Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορω να απενεργοποιησω καπως τον αισθητηρα δακτυλικου? να μην υπαρχει καν..παει το δαχτυλο μου συνεχως εκει και αναβει η οθονη και ειναι σπαστικο!:mad:

με την 9.2.1 ειμαι

Link to comment
Share on other sites

μπορω να απενεργοποιησω καπως τον αισθητηρα δακτυλικου? να μην υπαρχει καν..παει το δαχτυλο μου συνεχως εκει και αναβει η οθονη και ειναι σπαστικο!:mad:

με την 9.2.1 ειμαι

δυστυχώς δεν γίνεται το είχα ρωτήσει και εγώ. τελικά όμως το ενεργοποίησα και βολεύει απίστευτα όταν μπορείς να βάλεις να μάθει και τους 2 δείκτες και η χρήση με ένα χέρι γίνεται πανεύκολα! επίσης δεν το έβαζα γιατί νόμιζα ότι δεν θα μπορούσα να έχω παράλληλα και το πιν που ήθελα. αλλά γίνεται να τα έχεις και τα 2!πολύ βολικό σου λέω

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

είχα βάλει τα γίνει back up τοπικό τα χαράματα και τωρα βλέπω ότι όλα τα widget θέλανε πάλι σεταρισμα. γιατί έγινε αυτό;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

είχα βάλει τα γίνει back up τοπικό τα χαράματα και τωρα βλέπω ότι όλα τα widget θέλανε πάλι σεταρισμα. γιατί έγινε αυτό;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Το έπαθα και εγώ αυτό. Το είχα ρωτήσει στο παρελθόν και δεν ήξερε κανείς να μου απαντήσει. Μάλιστα νόμιζα πως ήταν από τον Nova launcher αλλά το κατάλαβα επειδή του έβαζα να κάνει κάθε Πέμπτη συγκεκριμένη ώρα και μετά τα έβρισκα όλα τα widgets ανενεργά. Και εγώ παίρνω backup μια φορά το μήνα και το έχω αυτό απλά συμβιβάστηκα με το πρόβλημα.Προφανώς κάποιο bug θα είναι. Οποίος γνωρίζει κάτι παραπάνω ας βοηθήσει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έπαθα και εγώ αυτό. Το είχα ρωτήσει στο παρελθόν και δεν ήξερε κανείς να μου απαντήσει. Μάλιστα νόμιζα πως ήταν από τον Nova launcher αλλά το κατάλαβα επειδή του έβαζα να κάνει κάθε Πέμπτη συγκεκριμένη ώρα και μετά τα έβρισκα όλα τα widgets ανενεργά. Και εγώ παίρνω backup μια φορά το μήνα και το έχω αυτό απλά συμβιβάστηκα με το πρόβλημα.Προφανώς κάποιο bug θα είναι. Οποίος γνωρίζει κάτι παραπάνω ας βοηθήσει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

α όχι τότε δεν θα ξανά κάνω με αυτόν τον τρόπο back up κάθε μέρα η εβδομάδα να φτιάχνω widget!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

α όχι τότε δεν θα ξανά κάνω με αυτόν τον τρόπο back up κάθε μέρα η εβδομάδα να φτιάχνω widget!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Γιατί υπάρχει άλλος τρόπος για backup εκτός από αυτόν; Εκτός των αντιγράφων ασφαλείας του mi cloud

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί υπάρχει άλλος τρόπος για backup εκτός από αυτόν; Εκτός των αντιγράφων ασφαλείας του mi cloud

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μαλλον όχι αλλα γενικα δεν πολυχρησιμοποιώ backup/restore κανω συνηθως καθαρη εγκατασταση όταν και εάν κανω φορματ το κινητο(σπανίως)

 

 

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχει υποψιν καποιος εναν οδηγο να κανω το κινητό root?
Πρώτα πρέπει να ξεκλειδώσεις το bootloader. Και να περάσεις twrp

 

Redmi Note 3 pro

Link to comment
Share on other sites

ήθελα να αλλάξω fonts αλλά όπως βλέπετε δεν φαίνονται τα ελληνικά καλά. υπάρχει γραμματοσειρά που να δείχνει ελληνικά σωστά; 8e12daabdc9f8b48e11202366d4e7641.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ήθελα να αλλάξω fonts αλλά όπως βλέπετε δεν φαίνονται τα ελληνικά καλά. υπάρχει γραμματοσειρά που να δείχνει ελληνικά σωστά; 8e12daabdc9f8b48e11202366d4e7641.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Μήπως φταίει το θέμα που έχεις κατεβάσει;

 

Επίσης, πώς #$%^ κατεβάζουμε και αλλάζουμε γραμματοσειρά;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μήπως φταίει το θέμα που έχεις κατεβάσει;

 

Επίσης, πώς #$%^ κατεβάζουμε και αλλάζουμε γραμματοσειρά;

Η γραμματοσειρα φταιει οχι το θεμα.γιαυτο ρωταω υπαρχει γραμματοσειρα που να δειχνει καλα τα ελληνικα?

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μάθω αν μπορώ να ρυθμίσω την εφαρμογή του τηλεκοντρόλ να χειρίζεται τον αποκωδικοποιητή της NOVA

 

νομίζω δεν γίνεται

θέλει εξωτερική εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Πριν από λίγο καιρό έκανα αναβάθμιση σε σταθερή 9.2.1.0 (NCFMIEK).

Παρατήρησα ότι πριν από λίγες μέρες (μετά την αναβάθμιση) το κινητό άρχισε να μην δέχεται/μην κάνει κλήσεις κατά διαστήματα (εμφανιζόταν εκτός δικτύου).

Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος το εν λόγω πρόβλημα;

Το δίκτυο που χρησιμοποιώ είναι vodafone (cu-x).

Περιοχή Θεσσαλονίκη - κέντρο.Αναφέρω την περιοχή διότι και ένας φίλος μου που έχει vodafone cu-x παρουσιάζει το ίδιο πρόβλημα με άλλη μάρκα κινητού οπότε δεν είμαι σίγουρος για το αν ευθύνεται η αναβάθμιση.

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

 

Είμαι κάτοχος του εν λόγω κινητού εδώ και 6 μήνες. Τον τελευταίο μήνα έχει ξεκινήσει το λεγόμενο burn-in στην οθόνη του κινητού μου. Στη δεξιά μερια της οθόνης υπάρχει πλέον μια κίτρινη ρίγα κάθετη περίπου 2mm. Το κινητό είναι σε άψογη κατάσταση και αγορασμένο από public. Έχει διαπιστώσει κανείς ανόλογο θέμα; Τώρα λογικά το πηγαίνω στο public για service?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

 

Είμαι κάτοχος του εν λόγω κινητού εδώ και 6 μήνες. Τον τελευταίο μήνα έχει ξεκινήσει το λεγόμενο burn-in στην οθόνη του κινητού μου. Στη δεξιά μερια της οθόνης υπάρχει πλέον μια κίτρινη ρίγα κάθετη περίπου 2mm. Το κινητό είναι σε άψογη κατάσταση και αγορασμένο από public. Έχει διαπιστώσει κανείς ανόλογο θέμα; Τώρα λογικά το πηγαίνω στο public για service?

 

Παρομοίως κι εγώ επάνω αριστερά. Το κινητό δεν έχει πέσει ποτέ από τα χέρια μου. Ξεκίνησε σιγά σιγά και τώρα είναι έντονο. Το έχω αγοράσει στα εγκαίνια του Mi store στο Golden Hall. Θα κάνω χρήση της εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω αν καποιος εχει κανει αναβαθμιση απο NCFMIEI 9.0.5.0 Stable σε 9.2.0.1 πως την εκανε γιατι δεν την κανει αυτοματα (δεν την κατεβαζει καν) οπως την προηγουμενη πριν δυο μηνες; αλλα ουτε με επιλογη πακετου ενημερωσης την δεχεται λεγοντας οτι ειναι unofficial (κατεβασμενη απο en.miui.com/getrom.php?r=yes&app=false)

Ευχαριστω

Edited by thyreates
Link to comment
Share on other sites

ποια κατεβάζεις ;; μηπως είναι λάθος ρομ ; V9.2.1.0.NCFMIEK αυτή βλέπω εγώ . 9,2,0,1 δεν υπάρχει.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Τα παιδιά παραπάνω με το πρόβλημα burn-in μπορούν να μας πουν τι χρήση έκαναν? Δηλαδή ανέβαζαν θερμοκρασίες για μεγάλο διάστημα στο κινητό λόγω παιχνιδιών κτλ? Άφηναν το κινητό στον ήλιο να βλέπει την οθόνη? Είχαν θήκη και αν ναι κάλυπτε την οθόνη? Ότι πληροφορίες μπορείτε μπας και γλυτώσουμε οι πιο "νέοι"
Link to comment
Share on other sites

Τα παιδιά παραπάνω με το πρόβλημα burn-in μπορούν να μας πουν τι χρήση έκαναν? Δηλαδή ανέβαζαν θερμοκρασίες για μεγάλο διάστημα στο κινητό λόγω παιχνιδιών κτλ? Άφηναν το κινητό στον ήλιο να βλέπει την οθόνη? Είχαν θήκη και αν ναι κάλυπτε την οθόνη? Ότι πληροφορίες μπορείτε μπας και γλυτώσουμε οι πιο "νέοι"

ο γενικός κανόνας που ισχύει και πιο πολύ στις oled οθόνες είναι να μην έχεις τέρμα την φωτινοτητα , να έχεις γενικά σκούρα θέματα , και ποτέ την ώρα που φορτίζει δεν παίζουμε παιχνίδια (εγώ δεν το ακουμπάω καθόλου περιμένω να φορτίσει) . εγώ έχω redmi pro με oled οθόνη 14 μήνες τώρα κανένα πρόβλημα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Χρήση εντελώς φυσιολογική (80% τηλέφωνο, 20% mail klp). Παιχνίδια καθόλου, σκούρο φόντο και φόρτιση με σβηστή οθόνη...
Link to comment
Share on other sites

παίζει και ο παράγοντας αστοχία υλικού .

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...