Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τα κινητα εχουν διαφορετικο μεγεθος,αν ταιριαξε ειναι θεμα τυχης,μαλλον θα ηταν λιγο μπαγκι η θηκη!
Δεν είναι η μόνη. Και άλλη μια που έχω, ταιριάζει. Στα κινητά πάντως μοιάζουν πολύ οι εξωτερικές διαστάσεις. Ίδια μου φαίνονται.
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες και 44 λεπτά στο 9% η μπαταρία. Με τελευταία stable μια σιμ μπόλικο WiFi και data 4g. Αυτά...
ε κάπου εκεί είμαι και εγώ, και εσύ έχεις και μόνο μια σιμ.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε ενημέρωση για αναβάθμιση. Με global είμαι. 9.5.8.0. Nightly 1,3 giga αυτή που έσκασε μύτη τώρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε ενημέρωση για αναβάθμιση. Με global είμαι. 9.5.8.0. Nightly 1,3 giga αυτή που έσκασε μύτη τώρα.
εγω ημουν με 9.2.1.0 πηγα σε 9.2.2 αλλα η μπαταρια γινοταν καπνος μετα πηγα σε 9.5.4 αλλα κρασαρε συνεχεια εφαρμογες και γυρισα παλι σε 9.2.1 και δε το κουναω απο δω μεχρι να ακουσω οτι βγηκε καμια της προκοπης
Link to comment
Share on other sites

παρατηρώ τώρα με την τελευταία dev ότι ενώ κάποια νούμερα τα έχω στις επαφές στην λίστα του dialer δεν δείχνει το όνομα της επαφής αλλά μόνο το νούμερο. μόλις το πατήσω να το καλέσω εμφανίζεται το όνομα. είναι γνωστό bug?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, είμαι εξωτερικό και δεν μπορώ να καλέσω μόνο με καλούν.

Έχω ανοίξει οτιδήποτε έχει σχέση με roaming.. Καμία ιδέα;

 

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους! Παιδιά είμαι με custom ROM (RR 6 του Endless) δοκιμάζω τις διάφορες εκδόσεις GCam (Samsung αισθητήρα) ,την πρώτη φορά που τρέχω την εφαρμογή δουλεύει κανονικά, αλλά μετά την επανεκκίνηση πάω να βγάλω φωτό, βγαίνει, αλλά δεν αποθηκεύεται πουθενά.

Έχει κατασταλάξει κανένας ποια έκδοση από τις άπειρες που έχουν βγει είναι η καλύτερη για το κινητό μας; Να την κατεβάσω και να μην ξαναασχοληθώ!

 

Εμένα μου λειτουργούν με ελάχιστα έως καθόλου κρασαρίσματα αλλά σε stable rom (προς το παρόν μέχρι να πάω σε dev) τα εξής:

 

GoogleCamera-Pixel2Mod-Arnova8G2-V4.apk ή την αμέσως προγούμενη, να μην είναι beta.

 

Και μια μάλλον GCam5.1.018-Arnova8G2-V1.5.apk

Αν κρασάρει δοκίμασε την αμέσως παλιότερη κοκ γιατί δεν έχει about να θυμηθώ ποια έκδοση ήταν ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, είμαι εξωτερικό και δεν μπορώ να καλέσω μόνο με καλούν.

Έχω ανοίξει οτιδήποτε έχει σχέση με roaming.. Καμία ιδέα;

 

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Βάλε το 0030 μπροστά από το νούμερο.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου λειτουργούν με ελάχιστα έως καθόλου κρασαρίσματα αλλά σε stable rom (προς το παρόν μέχρι να πάω σε dev) τα εξής:

 

GoogleCamera-Pixel2Mod-Arnova8G2-V4.apk ή την αμέσως προγούμενη, να μην είναι beta.

 

Και μια μάλλον GCam5.1.018-Arnova8G2-V1.5.apk

Αν κρασάρει δοκίμασε την αμέσως παλιότερη κοκ γιατί δεν έχει about να θυμηθώ ποια έκδοση ήταν ακριβώς.

 

Ευχαριστώ. Δοκιμάζω του Urikill, που ο ίδιος του έχει το ίδιο κινητό, αλλά μερικές φορές κρασάρει μετά τη φωτογραφία, αν κ την αποθηκεύει σωστά. Θα δοκιμάσω και αυτές που προτείνεις.

Link to comment
Share on other sites

Good work :) Ωραία τα δείγματα, νομίζω η βελτίωση είναι εμφανής με HDR+. Και η στοκ HDR υποφερτή μπορώ να πω, ενώ πριν αγοράσω το κινητό το θεωρούσα δεδομένο πως θα είναι πιο χάλια.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε ενημέρωση για αναβάθμιση. Με global είμαι. 9.5.8.0. Nightly 1,3 giga αυτή που έσκασε μύτη τώρα.

Έχει αλλαγές; την έβαλες;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Δοκιμάζω του Urikill, που ο ίδιος του έχει το ίδιο κινητό, αλλά μερικές φορές κρασάρει μετά τη φωτογραφία, αν κ την αποθηκεύει σωστά. Θα δοκιμάσω και αυτές που προτείνεις.

 

Ποιά ακριβώς του Urikill δοκιμάζεις, την τελευταία; Αν κρασάρει λίγες φορές τότε θα σου κάνει και κάποια προηγούμενη αλλά πάντα πιο πρόσφατη έκδοση από αυτές που σου πρότεινα.

 

Έχω βάλει συγκριτικά δείγματα με gcam εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7544000#post7544000

 

Έτσι κι αλλιώς τη μέρα τραβάει από ανεκτές (στοκ με αρκετά όμως στοιχεία παστέλ σε σκηνές με δέντρα) μέχρι πολύ καλές (η hdr+ έχει καλύτερο dynamic range). Ποιά βερσιόν gcam έβαλες κι εσύ;

Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλαγές; την έβαλες;

 

Όχι ακόμα. Να πω την αλήθεια το σκέφτομαι αν θα την κάνω ή όχι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Miui 9.5.8.0 c4ce495bd3a1f2d29f820510eb1c155c.jpg
Οι εικόνες δεν φαίνονται, είναι θολές... Σε μένα δεν ήρθε ακόμα αυτή η καινούργια ΡΟΜ...

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Λογικο είναι να μη την παρετε ολοι, επειδη ειναι NIGHTLY.

Δεν βγηκε ως σταθερη http://en.miui.com/download-309.html#468

Link to comment
Share on other sites

Λογικο είναι να μη την παρετε ολοι, επειδη ειναι NIGHTLY.

Δεν βγηκε ως σταθερη http://en.miui.com/download-309.html#468

 

Το link που εδωσες ειναι για τον mediatek επεξεργαστη. Λιγο προσοχη.

Link to comment
Share on other sites

Το link που εδωσες ειναι για τον mediatek επεξεργαστη. Λιγο προσοχη.

 

για τον Qualcomm ειναι. http://en.miui.com/download-309.html#468 V9.2.1.0.NCFMIEK (MIUI9)

Για τον Mediatek ειναι αυτο http://en.miui.com/download-309.html#455 V9.5.1.0.MBFMIFA (MIUI9)

Link to comment
Share on other sites

Επέστρεψαν τα θέματα από ότι είδα με μια πρώτη ματιά μετά την εγκατάσταση

Υγ τζάμπα η χαρά,μόνο αυτά που έχω κατεβάσει έφερε...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by sgatzo
Link to comment
Share on other sites

για τον Qualcomm ειναι. http://en.miui.com/download-309.html#468 V9.2.1.0.NCFMIEK (MIUI9)

Για τον Mediatek ειναι αυτο http://en.miui.com/download-309.html#455 V9.5.1.0.MBFMIFA (MIUI9)

 

Αφου κανεις download την ρομ που θελεις τι αλλο κανεις για να περαστει;Πρεπει να εχεις ξεκλειδωσει το τηλ;Ειναι απλη διαδικασια;Το κατεβασμα της ρομ πρεπεινα γινει σε υπολογιστη και μετα με καλωδιο usb να περαστει στο κινητο;Υπαρχει καποιος οδηγος;

Edited by mantilas
Link to comment
Share on other sites

Οι εικόνες δεν φαίνονται, είναι θολές... Σε μένα δεν ήρθε ακόμα αυτή η καινούργια ΡΟΜ...

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Είναι μακρύ το Screenshot πιθανόν γι αυτό Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

και γω αυτην εχω απο το καλοκαιρι και εχει κατσει μια χαρα και δεν εχει παθει τπτ μετα απο τοσσες τουμπες https://www.cellphones.gr/...rade-v-2-japan

 

 

Έχω βάλει και εγώ την συγκεκριμένη προστασία οθόνης εδώ και δυο μήνες. Εφαρμόζει τέλεια απλά δεν καλύπτει όλη την επιφάνεια δεξιά και αριστερά. το μέγεθος της είναι ακριβώς όσο είναι η οθόνη.

Μένει ένα πολύ μικρό κενό δεξιά και αριστερά στο μαύρο πλαίσιο, η εφαρμογή της όμως είναι πραγματικά πάρα πολύ καλή και δεν αφήνει καμιά φυσαλίδα. Κυκλοφορεί και βίντεο στο youtube με οδηγίες εφαρμογής που είναι πολύ κατατοπιστικό.

Το κινητό έπεσε 4-5 φορές σε πλακάκι και δεν έπαθε τίποτα.

Edited by galileo
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει και εγώ την συγκεκριμένη προστασία οθόνης εδώ και δυο μήνες. Εφαρμόζει τέλεια απλά δεν καλύπτει όλη την επιφάνεια δεξιά και αριστερά. το μέγεθος της είναι ακριβώς όσο είναι η οθόνη.

Μένει ένα πολύ μικρό κενό δεξιά και αριστερά στο μαύρο πλαίσιο, η εφαρμογή της όμως είναι πραγματικά πάρα πολύ καλή και δεν αφήνει καμιά φυσαλίδα. Κυκλοφορεί και βίντεο στο youtube με οδηγίες εφαρμογής που είναι πολύ κατατοπιστικό.

Το κινητό έπεσε 4-5 φορές σε πλακάκι και δεν έπαθε τίποτα.

εχεις δικιο αλλα με μια καλη θηκη θα εισαι προστατευμενος πληρης

ουτος η αλλος αυτη η προστασια εχει πολυ καλη

εμενα εχει φαει απειρες τουμπες

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...