Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα.Καμια καλη εφαρμογη για μη root τηλεφωνο με android 5.1 για να μπλοκαρη διαφημησεις στον dolphin browser αλλα και απο της αλλες εφαρμογες.

Adguard....

Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εγώ δεν παρατηρώ κάποια σοβαρή καθυστέρηση, απλά φοβάμαι μην χαλάσει και τα χάσω όλα.

Επίσης δεν ξέρω αν πειράζει που μετέφερε και την dalvik cache των εφαρμογών που μετέφερα.

αν είναι να χαλάσει θα χαλάσει δεν θα είναι ευθύνη του ext που έκανες... άπλα κάνεις συχνό buck up

πέρναγα όλα τ αρχεία και δεν είχα κανένα πρόβλημα όπως σου είπα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω ένα κινητό blackviewzeta με android 4.4.2 και έχει πάρει malware στην εφαρμογή του συστήματος (αναζήτηση) και μου έχει σπάσει τα νεύρα.Έχω κάνει εργοστασιακή επαναφορά τίποτα,το θέμα είναι όταν του κάνω διακοπή εκείνα μετά από λίγο συνεχίζει.Το τηλέφωνο είναι της δουλειάς και δεν είναι ροοτ.Αν υπάρχει καμία λύση πείτε τη.
Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω ένα κινητό blackviewzeta με android 4.4.2 και έχει πάρει malware στην εφαρμογή του συστήματος (αναζήτηση) και μου έχει σπάσει τα νεύρα.Έχω κάνει εργοστασιακή επαναφορά τίποτα,το θέμα είναι όταν του κάνω διακοπή εκείνα μετά από λίγο συνεχίζει.Το τηλέφωνο είναι της δουλειάς και δεν είναι ροοτ.Αν υπάρχει καμία λύση πείτε τη.

Είτε το κάνεις ρουτ και βγάζεις ή παγώνεις την εφαρμογή που σου δημιουργεί θέμα, είτε περνάς πάλι τη ρομ που έχεις. Αν η συγκεκριμένη εφαρμογή έχει περάσει με κάποιο τρόπο στο σύστημα, δεν φεύγει με απλή επαναφορά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !

Υπάρχει κανενα app που να μπορέσω μεσω υπολογιστη να επεξεργαστω τις επαφες και την εικόνα κάθε επαφης ? σαν να κάνει συγχρονισμό ενα πράγμα όπως κάνουν τα iPhone με τα Mac ... Δυστιχως το πρόγραμμα της Samsung δε με καλύπτει ...

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !

Υπάρχει κανενα app που να μπορέσω μεσω υπολογιστη να επεξεργαστω τις επαφες και την εικόνα κάθε επαφης ? σαν να κάνει συγχρονισμό ενα πράγμα όπως κάνουν τα iPhone με τα Mac ... Δυστιχως το πρόγραμμα της Samsung δε με καλύπτει ...

 

Αν συγχρονίζεις της επαφές σου με την Google, μπορείς να το κάνεις από εδώ: https://contacts.google.com

Link to comment
Share on other sites

Αν συγχρονίζεις της επαφές σου με την Google, μπορείς να το κάνεις από εδώ: https://contacts.google.com

 

μιας και δεν τις έιχα συγχρωνισμένες , μόλις μου το είπες τις έκανα εξαγωγη και τις ανέβασα εκει ... ενω όμως στο κινητό έχω 539 επαφες στο google έχω 529 ... καπου χάθηκαν 10 επαφες που ούτε καν ξερω ποιες ειναι ... καμμια βοήθεια ?

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να έχει διπλοεγγραφές; Κοίτα στο Google Contacts αριστερά στο μενού που λέει Διπλότυπα. Επίσης μήπως έχεις κάποιες στη SIM και δεν έκανες εξαγωγή από SIM παρά μόνο όσες ήταν στη μνήμη του τηλεφώνου;
Link to comment
Share on other sites

μιας και δεν τις έιχα συγχρωνισμένες , μόλις μου το είπες τις έκανα εξαγωγη και τις ανέβασα εκει ... ενω όμως στο κινητό έχω 539 επαφες στο google έχω 529 ... καπου χάθηκαν 10 επαφες που ούτε καν ξερω ποιες ειναι ... καμμια βοήθεια ?

 

Μήπως ενώθηκαν κάποιες, με το ίδιο ή παρόμοιο όνομα;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μπορω σε δυο android κινητα να εχω το ιδιο gmail?

 

Μπορεις. Προσεξε ομως το συγχρονισμο των επαφων, αν δεν ειναι και τα δυο υπο την αμεση κατοχη σου! ;)

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιες επαφές, όχι σε όλες, δεν ξέρω γιατί και πως, αλλά, μετά από συγχρονισμό αλλάζει η ποιότητα της εικόνας και γίνονται θολές. Αυτό που οφείλεται;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ενώθηκαν κάποιες, με το ίδιο ή παρόμοιο όνομα;

Όχι δεν έχω παρόμοια ονόματα ...

Μπορεις. Προσεξε ομως το συγχρονισμο των επαφων, αν δεν ειναι και τα δυο υπο την αμεση κατοχη σου! ;)

Εγω είμαι ο μοναδικός κάτοχος ! δεν υπάρχει φοβος :)

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

takpanos Μπορω σε δυο android κινητα να εχω το ιδιο gmail?

Μπορεις. Προσεξε ομως το συγχρονισμο των επαφων, αν δεν ειναι και τα δυο υπο την αμεση κατοχη σου! ;)
Μιλαω για τη περιπτωση να ειναι και τα δυο δικα μου.Αρα κανουν συγχρονισμο και τα δυο αν εχουν ιδιο gmail σε επαφες,facebook,email...?
Link to comment
Share on other sites

takpanos Μπορω σε δυο android κινητα να εχω το ιδιο gmail?

Μιλαω για τη περιπτωση να ειναι και τα δυο δικα μου.Αρα κανουν συγχρονισμο και τα δυο αν εχουν ιδιο gmail σε επαφες,facebook,email...?

 

Ακριβώς. Μόνο εφαρμογές που κάνουν login με τον αριθμό τηλεφώνου δεν τρέχουν παράλληλα σε δύο συσκευές, όπως το Whatsapp για παράδειγμα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή δωρεάν που να μπορείς να στέλνεις μέσω WiFi αρχεία (χωρίς όριο όγκου) από το πισί στο android tv box?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αναζήτηση εφαρμογής cloud backup:

 

Με αφορμή αυτό,

ψάχνω έναν τρόπο που να γίνει αυτόματα σε χρόνους που εγώ θα καθορίσω αυτόματο backup και ανέβασμα στο dropbox π.χ., συγκεκριμένων φακέλων της internal και της external sd.

 

Θα ήθελα να γίνεται ανανέωση μόνο των αλλαγών και να μην ξαναανεβαίνουν όλα κάθε φορά απ την αρχή.

Επίσης θα ήθελα να είναι δωρεάν εφαρμογή.

 

 

Αναζήτηση εφαρμογής μετάδοσης του ήχου του υπολογιστή (από το mic) μέσω internet:

Ψάχνω κάποια εφαρμογή που να μου στέλνει τον ήχο από το μικρόφωνο του υπολογιστή όταν είμαι εκτός σπιτιού.

Ξέρω πως το κάνουν αυτό πολλές εφαρμογές τύπου teamviewer αλλά αυτά έχουν υποχρεωτικά και την άσκοπη μετάδοση οθόνης που άδικα με επιβαρύνει. Βρήκα διάφορες που να το κάνουν αλλά μόνο μέσα στο σπίτι μέσω wifi.

Αυτό που περιγράφω δεν το βρήκα.

Επίσης θα ήθελα να είναι δωρεάν εφαρμογή.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Στο παρόν θέμα θα ήθελα να θίξω το ζήτημα των ενημερώσεων στις συσκευές Android. Η γκρίνια, οι καυστικές κριτικές, οι κάθε λογής απόψεις και απαιτήσεις κάθε λογής χρηστών πάνω στο θέμα, είναι παρόντα σε πλήθος συζητήσεων είτε διαδικτυακών είτε σε φυσικό επίπεδο.

Επειδή θεωρώ ότι το ζήτημα ενημερώσεις είναι παρεξηγημένο, θέλω να παραθέσω την άποψή μου βάσει της σημερινής εικόνας στην αγορά, αναφερόμενος όμως μόνο στο κόσμο των flagship συσκευών όπου εκεί αφενός μπορούμε να έχουμε σύγκριση με άλλα λειτουργικά, και επιπλέον εκεί είναι που ο καταναλωτής έχει δικαίωμα να έχει απαιτήσεις.

 

Μιλώντας για το χώρο των Android ναυαρχίδων, ας σταθούμε σε εταιρείες με φήμη, μερίδιο αγοράς σημαντικό και λίγο πολύ κάποια ιστορία στο χώρο. Πρέπει όμως προτού μιλήσουμε για ενημερώσεις, να εξετάσουμε λίγο την υφιστάμενη κατάσταση.

Ας θέσουμε για αρχή το εξής θεμελιώδες ερώτημα: Ποιες είναι οι βασικές απαιτήσεις και προϋποθέσεις για έναν σοβαρό χρήστη smartphone; Εμπειρικά και λογικά, αυτές είναι να προσφέρει η συσκευή δυνατότητες, λειτουργίες και να τις προσφέρει με αξιοπιστία, σταθερότητα και ασφάλεια. Ας αναλύσουμε λίγο παραπάνω τη πρόταση αυτή. Οι συγκρίσεις με το iOS είναι αναπόφευκτες για τον μοναδικό λόγο ότι είναι πλέον το μόνο σοβαρό mobile εναλλακτικό λειτουργικό από άποψης μεριδίου αγοράς και ανάπτυξης. Το Windows Phone είναι ελλιπές, ενώ καλύπτει πολύ λίγους καταναλωτές, οπότε δε θα αναφερθώ σε αυτό. Τέλος, να σημειωθεί πως θα σταθώ κυρίως στο τομέα του λογισμικού, καθώς τα υπόλοιπα ποικίλουν αρκετά ανάλογα με το κάθε μοντέλο συσκευής (πχ κάμερα).

 

Δυνατότητες και λειτουργίες: Είναι κάτι που καλώς η κακώς, καθορίζεται από το τι προσφέρει η αγορά στο καταναλωτικό κοινό. Το Android ως γνωστό, προσφέρει τη μεγαλύτερη ποικιλία αφού στην ουσία είναι το μοναδικό mainstream mobile OS που λειτουργεί εν μέρει σαν υπολογιστής και συνεπώς κάνει παπάδες, αν το πούμε λαϊκά, από την εποχή που ξεκίνησε σχεδόν, ενώ το iOS έκανε κυριολεκτικά 5 πράγματα μόνο όταν ξεκίνησε, και ακόμα θα έλεγε κανείς ότι είναι περιορισμένο αρκετά. Από την άλλη πλευρά, στο Android, λείπουν σε κάποιες από τις δυνατότητες που προσφέρει, το λεγόμενο fool proof στοιχείο, δηλαδή σε απλά ελληνικά η αμεσότητα και προσφορά στο πιάτο κάποιων λειτουργιών ώστε να τις δουλέψει εύκολα και ο αρχάριος χρήστης. Τέλος λείπουν κάποιες λίγες λειτουργίες όπου συναντά κανείς στο iOS οι οποίες για την ώρα δεν είναι μείζονος σημασίας (force touch).

 

Αξιοπιστία και σταθερότητα: Κοινώς να μην υπάρχουν bugs και προβλήματα στο λειτουργικό και τις εφαρμογές του. Στην κατασκευαστική αξιοπιστία δε θα αναφερθώ καθώς πλέον οι διαφορές είναι μικρές. Αναφερόμενος πρώτα στις εφαρμογές, είτε εμπειρικά είτε από στοιχεία ερευνών, το οικοσύστημα των εφαρμογών του Android και αυτό της Apple προσφέρει πάνω κάτω την ίδια αξιοπιστία. Όσο αφορά το σύστημα, σε ένα στιγμιότυπο ενός τυχαίου μήνα, όσα bugs θα βρει κανείς σε ένα καλό Android (Samsung s5,6 πχ) κάπως λιγότερα θα βρει στο iOS, αναπόφευκτα λόγω διαφοράς δυνατοτήτων. Όσο αφορά τον τομέα της σταθερότητας στα λειτουργικά, από την οπτική του performance, όποια σοβαρή, πρόσφατη σχετικά, συσκευή και αν πιάσετε στα χέρια σας από Android ή iPhone, και κάνετε στοιχειωδώς καλή χρήση, θα έχει παρόμοιες επιδόσεις στη χρήση και θα κρατήσει το ίδιο στο χρόνο. Εμπειρικά μάλιστα, το υποστηρίζω χωρίς επιφυλάξεις. Σε τέτοια ζητήματα όμως στο Android υπάρχει ένας σημαντικός παράγοντας που περιπλέκει τα πράγματα που δεν είναι άλλος από τη ποικιλία κατασκευαστών και προσαρμογών του Android στη κάθε συσκευή. Αν όμως προσέξει κανείς και πάρει συσκευή με σημαντικό μερίδιο σοβαρών, με την έννοια των επαγγελματιών κυρίως χρηστών, (πχ Samsung, HTC) δε θα παρατηρήσει κάποια απόκλιση από τα απαιτούμενα standards.

Στην αντιπέρα όχθη, τον τελευταίο καιρό, σε θέματα performance η Apple έχει αρχίσει τελευταία και μας τα χαλάει όσο προσθέτει χαρακτηριστικά και api.

 

Ασφάλεια: Είναι εύλογο αυτή να απαιτείται, αφού οι συσκευές smartphones χρησιμοποιούνται καθημερινά στη ζωή μας σε τομείς που απαιτούν να υπάρχει ασφάλεια. Ασφάλεια κλοπής ευαίσθητων δεδομένων, είτε προσωπικής είτε οικονομικής φύσης κτλ. Αυτό στο τομέα επιτυγχάνεται κυρίως μέσω δικλείδων ασφαλείας του λογισμικού και των εφαρμογών. Η Apple με το iOS και το οικοσύστημα της βρίσκεται ομολογουμένως και με κριτήριο την εποχή και τις δυνατότητες σήμερα της τεχνολογίας, σε αρκετά καλό επίπεδο, με το Android να είναι αρκετά κοντά πλέον. Κοντά όμως όταν μιλάμε για πρόσφατες ναυαρχίδες, δυστυχώς αυτών των λίγων εταιρειών που δίνουν μηνιαία, η ανά μερικούς μήνες, ενημερώσεις ασφαλείας. Και που μπορούν να είναι πλήρως λειτουργικές σε κατάσταση κρυπτογράφησης όπως αυτές της Samsung και LG.

 

Μετά από όλα τα παραπάνω μπορούμε να εξετάσουμε το ζήτημα των ενημερώσεων που τι άλλο κάνουν; Βελτιώνουν και υποστηρίζουν τα παραπάνω βασικά σημεία που αναλύθηκαν. Ας τα δούμε λίγο ένα ένα.

 

Δυνατότητες και λειτουργίες: Ανάλογα τις ανάγκες του κάθε λειτουργικού/συσκευής πρέπει να δίδονται οι αναγκαίες ενημερώσεις. Η Apple έχοντας ένα λειτουργικό που από άποψης λειτουργιών και δυνατοτήτων, βρίσκεται επί πλειοψηφία οριακά στη θέση να ικανοποιεί τον καταναλωτή, ενώ πολλούς δε καταφέρνει να ικανοποιήσει, οφείλει να δίνει βάρος σε ενημερώσεις με τον ανάλογο προσανατολισμό. Το κάνει; Οριακά και για πολύ κόσμο από εμάς δε το κάνει. Δε μπορεί να αλλάζεις ολόκληρες εκδόσεις του λειτουργικού μόνο και μόνο για να βελτιώσεις σε ορισμένα σημεία κάποιες εφαρμογές όπως το email και το music και να δώσεις μερικά fixes, ενώ το cross-app communication παραμένει ελλιπέστατο και η διαχείριση αρχείων επίσης. Είναι πολύ απλοποιημένη αυτή η προσέγγιση της πραγματικότητας, αλλά απτή και περιγραφική. Και δεδομένης αυτής, φυσικά και οφείλει να ενημερώνει τις συσκευές της, συμπεριλαμβανομένων και παλαιών, οι οποίες έχουν μείνει πολύ πίσω σε αυτό το τομέα. Στην αντιπέρα όχθη, στο κόσμο του Android οι δυνατότητες προσφέρονται άπλετα από χρόνια τώρα και καλύπτουν τις ουσιαστικές ανάγκες των χρηστών τους. Συνεπώς ενημερώσεις τέτοιας φύσεως είναι απαραίτητες αλλά δεν είναι τόσο φλέγουσας σημασίας όπως είναι στο iOS. Ακόμα και με KitKat, και εκδόσεις πιο πίσω, μπορεί κανείς να κάνει όλες τις δουλειές του κανονικότατα.

 

Αξιοπιστία και σταθερότητα: Εδώ η Apple βρίσκεται αναμφισβήτητα σε αρκετά ικανοποιητικό επίπεδο σχετικά με την εποχή μας. Είναι όμως αναγκαίο λόγω της ανάγκης παροχής νέων δυνατοτήτων και λειτουργιών, όπως αναλύεται παραπάνω, να το διατηρήσει, δίνοντας σε σωστό χρόνο τις σχετικές ενημερώσεις. Αν το καταφέρνει ακόμα, είναι ένα ερωτηματικό για μένα, που τείνω προς μια αρνητική άποψη για το ζήτημα αλλά δεν είμαι και σε θέση να το τεκμηριώσω επαρκώς. Έχω δει π.χ. πτώση επιδόσεων στις τελευταίες εκδόσεις του iOS με lag και καθυστερήσεις στα τελευταία μοντέλα. Στη πλευρά της Google-Samsung-LG-HTC κτλ., χρειάζεται και εκεί δουλειά καθώς τα πράγματα είναι δύσκολα για ένα λειτουργικό μεγάλου εύρους δυνατοτήτων, και κυρίως στους τομείς της διαχείρισης των πόρων (μπαταρία μνήμη ram κτλ.) και της εξάλειψης προβλημάτων σχετικών, στο κώδικα. Θα έλεγα πως αυτός θα πρέπει να είναι και ο κύριος προσανατολισμός των ενημερώσεων σε συσκευές Android και κυρίως στις πιο νέες συσκευές στις οποίες προστίθενται δυνατότητες με το μεγαλύτερο ρυθμό.

 

Τέλος, στο τομέα της ασφάλειας, οι ενημερώσεις απαιτείται να είναι συχνές σε κάθε λειτουργικό ώστε να καλύπτονται σχετικά ζητήματα. Η Apple το κάνει σωστά, πλέον όμως και εταιρείες όπως η Samsung στις τελευταίες ναυαρχίδες τους. Εδώ θα πρέπει να αναφερθεί πως θα πρέπει η υποστήριξη ενημερώσεων ασφαλείας να επεκταθεί και σε κάποιες παλαιότερες συσκευές - ναυαρχίδες Android καθώς οι χρήστες τους έχουν δικαίωμα σε αυτήν.

 

Εν κατακλείδι, βάσει όλων των παραπάνω η Apple πρέπει να συνεχίσει να δίνει ενημερώσεις κάθε είδους συχνά, και η Google- μεγάλοι κατασκευαστές Android, να δώσουν βάση κατά κύριο λόγο στο τομέα της ασφάλειας όπου απαιτούνται συνεχείς ενημερώσεις σε κάθε σχετικά πρόσφατη ναυαρχίδα, στο τομέα της αξιοπιστίας-σταθερότητας όπου απαιτούνται ενημερώσεις ανά κάποια λογικά διαστήματα σε σχετικά παλαιότερες συσκευές ναυαρχίδες, και συχνότερες σε νεότερες λόγω προσθήκης χαρακτηριστικών και δυνατοτήτων. Στον τομέα των δυνατοτήτων δεν θεωρώ ότι απαιτείται να δίνονται οι τελευταίες εκδόσεις του Android και του κάθε custom Android της κάθε εταιρείας λόγω σχετικής επάρκειας, παρά μόνο στις τελευταίες για προφανείς λόγους. Εάν π.χ. έχω ένα Samsung Galaxy S4 που κάνει τη δουλειά μου και με το παραπάνω, “θωρακισμένο” με σταθερότητα και αξιοπιστία τι άλλο να απαιτήσω πέρα από ενημερώσεις ασφαλείας δεδομένου ότι έχω μια συσκευή 3 ετών; Δεδομένου ότι οι διαθέσιμοι πόροι των εταιριών είναι περιορισμένοι, δε μπορούμε να έχουμε το Galaxy S4 με το πακέτο λογισμικού του Galaxy S6 ή κάποιας ιδίας εποχής συσκευής. Από την άλλη μπορούμε και έχουμε το δικαίωμα, να έχουμε το αντίστοιχο iPhone της εποχής με το τελευταίο iOS, καθώς αυτό είναι απαραίτητο λόγω της προσθήκης δυνατοτήτων στο iOS “με το τσιγκέλι”. Και για τη τιμή του; Όλοι ξέρουμε πόσο υψηλές τιμές έχουν τα smartphones της Apple.

 

Τι άποψη έχετε εσείς πάνω σε όλο αυτό;

Θεωρείτε απαράδεκτο, το Galaxy S4 να μην έχει το λογισμικό του S6 και να μη πάρει Android Marshmallow, ή το LG G2 να μη λάβει το λογισμικό του LG G4 με Marshmallow? Εγώ δε το θεωρώ μη αποδεκτό, έχω όμως την απαίτηση να παίρνουν συγκεκριμένα, αναβαθμίσεις ασφαλείας και όποια ενημέρωση, εξασφαλίζει σταθερότητα και αξιοπιστία στο χρόνο. Συμβαίνει αυτό; Τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Απλά περνάς μια custom rom και έχεις ένα ολοκαίνουριο κινητό ..ένα s6....

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s4/i9505-develop/rom-albe95-astra-note-5-port-t3252631

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s4/i9505-develop/rom-super-wizcyan-29-nov-15-t3259562

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Δε αναφέρομαι σε ατομα σαν εσένα και εμενα που μπορούμε να το κανουμε, μιλάω για αυτο που προσφέρει η καθε εταιρεία για καθε τυπικό χρήστη.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα

Ποιο προγραμμα ειναι Καλυτερο για call bloking?

Επισης ηθελα να ρωτησω για αυτοματο τερματσμο εφαρμογων ποια προτεινετε?

αι το τελευταίο ερώτημα, ποιο πληκτρολόγιο είναι το πιο πλήρες?

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα

Ποιο προγραμμα ειναι Καλυτερο για call bloking?

Επισης ηθελα να ρωτησω για αυτοματο τερματσμο εφαρμογων ποια προτεινετε?

αι το τελευταίο ερώτημα, ποιο πληκτρολόγιο είναι το πιο πλήρες?

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Στο πρώτο που ρωτάς εγώ χρησιμοποιώ αυτό

Στο δεύτερο δεν έχω άποψη

Στο τρίτο έχω και θεωρώ ένα απ΄τα καλύτερα πληκτρολόγια αυτό

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@stelios_85_07

Για το πρώτο ζητάς ,το καλύτερο απο όλα είναι το foldersync δεν είναι free αλλά αξίζει τα λεφτά του .

https://play.google.com/store/apps/details?id=dk.tacit.android.foldersync.full

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αν ένα κινητό δουλεύει σωστά και απροβλημάτιστα, το πιθανότερο είναι να βγάλει κουσούρι (έστω και μικρό) μετά την ενημέρωση.

Η εμπειρία μου με το nexus 7 (1st gen) αυτό λέει. Πλέον του έβαλα cyanogen και ησύχασα.

If it ain't broke, don't fix it. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...