Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σιγά μην έχεις ενημερώσεις ασφαλείας αν πας σε custom rom....

 

στο g3 ειχα πολυ καιρο την fullmics και σε πληροφορω οτι καθε μηνα σχεδον εβγαζε ενημερωση

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κ τι είναι; συγνώμη που ρωτάω ειναι η πρώτη συσκευή fast charge και δε μπορω να συγκρίνω. Δλδ τι χρόνους πρέπει να εχει;; το να σε παει απο 30 σε 80 % σε 40 λεπτα δεν ειναι fast charge?

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

 

στο g3 ειχα πολυ καιρο την fullmics και σε πληροφορω οτι καθε μηνα σχεδον εβγαζε ενημερωση

 

ναι snoof το 0-50 γινεται μεσα σε μιση ωρα χοντρικα και οσο ανεβαινει το % της μπαταριας μειωνει το ρευμα που δινει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Σήμερα αποχαιρετώ την όμορφη παρέα εγώ στο νήμα του G6. Πλέον κάτοχος oneplus 5 gold , 6/64

Θα σας παρακολουθώ που και που :)

Καλή συνέχεια

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είχες ενεργοποιήσει το HiFi DAC γι'αυτό και η χαμηλή ένταση.Απενεργοποιημένο,μια χαρά ένταση έχει.

 

Ναι αλλα χωρις το hi fi dac πιος ο λογος να το παρεις?

Ο ηχος του με αυτο ειναι σε αλλο επίπεδο

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα χωρις το hi fi dac πιος ο λογος να το παρεις?

Ο ηχος του με αυτο ειναι σε αλλο επίπεδο

 

Αν το έχεις ενεργοποιημένο και με κατάλληλα ακουστικά δεν πρέπει να έχεις πρόβλημα με την ένταση...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος η εικόνα της επαφής να φαίνεται φουλ σκριν και όχι σε αυτό το μικρό κυκλακι ενώ πραγματοποιούμε την κλήση;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος η εικόνα της επαφής να φαίνεται φουλ σκριν και όχι σε αυτό το μικρό κυκλακι ενώ πραγματοποιούμε την κλήση;

 

Σίγουρα γίνεται με άλλο dialer. Με τον ενσωματωμένο, δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες,αξίζει το κινητό; σκέφτομαι να το πάρω,αλλά φοβάμαι μετά το bootloop του 4,με δελεάζει η τιμή του.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Καμια ανησυχια για bootloop στο G6 οπως το ηξερες στο G4 ή σε αλλες συσκευες σαν μαστιγα...

Μπορει να συμβει, οπως σε οποιοδηποτε συσκευη, λογω αστοχιας.

Κατοχος απο αρχες καλοκαιριου με εντελως απροβληματιστη συσκευη!

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ένα βήμα πριν το πάρω είμαι. Περίμενα να πέσει λίγο η τιμή ακόμα αλλά κουράστηκα με το αγαπημένο μου Ζ. Δεν βλέπω κάτι άλλο σ αυτήν την τιμή που να μου αρέσει περισσότερο.

 

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει φώτο από το original αυτοκόλλητο που σφραγίζει το κουτί; Είναι το ίδιο σε όλα ή αλλάζει από περιοχή σε περιοχή. Μην βάλουν κανένα δικό τους πχ.

 

Θα το πάρω από cityshop μάλλον. Ξέρει κανείς το μαγαζί; Εντυπώσεις; (έστω και σε πμ). Ευχαριστώ.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Όπως είχα πει και πιο παλιά αλλά δεν το σχολίασε κανένας, ο φορτιστής του κινητού μας ΔΕΝ φορτίζει αλλά κινητά με fast charge. Δεν είχα δοκιμάσει άλλον φορτιστή όμως στο κινητό μας.. Το έκανα πρόσφατα. Ο φορτιστής λοιπόν του A5 2016 φορτίζει γρήγορα και το G6 και το Samsung. Ο δικός μας το Samsung όχι..

 

Πως το εξηγείται αυτό; παραθέτω και φωτογραφίες του φορτιστή της Samsung που φορτίζει γρήγορα και τα δύο και φαντάζομαι όλα τα κινητά που υποστηρίζουν fast charge.

 

http://i68.tinypic.com/2dk0g05.jpg

 

http://i63.tinypic.com/2vcyu8i.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση:

 

Με την εργοστασιακη εφαρμογη για τα notifications, μπορει να αναβει η lockscreen καθε φορα που ερχεται ειδοποιηση?

 

Εαν δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα εχετε να προτεινεται καποιο app?

Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστής της samsung είναι 2Α και η συσκευή θέλει 2Α φορτιστή για να ενεργοποιήσει την γρήγορη φόρτιση. Το g6 ενεργοποιεί την γρήγορη του φόρτιση στα 1.8Α όπως και ο φορτιστής που υπάρχει στο κουτί. Έτσι βάζοντας τα 2Α στο g6 φορτίζει γρήγορα ρουφώντας 1.8Α. Το σαμσυν όμως (και μάλλον τα όλα τα κινητά άλλων κατασκευαστών στα οποία αναφέρεσαι) θέλουν 2Α, άρα δεν κάνει του g6 που βγάζει 1.8Α. Edited by michalis1984
Link to comment
Share on other sites

σήμερα μου εκανε τη πρώτη κουλαμαρα

ξυπναω 4 το πρωι απο ενα beep beep beep εψαχνα μες τον υπνο μου τι διαολο κάνει ετσι

το lg g6 χτυπούσε Non stop με τον ήχο που κάνει όταν το συνδεεις για φόρτιση

1 beep λιγότερο απο sec ξανά beep σαν να βαζεις και να βγάζεις το φορτιστή

σταματούσε μονο όταν συνδεεα το καλώδιο για φόρτιση , φυσικά όταν το έβγαζα ξανα Non stop beep beep beep beep

οχι με restart δεν αλλαξε η κατασταση ,

δε ξερω τη φαση βαλε βγαλε καλωδιο σταμάτησε καπoια στιγμή μετά απο 10 λεπτά προσπάθειας , ομως τώρα που το ξαναβαλα για φόρτιση κ το έβγαλα ξανα το ιδιο..

 

Πφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ

Link to comment
Share on other sites

Όπως είχα πει και πιο παλιά αλλά δεν το σχολίασε κανένας, ο φορτιστής του κινητού μας ΔΕΝ φορτίζει αλλά κινητά με fast charge. Δεν είχα δοκιμάσει άλλον φορτιστή όμως στο κινητό μας.. Το έκανα πρόσφατα. Ο φορτιστής λοιπόν του A5 2016 φορτίζει γρήγορα και το G6 και το Samsung. Ο δικός μας το Samsung όχι..

 

Πως το εξηγείται αυτό; παραθέτω και φωτογραφίες του φορτιστή της Samsung που φορτίζει γρήγορα και τα δύο και φαντάζομαι όλα τα κινητά που υποστηρίζουν fast charge.

 

http://i68.tinypic.com/2dk0g05.jpg

 

http://i63.tinypic.com/2vcyu8i.jpg

 

Άλλο fast charge της samsung/exynos και άλλο quick charge της lg/Qualcomm, όπως βλέπεις και πάνω στο φορτιστή του samsung το fast charge φορτίζει με 9 βολτ και όχι με 5

Link to comment
Share on other sites

σήμερα μου εκανε τη πρώτη κουλαμαρα

ξυπναω 4 το πρωι απο ενα beep beep beep εψαχνα μες τον υπνο μου τι διαολο κάνει ετσι

το lg g6 χτυπούσε Non stop με τον ήχο που κάνει όταν το συνδεεις για φόρτιση

1 beep λιγότερο απο sec ξανά beep σαν να βαζεις και να βγάζεις το φορτιστή

σταματούσε μονο όταν συνδεεα το καλώδιο για φόρτιση , φυσικά όταν το έβγαζα ξανα Non stop beep beep beep beep

οχι με restart δεν αλλαξε η κατασταση ,

δε ξερω τη φαση βαλε βγαλε καλωδιο σταμάτησε καπoια στιγμή μετά απο 10 λεπτά προσπάθειας , ομως τώρα που το ξαναβαλα για φόρτιση κ το έβγαλα ξανα το ιδιο..

 

Πφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ

Πιθανόν να έχει θέμα το καλώδιο σου.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Άλλο fast charge της samsung/exynos και άλλο quick charge της lg/Qualcomm, όπως βλέπεις και πάνω στο φορτιστή του samsung το fast charge φορτίζει με 9 βολτ και όχι με 5

 

Με έναν Samsung του A5 2016 που φορτίζει και τα δύο γρήγορα μάλλον υποστηρίζει Qualcomm;

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν να έχει θέμα το καλώδιο σου.

 

το κανει οταν ΔΕΝ ειναι σε φορτιση και Δεν εχει καλωδιο συνδεδεμενο! δοξα το θεο το χω μονιμα στη φορτηση και ηρεμισε τοκεφαλι μου beep k beep

θα μου πεις οκ απο κινητο εγινε σταθερο! μεχρι να βρω λυση δε βαραει τουλαχιστον ..

θεωρω οτι μπηκε σκονη σκουπιδακι δε ξερω τι διαολο κ τα χει δει ολα η type c

Link to comment
Share on other sites

Με έναν Samsung του A5 2016 που φορτίζει και τα δύο γρήγορα μάλλον υποστηρίζει Qualcomm;

 

Δεν ξέρω, φορτίζει με όντως qc ή απλά φορτίζει γρήγορα?

Link to comment
Share on other sites

το κανει οταν ΔΕΝ ειναι σε φορτιση και Δεν εχει καλωδιο συνδεδεμενο! δοξα το θεο το χω μονιμα στη φορτηση και ηρεμισε τοκεφαλι μου beep k beep

θα μου πεις οκ απο κινητο εγινε σταθερο! μεχρι να βρω λυση δε βαραει τουλαχιστον ..

θεωρω οτι μπηκε σκονη σκουπιδακι δε ξερω τι διαολο κ τα χει δει ολα η type c

 

Ε σβηστο ρε φιλε και κοιμησου. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ε σβηστο ρε φιλε και κοιμησου. :)
Σε ευχαριστώ είπες κάτι πολύ έξυπνο πραγματικά που δεν είχα σκευτει, θα το εφαρμόσω άμεσα. Καμία έτσι παρόμοια απάντηση πως να καθαρίσω την υποδοχή εκτος πεπιεσμένου αέρα που δε βοήθησε;

 

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να το έβαζες κάτω απο την βρύση να το πλύνεις με νερο;

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δε λειτούργησε αυτή η λύση, χειρότερα την έκανε την κατάσταση , γιατί μετά δε πρόσεξα και το έβγαλα στο μπαλκόνι να στεγνωση με αυτόν τον παλιόκαιρο από χτες και τώρα μάλλον κρύωσε και έχω άλλα θέματα μαζι του ,φτερνίζεται

anyway αν τύχει σε κάποιον και πάρει σκόνη η υποδοχή ας στείλει Pm να του πω πως διορθώνετε γιατί το trolling πάει σύννεφο εδώ

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ είπες κάτι πολύ έξυπνο πραγματικά που δεν είχα σκευτει, θα το εφαρμόσω άμεσα. Καμία έτσι παρόμοια απάντηση πως να καθαρίσω την υποδοχή εκτος πεπιεσμένου αέρα που δε βοήθησε;

 

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

 

Ax τσικ για παρεξηγηση προφανες ειναι οτι το ειπα κλεινοντας τη συσκευη μηπως ξεκολλήσει, συγγνώμη αν παρεξηγησες. :)

 

Ηλεκτρικη σκουπα με το πιο στενο ακροφυσιο δοκιμασες;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ax τσικ για παρεξηγηση προφανες ειναι οτι το ειπα κλεινοντας τη συσκευη μηπως ξεκολλήσει, συγγνώμη αν παρεξηγησες. :)

 

Ηλεκτρικη σκουπα με το πιο στενο ακροφυσιο δοκιμασες;

 

οχι.. γτ σκευτικα οτι η ηλεκτρική ρουφάει πολύ πιο λίγο απο το αντίστροφο του πεπιεσμένου αέρα που ταν πιο δυνατό κ δεν θα έκανε κ δουλειά..

βρήκα ενα πανάκι με μικροινες το έκοψα το τύλιξα σε λεπτό συρματακι σαν καρφίτσα κ το καθάρισα..

παντως καποια στιγμή και μετά έβγαζε στο notification bar lg service μήνυμα ότι έχει dust η usb

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι η μισή σε πάχος από τη Nillkin: μόλις 0.3mm έναντι 0.6mm και πραγματικά κάνει τη διαφορά σε αίσθηση, δεν έχω ξαναδεί τόσο λεπτή θήκη. Επίσης δεν είναι διάφανη αλλά έχει αυτόν τον ματ τόνο που ελπίζω να μην κιτρινίζει όπως οι κλασσικές tpu. Τελικά την πήρα και στο clear black και θα κρατήσω όποια μου κάνει περισσότερο κλικ χρωματικά με το ασημί.

 

Για κάποιον που ρώτησε, περιμένω και το tempered αυτές τις μέρες, Amazing H+ Pro 0.2mm όταν έρθει και μπει πάνω θα ανεβάσω φώτο με τα δύο μαζί.

 

Από εδώ πήρα εγώ:

amazing H+ Pro 0.2mm

MNML case 0.3mm LG G6

 

Καλημέρα. Όταν παραλάβεις το tempered glass, μπορείς να δεις αν επηρεάζεται η ποιότητα της μπροστινής κάμερας λόγω του ότι το γυαλί την καλύπτει? Σκεφτόμουν να πάρω για την αδερφή μου το ίδιο της nillkin, αλλά με προβληματίζει που καλύπτει την κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...