιστον-ερωτηση:

την ενδειξη της μπαταριας που βλεπουμε στο κινητο μας,

την δειχνει επι της ουσιας το 'android'(σε συνεργασια με το hardware του κινητου),

ή o launcher, αφου ουσιαστικα ειναι το πανω layer του interface, το 'desktop' μας αν το πουμε ετσι;

 

Το λεω γιατι αυτο που εβλεπα ως μπαταρια υποτιθεται οτι ειναι μια ενδειξη στο 70%,

για να ανακαλυψω μετα απο αποτυχημενες αποπειρες επανεκκινησης στο να ανακαλυψω με λυπη την πληροφορια, οτι η μπαταρια ηταν στο 0-1%, και γι'αυτο δεν μπουταρε χωρις καλωδιο....

 

Φταιει η μπαταρια;

Το 70% που εβλεπα, "ποιοις' στο καλο μου εδειχνε αυτη τη λαθος-παραπλανητικη πληροφορια;

Το android? Το κινητο; ή μηπως εχει μεριδιο ευθυνης και ο launcher?

Link to comment
Share on other sites

Ή το κινητό ή η μπαταρία φταίει

 

Το ανδροιδ είναι λειτουργικό σύστημα, δεν έχει καμμία σχέση.

Link to comment
Share on other sites

Ή το κινητό ή η μπαταρία φταίει

 

Το ανδροιδ είναι λειτουργικό σύστημα, δεν έχει καμμία σχέση.

 

Το 70% δηλαδη που μου εδειχνε, ηταν ψευτικη ενδειξη καθαρα προερχομενη απο μπαταρια/κινητο;;;;

android/launcher δεν εμπλεκονται;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κάτι τέτοιο γινεται και σε μένα και θέλω να κάνω ενα hard reset ,γίνεται να το κάνω ενώ το κινητό ειναι στην φόρτιση;θα συνεχίσει να φορτίζει ενώ κάνει hard reset και επαναφορά ρυθμίσεων;(p9 lite/android 7)
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πω πως, το μόντεμ σε ένα Samsung είναι καλύτερο από κάποιο άλλο, όπως το iPhone είναι καλύτερο από το Samsung (υπό τις ίδιες συνθήκες).

Για παράδειγμα το LG που είχα δεν ήταν τόσο καλό όσο το Samsung που έχω τώρα, βάλε και άλλη μια εξίσωση με το software και καθάρισες.

Η σύζυγος μια ζωή παράπονα είχε όσο είχα τα LG, πήρα και εγώ Samsung και κόπηκε η γκρίνια...

Πες στον φίλο σου να δοκιμάσετε και με iPad.... Θα τα πετάξει ΌΛΑ τα υπόλοιπα... Δυστυχώς...

 

Στάλθηκε από το SM-G610F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ότι είπε το ic στο Samsung είναι καλύτερο όπως και στο iPhone είναι καλύτερο του Samsung και στην σειρά του των huawei με kirin socket καλύτερα των προςναφερομενων
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ..τωρα καταλαβα..Οτι πληρωνεις παιρνεις δηλαδη..:D

Ευχαριστω πολυ παιδια..

Σχεδόν έτσι ναι

Πχ αν πας σε ZTE πάλι αλλά nubia σειρά θα είναι μέρα με νύχτα

 

Πάντος ο κύριος υπεύθυνος σε όλη την κατάσταση είναι το WiFi router των Γερμανών

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ..τωρα καταλαβα..Οτι πληρωνεις παιρνεις δηλαδη..:D

Ευχαριστω πολυ παιδια..

Όχι απόλυτα, το G4 το είχα πληρώσει ακριβά και δεν ευχαριστήθηκα το Skype τόσο, όσο με το Samsung που έχω τώρα και θεωρείται υποδεέστερο

Όσο για τα Huawei, όντως τα μόντεμ που έχουν είναι ακόμα καλύτερα, μάλλον θα δοκιμάσω ένα σύντομα

 

Στάλθηκε από το SM-G610F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω meizu

με την προηγουμενη εκδοση android δουλευει κανονικα ενω με τη τελευταια μου κανει ακριβως αυτο που κανει και σενα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...