Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχει μια ρυθμιση το Google photos να στις ανεβάζει σε αναλυση '' που θέλει '' χωρίς να χάνεις χωρο, αλλιώς αλλάζεις την ρύθμιση και του βαζεις εκει που λέει κατι με μέγεθος, δεν το εχω πλεον να σου πω πως το γράφει

Ναι ξερω ποια ρυθμιση λες. Επελεξα αυτη που λεει χωρις να χανεις χωρο. Δλδ ειναι ανεβασμενες χωρις να καλυπτουν χωρο και αν κανω επαναφορα στο κινητο ή τις σβησω κατα λαθος θα της βρω στο google photos;

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

3 τελείες-> settings -> advanced-> simple characters only.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ!

 

Sent from my XT1092 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά σε κινητό lenovo ενώ έχω ελεύθερο χώρο και στο κινητό αλλά και 15gb στην κάρτα δεν μπορώ να κατεβάσω από το playstore λέει ο χώρος δεν επαρκή μέσα από το τις εφαρμογές έκανα αναγκαστική διακοπή του play καθαρισμό και πάλι τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Άλλος είναι ο χώρος που αποθηκεύονται οι εφαρμογές, και άλλος αυτός που αποθηκεύονται φωτογραφίες/ήχοι/βιντεο ή άλλα αρχεία χρήστη.
Link to comment
Share on other sites

α δεν ξέρω εγώ βλέπω οτι λέει 360 mb ελεύθερος στο κινητο και 14gb στην κάρτα και τι μπορώ να κάνω εγώ τώρα?
Link to comment
Share on other sites

α δεν ξέρω εγώ βλέπω οτι λέει 360 mb ελεύθερος στο κινητο και 14gb στην κάρτα και τι μπορώ να κάνω εγώ τώρα?

όταν φτάνεις στα 360mb κάπου εκεί περίπου δεν σε αφήνει να βάλεις εφαρμογές γιατί τα χρειάζεται για κάποιο λόγο.Η λύση είναι η σβήνεις διαφορα από την μνήμη του κινητού η μεταφέρεις εφαρμογές από την μνήμη του κινητού στην κάρτα μνήμης

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

όταν φτάνεις στα 360mb κάπου εκεί περίπου δεν σε αφήνει να βάλεις εφαρμογές γιατί τα χρειάζεται για κάποιο λόγο.Η λύση είναι η σβήνεις διαφορα από την μνήμη του κινητού η μεταφέρεις εφαρμογές από την μνήμη του κινητού στην κάρτα μνήμης

Γίνεται να απενεργοποιηθεί αυτό, έστω με root;

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160827/700b973a6c9ed9f733a16bb2708f9c73.jpg

Ξέρει κανείς γιατί βγήκε αυτό?

Διέγραψες 497 επαφές σου από το gmail πιθανόν μέσω υπολογιστή, και σε ρωτάει αν θες όντως να διαγράψεις αυτές τις επαφές και από το κινητό, ή να αναιρέσεις την διαγραφή , ή να μην κάνεις τίποτα (που σημαίνει πως οι επαφές θα χαθούν από το gmail αλλά θα παραμείνουν στο κινητό μη συγχρονισμένες

Link to comment
Share on other sites

Διέγραψες 497 επαφές σου από το gmail πιθανόν μέσω υπολογιστή, και σε ρωτάει αν θες όντως να διαγράψεις αυτές τις επαφές και από το κινητό, ή να αναιρέσεις την διαγραφή , ή να μην κάνεις τίποτα (που σημαίνει πως οι επαφές θα χαθούν από το gmail αλλά θα παραμείνουν στο κινητό μη συγχρονισμένες

Αυτό ρε φίλε το διαβάζω και εγω , επειδή δεν έχει γίνει τίποτα από αυτό που διαβάζω, γι'αυτό ρωτάω. Αν έχει βγει και σε κανένα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι κάποιος το ρώτησε αλλά δεν μπορώ να το βρω. Υπάρχει εφαρμογή να στέλνεις sms το οποίο μετά από κάποιο χρόνο να αυτοσβήνεται (ότι θέλω ζητάω, αλλά λέω μήπως)?
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι κάποιος το ρώτησε αλλά δεν μπορώ να το βρω. Υπάρχει εφαρμογή να στέλνεις sms το οποίο μετά από κάποιο χρόνο να αυτοσβήνεται (ότι θέλω ζητάω, αλλά λέω μήπως)?

Από τον παραλήπτη ; Δεν το νομίζω

Κάτι τέτοιο ; https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.android.maca.carefulsms

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Από τον παραλήπτη ; Δεν το νομίζω

Κάτι τέτοιο ; https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.android.maca.carefulsms

Thank's αλλά από τον παραλήπτη θέλω. (Λέω εγώ τώρα, μήπως) ή να αλλάζει την γραμματοσειρά σε "κινέζικα" έτσι ώστε να μην ξαναδιαβάζεται (ιδέα?)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι κάποιος το ρώτησε αλλά δεν μπορώ να το βρω. Υπάρχει εφαρμογή να στέλνεις sms το οποίο μετά από κάποιο χρόνο να αυτοσβήνεται (ότι θέλω ζητάω, αλλά λέω μήπως)?

Δεν υπάρχει, μην το ψάχνεις άδικα.

Link to comment
Share on other sites

Thank's αλλά από τον παραλήπτη θέλω. (Λέω εγώ τώρα, μήπως) ή να αλλάζει την γραμματοσειρά σε "κινέζικα" έτσι ώστε να μην ξαναδιαβάζεται (ιδέα?)

 

Kαι γιατί να θες κάτι τέτοιο;:blink::ninja:

Link to comment
Share on other sites

Thank's αλλά από τον παραλήπτη θέλω. (Λέω εγώ τώρα, μήπως) ή να αλλάζει την γραμματοσειρά σε "κινέζικα" έτσι ώστε να μην ξαναδιαβάζεται (ιδέα?)

Δεν γίνεται !!!!!Άλλη συσκευή !!

Δεν ξέρω εάν θα πετύχει....

1: Κανε εάν μπορείς (εύκολη πρόσβαση στη άλλη συσκευή) εγκατάσταση στο κινητό που θέλεις να στείλεις τα μηνύματα πρόγραμμα που έγραψα

2: Ρύθμισε το χρόνο που θέλεις να σβηστεί το μήνυμα....

3:Τέλος κάνε κρυφό το συγκεκριμένο πρόγραμμα (σε κάποιους Launcher γίνεται!)

Κάθε φορά που θα στέλνεις μήνυματα σε αυτό το κινητό αυτά θα διαγράφεται από λιγο

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160827/700b973a6c9ed9f733a16bb2708f9c73.jpg

 

Ξέρει κανείς γιατί βγήκε αυτό?

 

Αυτό το βγάζει όταν διαγράψεις επαφές. Μήπως έκανε συγχρονισμό και σε γέμισε με διπλοεγγραφές και του είπες να στις σβήσει. Κάτι τέτοιο παίζει πάντως. Μήπως δεν είσαι ο μόνος που διαχειριζεσαι αυτό το λογαριασμό; Αυτός ο αριθμός επαφών, είναι ο συνολικός σου; τόσες έχεις;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ρε φίλε το διαβάζω και εγω , επειδή δεν έχει γίνει τίποτα από αυτό που διαβάζω, γι'αυτό ρωτάω. Αν έχει βγει και σε κανένα άλλο.

Άλλαξε κωδικό μήπως κάποιος παραβίασε το λογαριασμό σου, ή καταλάθος τον έχεις ξεχάσει στο κινητό του

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

εχω ενα leagoo elite 1 το οποιο εχει παρει ιο μεσα στο συστημα.. (αγνωστο ποιον) εμφανιζει ενα ρολοι ψηφιακο πανω απο οποιοδηποτε μενου, οποτε θελει.. (πολυ συχνα) και δεν σε αφηνει να δεις η να πατησεις την οθονη εως οτου κρατησεις πατημενο το vol + και μπορεσεις να κανεις λιγο τη δουλεια σου...

ενω εκανα διαφορα, λογω οτι δεν γνωριζω ποιος ειναι ο ιος ωστε να τον εξαφανισω για παντα, οτι ρομ και αν περασα, (official )οτι φορματ και αν εκανα..(sp tool) οτι custom recovery και αν περασα, εμφανιζεται..

υπαρχει καποιος τροπος να κανω το συστημα να ξεχασει τα παντα και να φλασαρω μια ρομ σε πληρως καθαρη μνημη? ?? η υπαρχει πουθενα καμια custom rom να δοκιμασω μηπως δω ασπρη μερα..?

ευχαριστω

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

λογικά αυτή η ερώτηση απευθύνεται και σε Symbian χρήστες εκτός κι αν υπάρχει κάτι άλλο που μου διαφεύγει. Έχω τις επαφές μου σε Nokia Suite και σε Nokia 808 Pureview (Symbian Belle) και θέλω να τις περάσω σε Android και σε λογαριασμό Microsoft. Σε Android τις στέλνω απλά με Bluetooth και είναι όλα εντάξει. Αλλά όταν πάω στον συγχρονισμό με Microsoft (εφαρμογή Outlook), αντί να στείλει τις νέες επαφές από το Android στον λογαριασμό, μου διαγράφει τις καινούργιες στο κινητό και κρατάει τις παλιές από Microsoft!

 

Πως μπορώ να κάνω συγχρονισμό επαφών Microsoft σε Android Outlook διπλής κατεύθυνσης? Δηλαδή όποιες είναι νεότερες επαφές να ενημερώνει τις παλιές...

 

Εναλλακτικά, αν υπάρχει απλός τρόπος να στείλω τις επαφές Symbian από κινητό ή Nokia Suite στην Microsoft και από εκεί να ενημερώσω το Android... Καμιά ιδέα;

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Είναι μια επαφή με δύο αριθμούς τηλεφώνου, έναν Ελληνικό και έναν Ευρωπαϊκό. Και οι δύο online και οι δύο με λογαριασμό Viber. Στις επαφές έχω περασμένους χωριστά τους δύο αριθμούς παρ'όλο που πρόκειται για την ίδια επαφή. Αν βάλω και τους δύο αριθμούς σαν μια επαφή θα γίνεται μπέρδεμα στο Viber η θα δουλεύουν όλα σωστά, δεδομένου ότι γίνεται χρήση και των δύο με την ανωτέρω εφαρμογή;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

εχω ενα leagoo elite 1 το οποιο εχει παρει ιο μεσα στο συστημα.. (αγνωστο ποιον) εμφανιζει ενα ρολοι ψηφιακο πανω απο οποιοδηποτε μενου, οποτε θελει.. (πολυ συχνα) και δεν σε αφηνει να δεις η να πατησεις την οθονη εως οτου κρατησεις πατημενο το vol + και μπορεσεις να κανεις λιγο τη δουλεια σου...

ενω εκανα διαφορα, λογω οτι δεν γνωριζω ποιος ειναι ο ιος ωστε να τον εξαφανισω για παντα, οτι ρομ και αν περασα, (official )οτι φορματ και αν εκανα..(sp tool) οτι custom recovery και αν περασα, εμφανιζεται..

υπαρχει καποιος τροπος να κανω το συστημα να ξεχασει τα παντα και να φλασαρω μια ρομ σε πληρως καθαρη μνημη? ?? η υπαρχει πουθενα καμια custom rom να δοκιμασω μηπως δω ασπρη μερα..?

ευχαριστω

Καλυτερα να ρωτησεις στο θεμα της συσκευης σου στην κατηγορια συσκευες. Οταν φλασαρεις τηνρομ εχεις κανει ολα τα wipes;

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να ρωτησεις στο θεμα της συσκευης σου στην κατηγορια συσκευες. Οταν φλασαρεις τηνρομ εχεις κανει ολα τα wipes;

 

ρωτησα , αλλα δεν εχει κινηση εκει το ποστ.. εχω κανει οτι υπαρχει... η λυση ειναι η custom rom η να δω screenshot να συγκρινω και να βρω την πηγη του κακου.. μετα ξερω τι να της κανω...

 

ευχαριστω

 

υ.γ αν γνωριζει καποιος εκτος απο το recovery mode /wipe etc πως μπορει να καθαρισει το συστημα των mtk ωστε να περασω σε πεντακαθαρο περιβαλλον τη rom..

ευχαριστω

Edited by giannispipom9pro
Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...