Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν συνεχίσει ετσι θα το κανω αναγκαστικά. Αλλα αυτο που με καίει είναι οτι ειναι ενα 4 μηνών κινητο τηλεφωνο!! Και η χρηση που του κανω ειναι μετρια!

 

 

Να σημειωσω οτι συνειδητοποιησα οτι μετα το force restart η καμερα δεν λειτουργουσε! Το απολυτο μαύρο και το συνοδευομενο μηνυμα οτι η καμερα δεν λειτουργει. Μετα απο κιαλλο restart ολα καλα με την καμερα. Απο το τελευταιο restart το μεσημερι μου εβγαλε 2 φορες μήνυμα οτι καποιο app σταματησε να λειτουργει.

 

Έχω πάθει πρόσφατα τέτοιο θέμα, αλλά σε ένα κινητό Κινέζικο 4ετίας, το οποίο το είχα για δουλειά και ταλαιπωρία (πρώτο 8πύρηνο ever!). Ήταν θέμα hardware διαχείρισης της RAM. Ελπίζω να μην είναι αυτό, γιατί είναι πολύ σοβαρό, αλλά αφού το έχεις 4 μήνες, πήγαινε στην αντιπροσωπεία. Δεν θα έπρεπε να είχε θέματα τέτοια. Δυστυχώς και εγώ φοβάμαι για την αξιοπιστία του, δεν είχα ποτέ LG, και αν και με πολύ βαρυά χρήση που του κάνω, δεν νιώθω υπερθέρμανση (ούτε κάποιο πρόγραμμα με προειδοποιεί) ανησυχώ για τη μακροβιότητα του κινητού αυτού.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα υπαρχει καποιος τροπος να εμφανιζονται τα widget της lg σε τριτο launcher οπως πχ nova???

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου εμφανίζει καμιά φορά τετοιο μνμ αλλά με συγκεκριμένη εφαρμογή που δεν τρέχει από πίσω. Την ζεγκε συγκεκριμένα.

Αλλά το δικό μου τρώει το εξής σκάλωμα. Το εχω ρυθμισμένο παντα σε 4g/auto και σε άσχετη στιγμή που δεν το καταλαβαίνω γυρνάει τη ρύθμιση μόνο του σε 3g/auto. Σας έχει τύχει σε σας;

Πρόκειται για τη δίκαρτη έκδοση

Edited by focusinos
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου εμφανίζει καμιά φορά τετοιο μνμ αλλά με συγκεκριμένη εφαρμογή που δεν τρέχει από πίσω. Την ζεγκε συγκεκριμένα.

Αλλά το δικό μου τρώει το εξής σκάλωμα. Το εχω ρυθμισμένο παντα σε 4g/auto και σε άσχετη στιγμή που δεν το καταλαβαίνω γυρνάει τη ρύθμιση μόνο του σε 3g/auto. Σας έχει τύχει σε σας;

Πρόκειται για τη δίκαρτη έκδοση

Χρησιμοποιείς και τις δύο κάρτες;

Link to comment
Share on other sites

Ναι και τις δύο. Q στη πρώτη και με ντατα ανοιχτά και vodafone στη δευτερη
Link to comment
Share on other sites

Ναι και τις δύο. Q στη πρώτη και με ντατα ανοιχτά και vodafone στη δευτερη

 

Υποθέτω ότι κάτι εκεί γίνεται,γιατί με μία κάρτα που το λειτουργώ δεν το έχει κάνει ποτέ αυτό. Μήπως υποστηρίζει 4G μόνο στη μία SIM;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις ξεμείνει από χώρο; Τρέξε και ένα Smart Doctor

 

Λέει ότι όλα καλά με το κινητό o Smart Doctor! Απο χώρο η αλήθεια έχουν μείνει μερικά GB λόγω των πολλών φώτος .

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπαρχει δυνατοτητα να μην εμφανιζονται τα πληκτρα επιστροφης,home κλπ οταν ανοιγεις πχ τον browser?

 

Αν δεν κάνω λάθος το έχω πάθει 1-2 φορές αλλά πιο παλιά όχι τώρα που μου βγάζει αυτά τα μηνύματα. Αλλά δεν του 'δωσα σημασία γιατί απλά πάγωνε το κινητό για λίγο και μετά όλα μια χαρά .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ήρθε σήμερα και η ΙΜΑΚ η σαγρέ που λέγαμε!

https://www.ebay.co.uk/itm/For-LG-G6-Case-IMAK-Cowboy-Matte-Hard-Back-Cover-With-Ring-Hold-Free-Screen-Film/112315302951?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=412737871384&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Εξαιρετική!Και πολύ πιο εύκολη στο μπάσε βγάλε από τη Nillkin!

Φυσικά για όποιον προτιμά αυτού του είδους θήκες που δεν προσφέρουν όγκο αλλά από προστασία...Θα δείξει...ή μάλλον δεν θα ήθελα να δω..

Link to comment
Share on other sites

Ηλπιζα σε καθυστερηση ωστε να παρουμε την 8.1 χωρις προβληματα, με τις οποιες παραμετροποιησεις της LG, παρα την 8.0 με τα χιλια μυρια bug...

Καλο νεο! Ελπιζω να κανουν και το κατι παραπανω στο software της καμερας και ειμαστε κομπλε.

Τωρα, περιμενουμε, κατα τον Απριλη λογικα.

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι κάτι εκεί γίνεται,γιατί με μία κάρτα που το λειτουργώ δεν το έχει κάνει ποτέ αυτό. Μήπως υποστηρίζει 4G μόνο στη μία SIM;

Αν υποστήριζε μόνο στη μία σιμ δεν θα εβγαζε επιλογή

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ήρθε σήμερα και η ΙΜΑΚ η σαγρέ που λέγαμε!

https://www.ebay.co.uk/itm/For-LG-G6-Case-IMAK-Cowboy-Matte-Hard-Back-Cover-With-Ring-Hold-Free-Screen-Film/112315302951?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=412737871384&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Εξαιρετική!Και πολύ πιο εύκολη στο μπάσε βγάλε από τη Nillkin!

Φυσικά για όποιον προτιμά αυτού του είδους θήκες που δεν προσφέρουν όγκο αλλά από προστασία...Θα δείξει...ή μάλλον δεν θα ήθελα να δω..

 

Πόσο καιρό έκανε να έρθει; Εγώ την παρήγγειλα μετά τις προτροπές σου στις 17 Ιανουαρίου, θέλω να πιστεύω ότι Πάσχα θα κάνουμε μαζί!..Βάλε και καμιά φωτογραφία.

Τελικά το Ice platinum είναι εξαιρετικό χρώμα, αλλά δεν μου αρέσει με τις θήκες, μόνο στις διάφανες (που σε λίγο καιρό γίνονται καφετί) αξίζει. Η μαύρη Nillkin frosted δεν μου αρέσει πολύ πάνω στο κινητό και υποπτέυομαι πως ούτε η μπλε iMak θα με ξετρελάνει.

Link to comment
Share on other sites

14-1 παραγγελία,σήμερα ήρθε.

Από μέρα σε μέρα θα την έχεις.

Πόσο καιρό έκανε να έρθει; Εγώ την παρήγγειλα μετά τις προτροπές σου στις 17 Ιανουαρίου, θέλω να πιστεύω ότι Πάσχα θα κάνουμε μαζί!..Βάλε και καμιά φωτογραφία.

Τελικά το Ice platinum είναι εξαιρετικό χρώμα, αλλά δεν μου αρέσει με τις θήκες, μόνο στις διάφανες (που σε λίγο καιρό γίνονται καφετί) αξίζει. Η μαύρη Nillkin frosted δεν μου αρέσει πολύ πάνω στο κινητό και υποπτέυομαι πως ούτε η μπλε iMak θα με ξετρελάνει.

Link to comment
Share on other sites

Ηλπιζα σε καθυστερηση ωστε να παρουμε την 8.1 χωρις προβληματα, με τις οποιες παραμετροποιησεις της LG, παρα την 8.0 με τα χιλια μυρια bug...

Καλο νεο! Ελπιζω να κανουν και το κατι παραπανω στο software της καμερας και ειμαστε κομπλε.

Τωρα, περιμενουμε, κατα τον Απριλη λογικα.

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πολύ καλό νέο, το πρόγραμμα περιλαμβάνει "Delivery of Android security updates within 90 days of release from Google, for a minimum of three years" και κάλλιστα θα μπορούσαν να αφήσουν το G6 απ' έξω.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό νέο, το πρόγραμμα περιλαμβάνει "Delivery of Android security updates within 90 days of release from Google, for a minimum of three years" και κάλλιστα θα μπορούσαν να αφήσουν το G6 απ' έξω.

 

3 χρόνια από πότε; από την ημέρα κυκλοφορίας της 8.1 στο G6 ή από την ημέρα κυκλοφορίας του κινητού; Ρωτάω γιατί με ενδιαφέρει η συσκευή και τα security updates (για τα software updates δεν καίγομαι).

Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει δυνατοτητα να μην εμφανιζονται τα πληκτρα επιστροφης,home κλπ οταν ανοιγεις πχ τον browser?

 

Δυστηχως δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα(και πιανουν και αρκετο χωρο)

http://www.lg.com/uk/support/product-help/CT00008356-20150332157405-others

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα(και πιανουν και αρκετο χωρο)

http://www.lg.com/uk/support/product-help/CT00008356-20150332157405-others

 

Ελπιζω να γινει κατι στην 8.1 και να το διορθωσουν γιατι εχει οθοναρα το κινητο.Διαβασα απο καποιον στο Σκρουτζ και συγκεκριμενα σε σχολια αγοραστων για το 4/32 μονοκαρτο οτι μπορει να γινει κατι μεσω ADB αλλα δεν το κατεχω και δεν το πειραζω.

Link to comment
Share on other sites

3 χρόνια από πότε; από την ημέρα κυκλοφορίας της 8.1 στο G6 ή από την ημέρα κυκλοφορίας του κινητού; Ρωτάω γιατί με ενδιαφέρει η συσκευή και τα security updates (για τα software updates δεν καίγομαι).
Του κινητού φυσικά
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να γινει κατι στην 8.1 και να το διορθωσουν γιατι εχει οθοναρα το κινητο.Διαβασα απο καποιον στο Σκρουτζ και συγκεκριμενα σε σχολια αγοραστων για το 4/32 μονοκαρτο οτι μπορει να γινει κατι μεσω ADB αλλα δεν το κατεχω και δεν το πειραζω.

 

Η τάση στην αγορά είναι υπέρ των 18:9, οπότε θα δούμε μεγάλες βελτιώσεις τους επόμενους μήνες. Ακόμα και entry level συσκευές έχουν αυτή την ανάλυση πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να γινει κατι στην 8.1 και να το διορθωσουν γιατι εχει οθοναρα το κινητο.Διαβασα απο καποιον στο Σκρουτζ και συγκεκριμενα σε σχολια αγοραστων για το 4/32 μονοκαρτο οτι μπορει να γινει κατι μεσω ADB αλλα δεν το κατεχω και δεν το πειραζω.

 

Το οτι εχει οθοναρα(τουλαχιστον στο panel/χρωματα)αυτο ειναι αληθεια,βεβαια προσωπικα οι 5.7ιντσες με αυτη την αναλογια μου φανηκαν λιγες.

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να απενεργοποιησω το να μου δειχνει σε παραθυρο με διαφημισεις την επαφη απο χαμενη κληση?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Μετά το update Ιανουαρίου σας κρασαρουν τυχαία εφαρμογές?

 

Το taptalk ανοίγει σε εμένα με την δεύτερη κάθε φορά

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

LG G6/REDMI NOTE 3 PRO /MOTO G 2014/Xperia Sole/THL T11/ASUS T100
Link to comment
Share on other sites

Το οτι εχει οθοναρα(τουλαχιστον στο panel/χρωματα)αυτο ειναι αληθεια,βεβαια προσωπικα οι 5.7ιντσες με αυτη την αναλογια μου φανηκαν λιγες.

 

Και εμενα μου φανηκε πολυ λιγη η οθονη σε ενα κατα τα αλλα καταπληκτικο τηλεφωνο προερχομενος απο le max 2 και lg g flex.Φωτογραφικα δεν εχω ασχοληθει ακομη.

Αν με το oreo εξαφανιστουν και τα πληκτρα μεσα στην οθονη θα ειναι φανταστικο.

Για οσους το κατηγορουν για διαφορα στην κατηγορια τιμης που βρισκεται δεν υπαρχει κατι καλυτερο πιστευω,ενοωντας ανοιγεις το κουτι κ το χρησιμοποιεις χωρις μοντιφιες,αλλαγη ρομ κλπ. Ακομα και οι πολυ ακριβες ναυαρχιδες πχ ΝΟΤΕ 8, ΜΑΤΕ 10 ΠΡΟ εχουν τα προβληματακια τους και κανουν εναν σκασμο λεφτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...