Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπαρχει δοκιμασμενη εφαρμογη που να μπορω να χειριζομαι το ταμπλετ απο το κινητο;

 

Καλημέρα,

 

το VNC αλλα προϋποθέτει root.

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει για όλες τις συσκευές με android 4.4 ή μόνο για τα nexus?

Motorola Moto E 2015 (XT1524)

Android 7.1.2 (Resurrection Remix OS 5.8.5)

SoC: Snapdragon 410 @ 1,2 GHz, RAM: 1 GB

Το ηχείο βαράει μόνο (παλιό) καλό ελληνικό hip-hop... :music:

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει για όλες τις συσκευές με android 4.4 ή μόνο για τα nexus?

 

Για ολες :)

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, ένας φίλος μου δημιούργησε ένα προβληματισμό και θέλω τις γνώσεις σας. Για να αγοράσω νέο τηλέφωνο σχεδόν πάντα πουλάω το παλιό και συνήθως σε μαγαζιά που τα αγοράζουν πχ ομόνοια. Πάντα του κάνω καθαρισμό στις εργοστασιακές ρυθμίσεις αλλά φτάνει αυτό για να μην εκμεταλλευτεί κάποιος αρχεία που είχα πριν στο κινητό?
Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, ένας φίλος μου δημιούργησε ένα προβληματισμό και θέλω τις γνώσεις σας. Για να αγοράσω νέο τηλέφωνο σχεδόν πάντα πουλάω το παλιό και συνήθως σε μαγαζιά που τα αγοράζουν πχ ομόνοια. Πάντα του κάνω καθαρισμό στις εργοστασιακές ρυθμίσεις αλλά φτάνει αυτό για να μην εκμεταλλευτεί κάποιος αρχεία που είχα πριν στο κινητό?

Ναι..wipe data factory reset ...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, ένας φίλος μου δημιούργησε ένα προβληματισμό και θέλω τις γνώσεις σας. Για να αγοράσω νέο τηλέφωνο σχεδόν πάντα πουλάω το παλιό και συνήθως σε μαγαζιά που τα αγοράζουν πχ ομόνοια. Πάντα του κάνω καθαρισμό στις εργοστασιακές ρυθμίσεις αλλά φτάνει αυτό για να μην εκμεταλλευτεί κάποιος αρχεία που είχα πριν στο κινητό?

Αυτό Φτάνει! Αφού δεν αφήνει απολύτως τίποτα μέσα.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κατέβαζα από dolphin broswear κάποια συγκεκριμένα αρχεία και μου τα κατεβαζε σε mp3, κατι που με βόλευε και τωρα με τον ίδιο τρόπο υα ίδια αρχεία μου τα κατεβάζει σε αρχείο html.

Ξέρετε πως γίνεται να μου τα κατεβάζει όπως πριν σε mp3? Ευχαριστώ.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κατέβαζα από dolphin broswear κάποια συγκεκριμένα αρχεία και μου τα κατεβαζε σε mp3, κατι που με βόλευε και τωρα με τον ίδιο τρόπο υα ίδια αρχεία μου τα κατεβάζει σε αρχείο html.

Ξέρετε πως γίνεται να μου τα κατεβάζει όπως πριν σε mp3? Ευχαριστώ.

κάνε μετονομασία από .html σε .mp3 και είσαι έτοιμος !!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα εδω και μερικες μερες!τα stickers του facebook καθως και εικονες απο το top eleven αποθηκευονται στις φωτογραφιες της συλλογης μου σαν κανονικες φωτογραφιες!μονο σε αυτα τα 2 το κανει!μπορει να βοηθησει καποιος??
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, ένας φίλος μου δημιούργησε ένα προβληματισμό και θέλω τις γνώσεις σας. Για να αγοράσω νέο τηλέφωνο σχεδόν πάντα πουλάω το παλιό και συνήθως σε μαγαζιά που τα αγοράζουν πχ ομόνοια. Πάντα του κάνω καθαρισμό στις εργοστασιακές ρυθμίσεις αλλά φτάνει αυτό για να μην εκμεταλλευτεί κάποιος αρχεία που είχα πριν στο κινητό?

 

Εξαρτάται πόσο αφοσιωμένος είναι κάποιος να αποσπάσει δεδομένα. Υπάρχουν μηχανισμοί που επιτρέπουν την ανάκτηση διαγραμμένων αρχείων, τους οποίους άλλωστε μπορεί να χρησιμοποιήσει κάποιος για να ανακτήσει δικά του αρχεία που σβήστηκαν κατά λάθος. Ειδικά σε περιπτώσεις που χρησιμοποιείται TRIM (δηλαδή από 4.3 και μετά), τα δεδομένα δεν διαγράφονται από τη flash.

Σε κάθε περίπτωση, καλό είναι τα ευαίσθητα δεδομένα σου να τα έχεις κρυπτογραφημένα, ακόμα και στην ίδια σου τη συσκευή. Υπάρχουν εξωτερικά προγράμματα που σου επιτρέπουν να γράψεις τυχαία δεδομένα σε όλο τον αποθηκευτικό χώρο για να ελαχιστοποιήσεις την πιθανότητα ανάκτησης.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται πόσο αφοσιωμένος είναι κάποιος να αποσπάσει δεδομένα. Υπάρχουν μηχανισμοί που επιτρέπουν την ανάκτηση διαγραμμένων αρχείων, τους οποίους άλλωστε μπορεί να χρησιμοποιήσει κάποιος για να ανακτήσει δικά του αρχεία που σβήστηκαν κατά λάθος. Ειδικά σε περιπτώσεις που χρησιμοποιείται TRIM (δηλαδή από 4.3 και μετά), τα δεδομένα δεν διαγράφονται από τη flash.

Σε κάθε περίπτωση, καλό είναι τα ευαίσθητα δεδομένα σου να τα έχεις κρυπτογραφημένα, ακόμα και στην ίδια σου τη συσκευή. Υπάρχουν εξωτερικά προγράμματα που σου επιτρέπουν να γράψεις τυχαία δεδομένα σε όλο τον αποθηκευτικό χώρο για να ελαχιστοποιήσεις την πιθανότητα ανάκτησης.

νομίζω γίνεσαι λίγο υπερβολικός(αυτο γίνεται ναι )...να πουλήσει το κινητό του θέλει...δεν έχει μυστικά του FBI .. ένα wipe data factory reset είναι αρκετό..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,έχω ένα ταμπλετ SAMSUNG GALAXY TAB PRO 8,4''...μου το έφεραν από Αμερική και δεν έχει ελληνικό μενού.ξερει κάποιος πως γίνεται να αλλαξει??? (Δεν έχει επιλογή για ελληνικ)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,έχω ένα ταμπλετ SAMSUNG GALAXY TAB PRO 8,4''...μου το έφεραν από Αμερική και δεν έχει ελληνικό μενού.ξερει κάποιος πως γίνεται να αλλαξει??? (Δεν έχει επιλογή για ελληνικ)

Δοκίμασε μήπως σε βοηθήσει αυτό

https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.c_lis.ccl.morelocale

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,έχω ένα ταμπλετ SAMSUNG GALAXY TAB PRO 8,4''...μου το έφεραν από Αμερική και δεν έχει ελληνικό μενού.ξερει κάποιος πως γίνεται να αλλαξει??? (Δεν έχει επιλογή για ελληνικ)

 

Λοιπόν... σήμερα γράφτηκες και πόσταρες 2 μηνύματα όπου βρήκες...

 

Ψάξε το νήμα της συσκευής σου και πόσταρε το ερώτημά σου εκεί...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,έχω ένα ταμπλετ SAMSUNG GALAXY TAB PRO 8,4''...μου το έφεραν από Αμερική και δεν έχει ελληνικό μενού.ξερει κάποιος πως γίνεται να αλλαξει??? (Δεν έχει επιλογή για ελληνικ)

δεν ξερω ποιο μοντέλο εχεις ... πέρασε με odin μια ευρωπαϊκή rom...(που έχουν ελληνικά..)

Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia. exw ena provlhma. to kinito mou m vgazei mh egkyro imei. ti na kanw?? pisw stn siskeyei grafei to imei pws mporw na to perasw??

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης :!:

Σύμφωνα με τους Ο.Π.Χ. απαγορεύεται αυστηρά η μεταγραφή των ελληνικών με την χρήση του λατινικού αλφαβήτου (πρακτική ευρέως γνωστή ως greeklish). Τα επόμενα μηνύματα που θα διατυπωθούν σε αυτήν τη μορφή δύναται να αφαιρεθούν από την ομάδα διαχείρισης του myphone.gr χωρίς προειδοποίηση.

Edited by Sofos_5
Greeklish
Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia. exw ena provlhma. to kinito mou m vgazei mh egkyro imei. ti na kanw?? pisw stn siskeyei grafei to imei pws mporw na to perasw??

πρώτον ΓΡΑΨΕ τι κινητό έχεις !!!....για να σε βοηθήσουμε εάν μπορούμε .......

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή ιμιτασιόν ...δύσκολα...

 

Ναι φίλε. Δούλευε κανονικά. Αλλά έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και από τότε δεν αναγνωρίζει το IMEI.

Edited by Sofos_5
Μετατροπή σε Ελληνικά..
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται πόσο αφοσιωμένος είναι κάποιος να αποσπάσει δεδομένα. Υπάρχουν μηχανισμοί που επιτρέπουν την ανάκτηση διαγραμμένων αρχείων, τους οποίους άλλωστε μπορεί να χρησιμοποιήσει κάποιος για να ανακτήσει δικά του αρχεία που σβήστηκαν κατά λάθος. Ειδικά σε περιπτώσεις που χρησιμοποιείται TRIM (δηλαδή από 4.3 και μετά), τα δεδομένα δεν διαγράφονται από τη flash.

Σε κάθε περίπτωση, καλό είναι τα ευαίσθητα δεδομένα σου να τα έχεις κρυπτογραφημένα, ακόμα και στην ίδια σου τη συσκευή. Υπάρχουν εξωτερικά προγράμματα που σου επιτρέπουν να γράψεις τυχαία δεδομένα σε όλο τον αποθηκευτικό χώρο για να ελαχιστοποιήσεις την πιθανότητα ανάκτησης.

 

Αν θα πούλαγες μια συσκευή σου τι θα έκανες?

Ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον....

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Αν θα πούλαγες μια συσκευή σου τι θα έκανες?

Ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον....

χαλάρωσε..κάνε factory reset και θα είσαι εντάξει ...

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε. Δούλευε κανονικά. Αλλά έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και από τότε δεν αναγνωρίζει το IMEI.

 

Αν η συσκευη ειναι με Mediatek επεξεργαστή δες εδω:

http://www.doctorandroid.gr/2014/04/invalid-imei-mediatek.html?m=1

Edited by Sofos_5
Προσθήκη Παράθεσης.
Link to comment
Share on other sites

Για ολες :)

 

οχι για ολες με 4.4 και ειδικα οχι για σαμσουγκ που εχει κλειδωμενη αυτη την επιλογη.εκτος και αν εχεις custom rom

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...