Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν κατεβαινει το Android 9 έκδοση V30a

 

LG G6 Android 9 Pie Firmware Update Status

 

https://www.mylgphones.com/lg-g6-android-9-pie-firmware-update-status.html

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι αυτή η ενημέρωση που μου κάνει ? 10 μέρες το ίδιο, όλοι η διαδικασία και ΔΕΝ βλέπω καμιά διαφορά. Το ξαναβάζω και πάλι όλοι η διαδικασία και πάλι τίποτα ! :wacko:

 

maxresdefault.jpgupload image free2019-09-08-161325.jpg

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι αυτή η ενημέρωση που μου κάνει ? 10 μέρες το ίδιο, όλοι η διαδικασία και ΔΕΝ βλέπω καμιά διαφορά. Το ξαναβάζω και πάλι όλοι η διαδικασία και πάλι τίποτα ! :wacko:

 

maxresdefault.jpgupload image free2019-09-08-161325.jpg

 

Από το Bridge εγκαθιστάς την έκδοση V20j όχι την V30a που είναι το Android 9.

Link to comment
Share on other sites

Από το Bridge εγκαθιστάς την έκδοση V20j όχι την V30a που είναι το Android 9.

 

Δηλαδή κάθε φόρα κάνει εγκατάσταση την V20j ?

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μόλις έκανα τον έλεγχο και εγώ παιδιά δεν είναι απλό update είναι η 9αρα πάνω από 2 GB μέγεθος αρχείου . Ξεκινάω κατέβασμα και βλέπουμε μόλις κάνω εγκατάσταση
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που "παίζω" λίγο με την pie, δεν βλέπω κολλήματα η κάτι που να με χαλάει προσωπικά. Σκέφτομαι μήπως κάνω και μια επαναφορά εργοστασιακών, αλλά, βαριέμαι να του ξανακάνω debloat.
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε OTA και δεν έχω χρόνο να το κάνω. Αναγκαστικά μετά το Σαββατοκύριακο. Θα κάνω και επαναφορά οπωσδήποτε.

 

Στο μεταξύ περιμένω να διαβάσω εντυπώσεις εδώ και XDA.

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα χθες την εκανα και εγω μεχρι τωρα μια χαρα κανενα θεματακι μεχρι στιγμης.. πραγματικα ατελειωτη μεχρι να κατεβει..
Link to comment
Share on other sites

εγω παρατηρω ενα lag (απο ανεπαισθητο μεχρι εντονο) σε ολα τα μενου και τις εφαρμογες μεχρι στιγμης..και δεν εχω καμια διαθεση να τα ξαναπερναω ολα..σαφως ηταν ηταν καλυτερα με την προηγουμενη εκδοση
Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν παρατηρώ κολλήματα. Μια ερώτηση. Δεν θα έπρεπε να είχε αλλάξει η προβολή παραθύρων να μπούνε δίπλα δίπλα και όχι το ρολεξ που συνεχίζει να υπάρχει;

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν παρατηρώ κολλήματα. Μια ερώτηση. Δεν θα έπρεπε να είχε αλλάξει η προβολή παραθύρων να μπούνε δίπλα δίπλα και όχι το ρολεξ που συνεχίζει να υπάρχει;

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν εννοείς την προβολή των ανοιχτών εφαρμογών, εμένα μου τις βγάζει δίπλα δίπλα. Εμένα προσωπικά επίσης αναστήθηκε η μπαταρία μου (όπως φαίνεται απ την πρώτη μερα χρήσης). Εκτός από τα γραφικά κομμάτια, όπως οι εφαρμογες της lg, την status bar και το navigation button έχετε παρατηρήσει άλλη αλλαγή;
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία δειχνει να τα πηγαίνει καλύτερα. Στην αρχή με τρόμαξε γιατί ζεστάθηκε υπερβολικά αλλά τώρα είναι οκ. Α και κάτι που πρόσεξα. Στην αυτόματη φωτεινότητα που έχω εδώ και χρόνια την οθόνη μετά την ενημέρωση είναι πιο σκοτεινή, δηλαδή αναγκάστηκα κάποιες φορές να ανεβάσω φωτεινότητα χειροκίνητα πράγμα που πριν δεν έκανα.
Link to comment
Share on other sites

Την έκανα και εγώ την αναβάθμιση και τώρα κάνω μια επεξεργασία των νέων δεδομένων. Καλό δείχνει.

1. Αν υπάρχει κάτι που πρέπει να δούμε ή να τσεκάρουμε, να μας το πείτε εσείς που τα ψάχνετε καλύτερα.

2. Νομίζω ότι έχει γίνει λίγο καλύτερη η κάμερα και το ζουμ.

 

ΥΓ. Μήπως ξέρετε ποια εφαρμογή να καταβασω, να φτιάξω το αβαταρ μου σε emoji σαν το iPhone?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, τι εγινε. Την εβαλα και γω και παρατηρω οτι γενικα ειναι καλυτερη. Απλως αμα ειχες κατεβασει καποια θεματα απο το LG WORLD δεν ειναι ολα συμβατα με το 9.0.

Στο wifi ΔΕΝ εχει πλεον ρυθμιση τι θα γινεται με σβηστη την οθονη και σε μενα ειναι πλεον μονιμα ανοικτο και χανω 3% μπαταρια την ωρα.

Μπηκα σε adb για το wifi "adb shell settings list global" και εκει λεει οτι ειναι σε λειτουργια να σβηνει οταν ειναι κληστη η οθονη.

 

Αυτα. Εχει καποιος καποια αποψη;

 

unnamed.jpg

Edited by astrovasilis
SONY MOBILE
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς την προβολή των ανοιχτών εφαρμογών, εμένα μου τις βγάζει δίπλα δίπλα. Εμένα προσωπικά επίσης αναστήθηκε η μπαταρία μου (όπως φαίνεται απ την πρώτη μερα χρήσης). Εκτός από τα γραφικά κομμάτια, όπως οι εφαρμογες της lg, την status bar και το navigation button έχετε παρατηρήσει άλλη αλλαγή;
Εμένα το βγάζει έτσι ακόμη4b66331cdfa61a0c6011ee047adc1820.jpg495be35d31c0ec291ad459032ae17567.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το βγάζει έτσι ακόμη4b66331cdfa61a0c6011ee047adc1820.jpg495be35d31c0ec291ad459032ae17567.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εμένα ετσι της βγάζει :wacko:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Για να σας τα βγάζει στο πλάι τα παράθυρα, πάτε στις ρυθμίσεις - προβολή - πλήκτρα αφής αρχικής οθόνης και επιλέξτε χειρονομία και κουμπιά.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...