Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την πέρασα ήδη....αναμένω να δω κατανάλωση....πάντως είναι πιο γρήγορη από την προηγούμενη, έτσι τουλάχιστον μου φαίνεται εμένα.
Link to comment
Share on other sites

Ξερω πως εχει απαντηθει αλλα επειδη αυριο θα αγορασω την συσκευη απο τον Γερμανο καλου κακου τι να εχω στον νου μου ωστε να παρω σιγουρα το σωστο κινητο;

Επισης υπαρχει η δυνατοτητα αφου περασω το twrp για να κανω εγκατασταση το magisk μετα να περαστει μονο το στοκ recovery χωρις να πρεπει να ξαναπερασω την ρομ;

Link to comment
Share on other sites

Οχι, το κινητό έγινε πιο γρήγορο.

 

Με τα θέματα κανένα νεώτερο, επανήλθαν;;

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση. Απο τότε που πήρα τη συσκευή είμαι με miui eu και redwolf. Ειπα να δοκιμασω μα περασω λαμια oreo να τσεκαρω τι παιζει.

Για twrp backup τα system και data αρκούν, ή να backαρω και κανα αλλο partition για καλό και για κακό?

Απο recovery είμαι οκ ή μα περασω καμιά αλλα για oreo?

 

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εχω το συγκεκριμένο κινητό σε αρκετά αντίτυπα" αλλά θέλω ενα ακόμα.

Σκεφτόμουν να δοκιμάσω κάτι καινούργιο πάλι σε Xiaomi.

Τι άλλες επιλογές έχουμε στις 5.5 ίντσες και πάνω με 800 αλλά και 4000 μπαταρία?

Τι προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

Οχι, το κινητό έγινε πιο γρήγορο.

 

Με τα θέματα κανένα νεώτερο, επανήλθαν;;

 

οχι πρεπει να αλλαξεις χωρα οπως πριν

Link to comment
Share on other sites

Ξερω πως εχει απαντηθει αλλα επειδη αυριο θα αγορασω την συσκευη απο τον Γερμανο καλου κακου τι να εχω στον νου μου ωστε να παρω σιγουρα το σωστο κινητο;

Επισης υπαρχει η δυνατοτητα αφου περασω το twrp για να κανω εγκατασταση το magisk μετα να περαστει μονο το στοκ recovery χωρις να πρεπει να ξαναπερασω την ρομ;

 

Τι εννοεις σωστο κινητό φιλε μου; εξηγησου.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Πως θα ειναι αυτο με την 800αρα γιατι βλεπω πως υπαρχει και το redmi 4x οπως και αλλα μαγαζια εχουν το redmi note 4x χωρις αυτην. Και την ιδια στιγμη, αν τα εχω καταλαβει καλα, η infoquest φερνει το redmi note 4 (global) και το ονομαζει redmi note 4x ενω υπαρχει ηδη κινητο με την ιδια ονομασια
Link to comment
Share on other sites

Όντως πολύ πιο γρήγορο!!

συμφωνω

αλλα μηπως χρειαζετε και ενα clear ?

Link to comment
Share on other sites

Πως θα ειναι αυτο με την 800αρα γιατι βλεπω πως υπαρχει και το redmi 4x οπως και αλλα μαγαζια εχουν το redmi note 4x χωρις αυτην. Και την ιδια στιγμη, αν τα εχω καταλαβει καλα, η infoquest φερνει το redmi note 4 (global) και το ονομαζει redmi note 4x ενω υπαρχει ηδη κινητο με την ιδια ονομασια

 

Kοίτα στο πίσω μέρος του κουτιού ο κωδικός μοντέλου να είναι 2016102. Και στο πλάι να αναγράφει global version.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση. Απο τότε που πήρα τη συσκευή είμαι με miui eu και redwolf. Ειπα να δοκιμασω μα περασω λαμια oreo να τσεκαρω τι παιζει.

Για twrp backup τα system και data αρκούν, ή να backαρω και κανα αλλο partition για καλό και για κακό?

Απο recovery είμαι οκ ή μα περασω καμιά αλλα για oreo?

 

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

 

oλα εκτος internal αν εχεις σκοπο να γυρισεις σε miui

Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρία πρώτες εντυπώσεις;

Ακόμη πολύ νωρίς να πούμε, αλλά από το μεσημέρι στις 3 που την έβαλα μέχρι τώρα, με τη χρήση που κάνω εγώ, μου φαίνεται ίδια (ίσως λίγο καλύτερη)με την 9.5.4.0.

Ασφαλή συμπεράσματα σε λίγες μέρες. το ευχάριστο είναι, πως το τηλέφωνο φαίνεται πιο "αεράτο".

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε, αερατο πιστεύω ήταν και πριν, πιο πολύ απογοήτευση ήταν η αυτονομία του.
Την έκανες την αναβάθμιση; Εάν ναι, θα το δεις αν είναι καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

Εγω ρε παιδια με την πρωτη αναβάθμιση(9.2.1.0) οταν ανοιξα την συσκευη πριν 2 εβδομάδες η μπαταρία με μετρια χρηση δε τα παραταει. Με παει 2 μερες σίγουρα.. Αραγε θα είναι καλη η 9.5.8.0?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την έκανες την αναβάθμιση; Εάν ναι, θα το δεις αν είναι καλύτερα.

Δεν μου την εβγαλε ακομη,εννοω οτι απο αποδοση ειναι ηδη σφαιρατο στην αυτονομια ποναει.

Link to comment
Share on other sites

Πως θα ειναι αυτο με την 800αρα γιατι βλεπω πως υπαρχει και το redmi 4x οπως και αλλα μαγαζια εχουν το redmi note 4x χωρις αυτην. Και την ιδια στιγμη, αν τα εχω καταλαβει καλα, η infoquest φερνει το redmi note 4 (global) και το ονομαζει redmi note 4x ενω υπαρχει ηδη κινητο με την ιδια ονομασια

Ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ ΚΟΤΣΩΒΟΛΟΣ ΠΑΜΠΛΙΚ ΜΙΝΤΙΑ ΜΑΡΚΕΤ εχουν της ινφοκουεστ που εχει 800αρα και τα παντα ολα αν τωρα λεγεται 4χ η οχι λιγο σε νοιάζει αρκει να παρεις με σναπντραγκον βέβαια. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...