Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χαιρετώ την παρέα και ρωτώ τους κατόχους του G6 και πρώην κατόχους s7 edge... Αξίζει μετάβαση απο το edge στο G6?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ακουστικό κατα τις κλήσεις κάνει τους άλλους να ακούγονται κάπως μπουκωμενοι σε αντίθεση με το βαιμπερ που ακουγονται κανονικά.είναι θεμα παροχου η συσκευής;

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ήθελα να ρωτήσω το Ευρωπαϊκό υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση? είναι αδιάβροχο? δηλαδή άμα βγάλω φωτογραφίες. Κάτω από το νερό είναι οκ? έχω και το s7 edge αλλά δεν το έχω δοκιμάσει
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Όχι,το ευρωπαϊκό είναι το πιο ριγμένο σε χαρακτηριστικά. Λογικά μπορείς να τραβήξεις κάτω από το νερό,αλλά μιλάμε πάντα για ΓΛΥΚΟ νερό,δλδ. ΟΧΙ θάλασσα! Τέρμα η εγγύηση αν το κάνεις.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχασα την μπάλα με τόσες σελίδες , υπάρχει κάποιος που μπορεί να μου αναφέρει αν βγάζει κάποιο πρόβλημα το τηλεφωνώ;

Σκέφτομαι να το αγοράσω από τα μαγαζιά του "παρεμποριου", είναι ασφαλές; επίσης αν γνωρίζει να μου κανείς τι θα αντιμετωπίσω επειδή είδα στο τελευταίο είδα ότι έχουν και διαφορές μεταξύ τους τα μοντέλα και τελικά αν μου προτείνεται αυτό ή το s7 edge. ξέρω ότι τα μοντέλα έχουν διαφορά 1 χρόνου γιαυτό θα ήθελα την γνώμη σας.

 

ευχαριστώ όλους

Link to comment
Share on other sites

χαιρετώ την παρέα και ρωτώ τους κατόχους του G6 και πρώην κατόχους s7 edge... Αξίζει μετάβαση απο το edge στο G6?

 

Όχι εκτος κι αν θες μια flat bezeless σχεδίαση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη παρεα.... Εχω στη κατοχη μου το lg g6 εδω και μια βδομαδα... Πρωτες εντυπωσεις αριστες. Απλα θα ηθελα να ρωτησω τους κατοχους και μονο... Οταν το κινητο ειναι στην αναμονη και απαντήσω σε κλήση ειναι μια χαρα. Αλλα μολις τερματισω τη κληση και παει στην οθονη κλειδωματος, παρατηρησα κατα τον τερματισμο της κλησης εμφανίζεται μια ασπρη γραμμή στο πανω μερος που κατεβενει προς τα κατω και μετα εξαφανιζεται... Το εχετε παρατηρηση;;;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχασα την μπάλα με τόσες σελίδες , υπάρχει κάποιος που μπορεί να μου αναφέρει αν βγάζει κάποιο πρόβλημα το τηλεφωνώ;

Σκέφτομαι να το αγοράσω από τα μαγαζιά του "παρεμποριου", είναι ασφαλές; επίσης αν γνωρίζει να μου κανείς τι θα αντιμετωπίσω επειδή είδα στο τελευταίο είδα ότι έχουν και διαφορές μεταξύ τους τα μοντέλα και τελικά αν μου προτείνεται αυτό ή το s7 edge. ξέρω ότι τα μοντέλα έχουν διαφορά 1 χρόνου γιαυτό θα ήθελα την γνώμη σας.

 

ευχαριστώ όλους

 

Μέχρι τώρα δεν έχει αναφερθεί κάποιο πρόβλημα.

"Παρεμπόριο" είναι μάλλον λάθος ορισμός. Νόμιμοι είναι οι άνθρωποι, απλά δεν εισάγουν μέσω της αντιπροσωπείας :). Το πόσο ασφαλές είναι, εξαρτάται από το κατάστημα που θα επιλέξεις...

Προσωπικά απ' όλες τις απόψεις προτιμώ το G6 σε σχέση με το S7 (Edge ή όχι), αλλά υπάρχουν και πιο κατάλληλα θέματα για συγκρίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα δεν έχει αναφερθεί κάποιο πρόβλημα.

"Παρεμπόριο" είναι μάλλον λάθος ορισμός. Νόμιμοι είναι οι άνθρωποι, απλά δεν εισάγουν μέσω της αντιπροσωπείας :). Το πόσο ασφαλές είναι, εξαρτάται από το κατάστημα που θα επιλέξεις...

Προσωπικά απ' όλες τις απόψεις προτιμώ το G6 σε σχέση με το S7 (Edge ή όχι), αλλά υπάρχουν και πιο κατάλληλα θέματα για συγκρίσεις.

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε! Γιατί η διαφορά στο να πάω στο σ8 (από την στιγμη που απορριπτουμε το σ7)είναι μεγάλη και νομίζω πάνω κάτω τα ίδια είναι

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έριξα μια μάτια στο νήμα και θέλω να ρωτήσω το εξής:

Πως καταλαβαίνουμε ποια συσκευή έχει το quad dac;

Εχθές έχασα το Nexus 5X μου και έχω αρχίσει να βλέπω κινητά...

Το G6 το βρίσκω στην hellasphone περί τα 387€ 32GB black αλλά προφανώς είναι η απλή έκδοση ναι;

Ρωτάω για το quad dac γιατί ασχολουμαι με το hifi χρόνια και έχω ήδη κάποια καλά και ακριβά ακουστικα. Απλά δεν είχα ασχοληθεί ποτέ με audiophile κινητά.. Χεχ!

Από κει και πέρα... από το Nexus 5 και μετά στο 5Χ λέω... πάλι LG;

Είναι και αυτή πιθανότητα των bootloops!

 

Κάποιες γνώμες;

Ευχαριστώ !!

Link to comment
Share on other sites

Είναι και αυτή πιθανότητα των bootloops!

 

Κάποιες γνώμες;

Ευχαριστώ !!

 

Ναι, όπως και όλα τα Samsung που ανατινάζονται, έτσι και όλα τα LG παρουσιάζουν bootloops.

Htc Desire, Htc One S, LG G2, LG G4, LG G6, LG V40, S21 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Ξεφυγε στην τιμη κ το eglobal πλεον..το βλεπω να γινεται απιαστο ονειρο..στα 460.

 

Φίλε μου αφού έφτασε 360ευρω, γιατί δεν το πήρες τότε?

Πιο κάτω δεν πήγαινε με τίποτα, ήταν ΤΡΟΜΕΡΉ ΕΥΚΑΙΡΊΑ τότε, εγώ παντός που το πήρα από eglobal δεν το ειχα μετανοιώσει ποτέ

Χίλιες φορές αυτό πάρα το 32αρι που είναι στα ίδια λεφτά

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

καινουργιος κατοχος απο αυριο και εγω..επελεξα το μαύρο χρώμα..

ψαχνω για θήκη

1)να ειναι μαυρη

2)να ειναι λεπτη

3)να κοστίζει μαξ 15ευρω

Any suggestion LG-ers? :rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

καινουργιος κατοχος απο αυριο και εγω..επελεξα το μαύρο χρώμα..

ψαχνω για θήκη

1)να ειναι μαυρη

2)να ειναι λεπτη

3)να κοστίζει μαξ 15ευρω

Any suggestion LG-ers? :rolleyes::rolleyes:

 

Spigen Thin Fit από 13,79€ :cool:

 

large_20170526164802_spigen_thin_fit_mayro_lg_g6.jpeg

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Spigen Thin Fit από 13,79€ :cool:

 

large_20170526164802_spigen_thin_fit_mayro_lg_g6.jpeg

 

συμφωνώ μαζί σου , αλλα δεν μου αρέσει που αφήνει απροστάτευτο το πάνω και το κάτω μέρος της συσκευής!

Link to comment
Share on other sites

καινουργιος κατοχος απο αυριο και εγω..επελεξα το μαύρο χρώμα..

ψαχνω για θήκη

1)να ειναι μαυρη

2)να ειναι λεπτη

3)να κοστίζει μαξ 15ευρω

Any suggestion LG-ers? :rolleyes::rolleyes:

 

Spigen rugged armor!

Link to comment
Share on other sites

Θήκη και τζαμακι πηρα σπιντζεν και είναι πολυ ωραία η αίσθηση που αφήνουν στο χέρι και τα δυο και η θήκη δεν κανει το κινητό πολυ χοντροκομμένη.ακόμα κάτι ακόμα παρατήρησα ότι η έξοδος για τα ακουστικά δεν βγάζει τόσο πολυ μπάσο.εχω την Ευρωπαϊκή έκδοση.εσείς τι γνώμη έχετε;

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by sysrq
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..

θελω της γνωμες εχει καπιος την Spigen Liquid Crystal Διάφανο ?λογο του οτι εχω το ice platinum πιστευω θα του πηγενε καλητερα μια διαφανες..και λογο του οτι ολλες η σιληκονης κιτρινιζουνε ειδα αυτη εδω.αλιως θα πηγενα σε nillkin nature κλασικα.

 

Επεισης δεν ειναι ολλα τα g6 quad dac?

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι λεπτή όμως που θέλει.

 

την έχω.

 

Την έχω κ εγώ. Δεν δίνει πολύ όγκο. Επίσης προστατεύει κ οθόνη κ κάμερες!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά μετράει το αδιάβροχο. Πριν λίγο επινα ένα αναψυκτικό κ μου χύθηκε στην πάνω πλευρά εκεί που είναι το ακουστικο. Κάτω από την βρύση κ τελειώνεις
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έριξα μια μάτια στο νήμα και θέλω να ρωτήσω το εξής:

Πως καταλαβαίνουμε ποια συσκευή έχει το quad dac;

Εχθές έχασα το Nexus 5X μου και έχω αρχίσει να βλέπω κινητά...

Το G6 το βρίσκω στην hellasphone περί τα 387€ 32GB black αλλά προφανώς είναι η απλή έκδοση ναι;

Ρωτάω για το quad dac γιατί ασχολουμαι με το hifi χρόνια και έχω ήδη κάποια καλά και ακριβά ακουστικα. Απλά δεν είχα ασχοληθεί ποτέ με audiophile κινητά.. Χεχ!

Από κει και πέρα... από το Nexus 5 και μετά στο 5Χ λέω... πάλι LG;

Είναι και αυτή πιθανότητα των bootloops!

 

Κάποιες γνώμες;

Ευχαριστώ !!

Έκανα τη μετάβαση από το 5x στο G6. Καμμία σχέση. Το G6 είναι τρεις φορές καλύτερο. Μέρα με τη νύκτα. Πατάς το κουμπί κλήση και σου εμφανίζει τις επαφές σε dt. Αυτό το πράγμα που τις έβλεπες να σχηματίζονται φωτογραφία, φωτογραφία τα favorites, απλώς το ξεχνάς.

Δεν ξέρω για το DAC, αλλά σαν τηλέφωνο τα σπάει.

Άσε που στο 5x το android 8 σέρνεται κυριολεκτικά....

Edited by stelios67
lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αφού έφτασε 360ευρω, γιατί δεν το πήρες τότε?

Πιο κάτω δεν πήγαινε με τίποτα, ήταν ΤΡΟΜΕΡΉ ΕΥΚΑΙΡΊΑ τότε, εγώ παντός που το πήρα από eglobal δεν το ειχα μετανοιώσει ποτέ

Χίλιες φορές αυτό πάρα το 32αρι που είναι στα ίδια λεφτά

Φιλε μου εχεις απολυτο δικιο για τη χαμενη ευκαιρια..δε νομιζω να ξαναπαει συντομα τοσο κατω..απλα επειδη μενω Κυπρο κι αυτα τα κελεπουρια δεν στελνουν εδω,ειχα σταματησει να το παρακολουθω μεχρι να εβρισκα καποιον εναλλακτικο τροπο να το παρω στα χερια μου μεσω Ελλαδας..να το παραγγελνα ας πουμε με αποστολη σε συγγενη μου κοντα σε ημερομηνια που θα πεταγομουν ενα ταξιδακι κ θα το επαιρνα τοτε στα χερια μου..ειδωμεν..εξαλλου εχω κινητο για την ωρα..το θρυλικο G2 που παρα τα 3 χρονακια του ακομα αντεχει..κ με την ευκαρια της συζητησης,καλοριζικο το νεο πολυεργαλειο,να το χαιρεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...