Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οσοι εχετε ενεργοποιηση το volte εχετε παρατηρησει οτι οταν εχετε κλειστα και τα δεδομενα κινητης και το wifi.....το κινητο συνεχιζει και παραμενει συνδεμενο στο ιντερνετ;

Αυτο γιατι συμβαινει;ετσι λειτουργει το volte; ή επειδη δεν υποστηριζεται επισημα η συσκευη μας απο την cosmote συμβαινει αυτο;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε ενεργοποιηση το volte εχετε παρατηρησει οτι οταν εχετε κλειστα και τα δεδομενα κινητης και το wifi.....το κινητο συνεχιζει και παραμενει συνδεμενο στο ιντερνετ;

Αυτο γιατι συμβαινει;ετσι λειτουργει το volte; ή επειδη δεν υποστηριζεται επισημα η συσκευη μας απο την cosmote συμβαινει αυτο;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμένα με ενεργό το volte κλείνει το ίντερνετ κανονικά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ενεργό το volte κλείνει το ίντερνετ κανονικά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπορεις φιλε μου σε παρακαλω να το τσεκαρεις;Δηλαδη να κλείσεις δεδομενα,wifi και να ενεργοποιησεις μονο το volte.Και μετα να δεις αν μπαινει ιντερνετ;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόνο η Cosmote μέχρι στιγμής.

volte μονο η κοσμοτε εχει ακομα η βαλαν και οι αλλοι?

 

From the middle of nowhere to the center of everywhere.. through my Redmi Note 4

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έκανα μόλις. Δεν έχω internet.

Μπορεις φιλε μου σε παρακαλω να το τσεκαρεις;Δηλαδη να κλείσεις δεδομενα,wifi και να ενεργοποιησεις μονο το volte.Και μετα να δεις αν μπαινει ιντερνετ;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

From the middle of nowhere to the center of everywhere.. through my Redmi Note 4

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Μόνο η Cosmote μέχρι στιγμής.

 

From the middle of nowhere to the center of everywhere.. through my Redmi Note 4

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έκανα μόλις. Δεν έχω internet.

 

From the middle of nowhere to the center of everywhere.. through my Redmi Note 4

 

Βγαζεις το ,ims απο το cosmote internet apn σε miui 10.

Και συνεχιζει το VoLTE

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Βγαζεις το ,ims απο το cosmote internet apn σε miui 10.

Και συνεχιζει το VoLTE

Σε miui 9 εβγαλα το ims και πλεον ουτε volte δεν εχω.Τι φταιει κι εχω συνεχεια ιντερνετ;ακολουθησα τον οδηγο απο miui hellas.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόνο η Cosmote μέχρι στιγμής.

 

From the middle of nowhere to the center of everywhere.. through my Redmi Note 4

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έκανα μόλις. Δεν έχω internet.

 

From the middle of nowhere to the center of everywhere.. through my Redmi Note 4

Μπορεις σε παρακαλω να μου πεις ποιον οδηγο ακολουθησες για τις ρυθμισεις;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε miui 9 εβγαλα το ims και πλεον ουτε volte δεν εχω.Τι φταιει κι εχω συνεχεια ιντερνετ;ακολουθησα τον οδηγο απο miui hellas.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορεις σε παρακαλω να μου πεις ποιον οδηγο ακολουθησες για τις ρυθμισεις;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν ακολούθησα κάποιον οδηγό. Έβγαλα απλώς την sim μου από το κινητό μου, την έβγαλα σε Nokia 8 φίλου, έστειλα το μνμ WIFICALL στο 1333 και ενεργοποιήθηκε. Μετά έβαλα ξανά την sim στο κινητό, πρόσθεσα το ims στο apn της Cosmote και έκανα μια επανεκκίνηση. Αμέσως δούλεψε το VoLTE.

 

From the middle of nowhere to the center of everywhere.. through my Redmi Note 4

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το ενεργοποίησα σε ένα Α8 και έβαλα απλώς την κάρτα μου στο κινητό χωρίς ims στο apn. Αν κλείσω δεδομένα και WiFi δεν έχω ίντερνετ. Είμαι με global dev 8.10.25

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@NikosChandolias και @tsigo21 σας ευχαριστω πολυ και τους δυο για τις άμεσες απαντησεις σας.Τελικα το προβλημα ηταν οτι επρεπε να δημιουργησω ξεχωριστο apn:ims.Το βρηκα στο νημα του miui hellas για οποιον ενδιαφερεται κι αντιμετωπισει παρομοιο προβλημα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία σταθερή έχω ένα τρομερό πρόβλημα: Αν βρεθώ πολλή ώρα χωρίς σήμα, στη συνέχεια το κινητό δεν επανασυνδέεται ποτέ μέχρι να γίνει restart. Την έχω πατήσει 2 φορές να μείνω για πολλές ώρες ουσιαστικά χωρίς ενεργό κινητό, μέχρι να το πάρω χαμπάρι και να κάνω επανεκκίνηση. Δεν ξέρω τι γινόταν με τις προηγούμενες εκδόσεις, προσωπικά δεν θυμάμαι να υπήρχε αυτό το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Αντρέα εμένα μου το κάνει στις 2 τελευταίες dev αλλά όχι στις κλήσεις αλλά στα δεδομένα. δείχνει ότι έχω αλλά δεν. θέλει κλείσιμο ξανά άνοιγμα του διακόπτη δεδομένων.

 

επίσης δεν ξέρω γιατί στο κόρακα μου γυρίζει ο διακόπτης του gps από το high accuracy στο device only!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία σταθερή έχω ένα τρομερό πρόβλημα: Αν βρεθώ πολλή ώρα χωρίς σήμα, στη συνέχεια το κινητό δεν επανασυνδέεται ποτέ μέχρι να γίνει restart. Την έχω πατήσει 2 φορές να μείνω για πολλές ώρες ουσιαστικά χωρίς ενεργό κινητό, μέχρι να το πάρω χαμπάρι και να κάνω επανεκκίνηση. Δεν ξέρω τι γινόταν με τις προηγούμενες εκδόσεις, προσωπικά δεν θυμάμαι να υπήρχε αυτό το πρόβλημα.
Έχεις δοκιμάσει να ανοίξεις και να κλείσει τη λειτουργία πτήσης?
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

αρχίζει όμως και γίνεται θέμα πλέον.... πάλι σήμερα όπως κάθε μέρα είδα ότι για κανένα 2ωρο δεν είχα δεδομένα. μετά ήρθαν μαζεμένα τα email. από εκεί το κατάλαβα! 2 beta και ακόμα να το φτιάξουν

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιησα με το γνωστο "κολπο" το Wificall της cosmote.Λειτουργει κανονικα το VoLTE στο τηλ.Περασα στο build prop απο xda για να ενεργοποιησω το wificall στο μενου του κινητου.Ολα καλα αλλα δεν μου εμφανιζει τον διακοπτη...επισυναπτω φωτο για να καταλαβετε....στην δευτερη φωτο φαινεται που δεν υπαρχει ο διακοπτης.Ειμαι με stable 9.6.3.0 miui1ee995c51a93a8379e8c3d5843a5a2df.jpg67a5506d8680322b130939cd4be7ce70.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αντρέα εμένα μου το κάνει στις 2 τελευταίες dev αλλά όχι στις κλήσεις αλλά στα δεδομένα. δείχνει ότι έχω αλλά δεν. θέλει κλείσιμο ξανά άνοιγμα του διακόπτη δεδομένων.

 

επίσης δεν ξέρω γιατί στο κόρακα μου γυρίζει ο διακόπτης του gps από το high accuracy στο device only!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Το πρόβλημα με τα δεδομένα το είχα κι εγώ από παλιά σε διάφορες stable, όντως συνήθως λυνόταν με κλείσιμο και άνοιγμα του διακόπτη των δεδομένων. Τώρα μιλάμε για διαφορετικό πρόβλημα, δεν έχει καθόλου σήμα το κινητό.

Για το gps έχω διαβάσει ότι υπάρχει bug και όταν το γυρίσεις μια φορά -ακόμα και για δοκιμή- δεν ξαναγυρίζει ποτέ στο high accuracy. Εγώ που δεν το έχω πειράξει ποτέ δουλεύει κανονικά.

 

Έχεις δοκιμάσει να ανοίξεις και να κλείσει τη λειτουργία πτήσης?

Η αλήθεια είναι ότι δεν το σκέφτηκα να δοκιμάσω τη λειτουργία πτήσης, θα το κάνω την επόμενη φορά. Εκτός κι αν μου τη δώσει και το γυρίσω σε beta. Μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος ότι η beta δεν έχει αντίστοιχο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Υπάρχει τρόπος οι φωτογραφίες που ανεβάζουμε στο ινσταγκραμ να αποθηκεύονται απευθείας στην κάρτα sd και όχι στην εσωτερικό μνήμης;
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

κανένας δεν έχει θέμα με τον αριθμό των μη αναγνωσμένων μηνυμάτων στο εικονίδιο του viber με nova launcher τον τελευταίο καιρό? δεν μου το δείχνει με τίποτα! έχω κάνει τα πάντα.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια που παω να σβησω τους λογαριασμους να καθαρισω το τηλεφωνο επαθα κοκομπλοκο.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις-λογαριασμοι-συγχρονισμος

Μπαίνεις στον καθένα, πας περισσότερα και έπειτα κατάργηση λογαριασμού

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις-λογαριασμοι-συγχρονισμος

Μπαίνεις στον καθένα, πας περισσότερα και έπειτα κατάργηση λογαριασμού

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ωωωω ευχαριστω πολυ.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Διεγραψα ολους τους λογαριασμους παω να κανω εργοστασιακες και μου ζηταει κωδικο εβαλα εναν που μου εστειλαν και λεει κατι σε 3 μερες θα γινει δε προλαβα να διαβασω. Τι κανω; θελω να το δωσω σημερα. Εσβησα εφαρμογες επαφες δακτυλικο κλπ τα παντα. Αν βαλω αλλη καρτα και λογαριασμο θα δουλεψει; Αχ ρε ξιαομι τι μανουρα ειναι αυτη;
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλες τον λογαριασμό mi?

Αν ναι, λογικά δεν θα πρέπει να ζητάει κάτι...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει κάποιος το zip με το 3 way reboot για miui? ευχαριστώ!!
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...