Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

Στην "Σάρωση Ασφαλείας" εδώ και καιρό ποτέ δεν φτάνει το 100%, σταματάει γύρω στο 32% και εμφανίζει πως όλα φαίνονται να λειτουργούν σωστά.

 

Είναι bug; Συμβαίνει και σε εσάς;

 

Επίσης, πιστεύετε πως θα αρχίσει να μας έρχεται η κανονική stable MIUI 10, αυτές τις ημέρες;

Σε μένα να φανταστείς σταματάει στο 8... Δεν ξέρω τι έχει πάθει.

Στο πότε θα πάρουμε τη 10 κανονικά έπρεπε ήδη, βάση εμπειρίας το τοποθετώ αρχές Δεκεμβρίου

 

Στάλθηκε από το Tab2A7-10F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και συγγνώμη αν έχει ερωτηθεί ξανά...

Όσον αφορά την κάμερα μπορούμε να βάλουμε gcam και αν ναι υπάρχουν οδηγίες; Χάθηκα στο ψάξιμο.. :wacko:

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το redmi note 4 global περίπου 6 μήνες. Εχθές το πρόσεξα για πρώτη φορά, όταν πήγα να το βγάλω από το φορτιστή και αφου είχε φορτισει πλήρως, στην οθόνη μου έβγαζε διάρκεια μπαταρίας 16 ώρες .....από την αρχή όμως που το πήρα όταν φορτιζε πλήρως έλεγε 46 ώρες περίπου........η χρήση που κάνω είναι ίδια...... εφαρμογές οι ίδιες που είχα από την αρχή.....τι μπορεί να φταίει;;;;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και ένα screenshot fab29d31a3da25db20b347f55d59d67f.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εfaae00ae5b6d6770291ca945d7158b77.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το 22% για το σύστημα είναι φυσιολογικό;;;;;0bf9473c0e64e96cc7d3a957546938eb.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εδω κατεβασε κανενας? http://www.miui.com/download-326.html
Τι να κατεβάσει;; και ποιος θα βάλει κινεζική ρομ χωρίς Google;;

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7 GLOBAL) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, με την τελευταία stable πρόσεξα ότι δεν με αφήνει να αλλάξω region. Έχει μόνο Κίνα και όταν πατάω απλά δεν βγάζει αλλά επιλογή. Έχει κανείς άλλος τέτοιο θέμα? Ευχαριστώ πολύ

 

Βρήκες λύση;

Link to comment
Share on other sites

επιτέλους μετά από τις άπειρες beta που η μπαταρία έμεινε τόση ώρα σε ευθεία γραμμή! δεν ξανά αναβαθμίζω εάν δεν βάλουν κάτι συνταρακτικά εντυπωσιακό πλέον! f0629ccb43fd94ffb3baabc71120b371.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

επιτέλους μετά από τις άπειρες beta που η μπαταρία έμεινε τόση ώρα σε ευθεία γραμμή! δεν ξανά αναβαθμίζω εάν δεν βάλουν κάτι συνταρακτικά εντυπωσιακό πλέον! f0629ccb43fd94ffb3baabc71120b371.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η χθεσινή είναι;

Link to comment
Share on other sites

ναι...............

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάτσε γιατί μπερδεύτηκα. 9 ώρες και 66%????

Επίσης, το 66% πως το έβαλες μέσα στο δείκτη;

Link to comment
Share on other sites

ρε συ.... 9 ώρες μετά την πλήρη φόρτιση. σκατα σοτ ακόμα έχει. αλλά τουλάχιστον κάπως έφτιαξε το standby. με την τελευταία μπήκε η μπαταρία μέσα στο εικονίδιο

Κάτσε γιατί μπερδεύτηκα. 9 ώρες και 66%????

Επίσης, το 66% πως το έβαλες μέσα στο δείκτη;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος πρόβλημα με το Mi cloud backup; Είμαι με την τελευταία global dev, το πρόβλημα υπάρχει εδώ και μερικές dev, δεν ολοκληρώνεται ποτέ το backup και δεν διαβάζει καν στο σύννεφο να βρει το backup που υπάρχει εκεί (πετάει μνμ λάθους, cannot retrieve backup).

 

From the middle of nowhere to the center of everywhere.. through my Redmi Note 4

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

πάλι σήμερα, μετά από το χτεσινό διάλειμμα, 2η σε κατανάλωση μπαταρίας η εφαρμογή games! έλεος πια τι πίνουν εκεί στην ανατολή;;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αυτή η επιλογή για φουλ εξοικονόμηση της μπαταρίας που δουλεύουν μόνο πχ sms, κλήσεις το έφαγαν και αυτό οι Κινέζοι;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πάλι σήμερα, μετά από το χτεσινό διάλειμμα, 2η σε κατανάλωση μπαταρίας η εφαρμογή games! έλεος πια τι πίνουν εκεί στην ανατολή;;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε εμένα ούτε καν βγαίνει τέτοια εφαρμογή. Μήπως να έριχνες ένα factory reset?

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα ούτε καν βγαίνει τέτοια εφαρμογή. Μήπως να έριχνες ένα factory reset?
πως εμφανίστηκε να πάρει; βαριέμαι να ξανά στήνω!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πάλι σήμερα, μετά από το χτεσινό διάλειμμα, 2η σε κατανάλωση μπαταρίας η εφαρμογή games! έλεος πια τι πίνουν εκεί στην ανατολή;;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πήγαινε στην εφαρμογή ασφάλεια, ενισχυτής ταχύτητας παιχνιδιών, και απενεργοποιήσε το.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στην εφαρμογή ασφάλεια, ενισχυτής ταχύτητας παιχνιδιών, και απενεργοποιήσε το.
μπα απενεργοποιημενο είναιfe163ec90ac90e6a7b7d830ab14a06de.jpg61cdcabe5dd002709fe8223c8cd2ce53.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρε παλικαρια παω στην σελιδα με τις fastboot roms παω να κατεβασω πχ την dev για αυτο το κινητο και αντι να ξεκινησει το κατεβασμα με παει στην κεντρικη της xiaomi που ειναι στα Κινεζικα.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα εγκατάσταση την 10, με μια πρώτη ματιά νομίζω ότι μου έριξε την φωτεινότητα ή μπορεί και να είναι ιδέα μου επειδή μέχρι να γίνει η εγκατάσταση σουρουπωσε αρκετά
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα εγκατάσταση την 10, με μια πρώτη ματιά νομίζω ότι μου έριξε την φωτεινότητα ή μπορεί και να είναι ιδέα μου επειδή μέχρι να γίνει η εγκατάσταση σουρουπωσε αρκετά

δεν ειναι η ιδεα σου σε πολλες betaπριν αυτην που κατεβασες η φωτεινοτητα εχει πεσει και ειδικα σε φως(στο αμαξι με gps) οριακα φαινεται η οθονη ακομα και στο μαξ.τραγικοι

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι η ιδεα σου σε πολλες betaπριν αυτην που κατεβασες η φωτεινοτητα εχει πεσει και ειδικα σε φως(στο αμαξι με gps) οριακα φαινεται η οθονη ακομα και στο μαξ.τραγικοι

 

Άντε ρε.... Εγώ βέβαια έβαλα stable 10 αλλά για να λες ότι ετσι γίνεται και στις dev....:mad:

Εμένα πάντως το έχω πει και λίγο παλιότερα, πήρα πάλι σήμερα στα χέρια μου το rn2 της γυναικας κ μου φαίνεται σφαιρατο σε σχέση με το δικό μου! Θα δω τι γίνεται με την

10, άντε να κάνω κ ένα factory reset και αν δεν πάρει τα πάνω του θα φάει σουτ.

Προστέθηκε και το εφέ βάθους στην κάμερα παρόλο που έχουμε μόνη κάμερα και είναι αρκετά καλό.

Edited by foler
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε κι εμένα ειδοποίηση για miui10 αλλά την πήραν πίσω. Γυρευε τι προβλήματα θα βγήκαν πάλι...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...