Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγω παντως περασα απο ΚΚ σε ΜΜ τοσο σε νοτε4 (εις διπλουν) οσο και σε tab S (παλι εις διπλουν) τελειως αναιμακτα, χωρις το παραμικρο προβλημα, και φυσικα χωρις reset.
Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις για sd κάρτες σε android 6. Καταρχήν δεν βρίσκω την επιλογή που είχε παλαιές εκδόσεις για κρυπτογράφιση κάρτας sd, encrypt sd card. Aκόμα η επιλογή default write disk, προεπιλεγμένος δίσκος αποθήκευσης, με επιλογή ανάμεσα στον εσωτερικό χώρο του τηλεφώνου και της sd kartaς, τι ακριβώς αλλάζει; Όλες οι εγγραφές μεταφέρονται στην κάρτα ή μόνο φωτογραφίες, κατεβάσματα, κλπ;
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω για τις απαντησεις παιδια!! Λογικα αυτες τις μερες θα κανω μια επαναφορα εργ.ρ. ετσι για να ειμαι και σιγουρος

Κανετε και wipe το cache;; Το θεωρειτε απαραιτητο ;;Aν και δεν ξερω ακριβως τι ειναι, απλα εχω διαβασει που το κανανε καποια παιδια

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνεις copy paste το bbc code. Από υπολογιστή, γιατί από την εφαρμογή δεν την έχει αυτή την επιλογή.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Υπάρχει καμία εφαρμογή που να δίνει bbc Code?

Μου κάνει εντύπωση που η εφαρμογή στα Windows mobile δίνει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους!

Προσπάθησα να κάνω ένα rom update χρησιμοποιώντας το twrp. Χρησιμοποίησα μάλιστα μία official rom απο την εταιρεία. Εννοείται ότι έκανα και full backup με το twrp για να αποφύγω τις κακοτοπιές!

Kαθώς κόντευε να φτάσει στο τέλος το φλασάρισμα, αποφάσισε ότι δε θέλει να συνεχίσει και έβγαλε μήνυμα αποτυχίας. Οκ, σκέφτηκα reboot και επαναφορά απο το backup του twrp.

Ελα που όμως μετα το reboot το twrp εξαφανίστηκε!! Στη θέση του μπήκε το stock recovery της συσκευής που δε θέλει σε καμμία περίπτωση να κάνει recovery!

- Το κινητό δε μπουτάρει σε android,μπαίνει μόνο στο stock recovery

- To stock recovery δεν κάνει restore την προηγούημενη έκδοση

- Κάθε προσπάθεια για φλασάρισμα rom από το stock recovery αποτυγχάνει

- Το κινητό δε φαίνεται με τίποτα στο pc για να ξαναστήσω twrp

 

Έτσι, έχω μείνει με κινητό που μπάινει μόνο σε recovery και με τα twrp backups αλλά δεν έχω τρόπο να τα επαναφέρω...Καμμία ιδέα;;;

 

Ευχαριστώ!

Edited by mchatz
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Χρησιμοποιεί ένας φίλος το google photos και έχει το αυτόματο backup και θέλει να επεξεργαστεί το αρχείο αντίγραφο ασφαλείας google που έχει ώστε να διαγράψει κάποιες φωτογραφίες που υπάρχουν σε αυτό το αρχείο. Σε αναζήτηση στο google δεν βρήκα κάτι που να βγάζει άκρη. Τι ακριβώς μπορούμε να κάνουμε σε αυτή τη περίπτωση?

 

Στάλθηκε από το X5PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Χρησιμοποιεί ένας φίλος το google photos και έχει το αυτόματο backup και θέλει να επεξεργαστεί το αρχείο αντίγραφο ασφαλείας google που έχει ώστε να διαγράψει κάποιες φωτογραφίες που υπάρχουν σε αυτό το αρχείο. Σε αναζήτηση στο google δεν βρήκα κάτι που να βγάζει άκρη. Τι ακριβώς μπορούμε να κάνουμε σε αυτή τη περίπτωση?

 

Στάλθηκε από το X5PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στο Google drive δεν κάνει backup το Google photos?

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170105/9d6e2019a2d0da18025379d67e40a879.jpg

 

Στάλθηκε από RN3P

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Στο Google drive δεν κάνει backup το Google photos?

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170105/9d6e2019a2d0da18025379d67e40a879.jpg

 

Στάλθηκε από RN3P

Όχι αυτές που βγάζει στο google drive και το αντίγραφο της συσκευής. Το αντίγραφο ασφαλείας google που δημιουργείται θέλουμε να επεξεργαστούμε ή να το διαγράψουμε. Αν διαγράψουμε κάτι από το google drive διαγράφεται και από το αντίγραφο ασφαλείας?

 

Στάλθηκε από το X5PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GiannisSma
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι σε ένα ZTE Nubia Z11 Mini.

 

Mία πρόοδος που παρουσιάστηκε, είναι ότι καταφέρνω να το δω στη διαχείριση συσκευών του Η/Υ σαν ADB interface, αλλά δε μπορώ να το δώ ουτε με adb devices ουτε σαν fastboot....:(

 

Καμμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

η ενότητα για την συσκευή σου είναι εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=395491

 

ψάξε - ρώτα εκεί αν υπάρχει κάποια λύση

 

εδω ενα video που νομίζω θα σε βοηθήσει

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Χρησιμοποιεί ένας φίλος το google photos και έχει το αυτόματο backup και θέλει να επεξεργαστεί το αρχείο αντίγραφο ασφαλείας google που έχει ώστε να διαγράψει κάποιες φωτογραφίες που υπάρχουν σε αυτό το αρχείο. Σε αναζήτηση στο google δεν βρήκα κάτι που να βγάζει άκρη. Τι ακριβώς μπορούμε να κάνουμε σε αυτή τη περίπτωση?

 

Στάλθηκε από το X5PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Θέλει να σβήσει κάποιες φωτογραφίες από το Google photos;

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω βρει,καποιες εφαρμογες για να μπορω,να γραψω εκπομπες απο ραδιοφωνικους σταθμους,αλλα το προβλημα ειναι,πως ενω κατεβηκε εγκατασταθηκε,οταν το ανοιγω ,μου λεει πως δεν μπορει να λειτουγησει και κλεινει.σε αλλες εφαρμογες κολαει.καπιο προγραμα,που να μπορω να κανω τις εγραφες,εχετε; ενδιαφερομαι για ραδιοφωνικους σταθμους απο ελλαδα και κυπρο.
Link to comment
Share on other sites

Αν και με καθυστέρηση, ευχαριστώ φίλε sniaf.

 

Τελικά, κατάφερα να το επαναφέρω μόνος μου (αν και δεν το περίμενα ομολογώ!)... Εγκατέστησα ξανά τους adb drivers, σύνδεσα το τηλέφωνο σε πόρτα usb 2.0 αντί για usb 3.0 και το έβαλα σε fastboot mode, ο υπολογιστής είδε το τηλέφωνο σαν άγνωστη συσκευή, έβαλα τον adb composite driver στη συσκευή,και εντελως ξαφνικά....το τηλέφωνo φάνηκε σαν fastboot device μόνο και όχι σαν adb (ενώ σε καμμία περίπτωση δε φαινόταν πρίν!!!)...Κατάφερα να ξαναφλασάρω το twrp από image στον Η/Υ, έκανα restore το προηγούμενο twrp backup και voila... Όλα οκ!!

 

Και πάλι ευχαριστώ φίλε sniaf για την ανταπόκριση!

Link to comment
Share on other sites

χθες εκανα την πιο καταπληκτικη φορτιση ολων των εποχων:

ειχε 90% και λεω ας το βαλω να γεμισει, περναει καμποση ωρα, τσεκαρω, 95%, μετα απο λιγο ξανα τοσο,

κατι δεν παει καλα λεω, βγαζω το καλωδιο του φορτιστη και το ξαναβαζω και λεει 100%,

το ανοιγω σημερα το πρωι και λεει 85%!!!!

πως εγινε αυτο; calibration θελει η μπαταρια; κατι αλλο; ή ειναι θεμα φορτιστη;

το εβαλα με αλλο φορτιστη τωρα να δω αν θα γεμισει..

Link to comment
Share on other sites

ελα! απο τωρα; στον 1,5 χρονο; :O

 

το καλωδιο παντως του φορτιστη το εχω αλλαξει,

ο φορτιστης ειναι ενας Belkin 2,1mah,

αλλα καλωδιο του εχω βαλει ενα μακρυ

Edited by patrickdrd
Link to comment
Share on other sites

Mάλλον σε "χαιρετάει" η μπαταρία σιγά σιγά

 

ακυρο, βρεθηκε:

δεν φορτιζει σβηστο με cm:

https://forum.xda-developers.com/moto-e/orig-development/rom-unofficial-cyanogenmod-11-0-t2868422/post55276773

Link to comment
Share on other sites

Πηγα να στειλω μήνυμα να ενεργοποιήσω πακέτο στην Q και μου λεει αδυναμία αποστολης και απο οτι ειδα σε ολους τους 5ψηφιους το ιδιο μου βγαζει εχωντας χρηματα μεσα στην καρτα. Μηπως ειναι απο το κινητό αποκλεισμενοι οι αριθμοι αυτοί? Πως τους ενεργοποιω? Σε Android 6?

Νομίζω μου είχε εμφανίσει την πρωτη φορα ειδοποίηση για πιθανες χρεωσεις και ισως απο εκει το έκλεισα δε νομίζω να ειναι απο την Q γιαυτό ψαχνω την ρύθμιση

Link to comment
Share on other sites

Mήπως έχεις κινητό ρουταρισμένο και έχεις αλλάξει τον default launcher παγώνοντας τον πχ με titanium? Αυτό το πρόβλημα μου το έκανε στο doogee x5 pro με android 6 όταν έβαλα nova και έκανα freeze μέσω titanium τον default launcher.Τον ξεπάγωσα (συνεχίζοντας να έχω nova ως βασικό) ώστε απλά να υπάρχει ως εφαρμογή στο σύστημα και μπορώ και πάλι να στέλνω σε πενταψήφια
Link to comment
Share on other sites

Το Galaxy s7 Εχω περα απο την πρωτη προειδοποίηση δεν εχω βρει την επιλογη αυτη πουθενα στις ρυθμίσεις του ...
Link to comment
Share on other sites

Δες μήπως υπάρχει κάτι στα μηνύματα-->ρυθμίσεις-->Γενικές-->ρύθμιση μηνύματος υπηρεσίας
Link to comment
Share on other sites

Τι συσκευή έχεις?

Γιατι η μπαταρία του χιαομι νοτε 2 δε με τα λεει καλα εδω και καιρο.

Τι εσβησες? Ειδες διαφορά?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δες μήπως υπάρχει κάτι στα μηνύματα-->ρυθμίσεις-->Γενικές-->ρύθμιση μηνύματος υπηρεσίας

 

Δεν βρηκα κατι τετοιο στο μενου του s7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...