Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσωπικά περισσότερο για θέμα στη μητρική μου κάνει παρά στην οθόνη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είχες δοκιμάσει ποτέ Lineage 15.1, και αν ναι, θεωρείς την Pixel καλύτερη; Σόρρυ αν σε ζαλίζω απλά έχω στήσει ήδη το κινητό με ένα σωρό εφαρμογές και θέλω να ξέρω αν αξίζει τον κόπο να βάλω άλλη ROM.

 

Επίσης παρεμπιπτόντως, με την καινούργια ROM που πέρασα χθες, σήμερα εγκαινίασα και ένα ωραιότερο ράγισμα στο γυαλί της οθόνης από πτώση μισού μέτρου

 

Όχι δεν έχω δοκιμάσει την los15.1

 

Μπορείς να κρατήσεις πλήρες back up μέσω twrp και αν δε σε αρέσει η pixel experience επαναφέρεις το back up

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδιά gcam με απλή εγκατάσταση του apk θα δούμε σε αυτό το κινητό; ρωτάω για την γυναίκα που θέλει να αλλάξει κινητό λόγω της κάμερας ΕΚΤΌΣ εάν πάρει με απλή εγκατάσταση την gcam.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι εννοείς απλη εγκατάσταση; Δεν χρειάζεται να την βάλεις σαν εφαρμογή συστήματος οποτε γίνεται κανονικά εγκατάσταση. Αν εννοείς το αν χρειάζεται root αυτό δεν το θυμάμαι καθως εχω παντα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, προσπαθώ να συνδεθώ με το wifi του ξενοδοχείου που κάνω διακοπές και μου βγάζει συνέχεια απαιτείται επαλήθευση. HELP.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, προσπαθώ να συνδεθώ με το wifi του ξενοδοχείου που κάνω διακοπές και μου βγάζει συνέχεια απαιτείται επαλήθευση. HELP.

 

Ειναι θεμα του ρουτερ και οχι του κινητου σου.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε κινητό lenovo και σε tablet Samsung συνδέθηκε με την πρώτη. Στο redmi note 4 παρουσίασε αυτό το πρόβλημα. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν έκανα;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Είμαι με Pixel Eperience. Για κάποιον λόγο πλέον το κινητό δεν φορτίζει αν πρώτα δεν το κλείσω και δεν το ανοίξω με το καλώδιο συνδεδεμένο. Επίσης, δεν το αναγνωρίζει πλέον ο υπολογιστής ή ούτε αναγνωρίζει το κινητό την σύνδεσή του με υπολογιστή. Ξαναπέρασα από πάνω την τελευταία διαθέσιμη rom μήπως και φτιάξει, αλλά δεν. Επειδή βαριέμαι πάλι την διαδικασία φλασαρίσματος και ξαναστησίματος, είχεκανένας παρόμοια εμπειρία που την έλυσε ή αναγκαστικά φλασάρισμα από την αρχή?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση απο μένα. 'Εχω κάποιο πρόβλημα με την ταπετσαρια - ορισμός αρχικής οθόνης - δεν μου κράταει την φωτογραφια που επιλέγω.

Σε κάθε κλείσιμο ή επανεκκίνηση την χάνει. Κάποια λύση υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Νομίζω θέλω να αλλάξω ρομ.

 

Βέβαια λέω να μείνω στην pixel experience αλλά να πάω στην plus edition που είδα ότι βγήκε πριν λίγες ημέρες.

Τώρα είμαι με την caf, δεν έχω κανένα θέμα.

 

Μήπως να πάω σε άλλη?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα που έψαχνα να φτιάξω την οθόνη στο κινητό του μικρού είχα βρει αυτό το σαιτ

 

https://drfix.gr/parts/mobile-phone-parts/xiaomi-repair-parts/xiaomi-redmi-note-4-parts

 

Τελικά δεν έκανα τίποτα οπότε δεν ξέρω και την ποιότητα των υπηρεσιών εκεί.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, θυμηστε μου σας παρακαλω πως ενεργοποιουμε το VOLTE ...

 

VoLTE: *#*#86583#*#*

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή δεν είμαι και τόσο σχετικός, τι ακριβώς είναι αυτό το volte;

 

Πήρα μια πρώτη εξήγηση από ένα γρήγορο ψάξιμο στο δίκτυο, αλλά δεν κατάλαβα πού ακριβώς θα με βοηθήσει στην πράξη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες.

Σας εχω μια απορια. Χρησιμοποιω το fingerprint για ξεκλειδωμα συσκευης και εδω και καιρο εχω το εξης θεμα : Μετα απο 3 μερες που το ξεκλειδωνω κανονικα με αποτυπωμα μου βγαζει μνμ οτι δεν μπορω να ξεκλειδωσω ετσι αλλα πρεπει να βαλω το pattern που εχω για backup ξεκλειδωμα. Σημερα λοιπον για καποιο λογο ειχε φαει κολλημα και δεν ξεκλειδωνε ουτε ετσι και χρειαστηκε διπλο restart μεχρι να παρει μπρος και να ξεκλειδωσει με το pattern. Και ναι το εβαζα σωστα αλλα δεν εδειχνε ουτε καν να βγαζει καποιο μνμ error οτι και καλα εχω βαλει λαθος το pattern ας πουμε. Τεσπα για να μην πολυλογω, ουτως ή αλλως με ενοχλει να πρεπει καθε τοσο να βαζω το Pattern για να ξεκλειδωσει και αναρωτιεμαι αν ξερει κανεις πως γινεται αυτο. Εψαξα στα settings αλλα δε βρηκα κατι. Btw εχει η γυναικα μου το αντιστοιχο note 4 χωρις την 800αρα και παρ'οτι εχουμε και οι 2 την latest της xiaomi (εγω σιγουρα 10.2 και νομιζω και η γυναικα το ιδιο) σε μενα βγαζει αυτη τη βλακεια στη γυναικα οχι. Αρα λογικα ειναι καποια ρυθμιση. Πφφφφ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ούτε εγώ έχω βρει κάποια ρύθμιση που να απενεργοποιεί την αίτηση για pin - pattern μετά από τις 72 ώρες. Μάλλον είναι χαρακτηριστικό πρόσθετης ασφαλείας που έφερε η τελευταία ROM.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ούτε εγώ έχω βρει κάποια ρύθμιση που να απενεργοποιεί την αίτηση για pin - pattern μετά από τις 72 ώρες. Μάλλον είναι χαρακτηριστικό πρόσθετης ασφαλείας που έφερε η τελευταία ROM.

 

Πφφφφ. Παρ'οτι εχει την 10.2 (μαλλον) η συζυγος στο δικο της , επειδη ειναι το αλλο (χωρις την B20) δλδ δεν εχει την ιδια rom? ή ειναι διαφορετικη η ρομ σε κατι τοσο σημαντικο οπως η ασφαλεια? :(

Link to comment
Share on other sites

Tωρα που ο παππους βγηκε εκτος εγγυησης σκεφτομαι να το ξεκληδωσω και να αλλαξω ρομ.τι λετε αξιζει?ειναι δυσκολη διαδικασια?
Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο ποστ δεν έχει οδηγίες?

Απ' όσο θυμάμαι δεν είναι κάτι εξαιρετικά δύσκολο.

 

 

 

 

 

 

Σκέφτομαι σήμερα αύριο να περάσω havoc os (29/08/2019)

Ποιον κερνελ να δοκιμάσω???

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, εχει καποιος να προτεινει καποια καλη μπαταρια BN43? Υπαρχει περιπτωση να πουλανε αυθεντικη μετα απο 2.5 χρονια κυκλοφοριας?Εχω ψαξει aliexpress και ebay, παρολο τις καλες κριτικες σε αρκετες μπαταριες διαβαζεις καποια σχολια που σε γεμιζουν αμφιβολιες.Οι περισσοτεροι νομιζω βαθμολογουν πριν καν δοκιμασουν, οι ελαχιστοι που κανουν τον κοπο ειναι μοιρασμενοι σε ευχαριστημενους και δυσαρεστημενους και αιντε να βγαλεις ακρη.Επισης υπαρχει τροπος να διακρινουμε μια αυθεντικη απο μια μαιμου μπαταρια?
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi αυθεντική δεν υπάρχει, κοίταξε και σε nohon,

 

https://m.aliexpress.com/item/32837928014.html

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi αυθεντική δεν υπάρχει, κοίταξε και σε nohon,

 

https://m.aliexpress.com/item/32837928014.html

 

Ναι τις ξερω τις Nohon, προσφατα πηρε καποιος και πρωτη μετρηση το accubattery εδειξε 2800... αντε να ναι 3000.Σιγουρα καλυτερες απο κατι μουφες που μηδενιζουν αποτομα αλλα και παλι...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή η μπαταρία και του δικού μου Mido έχει εξασθενήσει με τον καιρό, ξέρουμε κόστος αγοράς και αντικατάσταση της σε κατάστημα της Αθήνας;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...