Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@ilka71

 

Held Awake: This is the amount of time that the phone appears to be sleeping (screen is off), but some application is preventing the phone from going into a deep sleep. This is one of the chief indicators of unneeded battery drain. This is similar to the 'Idle' value in the built-in battery usage, however we don't include the screen on time to help with clarity.

Battery Saving Tip: Apps should not wake your phone up out of a deep sleep. If the Held Awake time seems high to you, go into the App Sucker task, and sort by 'Time Held Awake', and 'Num Times Waking Device'. This can help you identify a misbehaving app

 

Πηγή

 

Θα σου πρότεινα να καθαρίσεις και την προσωρινή μνήμη (cache) ;)

Σε ευχαριστώ που το έψαξες.Αλλά στο app sucker έχει μόνο power used,cpu used η data used.

 

Sent from my ZP952 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ που το έψαξες.Αλλά στο app sucker έχει μόνο power used,cpu used η data used.

 

Sent from my ZP952 using Tapatalk

 

Αν θες δοκίμασε το wakelock detector από το play.

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

so here's the deal: αποφάσισα να διαγράψω το viber από το κινητό μου. Στο μεταξύ μου στείλανε μηνύματα κάποιοι φίλοι, τα οποία τους εμφανίζονται ως "sent". Ξαναεγκατέστησα την εφαρμογή στο κινητό, παρ'όλα αυτά δεν έλαβα κάτι. Ξέρει κανείς τι παίζει; Παρεπιπτόντως, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά έχω εγκατεστημένο το Viber και στο PC και δεν το είχα διαγράψει από εκεί.
Link to comment
Share on other sites

so here's the deal: αποφάσισα να διαγράψω το viber από το κινητό μου. Στο μεταξύ μου στείλανε μηνύματα κάποιοι φίλοι, τα οποία τους εμφανίζονται ως "sent". Ξαναεγκατέστησα την εφαρμογή στο κινητό, παρ'όλα αυτά δεν έλαβα κάτι. Ξέρει κανείς τι παίζει; Παρεπιπτόντως, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά έχω εγκατεστημένο το Viber και στο PC και δεν το είχα διαγράψει από εκεί.

Τα μηνύματα αποθηκεύονται τοπικά στη συσκευή, γι'αυτό και δεν ήρθαν μόλις το εγκατέστησες ξανά

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα android smartphone με την 5.1.1 και στα αρχεια του τηλεφωνου αποθηκευονται απο μονα τους εφαρμογες παιχνιδια. Τις σβηνω και ξανα γεμίζει. π.χ. com.playrix.fishdomdd.gplay.apk τι μπορω να κανω; Μήπως το προκαλει καποια εφαρμογή; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Στο google drive έκανα τις σημειώσεις μου διαθέσιμες εκτός σύνδεσης & από τότε μου εμφανίζεται το εικονίδιο του drive στη μπάρα ειδοποιήσεων

σα να γεμίζει συνέχεια. Δε βγαίνει από εκεί! Πως θα το βγάλω από τη μπάρα ειδοποιήσεων;

Ευχαριστώ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά κάνω εδω την ερώτηση γιατι δεν έβρισκα που αλλού "πηγαινει", είναι γενικά για τις άκυρες για εμένα εφαρμογές της Google και ξεκινάω, την Μουσικη play, Παιχνιδια play, Περιπτερο play,Ταινιες play,αυτές μπορώ να τις σβήσω ή θα εχω κανένα θέμα τον λογαριασμό μου στην Google???Όποιος ξέρει μου απαντάει.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος που να μπορώ να δω αν μια εισερχομενη κλήση είναι κανονική η από εκτροπη που έχω κάνει?

Στην αρχή όταν γίνεται η εισερχόμενη κλήση, σου λέει για 2 δευτερόλεπτα "προώθηση κλήσης"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά κάνω εδω την ερώτηση γιατι δεν έβρισκα που αλλού "πηγαινει", είναι γενικά για τις άκυρες για εμένα εφαρμογές της Google και ξεκινάω, την Μουσικη play, Παιχνιδια play, Περιπτερο play,Ταινιες play,αυτές μπορώ να τις σβήσω ή θα εχω κανένα θέμα τον λογαριασμό μου στην Google???Όποιος ξέρει μου απαντάει.Ευχαριστώ.
Δεν θα έχεις κανένα θέμα με το λογαριασμό σου αλλά για να τις σβήσεις πρέπει να είσαι root.
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ροοτ εχω κανει,αρα οπως ειπες μπορω να τις διαγραψω,φοβόμουν αφού είναι εφαρμογές συστήματος μήπως είχα κανένα θέμα...Ευχαριστώ για την απάντηση.
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που έχω κρατήσει από Gapps είναι το Gmail και τους χάρτες και πρόβλημα ουδέν... :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω?

Ξέρει κανείς πώς μπορώ να κατεβάσω δωρεάν στον υπολογιστή μου τις "επι πληρωμή" εφαρμογές του playstore και να τις περάσω στο κινητό μου?

Λίγο που γκούγκλαρα πελάγωσα...

Ευχαριστώ παίδες!

oneirofono.gr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω?

Ξέρει κανείς πώς μπορώ να κατεβάσω δωρεάν στον υπολογιστή μου τις "επι πληρωμή" εφαρμογές του playstore και να τις περάσω στο κινητό μου?

Λίγο που γκούγκλαρα πελάγωσα...

Ευχαριστώ παίδες!

 

Αφού είναι επί πληρωμή δεν μπορείς να τις έχεις δωρεάν, λογικό είναι νομίζω. Από εκεί και πέρα να σου πω ότι συζητήσεις για παράνομο λογισμικό απαγορεύονται από τους κανονισμούς του φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Πως γίνεται να εμφανίζει τον αριθμό των μη αναγνωσμένων email στο εικονίδιο του mail; Έχω 4 email & είναι απαράδεκτο. Προσπαθώ να προσαρμοστώ στον κόσμο του android, δεν είναι δύσκολο, αλλά μου λείπει η απλότητα των windows. 3 χρόνια ήταν αυτά...!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αυτό που θεωρείται δεδομένο για Windows και ios εδώ θέλει 2 εφαρμογές για να το έχεις...

 

Tragic... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Πως γίνεται να εμφανίζει τον αριθμό των μη αναγνωσμένων email στο εικονίδιο του mail; Έχω 4 email & είναι απαράδεκτο. Προσπαθώ να προσαρμοστώ στον κόσμο του android, δεν είναι δύσκολο, αλλά μου λείπει η απλότητα των windows. 3 χρόνια ήταν αυτά...!

Δεν ξέρω τι κινητό έχεις αλλά στα samsung που είχα /έχω το έχει από default αυτό. Ακόμα και το bluemail που χρησιμοποιώ τώρα το υποστηρίζει αυτό..

 

Sent from my SM-T710 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αυτό που θεωρείται δεδομένο για Windows και ios εδώ θέλει 2 εφαρμογές για να το έχεις...

 

Tragic... :lol:

Οντως βασικά εξαρτάται από το κινητό σου. Το καθαρό αντροιντ σίγουρα δεν υποστηρίζει.

 

Sent from my XT1092 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αυτό που θεωρείται δεδομένο για Windows και ios εδώ θέλει 2 εφαρμογές για να το έχεις...

 

Tragic... :lol:

Tragic είναι τα κινητά που φοράνε Windows... Και κάποια άλλα που δεν υποστηρίζουν τη μεταφορά δεδομένων μέσω Bluetooth...

 

Στάλθηκε από το GT-I9105P μου χρησιμοποιώντας Kali NetHunter

Edited by anastasiszn

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο... :clap:

 

 

Υ.Γ

Bρήκες τώρα άνθρωπο για χαζο-τσακωμούς μέσω ίντερνετ... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αυτό που θεωρείται δεδομένο για Windows και ios εδώ θέλει 2 εφαρμογές για να το έχεις...

 

Tragic... :lol:

Εγώ δεν χρειάστηκα ποτέ κάποια επιπλέον εφαρμογή γι'αυτό. Δεν ξέρω άν κάποιες συσκευές δεν το υποστηρίζουν.

Έχεις δίκιο να σού φαίνεται περίεργο άν έχεις δουλέψει μόνο iOS συσκευές. Αλλά πρέπει να δουλέψεις κάτι για να το κατανοήσεις. Εγώ κατάλαβα πολλά για το iOS απ όταν απόκτησα iPad.

Είδα τα θετικά ,αλλά ειβεβαιωσα ότι το android μού ταιριάζει περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο... :clap:

 

 

Υ.Γ

Bρήκες τώρα άνθρωπο για χαζο-τσακωμούς μέσω ίντερνετ... :whistle:

Βασικά μόνο το tesla χρειάζεται από ότι είδα, αλλά προσωπικά μου φαίνεται πολύ αντί αισθητικό κάτι τέτοιο μιας και όλες οι εφαρμογές έχουν notifications για να σε ειδοποιουν.

 

Στάλθηκε από το GT-I9105P μου χρησιμοποιώντας Kali NetHunter

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν χρειάστηκα ποτέ κάποια επιπλέον εφαρμογή γι'αυτό. Δεν ξέρω άν κάποιες συσκευές δεν το υποστηρίζουν.

Έχεις δίκιο να σού φαίνεται περίεργο άν έχεις δουλέψει μόνο iOS συσκευές. Αλλά πρέπει να δουλέψεις κάτι για να το κατανοήσεις. Εγώ κατάλαβα πολλά για το iOS απ όταν απόκτησα iPad.

Είδα τα θετικά ,αλλά ειβεβαιωσα ότι το android μού ταιριάζει περισσότερο.

 

Κοίτα υπογραφή και θα δεις τι έχω τώρα.

 

Όλα τα έχω δουλέψει και "γερά" μάλιστα (jailbreak , root , insider) και έχω καταλήξει και εγώ ότι μου ταιριάζει καλύτερα το android λόγω OTG βασικά...:)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, χθες το βραδυ βρηκα ενα sony z5 compact και ειναι locked pin card

δοκιμασα να το κανω hard reset,factory reset απο τα κουμπια τιποτα, τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Το να υπάρχει συνεχής εναλλαγή στο σήμα, μεταξύ 4g/3g/2g, με όχι καλές ενδείξεις (1-2 στις 5 μπάρες), μπορεί να κάνει μια συσκευή να χάσει 4 ώρες sot; :confused:
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...