Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα μου εμφανίσει συνεχώς την κάρτα sd στις ειδοποιήσεις. Σαν να την αναγνώρισε εκείνη τη στιγμή. Μου δίνει την επιλογή για εξερεύνηση ή ασφαλή κατάργηση. Σαν να βάζω εξωτερικό usb. Σας συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου εμφανίσει συνεχώς την κάρτα sd στις ειδοποιήσεις. Σαν να την αναγνώρισε εκείνη τη στιγμή. Μου δίνει την επιλογή για εξερεύνηση ή ασφαλή κατάργηση. Σαν να βάζω εξωτερικό usb. Σας συμβαίνει;

 

το κανει στην γυναικας μου σε εμενα οχι αλλα νομιζω εγω καπου ειχα κλεισει τις ειδοποιησεις καποιας εφαρμογης της miui για να μην βλεπω αυτη την ειδοποιηση

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.

Μπορεί να φανεί εντελώς "κουφό" αλλά για δοκιμάστε να γυρίσετε την γλώσσα στα αγγλικά, και δείτε πόσο πιο γρήγορα ανοίγει τις εφαρμογές από οτι στα Ελληνικά. Το τέλειο multitasking.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα θα το παρω απο σκρουτζομαγαζο,

αυτο που ήθελα να ρωτησω ειναι αν περνει και εξτρα καρτα μνημης η θα εχω μονο τα gb που εχει το τηλεφωνο στην καθε εκδοση του ...

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιείς 2 σιμ δε μπορείς να εχεις και καρτα μνημης

 

Αν χρησιμοποεις μια σιμ, τοτε μπορείς να βάλεις εξτρα μνήμη

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι επαφές αποθηκεύονται είτε στον Google account σου είτε στον Mi account. Δεν υπάρχει τρόπος αποθήκευσης τους αλλού, πλην μόνο της δυνατότητας να τις κάνεις export σε αρχείο στην sd κάρτα πχ.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

μπορεις να τις αποθηκευεις στην συσκευη κανονικα αρκει να κανεις log out στον mi account.
Link to comment
Share on other sites

σας δουλεύει το unlock with Bluetooth device? εμένα παρότι είναι συνδεδεμένο το ακουστικό δεν το δείχνει. 9a76659110a1c2eeb21e922619f204be.jpg6d3105c90f5a74c529d84580bebe0071.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα και το κάνει κανονικά με τα Bluetooth headphones μου. Είμαι με τελευταία global dev.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάνει καν εγγραφή στο Mi cloud και δεν βρίσκω πουθενά στο μενού των επαφών αποθήκευση στο τηλ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόνο όταν δημιουργείς νέα επαφή έχει την επιλογή για τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα και το κάνει κανονικά με τα Bluetooth headphones μου. Είμαι με τελευταία global dev.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Την στιγμη που μπαινεις στο μενου των φωτογραφιων που ανεβασα το bt το εχεις απλα ανοικτο η σε mode συζευξης?επισης εχεις βαλει κωδικο κλειδωματος στο κιντο?πιν,κλπ?

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιείς 2 σιμ δε μπορείς να εχεις και καρτα μνημης

 

Αν χρησιμοποεις μια σιμ, τοτε μπορείς να βάλεις εξτρα μνήμη

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Σε ευχαρηστω για την απαντηση ,δεν θα το σκεφτωμουν καν ....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Μια ερωτηση στους κατοχους της συσκευης ως πιο γνωστες επι του θεματος..

Η συγκεκριμενη συσκευη: https://www.kaizerstore.gr/xiaomi-redmi-note-4-snapdragon-64gb-dual-black-titan-eu εχει την 800 μπαντα;; Μιλησα με το καταστημα και μου ειπαν οτι πανω στο κουτι του γραφει με κοκκινα γραμματα Global Version αλλα στο site στα χαρακτηρηστικα δεν αναφερει καπου την 800 μπαντα..

Ειναι με την καινουργιο σενσορα η φωταγραφικη στην GB;;

Συγνωμη αλλα δεν ειχα χρονο να διαβασω το νημα μιας και ειμαι ΚΕΤΘ Αυλωνα και μου εσπασε το κινητο μου!!!

Σας ευχαριστω ολους προκαταβολικα!!

Link to comment
Share on other sites

το κανει στην γυναικας μου σε εμενα οχι αλλα νομιζω εγω καπου ειχα κλεισει τις ειδοποιησεις καποιας εφαρμογης της miui για να μην βλεπω αυτη την ειδοποιηση

 

Αν θυμηθείς ποια εφαρμογή ειναι αυτή, ρίξε μια ενημέρωση.

 

Κάτι άλλο. Στην οθόνη κλειδώματος πως βάζουμε κάποιο widget. Χρησιμοποιώ το google calendar και θα ήθελα να εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις της ημέρας.

 

Κάποιος ανέφερε οτι πλέον εμφανίζονται περισσότερα στοιχεία για τις ειδοποιήσεις. Εμένα όχι. Αν έρθει ένα Mail, μου λεει απλά οτι έχω νέο Mail και δεν αναφέρει στοιχεία. Έστω τουλάχιστον ποιος το έστειλε και το θέμα. Ειναι σε καποια ρύθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιείς 2 σιμ δε μπορείς να εχεις και καρτα μνημης

 

Αν χρησιμοποεις μια σιμ, τοτε μπορείς να βάλεις εξτρα μνήμη

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Μια που το ανέφερες, βγήκε πρόσφατα μια νέα συσκευή Xiaomi που είναι και Dual SIM και δέχεται ταυτόχρονα και MicroSd Card. Μήπως ξέρεις ποιο μοντέλο είναι;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Μια ερωτηση στους κατοχους της συσκευης ως πιο γνωστες επι του θεματος..

Η συγκεκριμενη συσκευη: https://www.kaizerstore.gr/xiaomi-redmi-note-4-snapdragon-64gb-dual-black-titan-eu εχει την 800 μπαντα;; Μιλησα με το καταστημα και μου ειπαν οτι πανω στο κουτι του γραφει με κοκκινα γραμματα Global Version αλλα στο site στα χαρακτηρηστικα δεν αναφερει καπου την 800 μπαντα..

Ειναι με την καινουργιο σενσορα η φωταγραφικη στην GB;;

Συγνωμη αλλα δεν ειχα χρονο να διαβασω το νημα μιας και ειμαι ΚΕΤΘ Αυλωνα και μου εσπασε το κινητο μου!!!

Σας ευχαριστω ολους προκαταβολικα!!

για την καμερα νομιζω πρεπει να ανοιξεις το κινητο και να δεις απο πριν δεν φαινεται.παρτους τηλ και ρωτα εαν στο αυτοκολλητο το ασπρο απο εξω εχει καπου το νουμερο 2016102 μαζι με το κοκκινο εισαι με την 800αρα
Link to comment
Share on other sites

Μια που το ανέφερες, βγήκε πρόσφατα μια νέα συσκευή Xiaomi που είναι και Dual SIM και δέχεται ταυτόχρονα και MicroSd Card. Μήπως ξέρεις ποιο μοντέλο είναι;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Το Redmi Note 5A έχει αυτή τη δυνατότητα.

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμηθείς ποια εφαρμογή ειναι αυτή, ρίξε μια ενημέρωση.

 

Κάτι άλλο. Στην οθόνη κλειδώματος πως βάζουμε κάποιο widget. Χρησιμοποιώ το google calendar και θα ήθελα να εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις της ημέρας.

 

Κάποιος ανέφερε οτι πλέον εμφανίζονται περισσότερα στοιχεία για τις ειδοποιήσεις. Εμένα όχι. Αν έρθει ένα Mail, μου λεει απλά οτι έχω νέο Mail και δεν αναφέρει στοιχεία. Έστω τουλάχιστον ποιος το έστειλε και το θέμα. Ειναι σε καποια ρύθμιση;

Μόλις κατεβάσεις την κουρτίνα κάνε μια επιπλέον κίνηση προς τα κάτω με τα δύο δάχτυλα αυτή τη φορά και μπορείς έτσι να τα διαχειριστείς από κει. Ελπίζω να κατάλαβα καλά ότι αυτό εννοείς. Βέβαια για πλήρη ανάγνωση και χειρισμό μόνο από την notification bar ίσως να εμφανιστεί στην επόμενη dev αν θυμάμαι καλά

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Redmi Note 5A έχει αυτή τη δυνατότητα.
Σε ευχαριστώ πολύ.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

εδώ και τρεις τέσσερις φορτίσεις Δεν μηδενιζουν τα ποσοστά της μπαταρίας. το έκανε και κάτι με την 8 και τωρα 2 φορτίσεις με την 9.μπορώ να κάνω κάτι να διορθωθεί; f6cb883939f4abe69fbe6c0adfe6eb56.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κάποιες φορές ενώ μιλάω στο τηλέφωνο και μαυρίζει η οθόνη, όταν τελειώσω με την κλήση η οθόνη παραμένει μαύρη και δεν επανέρχεται

αναγκαστικά κάνω reset για να δουλέψει κανονικά

έχει τύχει σε κανέναν;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κατεβάσεις την κουρτίνα κάνε μια επιπλέον κίνηση προς τα κάτω με τα δύο δάχτυλα αυτή τη φορά και μπορείς έτσι να τα διαχειριστείς από κει. Ελπίζω να κατάλαβα καλά ότι αυτό εννοείς. Βέβαια για πλήρη ανάγνωση και χειρισμό μόνο από την notification bar ίσως να εμφανιστεί στην επόμενη dev αν θυμάμαι καλά

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι δεν αναφέρομαι σε αυτά τα στοιχεία με την κουρτίνα (WiFi, Bluetooth etc), αλλά στα notification της lockscreen. Αν μπουν σε επόμενο update θα ειναι καλή προσθήκη.

 

Τώρα widget στη lockscreen να φανταστώ θέλει κάποιο app?

 

Με τη ρυθμίση των ήχων εχει βρει κανεις καποια λύση; Τα notifications συνδέονται με τον ήχο κλήσης. Κατέβασα και το volume button, αλλά όταν πειράζεις το notification, αλλάζει αυτόματα και η μπάρα του ήχου κλήσης. Το τέλειο θα ήταν να μπορούμε να ρυθμίσουμε την κάθε εφαρμογή ξεχωριστά. Αλλά τουλάχιστον να μπορούσαμε να διαχωρίσουμε, τα notifications απο τον ήχο κλήσης.

Link to comment
Share on other sites

κάποιες φορές ενώ μιλάω στο τηλέφωνο και μαυρίζει η οθόνη, όταν τελειώσω με την κλήση η οθόνη παραμένει μαύρη και δεν επανέρχεται

αναγκαστικά κάνω reset για να δουλέψει κανονικά

έχει τύχει σε κανέναν;

Και σε μένα το κάνει αυτό με τη τελευταία stable. Πρέπει να πατήσω το on off και να τη κλείσω χειροκίνητα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κατά τη διάρκεια της κλήσης πατάτε αθέλητα το on/off και σας παρουσιάζει αυτό το ζήτημα; Δυστυχώς είναι όντως σε λάθος θέση ενώ έπρεπε να πάει πάνω από τα volume, μου έτυχε μια δυο φορές κάτι παρόμοιο, χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος ότι είναι το ίδιο πρόβλημα με αυτό που περιγράφετε, αλλά δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία καθώς έτσι εξήγησα αυτή τη "δυσλειτουργία", τώρα προσέχω περισσότερο αφού είναι και αρκετά ευαίσθητο. Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

Με τη ρυθμίση των ήχων εχει βρει κανεις καποια λύση; Τα notifications συνδέονται με τον ήχο κλήσης. Κατέβασα και το volume button, αλλά όταν πειράζεις το notification, αλλάζει αυτόματα και η μπάρα του ήχου κλήσης. Το τέλειο θα ήταν να μπορούμε να ρυθμίσουμε την κάθε εφαρμογή ξεχωριστά. Αλλά τουλάχιστον να μπορούσαμε να διαχωρίσουμε, τα notifications απο τον ήχο κλήσης.

 

Η βάζεις xposed η custom miui.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...