Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Θέλω να παραγγείλω απο aliexpress, την προπληρωμένη κάρτα (που παλιότερα δεχόταν) τώρα λόγο του capital controls δεν μπορώ. Τώρα πως πληρώνουμε......???:O

 

Γράφεις σε εντελώς λάθος μέρος και είναι παράξενο για μέλος με τη δική σου συμμετοχή στο forum!

 

Απευθύνσου στο σχετικό θέμα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=385264

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πρόσφατα πήρα συσκευή με Android. Εγκαθιστώντας χτες την εφαρμογή Here της Nokia και προσπαθώντας να εγκαταστήσω το χάρτη της Ελλάδας, με πήγε να φτιάξω λογαριασμό Here. Η απορία μου είναι. Χωρίς λογαριασμό Here, δε μπορώ να κατεβάσω χάρτες;
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ. Ήθελα να ρωτήσω, μου έδωσαν ένα τηλέφωνο Lenovo και καλά, το οποίο δείχνει να μην έχει εγκτεστημένο λειτουργικό. Όταν μπαίνω σε recovery mode πάνω πάνω γράφει recovery <3e> και από κάτω A100_72kk_kk_3GW_EMMC_32_4_QHD_CB_I9_S856C.

Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω, εκτός από το να το πετάξω, μήπως και του εγκαταστήσω android και λειτουργήσει;

Δεν ξέρω αν έκανα σωστά και έγραψα σ'αυτό το thread, ή αν έχει απαντηθεί αλλού. Αν γνωρίζει κάποιος και μπορεί να βοηθήσει...

Ευχαριστώ

Πες μας, ποιο μοντελο εχεις ?

Λογικα θα πρεπει να του περασεις εσυ το λειτουργικο.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πρόσφατα πήρα συσκευή με Android. Εγκαθιστώντας χτες την εφαρμογή Here της Nokia και προσπαθώντας να εγκαταστήσω το χάρτη της Ελλάδας, με πήγε να φτιάξω λογαριασμό Here. Η απορία μου είναι. Χωρίς λογαριασμό Here, δε μπορώ να κατεβάσω χάρτες;

Θέλει εγγραφή, ένα email δίνεις.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πρόσφατα πήρα συσκευή με Android. Εγκαθιστώντας χτες την εφαρμογή Here της Nokia και προσπαθώντας να εγκαταστήσω το χάρτη της Ελλάδας, με πήγε να φτιάξω λογαριασμό Here. Η απορία μου είναι. Χωρίς λογαριασμό Here, δε μπορώ να κατεβάσω χάρτες;

 

Καλησπέρα.

Πήρες Android για να χρησιμοποιείς εφαρμογές της νόκια?

 

Χρησιμοποίησε τους Xάρτες της Google που είναι ενσωματωμένοι σε όλα σχεδόν τα Android και δουλεύουν εξίσου πολύ καλά όπως οι Here για συσκευές με Windows.

 

Έχω τηλέφωνα και με τα 2 λειτουργικά γι' αυτό στο λέω...;)

Edited by tsiv
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχει χρησιμοποιήση κάποιος καμιά εφαρμογή για tap n pay ; Θέλω για πρωπληρωμένες κάρτες πειραιώς & εθνική να βάλω.

Ευχαριστώ

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πρόσφατα πήρα συσκευή με Android. Εγκαθιστώντας χτες την εφαρμογή Here της Nokia και προσπαθώντας να εγκαταστήσω το χάρτη της Ελλάδας, με πήγε να φτιάξω λογαριασμό Here. Η απορία μου είναι. Χωρίς λογαριασμό Here, δε μπορώ να κατεβάσω χάρτες;

 

Οχι δεν μπορεις.

Να ξερεις ομως οτι φταχνοντας λογαριασμο, ολα τα αγαπημενα σου, ιστορικο κλπ, αποθηκευονται σε αυτους :X και οταν ξανασυνδεθεις απο το επομενο σου κινητο, με τον ιδιο λογαριασμο, θα τα εχεις ετοιμα.

Οπως γινεται δλδ με τις επαφες σου στον λογαριασμο γκουγκλ.

Σε βλεπωωωω !!!:ninja:

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Θέλει εγγραφή, ένα email δίνεις.

 

Βλακεία... Δε βλέπω να το δίνω. :lol:

 

Καλησπέρα.

Πήρες Android για να χρησιμοποιείς εφαρμογές της νόκια?

 

Χρησιμοποίησε τους Xάρτες της Google που είναι ενσωματωμένοι σε όλα σχεδόν τα Android και δουλεύουν εξίσου πολύ καλά όπως οι Here για συσκευές με Windows.

 

Έχω τηλέφωνα και με τα 2 λειτουργικά γι' αυτό στο λέω...;)

 

Πολλά χρόνια πριν τους χρησιμοποιούσα στο Symbian, τώρα στα WP, οπότε ήθελα να συνεχίσω έτσι. Αλλά, δε το βλέπω... :p

 

Τους έχω τους χάρτες της Google, αλλά δε μου αρέσει ο "τρόπος" που λειτουργεί η εταιρεία. Στο τέλος, βλέπω να τους χρησιμοποιώ... :worry:

 

Οχι δεν μπορεις.

Να ξερεις ομως οτι φταχνοντας λογαριασμο, ολα τα αγαπημενα σου, ιστορικο κλπ, αποθηκευονται σε αυτους :X και οταν ξανασυνδεθεις απο το επομενο σου κινητο, με τον ιδιο λογαριασμο, θα τα εχεις ετοιμα.

Οπως γινεται δλδ με τις επαφες σου στον λογαριασμο γκουγκλ.

Σε βλεπωωωω !!!:ninja:

 

Πω.. *******.... Δεν παίζει να γίνεις αυτό.. Άκου σε βλέπω... Χαχαχαχαχ :rotfl:

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Βλακεία... Δε βλέπω να το δίνω. :lol:

 

 

 

Πολλά χρόνια πριν τους χρησιμοποιούσα στο Symbian, τώρα στα WP, οπότε ήθελα να συνεχίσω έτσι. Αλλά, δε το βλέπω... :p

 

Τους έχω τους χάρτες της Google, αλλά δε μου αρέσει ο "τρόπος" που λειτουργεί η εταιρεία. Στο τέλος, βλέπω να τους χρησιμοποιώ... :worry:

 

 

 

Πω.. *******.... Δεν παίζει να γίνεις αυτό.. Άκου σε βλέπω... Χαχαχαχαχ :rotfl:

 

Αν τους χρησιμοποιούσες στα wp θα τους χρησιμοποιείς και εδώ, δεν αλλάζει κάτι. Αφού και wp εδώ και κανα 10άμηνο άλλαξανε και ζητούσαν εγγραφή. ΑΝ έχεις λογαριασμό δεν έχεις θέμα, βάζεις τον ίδιο. Μπορείς να συνδεθείς και με λογαριασμό facebook. Χάρτη νομίζω ότι κατεβλαζεις άνετα και χωρίς λογαριασμό. Το λογαριασμό τον χρειάζεσαι για να μπορεις να μεταφέρεις από συσκευή σε συσκευή τις διαδρομές, τις αναζητήσεις κτλ.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Αν τους χρησιμοποιούσες στα wp θα τους χρησιμοποιείς και εδώ, δεν αλλάζει κάτι. Αφού και wp εδώ και κανα 10άμηνο άλλαξανε και ζητούσαν εγγραφή. ΑΝ έχεις λογαριασμό δεν έχεις θέμα, βάζεις τον ίδιο. Μπορείς να συνδεθείς και με λογαριασμό facebook. Χάρτη νομίζω ότι κατεβλαζεις άνετα και χωρίς λογαριασμό. Το λογαριασμό τον χρειάζεσαι για να μπορεις να μεταφέρεις από συσκευή σε συσκευή τις διαδρομές, τις αναζητήσεις κτλ.

 

Και στα WP ζητάνε, αλλά λειτουργούν πλήρως και χωρίς εγγραφή. Δοκίμασα και πριν από λίγο και πριν από το κατέβασμα, ζητάει εγγραφή. Απ' ό,τι φαίνεται, δε γλιτώνω άλλο ένα λογαριασμό...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Και στα WP ζητάνε, αλλά λειτουργούν πλήρως και χωρίς εγγραφή. Δοκίμασα και πριν από λίγο και πριν από το κατέβασμα, ζητάει εγγραφή. Απ' ό,τι φαίνεται, δε γλιτώνω άλλο ένα λογαριασμό...

 

Για δοκίμασε εκεί που έχεις τις επιλογές το πως να συνδεθεις, να βάλεις σύνδεση με Facebook μήπως κατεβάζει έτσι και δεν χρειαστείς λογαριασμό.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε εκεί που έχεις τις επιλογές το πως να συνδεθεις, να βάλεις σύνδεση με Facebook μήπως κατεβάζει έτσι και δεν χρειαστείς λογαριασμό.

 

Θα το κοιτάξω.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Πες μας, ποιο μοντελο εχεις ?

Λογικα θα πρεπει να του περασεις εσυ το λειτουργικο.

 

Μάλλον είναι κλώνος. Lenovo s856c γράφει πίσω κάτω από την μπαταρία. Να του περάσω εγώ λειτουργικό...υπάρχει κανένα tutorial γι'αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Πατησα το εικονιδιο της τοποθεσιας και μου προτεινει θεση για κοινοποιηση .

 

Πιο παλια θυμαμαι στις ρυθμισεις ειχε αν θελουμε να εμφανιζεται απο μονη της η τοποθεσια ή να ειναι απενεργοποιημμενη μονιμα .

 

λοντως έτσι ήταν, απλά το άλλαξαν σε κάποια φάση. έχω την εντύπωση πως ήταν καλύτερα όπως λες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

Εχω κατεβασει το gazzeta και οταν παταω να μπω μου βγαζει ενα μηνυμα οτι δεν ανοιγει και παραλληλα ενα αλλο οτι "η εφαρμογη μειωνει τις επιδόσεις της συσκευης.για να βελτιώσετε τις επιδοσεις απενεργοποιηστε το αυτομ....."

Γνωριζετε τι πρεπεινα κανω;

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!!!!Σαν Νεος και εγω εχω μια απορια με ιους για android.....Εχω το note1 και μετα απο 2 χρονια εχει βγαλει εναν malware μετα απο reset και επαναφορα εργοστασιακων δεν τον πεταει.....τι κανω?

 

Εχω κανει reset αρκετες φορες .....κατεβασα αρκετα antivairus ...εβαλα το κινητο σε safe mode αλλα τ ι π ο τ α..........please help!!!

Edited by Sofos_5
Συνένωση Μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει reset αρκετες φορες .....κατεβασα αρκετα antivairus ...εβαλα το κινητο σε safe mode αλλα τ ι π ο τ α..........please help!!!

γράφεις...γράφεις...δεν μας λες ακριβώς το πρόβλημα..τι ακριβώς σου βγάζει.....Πάντα αναφέρουμε ακριβώς το πρόβλημα ..και όχι ...βγάζει εναν malware ...

Δεν ξέρω ακριβώς τι έχεις αλλά για να στο εμφανίζει μετά από reset το "πρόβλημα" (που δεν μας λες !!) έχει προχωρήσει στην ίδια την rom (έχει αποκτήσει Root πρόσβαση..εκτός και μετά από reset κάνεις εγκατάσταση τα ίδια προγράμματα ...... )

κατέβασε μια τελευταία rom από samobile και κάνε εγκατάσταση με odin ! το πρόβλημα σου (που δεν μας εξηγείς) θα λυθεί 1000%

παρακαλώ μην γράφεις συνέχεια το ίδιο....εάν έχει σκοπό να σου απαντήσει θα απαντήσει...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.Υπαρχει καποιο προγραμμα η οδηγος για το πως μπορω να παιξω στην καινουργια μου συσκευη τα παιχνιδια απ το σημειο που τα αφησα στην παλια?κανει κανονικα εγκατασταση το προφιλ google play φαινεται η προοδος αλλα ξεκιναει το παιχνιδι απ τν αρχη.Προσπαθησα με το helium αλλα δεν αναγνωριζει τη συσκευη( Vodafone ultra 6). Ευχαριστω γ καθε συμβουλη.
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται μόνο με root. Θα πάρεις backup το παιχνίδι συν τα data του με κάποιο πρόγραμμα όπως το titanium backup, θα αντιγράψεις το backup στην νέα συσκευή και θα το κάνεις restore μέσα από το ίδιο πρόγραμμα και πάλι.
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται μόνο με root. Θα πάρεις backup το παιχνίδι συν τα data του με κάποιο πρόγραμμα όπως το titanium backup, θα αντιγράψεις το backup στην νέα συσκευή και θα το κάνεις restore μέσα από το ίδιο πρόγραμμα και πάλι.

 

Οποτε θα πρεπει να κανω root τη συσκευη μουη μπορει να λειτουργησει το προγραμμα κ σε απειραχτες συσκευες?

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται μόνο με root. Θα πάρεις backup το παιχνίδι συν τα data του με κάποιο πρόγραμμα όπως το titanium backup, θα αντιγράψεις το backup στην νέα συσκευή και θα το κάνεις restore μέσα από το ίδιο πρόγραμμα και πάλι.

 

Οποτε θα πρεπει να κανω root τη συσκευη μουη μπορει να λειτουργησει το προγραμμα κ σε απειραχτες συσκευες?

Δυστυχώς πρέπει να την κάνεις root. Αυτό σημαίνει κατά περίπτωση ότι μπορεί να χάσεις και την εγγύηση! Οπότε σκέψου αν αξίζει το ρίσκο..

Link to comment
Share on other sites

Αν αγορασω ενα bluetooth speaker, πως γινεται να κανω το κινητο να παιζει οταν το θελω, την μουσική στο bt speaker?

Μπορω να ορισω καπου κατι, μετα το pairing?

Link to comment
Share on other sites

Εκει που θα εχει τη συσκευη συνδεδεμενη, πατας πανω και εχει δύο επιλογες, μία να το χρησιμοποιει για κλησεις και μία multimedia να στελνει ολους τους ηχους.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εκει που θα εχει τη συσκευη συνδεδεμενη, πατας πανω και εχει δύο επιλογες, μία να το χρησιμοποιει για κλησεις και μία multimedia να στελνει ολους τους ηχους.

 

Απο τα settings/sound γινεται αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Οχι, settings>bluetooth, εχει τις συζευγμενες συσκευες.. Πατας την καθε μια ξεχωριστα

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...