Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Η ειδοποίηση για το update έχει εμφανιστεί και σε μένα εδώ και μερικές μέρες. Διαβάζοντας όμως αυτό που ανέφεραν προηγουμένως τα παιδιά έχω θορυβηθεί και τηρώ στάση αναμονής. Έχετε κάτι νεότερο;
Εγώ την έβαλα από την πρώτη μέρα και βλέπω τα ίδια, ίσως και καλυτερα νούμερα διότι ανεβαίνει ο μέσος όρος οθόνης.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ την έβαλα από την πρώτη μέρα και βλέπω τα ίδια, ίσως και καλυτερα νούμερα διότι ανεβαίνει ο μέσος όρος οθόνης.

Συμφωνώ απόλυτα...

Link to comment
Share on other sites

Για όσο χρησιμοποιούσα το Accubattery ποτέ δεν μου τον έδειξε ιδιαίτερα ψηλά σε κατανάλωση.

Παρόλα αυτά των ΑΠΕ κατέστησα και τώρα τον πέρασα ξανά ρυθμίζοντας τον από το μηδέν.

Θέλω να δω γενικότερα μετά από την χρήση του στο stock launcher αν θα μου φανεί ότι έχω χειρότερη μπαταρία..

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα η εγκατάσταση και στήσιμο του Nova από την αρχή, έχοντας κάνει clear cache και restart πριν τον εγκαταστήσω ξανά, κάτι καλό έχει κάνει.

Ομολογουμένως έκανα ένα πολύ λιτό σετάρισμα με τα απολύτως απαραίτητα, όχι πως πριν τον είχα και φουλ φορτωμένο. Η κατανάλωση RAM του launcher για τις ώρες που τον χρησιμοποιώ, είναι υποδιπλάσια σε σχέση με πριν. Ενώ πριν χρησιμοποιούσε περί τα 150 ακόμα και κοντά στα 200mb το 3ωρο. Τώρα παίζει κάπου στα 20-30. Εντυπωσιακή μείωση... μέχρι στιγμής τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μετά το update το drain μάλλον συνεχίζεται και μετά την απεγκατασταση του Nova καμία βοήθεια ;;30f0f48b0b4f171db4ce8108a70b1ba1.jpg

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και στήσε το από την αρχή. Θα σου φάει λίγο χρόνο αλλά μόνο έτσι θα έχεις μια φρέσκια συσκευή. Και προσοχή τι apps θα βάλεις.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μετά το update το drain μάλλον συνεχίζεται και μετά την απεγκατασταση του Nova καμία βοήθεια ;;30f0f48b0b4f171db4ce8108a70b1ba1.jpg

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

 

Οπως σου εγραψε κι ο φιλος πιο πριν,κανε μια επαναφορα..κι εγω αυτο εκανα αμεσως μετα την εγκατασταση του update κι αυτη τη στιγμη που σου γραφω,με φορτισμενη τη συσκευη πριν 4 ωρες,ειμαι στο 85% κ με χρηση λιγης καμερας κ αρκετο browsing,εχω 1 ωρα κ 48 λεπτα οθονης..βεβαια ειμαι με stock launcher κ κατι λιγες εφαρμογες..ειναι μπελας η επαναφορα αλλα δεν υπαρχει καλυτερη μεθοδος..δοκιμασε κ ξαναπες μας τα αποτελεσματα.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη μετα απο καθε update πρεπει να κανουμε επαναφορα; ή μονο αν συνανταμε προβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Καλο είναι μετά από μεγάλα update.nougat σε oreo..αλλά και στα μικρά αν δεν έχει κάτσει καλά..

δηλαδη μετα απο καθε update πρεπει να κανουμε επαναφορα; ή μονο αν συνανταμε προβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το σκέφτομαι σοβαρά για το δίκαρτο μιας και έπεσε η τιμή πάλι αρκετά μήπως ξέρει κανείς τι γίνεται με αγορά από eglobal? Υπάρχει δυνατότητα αγοράς χωρίε τελωνείο? αν το έχει ψάξει κάποιος ας μου πει. Ή από κάποιο άλλο site ίσως?

Πήρα το δίκαρτο G6+ από eGlobal Central, δεν είχα πρόβλημα με τελωνείο, αφού ήρθε από Αγγλία — με αγγλικό φορτιστή και μετατροπέα.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να αλλαξω το le max 2 που εχω μονο και μονο για την αλλαγη. Ειμαι αναμεσα στο lg g6, lg v30 kai lg v20.Θελω οπωσδηποτε να εχει ραδιοφωνακι.Το μονοκαρτο g6 εχει; Το δικαρτο εχει καποιο θεμα στην ελλαδα;
Link to comment
Share on other sites

Θελω να αλλαξω το le max 2 που εχω μονο και μονο για την αλλαγη. Ειμαι αναμεσα στο lg g6, lg v30 kai lg v20.Θελω οπωσδηποτε να εχει ραδιοφωνακι.Το μονοκαρτο g6 εχει; Το δικαρτο εχει καποιο θεμα στην ελλαδα;

 

Έχει αλλά αν μπορείς να πας σε V30, νομίζω είναι πολύ καλύτερο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μονο με δοσεις μπορω για το v30. Ειναι για μενα το τοπ κινητο αλλα απο την αλλη σκεφτομαι αν πρεπει να δωσω τοσα λεφτα για ενα τηλεφωνο.Για το g6 εχω ακουσει το μοναδικο αρνητικο οτι σπαει σχετικα ευκολα το τζαμακι στην καμερα.Ισχυει;Αν καταληξω σ αυτο να προτιμισω το δικαρτο η δεν θα εχω εγγυηση στην Ελλαδα; Υποψιν οτι απο Ελλαδα θα το παρω
Link to comment
Share on other sites

Μονο με δοσεις μπορω για το v30. Ειναι για μενα το τοπ κινητο αλλα απο την αλλη σκεφτομαι αν πρεπει να δωσω τοσα λεφτα για ενα τηλεφωνο.Για το g6 εχω ακουσει το μοναδικο αρνητικο οτι σπαει σχετικα ευκολα το τζαμακι στην καμερα.Ισχυει;Αν καταληξω σ αυτο να προτιμισω το δικαρτο η δεν θα εχω εγγυηση στην Ελλαδα; Υποψιν οτι απο Ελλαδα θα το παρω

 

Αν δεν σε νοιάζει η κάμερα πάρε το. Εγώ το πήρα προσωρινά, πάλι τώρα, αλλά δεν άντεξα το lag του 821 που πραγματικά ήταν εκνευριστικά αργό. Πχ είχες μήνυμα στο whatsapp και έκανε loading με κλεψύδρα μέχρι να ανοίξει.. Και φυσικά η κάμερα μέτρια σε λεπτομέρεια και ειδικά σε εσωτερικούς χώρους για κλάματα.

Τώρα για το δικαρτο, αν το χρειάζεσαι πάρε αλλά δε θα έχεις εγγύηση. Βέβαια με 25 ευρώ ασφάλεια είσαι αρκετά καλυμμένος για 1 χρόνο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ουτε το δικο μου δεν εχει τετοιο λαγκ.Βασικα δεν παιζω παιχνιδια καθολου,μονο φωτογραφιες βγαζω,ακουω μουσικη,φεις,βαιμπερ.Τιποτα εξτρημ.Ευχαριστω πολυ φιλε μου.
Link to comment
Share on other sites

Ουτε το δικο μου δεν εχει τετοιο λαγκ.Βασικα δεν παιζω παιχνιδια καθολου,μονο φωτογραφιες βγαζω,ακουω μουσικη,φεις,βαιμπερ.Τιποτα εξτρημ.Ευχαριστω πολυ φιλε μου.

 

Και εγώ δεν περίμενα τέτοιες επιδόσεις. Ίσως επειδή είχα πιο δυνατά κινητά πιο πριν.. Αλλά αν θες κάμερα πάρε καλύτερα v30

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν περίμενα τέτοιες επιδόσεις. Ίσως επειδή είχα πιο δυνατά κινητά πιο πριν.. Αλλά αν θες κάμερα πάρε καλύτερα v30

 

Τέτοια απογοήτευση Νίκο από το κινητό ; Πριν μερικά post νόμιζα ότι είχες άλλη γνώμη. Σκέφτομαι την αγορά του (τώρα μάλιστα που έχει κατέβει αρκετά ~370€) για αυτό ρωτάω. Απογοήτευση και η κάμερα του;

Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

Τέτοια απογοήτευση Νίκο από το κινητό ; Πριν μερικά post νόμιζα ότι είχες άλλη γνώμη. Σκέφτομαι την αγορά του (τώρα μάλιστα που έχει κατέβει αρκετά ~370€) για αυτό ρωτάω. Απογοήτευση και η κάμερα του;

 

Μου άρεσε πολύ εμφανισιακά. Επίσης δε με πείραζε τόσο το lag. Το έδωσα επειδή έτυχε, απλα όταν κάποιος ρωτάει οφείλω να το πω, ασχέτως αν εμένα δεν με ενοχλούσε τόσο.

Όσο για την κάμερα, δε νομίζω να είπα ποτέ ότι ήταν καλή. Είπα μόνο ότι η wide ήταν ένα πλεονέκτημα. Εξάλλου το κινητό το πήρα μέχρι να βγουν τα φετινά, για μήνα.

Άλλο αυτό και άλλο κάποιος που ρωτάει για να το πάρει για 2 χρόνια ίσως

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με κάποιο στην ίδια περίπου κατηγορία τιμής (απλό S7 ή με κάποια υπέρβαση S7 edge) η γνώμη σου; (αν πέρασαν από τα χέρια σου)
Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με κάποιο στην ίδια περίπου κατηγορία τιμής (απλό S7 ή με κάποια υπέρβαση S7 edge) η γνώμη σου; (αν πέρασαν από τα χέρια σου)

 

Το είχα το edge.

Ίσως είναι πιο κοντά. Αν δεις το Flickr μου ίσως βρεις φώτο να σε βοηθήσουν να κρίνεις. Έχω κάνει άπειρα συγκριτικά.

Παρόλα αυτά με σ8 βελτιώθηκε πολύ η λεπτομέρεια σε Samsung και ίσως αξίζει να πάει εκεί κάποιος τώρα που έχει πέσει και αυτό. Συν οτι είναι πιο πλήρες. Παρόλα αυτά σε ομορφιά το g6 τι βάζω νο1 φέτος

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...