Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι δεν δουλεύει στην εφαρμογή της Πειραιώς; Αν είναι μόνο το ξεκλείδωμα με δακτυλικό αποτύπωμα, νομίζω με Magisk Hide θα δουλέψει.

 

Όχι, γενικά δεν μπορώ να μπω στην εφαρμογή. Ίσως επειδή το κινητό είναι ρουταρισμένο, το αναγνωρίζει η εφαρμογή και δεν επιτρέπει την είσοδο. Κάπου διάβασα ότι μπορώ με μία εφαρμογή να "κρύψω" ότι το κινητό είναι ρουταρισμένο, οπότε ίσως παρακάμψω αυτό το πρόβλημα με την Πειραιώς, αλλά δεν είχα τον χρόνο να το δοκιμάσω (συν του οτι δεν ξέρω πόσο ασφαλές είναι).

Link to comment
Share on other sites

Όχι, γενικά δεν μπορώ να μπω στην εφαρμογή. Ίσως επειδή το κινητό είναι ρουταρισμένο, το αναγνωρίζει η εφαρμογή και δεν επιτρέπει την είσοδο. Κάπου διάβασα ότι μπορώ με μία εφαρμογή να "κρύψω" ότι το κινητό είναι ρουταρισμένο, οπότε ίσως παρακάμψω αυτό το πρόβλημα με την Πειραιώς, αλλά δεν είχα τον χρόνο να το δοκιμάσω (συν του οτι δεν ξέρω πόσο ασφαλές είναι).
Είμαι με RR custom rom και δεν έχω θέμα με την εφαρμογή της Πειραιώς, αν εξαιρέσεις οτι δεν παίζει το δακτυλικό αποτύπωμα, δουλεύει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Όχι, γενικά δεν μπορώ να μπω στην εφαρμογή. Ίσως επειδή το κινητό είναι ρουταρισμένο, το αναγνωρίζει η εφαρμογή και δεν επιτρέπει την είσοδο. Κάπου διάβασα ότι μπορώ με μία εφαρμογή να "κρύψω" ότι το κινητό είναι ρουταρισμένο, οπότε ίσως παρακάμψω αυτό το πρόβλημα με την Πειραιώς, αλλά δεν είχα τον χρόνο να το δοκιμάσω (συν του οτι δεν ξέρω πόσο ασφαλές είναι).

 

Το Magisk χρειάζεσαι. Δεν είναι απλά εφαρμογή αλλά διαφορετικό είδος root (διαφορετικό από το SuperSU). Έχει επιλογή για hide του root σε όποια εφαρμογή θέλεις. Δουλεύουν κανονικά τα πάντα στο Winbank (και σε άλλες εφαρμογές που δεν τους αρέσει το root) με αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Το Magisk χρειάζεσαι. Δεν είναι απλά εφαρμογή αλλά διαφορετικό είδος root (διαφορετικό από το SuperSU). Έχει επιλογή για hide του root σε όποια εφαρμογή θέλεις. Δουλεύουν κανονικά τα πάντα στο Winbank (και σε άλλες εφαρμογές που δεν τους αρέσει το root) με αυτό.

 

Τώρα που έχω το SuperSu, απλά εγκαθιστώ το Magisk μέσω recovery ή πρέπει να κάνω και κάτι άλλο? Αυτό που είχα διαβάσει ήταν το hide root μέσω του Xposed framework, αλλά δεν το εμπιστεύτηκα για να το εγκαταστήσω...

Link to comment
Share on other sites

στα θετικά της αναβάθμισης σε 9.5.11.0 είναι ότι τώρα από τον default internet browser μπορώ να σώσω τις φωτογραφίες με "αποθήκευση εικόνας". η αποθήκευση εικόνας δεν λειτουργούσε στις 2 (ή 3) προηγούμενες ενημερώσεις συστήματος.

για μπαταρία δεν έχω εικόνα, είναι νωρίς ακόμα.

 

Στάλθηκε από τηλεόραση χρησιμοποιώντας σήμα UHF.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που έχω το SuperSu, απλά εγκαθιστώ το Magisk μέσω recovery ή πρέπει να κάνω και κάτι άλλο? Αυτό που είχα διαβάσει ήταν το hide root μέσω του Xposed framework, αλλά δεν το εμπιστεύτηκα για να το εγκαταστήσω...

 

Πρέπει να αναιρέσεις τελείως το root με το SuperSU πριν βάλεις Magisk. Ο καλύτερος και ευκολότερος τρόπος να γίνει αυτό είναι να ξαναπεράσεις από πάνω τη fastboot rom με το miflash (με την επιλογή save user data στο miflash).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καμία καλη προσφορά να το πάρω απο ευρωπαϊκή αποθήκη ή απο Κίνα χωρις τελωνείο υπάρχει;

Απλα να μην χρειάζεται σκάλισμα γιατι δεν το κατέχω το άθλημα.

Στείλτε και πμ.

Ευχαριστω.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Σκρουτζ δε κοιτας καλυτερα?

Νομιζω είναι μικρη η διαφορα τιμης και συμφέρει η εγχωρια αγορα

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καμία καλη προσφορά να το πάρω απο ευρωπαϊκή αποθήκη ή απο Κίνα χωρις τελωνείο υπάρχει;

Απλα να μην χρειάζεται σκάλισμα γιατι δεν το κατέχω το άθλημα.

Στείλτε και πμ.

Ευχαριστω.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

όπως είπε και ο mol καλύτερα ίσως από skroutz ή bestdeals κλπ

αφού πλέον οι τιμές είναι σχεδόν ίδιες και θα το πάρεις πολύ γρήγορα

Link to comment
Share on other sites

Σκρουτζ δε κοιτας καλυτερα?

Νομιζω είναι μικρη η διαφορα τιμης και συμφέρει η εγχωρια αγορα

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Δεν είχα καλη εμπειρία απο σκρουτζομαγαζο. Πως ειμαι σίγουρος οτι θα ερθει "κούτα" και δεν θα ειναι κανα προβληματικό.

Αν εχεις να προτείνεις κάτι στείλε πμ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα.εχω το εξης θεμα.το κινητο δεν δουλευει με δεδομενα πανω απο 2g.μετα απο την τοτε περιφημη αναβαθμιση σε 9.5.4 και αφου προχωρησα σε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων το κινητο εχει χασει τη δυνατοτητα σε 3 και 4g που ειχα.οι καρτες δεν εχουν θεμα μιας και δουλεψαν αριστα σε αλλα κινητα.τι να κανω επιτελους...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι το πρόβλημα μου είναι πως όταν μιλάω στο τηλ με κάποιον δεν συνδέεται στο ίντερνετ παρόλο που είναι συνδεδεμένο στο εκάστοτε wifi. Μήπως είναι κάποια ρύθμιση ρε παιδιά γιατί θα τρελαθώ. Νόμιζα πως μόνο με δεδομένα ισχύει αυτό αλλά το διαπιστώνω και με wifi τώρα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα.εχω το εξης θεμα.το κινητο δεν δουλευει με δεδομενα πανω απο 2g.μετα απο την τοτε περιφημη αναβαθμιση σε 9.5.4 και αφου προχωρησα σε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων το κινητο εχει χασει τη δυνατοτητα σε 3 και 4g που ειχα.οι καρτες δεν εχουν θεμα μιας και δουλεψαν αριστα σε αλλα κινητα.τι να κανω επιτελους...

Μαλλον το δικο σου εχει καποιο προβλημα εισαι ρουτ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα πάλι το πρόβλημα μου είναι πως όταν μιλάω στο τηλ με κάποιον δεν συνδέεται στο ίντερνετ παρόλο που είναι συνδεδεμένο στο εκάστοτε wifi. Μήπως είναι κάποια ρύθμιση ρε παιδιά γιατί θα τρελαθώ. Νόμιζα πως μόνο με δεδομένα ισχύει αυτό αλλά το διαπιστώνω και με wifi τώρα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγω τωρα εκανα δοκιμη και δουλευει κανονικα το ιντερνετ. Μηπως εχει κατι το ρουτερ στη συγκεκριμενη στιγμη; εισαι ρουτ;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα καλη εμπειρία απο σκρουτζομαγαζο. Πως ειμαι σίγουρος οτι θα ερθει "κούτα" και δεν θα ειναι κανα προβληματικό.

Αν εχεις να προτείνεις κάτι στείλε πμ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Απο το plus3(θεσσαλονικη-τουμπα) το πηρα περσυ (αυγουστος 2017) και σε αρκετά καλη τιμη τοτε(απ τα φθηνοτερα στο σκρουτζ).

Επισης αλλα 4 ατομα απο κει, την ιδια περιοδο.

 

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, θα ηθελα τη βοηθεια σας. Τους τελευταιους 3 μηνες οποτε κανω τις επισημες αναβαθμισεις που δινει η εταιρεια μετα η συσκευη δεν ανοιγει και ειναι κολλημενη στο mi logo. σημερα την εστειλα για τριτη φορα στην αντιπρωσοπεια. απο οτι καταλαβαινω δεν συγκινουνται για αντικατασταση και οταν τους εστειλα email απλα μου απαντησαν με γενικοτητες οτι και καλα μπορω να κανω και εγω την αναβαθμιση χωρις να την στελνω , λες και δεν το ξερω τι προτεινεται να κανω
Link to comment
Share on other sites

στα θετικά της αναβάθμισης σε 9.5.11.0 είναι ότι τώρα από τον default internet browser μπορώ να σώσω τις φωτογραφίες με "αποθήκευση εικόνας". η αποθήκευση εικόνας δεν λειτουργούσε στις 2 (ή 3) προηγούμενες ενημερώσεις συστήματος.

για μπαταρία δεν έχω εικόνα, είναι νωρίς ακόμα.

 

Στάλθηκε από τηλεόραση χρησιμοποιώντας σήμα UHF.

aaaaaand it's gone! μετά από σημερινή αναβάθμιση του default internet browser σταμάτησε πάλι να αποθηκεύει εικόνες.

η μπαταρία κυμαίνεται στους ίδιους χρόνους όπως και πριν.

 

Στάλθηκε από τηλεόραση χρησιμοποιώντας σήμα UHF.

Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβάθμιση πάλι έχασε τον συγχρονισμό απο φακέλους που έχω μέσα στο mail :(

μάλιστα παρότι τον ξανα ενεργοποίησα σε μερικούς αρνείται να συγχρονίσει...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που έχω το SuperSu, απλά εγκαθιστώ το Magisk μέσω recovery ή πρέπει να κάνω και κάτι άλλο? Αυτό που είχα διαβάσει ήταν το hide root μέσω του Xposed framework, αλλά δεν το εμπιστεύτηκα για να το εγκαταστήσω...
βγαζεις εντελως το Supersu.Η magisk μπορεις να εχεις η SuperSu.Πλεον κανεις δεν χρησιμοποιει SuperSu,για λογους ασφαλειας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρέπει να αναιρέσεις τελείως το root με το SuperSU πριν βάλεις Magisk. Ο καλύτερος και ευκολότερος τρόπος να γίνει αυτό είναι να ξαναπεράσεις από πάνω τη fastboot rom με το miflash (με την επιλογή save user data στο miflash).
εχει επιλογη μεσα στο Supersu.Το να βαλεις fastboot rom γι αυτο το λογο ειναι σα να πηγαινεις στη Σαουδικη Αραβια για να βαλεις βενζινη!

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια καμία καλη προσφορά να το πάρω απο ευρωπαϊκή αποθήκη ή απο Κίνα χωρις τελωνείο υπάρχει;

Απλα να μην χρειάζεται σκάλισμα γιατι δεν το κατέχω το άθλημα.

Στείλτε και πμ.

Ευχαριστω.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

για κινητα xiaomi μεχρι 200 ευρω δεν αξιζει πλεον να μην το παρεις απο Ελλαδα.Η διαφορα ειναι μικρη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει τρόπος να αφαιρώ την μπάντα 20 οπότε θέλω;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

γιατι να θες να το κανεις αυτο?
Link to comment
Share on other sites

βγαζεις εντελως το Supersu.Η magisk μπορεις να εχεις η SuperSu.Πλεον κανεις δεν χρησιμοποιει SuperSu,για λογους ασφαλειας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχει επιλογη μεσα στο Supersu.Το να βαλεις fastboot rom γι αυτο το λογο ειναι σα να πηγαινεις στη Σαουδικη Αραβια για να βαλεις βενζινη!

 

Μετά την απάντηση του φίλου προηγουμένως, έψαξα λίγο στο internet και είδα ότι θα πρέπει να βγάλω το root, να διαγραψω το xposed και να βγάλω ότι αλλαγές έκανα μέσω root. Κάποια στιγμή που θα έχω χρόνο, θα το κάνω...

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον το δικο σου εχει καποιο προβλημα εισαι ρουτ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εγω τωρα εκανα δοκιμη και δουλευει κανονικα το ιντερνετ. Μηπως εχει κατι το ρουτερ στη συγκεκριμενη στιγμη; εισαι ρουτ;

Όχι δεν είμαι ρουτ και δεν γίνεται μόνο από ένα ρούτερ αλλά και από του σπιτιού μου. Μάλιστα μου αργεί πάρα πολύ να ανοίξει τις σελίδες ακόμη και το Tapatalk. Μήπως είναι κάποια ρύθμιση; Γιατί με την προηγουμένη συσκευή μου ( jiayu S3) δεν το γινόταν αυτό. Μιλούσα και σερφαριζα ταυτόχρονα. Εδώ και 4 μήνες που έχω το rm4 το αντιμετωπίζω μόνο. Ακόμη και τα μνμ μου μέσω Viber πάνε αφού κλείσει η γραμμή. Κουφό έτσι;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είμαι ρουτ και δεν γίνεται μόνο από ένα ρούτερ αλλά και από του σπιτιού μου. Μάλιστα μου αργεί πάρα πολύ να ανοίξει τις σελίδες ακόμη και το Tapatalk. Μήπως είναι κάποια ρύθμιση; Γιατί με την προηγουμένη συσκευή μου ( jiayu S3) δεν το γινόταν αυτό. Μιλούσα και σερφαριζα ταυτόχρονα. Εδώ και 4 μήνες που έχω το rm4 το αντιμετωπίζω μόνο. Ακόμη και τα μνμ μου μέσω Viber πάνε αφού κλείσει η γραμμή. Κουφό έτσι;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν μου ερχεται κατι οσο για καποια ρυθμιση αν δεν το εχεις ΠΕΙΡΑΞΕΙ καθολου απο την ωρα που το εβγαλες απο το κουτι ειναι καραμαμα στα ΠΑΝΤΑ κανεις αναβαθμθσεις ολες που ερχονται μιλαμε παντα για τον σναπντραγκον ετσι;

Ο μονος λογος που σκεφτομαι μηπως εχεις πολλες εφαρμογες και κοντευει να τεζαρει η μνημη; η καποια γαμοεφαρμογη; :rolleyes:

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είμαι ρουτ και δεν γίνεται μόνο από ένα ρούτερ αλλά και από του σπιτιού μου. Μάλιστα μου αργεί πάρα πολύ να ανοίξει τις σελίδες ακόμη και το Tapatalk. Μήπως είναι κάποια ρύθμιση; Γιατί με την προηγουμένη συσκευή μου ( jiayu S3) δεν το γινόταν αυτό. Μιλούσα και σερφαριζα ταυτόχρονα. Εδώ και 4 μήνες που έχω το rm4 το αντιμετωπίζω μόνο. Ακόμη και τα μνμ μου μέσω Viber πάνε αφού κλείσει η γραμμή. Κουφό έτσι;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εχεις μήπως καποια εφαρμογή "βελτιστοποίησης" της μπαταρίας; Η κάποια άλλη εφαρμογή, που νομίζεις οτι μπορεί να το προκαλεί; Εχεις "πειράξει" ρυθμίσεις από τις επιλογές προγραμματιστών;

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον το δικο σου εχει καποιο προβλημα εισαι ρουτ;

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εγω τωρα εκανα δοκιμη και δουλευει κανονικα το ιντερνετ. Μηπως εχει κατι το ρουτερ στη συγκεκριμενη στιγμη; εισαι ρουτ;

οχι φιλε μου ...δεν ειμαι ροοτ..τι να κανω ομως τωρα?πες μου πριν το βαψω μπλε και το ριξω στη θαλασσα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...