Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις ειδα ενα βιντεακι με τη θηκη σου..πραγματι ειναι πολυ ομορφη κ φινετσατη..ποσο την πηρες αν επιτρεπεται κι απο που;ρωταω γιατι στο επισημο σαιτ της εταιριας την εχουν 15 δολλαρια κ φυσικα ειναι πανακριβα τα εξοδα αποστολης οποτε δε με συμφερει.

 

https://www.skroutz.gr/s/12611790/Spigen-Ultra-Hybrid-Διάφανο-LG-G6.html

 

Το μαγαζί που την πήρα δεν την φέρνει πλέον.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν ξερω αν εχει ξανα υποθει παιδια οποτε σορυ , το κινητο σε αδρανεια μου τρωει πιο πολύ μπαταρια καπου στα 1500mha στης 2 μερες που μου βγαζει με χρηση κ καπου στα 600-800 για 4 ωρες οθονη, καλα είναι ?
Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

Το dual καλύπτεται από εγγύηση στην Ελλάδα;

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μονο το Ευρωπαικο(EU στο skroutz)μονοκαρτο 32gb μοντελο καλυπτεται σιγουρα απο την procordia.

Δεν γνωριζω το G6+ αν καλυπτεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Από εχθές το κινητό της αδερφής μου παρουσιάζει κάποιο πρόβλημα. Ουσιαστικά παρουσιάζει γρήγορη κατανάλωση μπαταρίας χωρίς ιδιαίτερη χρήση (από 50% σε 4% μέσα σε λίγη ώρα χωρίς χρήση) και υπερθέρμανση. Μάλιστα το πρωί έκλεισε και με δυσκολία άναψε όταν το συνέδεσε για φόρτιση σε έναν υπολογιστή. Δεν έχει κατεβάσει κάποια καινούρια καινούρια εφαρμογή, ούτε έπεσε κάτω, ούτε έπεσε νερό. Έχει συμβεί σε κανέναν κάτι παρόμοιο ή αν έχει ακούσει κάτι παρόμοιο? Το σαββατοκύριακο θα δοκιμάσω να της κάνω hard reset ελπίζωντας...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στα 350 ευρώ περίπου που εχει φτάσει το τηλέφωνο τι αλλες επιλογές έχω? Επίσης η κάμερα σε σχεση με το g4 που εχω πως είναι? Αξιζει να μεταβώ από το 4 στο 6? Το θέμα της φωτογραφίας είναι πολύ σημαντικός παράγοντας στο αν θα αλλάξω το 4αρι μου από το οποίο είμαι πολύ ευχαριστημένος
Link to comment
Share on other sites

Ενδεχομένως το mi mix 2 αλλά με υποδεεστερη κάμερα νομίζω..

Παιδια στα 350 ευρώ περίπου που εχει φτάσει το τηλέφωνο τι αλλες επιλογές έχω? Επίσης η κάμερα σε σχεση με το g4 που εχω πως είναι? Αξιζει να μεταβώ από το 4 στο 6? Το θέμα της φωτογραφίας είναι πολύ σημαντικός παράγοντας στο αν θα αλλάξω το 4αρι μου από το οποίο είμαι πολύ ευχαριστημένος
Link to comment
Share on other sites

Επίσης θα πρότεινα φόρτιση από τον μαμά φορτιστή του και όχι από υπολογιστή!

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Με τον μαμά φορτιστή το φόρτιζε. Αλλά την μέρα που δεν άνοιγε, της είπα να το φορτίσει από τον υπολογιστή (δεν ξέρω γιατί, αλλά και σε ένα Zopo που είχα παλιά, όταν το κινητό δεν άνοιγε το έβαζα στον υπολογιστή να φορτίσει και έπιανε). Προς το παρόν το άφησε ένα 12ωρο κλειστό και δεν εμφανίζει παρόμοια σημάδια. Ελπίζω να ήταν κάποιο θέμα εκέινων των ημερών, αλλιώς hard reset και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στα 350 ευρώ περίπου που εχει φτάσει το τηλέφωνο τι αλλες επιλογές έχω? Επίσης η κάμερα σε σχεση με το g4 που εχω πως είναι? Αξιζει να μεταβώ από το 4 στο 6? Το θέμα της φωτογραφίας είναι πολύ σημαντικός παράγοντας στο αν θα αλλάξω το 4αρι μου από το οποίο είμαι πολύ ευχαριστημένος

 

Δεν υπάρχει άλλη επιλογή στα λεφτά του, έχω το note 8 για κύρια συσκευή και σου υπογράφω όπου θές ότι το κινητό πάει κομμάτια, έκανα ένα τέστ για την φωτογραφική του τράβηξα απο τα 2 κινητα τις ίδιες φωτογραφίες σε διαφορετικές ώρες και μπέρδεψα πολύ κόσμο με αντιστοιχα κινητά με το δικό μου! Πολύ γκρίνια για την σέλφι κάμερα του που είναι καλή, δεν είναι τέλεια αλλά ούτε και απαράδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, τώρα σε σχέση με g4 θα καταλάβω διαφορα? Αξίζει να κάνω την αλλαγή? Το τηλεφωνακι μου μετά από 3 χρόνια δουλεύει μια χαρά απλα το βαρέθηκα λιγάκι και από την άλλη δεν μου περισσεύουν και τα λεφτά για νεο τηλέφωνο, οπότε αν είναι να τα σκάσω για κάτι εμφανώς καλύτερο να το κάνω αλλιώς να κάτσω εδώ που είμαι. Έκανε κανένας την μετάβαση από το ένα μοντελο στο άλλο να με κατατοπίσει?
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, τώρα σε σχέση με g4 θα καταλάβω διαφορα? Αξίζει να κάνω την αλλαγή? Το τηλεφωνακι μου μετά από 3 χρόνια δουλεύει μια χαρά απλα το βαρέθηκα λιγάκι και από την άλλη δεν μου περισσεύουν και τα λεφτά για νεο τηλέφωνο, οπότε αν είναι να τα σκάσω για κάτι εμφανώς καλύτερο να το κάνω αλλιώς να κάτσω εδώ που είμαι. Έκανε κανένας την μετάβαση από το ένα μοντελο στο άλλο να με κατατοπίσει?

 

Η σύζυγος έχει το G4 και, για να είμαι ειλικρινής, κρατάει ακόμη πολύ καλά από κάθε άποψη. Φυσικά το G6 είναι καλύτερο από κάθε άποψη, αλλά και το G4 είναι υπερπλήρες με απόλυτα κριτήρια. Αν δεν σου περισσεύουν, μην κάνεις την αλλαγή. Από την άλλη, σκοτώνεις το G4 ένα κατοσταρικάκι (ανάλογα της κατάστασης και για να φύγει γρήγορα), βάζεις και άλλα €180 και παίρνεις ένα πιο σύγχρονο τηλέφωνο.

 

Α, συμπλήρωση. Το ηχείο του G4 έχει απίστευτα υψηλότερη ένταση και, φυσικά, έχει αποσπώμενη μπαταρία, η σύζυγος είναι ήδη στη δεύτερη και το τηλέφωνο παραμένει ακμαιότατο ενεργειακά.

Link to comment
Share on other sites

Η σύζυγος έχει το G4 και, για να είμαι ειλικρινής, κρατάει ακόμη πολύ καλά από κάθε άποψη. Φυσικά το G6 είναι καλύτερο από κάθε άποψη, αλλά και το G4 είναι υπερπλήρες με απόλυτα κριτήρια. Αν δεν σου περισσεύουν, μην κάνεις την αλλαγή. Από την άλλη, σκοτώνεις το G4 ένα κατοσταρικάκι (ανάλογα της κατάστασης και για να φύγει γρήγορα), βάζεις και άλλα €180 και παίρνεις ένα πιο σύγχρονο τηλέφωνο.

 

Α, συμπλήρωση. Το ηχείο του G4 έχει απίστευτα υψηλότερη ένταση και, φυσικά, έχει αποσπώμενη μπαταρία, η σύζυγος είναι ήδη στη δεύτερη και το τηλέφωνο παραμένει ακμαιότατο ενεργειακά.

to g4 που ειχα στους 8 μηνες η οθονη ηταν γεματη γρατσουνιες με πολύ μεγαλη προσοχή κ ποτε με πεσιμο . το ηχειο σε σχεση με το g6 καμια σχεση , το g6 εχει πολύ καλυτερο κ δυνατοτερο ηχειο. γενικα είναι χαος η διαφορες g4 m g6 ,

Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

Η σύζυγος έχει το G4 και, για να είμαι ειλικρινής, κρατάει ακόμη πολύ καλά από κάθε άποψη. Φυσικά το G6 είναι καλύτερο από κάθε άποψη, αλλά και το G4 είναι υπερπλήρες με απόλυτα κριτήρια. Αν δεν σου περισσεύουν, μην κάνεις την αλλαγή. Από την άλλη, σκοτώνεις το G4 ένα κατοσταρικάκι (ανάλογα της κατάστασης και για να φύγει γρήγορα), βάζεις και άλλα €180 και παίρνεις ένα πιο σύγχρονο τηλέφωνο.

 

Α, συμπλήρωση. Το ηχείο του G4 έχει απίστευτα υψηλότερη ένταση και, φυσικά, έχει αποσπώμενη μπαταρία, η σύζυγος είναι ήδη στη δεύτερη και το τηλέφωνο παραμένει ακμαιότατο ενεργειακά.

 

180ευρώ πως? Το έχεις βρει κάπου με 280? Το θέμα της μπαταρίας το έχω λύσει με παουερ μπανκ, δεν αγοράζω καινούρια για κανένα λόγο. Πάντως και 100 ευρώ δεν το δινω, θα το αφησω στο συρτάρι, είναι το μοναδικό που έχει αντέξει 3 χρόνια στα χέρια μου

Link to comment
Share on other sites

παίδες όσοι ενδιαφέρονται για αγορά κάντε λίγα κλικ στις προηγούμενες σελίδες

πολύ πρόσφατα γράψαμε αρκετά χρήσιμα πράγματα για τη συσκευή μετά από πολύμηνη χρήση για να βγάλετε τα συμπεράσματά σας

δεν χρειάζεται να τα λέμε ξανά και ξανά μιας και ήδη υπάρχουν

 

g4 με g6 είναι δύο γενιές πίσω

δε γίνεται να μην υπάρχει βελτίωση τουλάχιστον από άποψη λογισμικού και κατασκευής

αυτά είναι τα αυτονόητα και οι διαφορές είναι μεγάλες

από πλαστικούρα πας σε συσκευή premium και αδιάβροχη που δε καταλαβαίνει τπτ

προσωπικά ούτε τζαμάκι δεν έχω βάλει, γρατζουνιά ακόμα να δω

μια θηκούλα goospery έχω μόνο για να προστατεύω τα βασικά

 

ακόμα και σε κάμερα θα το ξαναπώ για άλλη μια φορά, μέσω της gcam το αποτέλεσμα είναι εξαιρετικό

 

 

στις αμέσως προηγούμενες σελίδες υπάρχουν όλα αυτά;)

Link to comment
Share on other sites

180ευρώ πως? Το έχεις βρει κάπου με 280? Το θέμα της μπαταρίας το έχω λύσει με παουερ μπανκ, δεν αγοράζω καινούρια για κανένα λόγο. Πάντως και 100 ευρώ δεν το δινω, θα το αφησω στο συρτάρι, είναι το μοναδικό που έχει αντέξει 3 χρόνια στα χέρια μου

 

Για μεταχειρισμένο λέω. Αν δεν πουλήσεις το G4 και δεν θέλεις μεταχειρισμένο, τότε το τίμημα ανεβαίνει πολύ. Όπως είπα, οι διαφορές ανάμεσα στα δύο τηλέφωνα είναι μεγάλες, αλλά αυτό δεν καθιστά το G4 για πέταμα-τουλάχιστον ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Για μεταχειρισμένο λέω. Αν δεν πουλήσεις το G4 και δεν θέλεις μεταχειρισμένο, τότε το τίμημα ανεβαίνει πολύ. Όπως είπα, οι διαφορές ανάμεσα στα δύο τηλέφωνα είναι μεγάλες, αλλά αυτό δεν καθιστά το G4 για πέταμα-τουλάχιστον ακόμη.

g4 και v10 ..δεν ειναι με τιποτα για πεταμα ..και στο θεμα καμερας ...

απλα κινδυνεύεις να μείνεις με το κινητο στο χερι οποιαδήποτε στιγμη .. (bootloop)

αλλιως τα κινητά αυτα ακομη και σημερα πανε μια χαρα στα πάντα ...

το g6 για τα λεφτα του αυτη την στιγμη το θεωρω κορυφαίο ..

αν δεν ηταν το v30 που επισης μου πεφτουν τα σαλια θα το ειχα παρει με την μια ..

Link to comment
Share on other sites

εκανα ενα unboxing - mini preview του g6

ισως μελλοντικα κανω και κατι αναλυτικοτερο αν υπαρχει ενδιαφερον

 

Αντώνη .... ωραίος ρε φίλε!

Την άλλη φορά βάλε τον γάτο ν' ανοίξει την κούτα με τα νύχια, σίγουρα θα το κάνει γρηγορότερα!:lol:

Να κάνεις άλλο ένα με τις λειτουργίες, με φωτογραφίες από την κάμερα και κτλ κτλ, σίγουρα θα βοηθήσεις κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο βιντεακι που εκανε ο φιλος, αλλα να τονισω οτι ολα τα κινητα s8 s9 lphone 10 κλπ κλπ ολα εμπρος πισω ειναι γυαλι οποτε ολα φωναζουν μη με ριξεις :lol: Δυστυχώς οι κατασκευαστες ολοενα και πιο "ευπαθείς" συσκευες φτιαχνουν για ευνοητους λογους και οχι μόνο ομορφια. Σημεια των καιρών. Ιδανικο για μενα γκοριλα 5 6 7 μπροστα πισω πλάι μεταλλο η τυπου πλατη v10 φανταστικη αισθηση πιασιμο και αντοχης. Θαθελα κατι τετοιο. :)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Όσο και να μην μου αρέσει (καθόλου όμως) ο μαμά launcher μετά από πολύ πολύ καιρό με Nova κυρίως, με Launchair τον τελευταίο καιρό, αλλά και με άλλους, παρατηρώ πως η διάρκεια της μπαταρίας είναι αισθητά καλύτερη με τον μαμά.

(Γ@€&<-;##@ω τα skins μου και το bloatware ..

Link to comment
Share on other sites

Όσο και να μην μου αρέσει (καθόλου όμως) ο μαμά launcher μετά από πολύ πολύ καιρό με Nova κυρίως, με Launchair τον τελευταίο καιρό, αλλά και με άλλους, παρατηρώ πως η διάρκεια της μπαταρίας είναι αισθητά καλύτερη με τον μαμά.

(Γ@€&<-;##@ω τα skins μου και το bloatware ..

 

Aυτο το εχω ακουσει και για αλλα lg αλλα και γενικως...

ειναι δυνατον να παιζει τετοια φαση ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...