Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταρχην σβησε τη φωτογραφια απο το imgur και οχι απλα το Link.

 

Για το ονομα θελει το +30 στις αποθηκευμενες επαφες. Μπορεις ευκολα να τις αλλαξεις μαζικα ολες σου τις επαφες με το number fixer.

 

 

 

xaxaxa δεν είναι δικες μου τις βρήκα και τις ανέβασα

 

θα το δοκιμάσω eyx

 

αλλα με την αλλαγή που κάνω και μου kani η οθόνη νερά δεν είναι "βισικο" πρέπει να του κάνω μια επαναφορά μήπως δεν πήγε κάτι καλά e ?

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον τις βρηκες online γιατι αναρωτιοσουν αν ειναι με αυτοκολητα;:blink:

 

Δεν καταλαβαινω τι εννοεις νερα.

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον τις βρηκες online γιατι αναρωτιοσουν αν ειναι με αυτοκολητα;:blink:

 

Δεν καταλαβαινω τι εννοεις νερα.

 

τα ανέβασα να τα δείτε πια λέω αυτοκόλλητα να μην κάθομαι να βγάζω εγώ φωτό το δικό μου και να ανεβάζω ( ntempelis )

 

θα κοιτάζω να ανεβάσω βιντεάκι eyx

Link to comment
Share on other sites

Μιας και τα χει μαζεμένα, δείτε ορισμένα "κολπακια" του κινητού μας.

 

http://www.techupdate3.com/2017/02/xiaomi-redmi-note4-tips-tricks-features.html?m=1

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

1ημερα 8ωρες 20 λεπτά με μπαταρία τώρα είμαι στο 20% και έχω Sot 6ωρες 50 λεπτά...Το μικρότερο μέχρι τώρα...
Link to comment
Share on other sites

παιδια ολο χαζα πραγματα ρωταω αλλα αυτα ειναι που με χαλανε στο κινητο, τι να κανω... :confused:

 

Οταν βαζουμε ενα timer πχ 1 ωρα, στα αλλα κινητα που ειχα μεχρι τωρα, εμφανιζοταν ο εναπομεινωντας χρονος ειτε στο πανω πανω μερος της οθονης ειτε στην οθονη κλειδωματος. Τωρα δε το βλεπω πουθενα εκτος και αν θυμηθω οτι ειχα timer και παω στην εφαρμογη. Υπαρχει τροπος να το ρυθμισω? :O

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και εγώ από εχτές κάτοχος του κινητού απόδο αγορασμένο http://www.unifone.gr/Xiaomi-Redmi-Note-4-Snapdragon-32GB-LTE-DUAL-Titan-Black με τι συνομιλία που είχα μου είπε ότι είναι Global Version και ότι έχει 800 έρθε το κινητό έγραφε κανονικά σε αυτοκόλλητα όλα αυτά που έχουμε pi και στο κουτί και μέσα στο κινητό το κινητό ήτανε σφραγισμένο όχι με ταινία αλλα όλο με χοντρή ζελατίνα η ερώτηση είναι αυτή που έχετε πάρει από μαγαζιά τα γνωστά μεγάλα το κουτί ότι έχει πάνω είναι αυτοκόλλητα ?

το δικο μου επανω στην ζελατινα ειχε αυτοκολητο εξτρα απο την infoquest οπως και αυτοκολητα απανω στην συσκευη,αν ρωτας αυτο που καταλαβα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια ολο χαζα πραγματα ρωταω αλλα αυτα ειναι που με χαλανε στο κινητο, τι να κανω... :confused:

 

Οταν βαζουμε ενα timer πχ 1 ωρα, στα αλλα κινητα που ειχα μεχρι τωρα, εμφανιζοταν ο εναπομεινωντας χρονος ειτε στο πανω πανω μερος της οθονης ειτε στην οθονη κλειδωματος. Τωρα δε το βλεπω πουθενα εκτος και αν θυμηθω οτι ειχα timer και παω στην εφαρμογη. Υπαρχει τροπος να το ρυθμισω? :O

γενικα για οσους ειμασταν μαθημενοι σε samsung,lg κλπ, θα ξε(υ)νιστουμε απο το miui λειτουργικο,το οποιο εχει σιγουρα τρανταχτες ελειψεις σε θεματα καθημερινοτητας.ελπιζω με την αναβαθμηση σε 7n ναδιορθωσουν πολλα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Σ'αυτο που εισάγετε επίσημα στην Ελλάδα από την info έχει mi store και wallpaper carousel; Έψαξα το τηλέφωνο της γυναίκας μου και δεν τα έχει. Το carousel μάλιστα, υπάρχει στις ρυθμίσεις αλλά είναι αχνο. Έτσι πρέπει να είναι;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σ'αυτο που εισάγετε επίσημα στην Ελλάδα από την info έχει mi store και wallpaper carousel; Έψαξα το τηλέφωνο της γυναίκας μου και δεν τα έχει. Το carousel μάλιστα, υπάρχει στις ρυθμίσεις αλλά είναι αχνο. Έτσι πρέπει να είναι;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

οταν εισαι στην οθονη κλειδωματος επανω δεξια νομιζω εχει κατι σαν τετραφυλλο...τριφυλι πατησε το και νομιζω θα παρει μπρος το καρουσελ.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

οταν εισαι στην οθονη κλειδωματος επανω δεξια νομιζω εχει κατι σαν τετραφυλλο...τριφυλι πατησε το και νομιζω θα παρει μπρος το καρουσελ.

 

 

 

Δεν το έχει. Εσένα το έχει;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παδια αγορασα και το το κινητακι πριν 3 μερες

ακομη δεν εχει ξεφορτισει η μπαταρια ,ειαμι στο 20%

αφου δεν ειναι αφαιρουμενη,τι πρεπει να ξερουμε για τις πρωτες φορτισεις και γενικα για την καθημερινη φορτιση,

εχω διαβασει πολλα και εχω μπερδευτει.....

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Ααα φιλεου σε αυτη τη περιπτωση φταίει το κινητό που τι μαρκα ειναι αυτη καρακινεζικη ομως; Αν ηταν lg samsung motorola huawei κλπ γνωστοί κατασκευαστες και αξιόπιστοι δε θαχες θεμα, υποψιάστηκα οτι θα εχεις κατι περίεργο γιαυτο σε ρωτησα.

 

Δηλαδή φταίει το παλιό κινητό; Μπορεί κάποιος να προτείνει τρόπο να μεταφέρω όλες τις εφαρμογές με τα αρχεία τους όπως και τις επαφές και τα μνμ στο νέο κινητό μου;;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή φταίει το παλιό κινητό; Μπορεί κάποιος να προτείνει τρόπο να μεταφέρω όλες τις εφαρμογές με τα αρχεία τους όπως και τις επαφές και τα μνμ στο νέο κινητό μου;;

 

Αν εχεις ρουταρει μπορεις να τραβηξεις τα app με το titanium.

 

Οσον αφορα τη παλαιοτητα της συσκευης, νομιζω μεγαλυτερο ρολο παιζει η εκδοση android που φορας.

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά κοίταξα νομίζω τα πάντα αλλα τίποτα όταν έρχεται το μήνυμα δεν ακούγεται τίποτα μονο η δόνηση αν την αφαιρέσω έρχεται μήνυμα και δεν το καταλαβαίνω άλλαξα ήχο πάλι τα ίδια του έχει τύχη κανενός αυτό ? και αν ναι πως το έφτιαξε ?
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά κοίταξα νομίζω τα πάντα αλλα τίποτα όταν έρχεται το μήνυμα δεν ακούγεται τίποτα μονο η δόνηση αν την αφαιρέσω έρχεται μήνυμα και δεν το καταλαβαίνω άλλαξα ήχο πάλι τα ίδια του έχει τύχη κανενός αυτό ? και αν ναι πως το έφτιαξε ?

 

Ανεβασε screenshot απο "ρυθμισεις -> σχετικα με το τηλεφωνο" ωστε να δουμε ποια rom φορας.

Link to comment
Share on other sites

Η Rom σου ειναι οκ.

 

Αφου εχεις ανοιξει τα sms, πατα κουμπι multitasking -> συρε τα sms κατω -> πατα ειδοποιησεις και δες αν ειναι ενεργοποιημενος ο ηχος.

 

Τελος ηγαινε στις ρυθμισεις ηχων και δες αν ολες οι εντασεις ηχων ειναι στο τερμα.

Link to comment
Share on other sites

Η Rom σου ειναι οκ.

 

Αφου εχεις ανοιξει τα sms, πατα κουμπι multitasking -> συρε τα sms κατω -> πατα ειδοποιησεις και δες αν ειναι ενεργοποιημενος ο ηχος.

 

Τελος ηγαινε στις ρυθμισεις ηχων και δες αν ολες οι εντασεις ηχων ειναι στο τερμα.

 

ολα οκ ...........

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα, διορθωσες τον ηχο ή συνεχιζει;

 

Οσον αφορα αυτο με το sms, για καποιο bug μοιαζει της rom μοιαζει. Στη θεση σου θα δοκιμαζα ενα hard reset και αν δεν φτιαξει θα επικοινωνουσα με το καταστημα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα, διορθωσες τον ηχο ή συνεχιζει;

 

Οσον αφορα αυτο με το sms, για καποιο bug μοιαζει της rom μοιαζει. Στη θεση σου θα δοκιμαζα ενα hard reset και αν δεν φτιαξει θα επικοινωνουσα με το καταστημα.

 

οχι θα του κάνω μια επαναφορά μήπως στρώσουνε και τα δυο ? τι είναι το hard reset ?

Link to comment
Share on other sites

οχι θα του κάνω μια επαναφορά μήπως στρώσουνε και τα δυο ? τι είναι το hard reset ?

 

Το ίδιο λέμε ;)

Link to comment
Share on other sites

Πως αλλ;ζω τα αγγλικα γραμματα στην μπαρα δθιπλα εκει στις επαφες ωστε να μην εχει L αλλα Λ για να παω κατευθςιαν στον Λευτερη πχ? Θελει αλλη εφαρμογη μηπως;;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...