Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εκεί το χαβά της η LG συνεχίζει με ξεδιάντροπο φτύσιμο των καταναλωτών στην Ευρώπη θεωρώντας μας ιθαγενείς και υποτιμώντας τη νοημοσύνη μας προσφέροντας την πλέον πετσοκομμένη version ενώ εξωτερικό συνεχίζει ακάθεκτη να προσφέρει ακόμα πιο Premium version :down::wacko:

https://techblog.gr/mobile/lg-g6-plus-and-32gb-g6-revealed-3892/

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

ΚΙΜ ΠΑΤΑ ΤΟ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΚΙΜ ΠΑΤΑ ΤΟ!

Γιατί; άδικο έχει; μεθυσμένη πολιτεία η LG φέτος.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και εγω το κοιταω αλλα βλεπω σε σχεση με το σ8, χειροτερη καμερα ειδικα σε λιγο φως, θετικο το οτι εχει wide, πιο αργο , πιο μουντη οθονη, περυσινος επεξεργαστης και το ευρωπαικο μοντελο που εχει εγγυηση κουτσουρεμενο σε σχσεση με το μοντελο που παει ΗΠΑ και Κορεα

 

Θα συμφωνησω οτι σε low light ειναι λιιγο καλυτερο το S8. Η μεγαλη διαφορα για εμενα (υπερ του S8) εχει να κανει με τον οπτικο σταθεροποιητη οπου σε καταγραφη βιντεο υπερισχυει του G6. Τεραστια διαφορα βεβαια υπαρχει και στην selfie cam (προσωπικα δεν τη χρησιμοποιω ποτε, αλλα για οποιον τον ενδιαφερει αρκετα η selfie τοτε το S8 υπερτερει εμφανεστατα σε αυτο τον τομεα. Επισης μη ξεχναμε οτι ολα τα συγκριτικα με καμερες που βλεπουμε ειναι στο auto. To G6 ομως εχει και φουλ manual settings οποτε οποιος ασχοληθει βγαζοντας με σωστες manual ρυθμισεις, θα δει παπαδες στο G6.

Οπως και να εχει το S8 τιμολογιακα ειναι +120 ευρα πανω απο το G6. Οποτε σε αυτη τη διαφορα τιμης θα συμβιβαστω με τις λιγοστες υποχωρησεις του G6.

Εκει ομως που μου τρεχουνε τα σαλια ειναι στην super slow motion δυνατοτητα του Sony Xperia XZ Premium.

αυτο ναι...ειναι ενα feature που το ζηλευω σε μεγαλο βαθμο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί; άδικο έχει; μεθυσμένη πολιτεία η LG φέτος.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

οχι βεβαια καθολου αδικο δεν εχει. Απλα τρολαρω τις διαφορες που εχουνε η Βορεια με τη Νοτια Κορεα... Καθε χρονο ειναι μεθυσμενη πολιτεια η LG δεν το συζηταμε αυτο. Δεν υπαρχει χρονια που μεσα σε ολα τα καλα της να μην εχει πεταξει και μια ακυρη κινηση.

Edited by logica1
Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση του eglobalcentral σχετικά με το γνωστό θέμα..

 

Dear Customer,

 

Thank you for your message.

 

Hereby, we confirm that we will settle VAT, related taxes and custom charges

 

Should you have any further inquiries, please feel free to contact us.

 

Best Regards,

eGlobal Central EU

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ναι τα βιντεακια του Μαρτιου εδειχναν ενα τικ μπροστα το S8, αλλα εαν φιλτραρεις στο youtube search και κοιταξεις προσφατες συγκρισεις (1 μηνα) θα δεις αρκετα βιντεακια που δειχνουν το G6 να ειναι ενα τικ γρηγοροτερο του S8

Ενα γρηγορο παραδειγμα

ο λογος που σου λεω να κοιταξεις πιο προσφατα comparison videos ειναι γιατι λογικα ολο και καποιο update θα εχει γινει στο software σε σχεση με το software του Μαρτιου.

Οπως και να εχει, κατα τη γνωμη μου οι διαφορες ειτε ειναι το ενα ειτε το αλλο ενα τικ γρηγοροτερο, ειναι εντελως αμηλετεες εως αστειες για οποιαδηποτε συζητηση απλα το concept ειναι οτι ενω φοραει παλιοτερο επεξεργαστη, η LG εχει κανει τρομερη δουλεια στη βελτιστοποιηση του-σε τετοιο βαθμο που ο χρηστης να μην καταλαβαινει οποιαδηποτε διαφορα.

 

EDIT: ασχετα απο ταχυτητα κοιτα απο 1'54" εως 2'02" ποσο λαναθασμενη αποκριση του κοκκινου εχει η οθονη του S8--η οποια δειχνει το youtube σε πορτοκαλι αποχρωση!

 

Οσο αφορα το oneplus3t ουτε που με ειχε απασχολησει γιατι δεν μου αρεσει σαν κινητο. (απο εμφανιση και απο καμερα) τωρα που το ειπες και το κοιταξα οντως το One plus 3t δειχνει να ειναι μισο τικ πανω απο G6. Αλλα και παλι οι διαφορες ειναι τοσο μικρες που...ναχαμε να λεγαμε...

 

Με αυτά και αυτά όμως καταλήγουμε εκεί που ξεκινήσαμε... Ναι, το G6 είναι αξιοπρεπέστατο αλλά όχι και η συσκευής της χρονιάς όπως ισχυρίστηκες και ήταν ο λόγος να ξεκινήσει η όλη συζήτηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

@king Πιστεύω ξέρεις την αγορά. Η σύγκριση με το g5 είναι άκυρη & το μόνο που μπορεί να κάνει είναι να παραπλανήσει/δημιουργήσει εντυπώσεις. 6 μαγαζιά το χουν. Η συσκευή έχει αποσυρθεί.
Link to comment
Share on other sites

Θα μου λύσει κάποιος αυτή την απορία; σήμερα παρουσιάστηκε το g6+ με χωρητικότητα 128gb. Στην Κορέα αυτό που κυκλοφορεί ήταν με 64gb rom; εδώ Ευρώπη μόνο 32;;;τι σκατα κάνουν;;; τι πίνουν;;;
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα μου λύσει κάποιος αυτή την απορία; σήμερα παρουσιάστηκε το g6+ με χωρητικότητα 128gb. Στην Κορέα αυτό που κυκλοφορεί ήταν με 64gb rom; εδώ Ευρώπη μόνο 32;;;τι σκατα κάνουν;;; τι πίνουν;;;

 

Δυστυχώς απλά έτσι κάνει αυτή η LG. Αψυχολόγητες κινήσεις που πολλοί κατηγορούν...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

@king Πιστεύω ξέρεις την αγορά. Η σύγκριση με το g5 είναι άκυρη & το μόνο που μπορεί να κάνει είναι να παραπλανήσει/δημιουργήσει εντυπώσεις. 6 μαγαζιά το χουν. Η συσκευή έχει αποσυρθεί.
Προφανώς και είναι ο λόγος που ανέβηκε η τιμή του G5 αλλά η πτώση του g6 είναι πολύ μεγάλη όπως και του S8. Μακάρι ο κόσμος να ρίξει μαύρο σε αυτή την αναλογία και να γυρίσουμε στο σωστό 16:9.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Το 16 :9 γιατί είναι το σωστό; τα περισσότερα Blu Ray Rips που βλέπω εγώ είναι σε αρκετά πιο wide αναλογίες.

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά και αυτά όμως καταλήγουμε εκεί που ξεκινήσαμε... Ναι, το G6 είναι αξιοπρεπέστατο αλλά όχι και η συσκευής της χρονιάς όπως ισχυρίστηκες και ήταν ο λόγος να ξεκινήσει η όλη συζήτηση.

 

Φιλε μου οταν εχεις καταφερει κ εισαι το ποιο εμφανησιμο κινητο. Εχεις φτιαχτει με τα ποιοτικοτερα κ ανθεκτικοτερα υλικα. Εισαι ip68. Εχεις το καλυτερο μεγαφωνο-ηχο, Εχεις μια κορυφαια καμερα με full manual ρυθμισεις, Εισαι ο ΜΟΝΟΣ με wide camera, Εχεις μπαταρια που σου κραταει καλυτερα αποτι περιμενανε ολοι, κρατας ραδιοφωνο και τζακ ακουστικων, το software σου εχει ωριμασει κ εχει γινει χρηστικοτατο, Απο ταχυτητα εισαι σφαιρα. Προβληματα δεν εμφανιζοντε σε κανεναν κ πουθενα, Κοστιζεις 50% φθηνοτερα απο τον ανταγωνισμο. Γινεσαι talk of the town (το οποιο εαν εχεις προσεξει ηδη συμβαινει) τοτε εισαι το κινητο της χρονιας. Κραταω 2 επιφυλαξεις. 1:περιμενω κ εγω να δω τα αποκαλυπτηρια του oneplus5. Γιατι μπηκε δυνατα αυτη η εταιρια κ ποτε δεν ξερεις...

2:δευτερη κ σημαντικοτερη επιφύλαξη να μη βγαλει κανα σοβαρο ελατωμα στη πορεια. Κιτρινες οθονες ir bootloops bsods

κλπ. Βεβαια το εαν τελικα εχω δικιο η οχι θα το ξερουμε σε κανα 6μηνο. Η προγνωση μου ομως αυτη ειναι με οτι εχω δει μεχρι στιγμης απο τη συνολικη προσφερομενη εμπειρια χρησης των φετινων κινητων.

Link to comment
Share on other sites

Το 16 :9 γιατί είναι το σωστό; τα περισσότερα Blu Ray Rips που βλέπω εγώ είναι σε αρκετά πιο wide αναλογίες.

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Ότι παιχνίδι και να βάλεις σε τέτοια αναλογία σε βάζει μαύρα κενά αριστερά δεξιά. Στη 16 9 οθόνη γεμίζει όλη. Στις ταινίες αυτές που είναι 2:35:1 η 2:40:1 μπαίνουν μαύρες μπάρες πάνω κάτω στην 16 9 ενώ στην μακρόστενη μπαίνουν και μαύρες. Μπάρες αριστερά δεξιά. Γενικά δεν μου κάθεται καλά η συγκεκριμένη αναλογία τη θεωρώ δύσχρηστη από κάθε άποψη.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Εμφανισημο κινητακι. Το ειχα ψαξει κ εγω. Εαν σε ενδιαφερει η καμερα να ξερεις απο φωτος κ βιντεο θα φας μεγαλη ηττα σε σχεση με το G5 σου. Τεραστιο πισογυρισμα. Ειδικα ο ηχητικος θορυβος οταν τραβας βιντεο ειναι alcatel δεκαετιας 90... Τοσο τραγικο. Επισης ναι εχει amoled οθονη αλλα οχι τοσο φωτεινη κ καλη οπως η samsung. Οποτε σε συνδιασμο με την σουπερ hdr ips οθονη του G6 που οσοι γουσταρουν amoled την εκθειαζουν για το ποσο φωτεινη ειναι, δεν ξερω εαν θα εχει μεγαλη διαφορα. Καθως και η τιμη για το ρισκο συσκευης χωρις εγγυηση ειναι λιγο αγχωτικη. Απο ελλαδα ουτε καν. Γιατι μιλαμε για τεραστιων διαστασεων λαμογια (infoquest) η οποια το εφερε στα €700!! Το G5 σου κατεμε ειναι ανωτερη συσκευη απο το xiaomi. Εαν δεν εχεις προβλημα με τη συσκευη σου θα σου προτεινα να μεινεις προσωρινα σε αυτη γιατι φετος δεν βγηκαν κινητα που να δικαιολογουν τη μεταβαση απο τα περσινα μοντελα. Με λιγα λογια θα παρεμενα σε G5 και θα κοιτουσα πλεον να αλλαξω απο G7 εποχη και μετα

 

Έχεις δίκιο μαλλον ετσι θα το κάνω η παραμένω σε g5 ( παρα πολυ καλο κινητό δεν το μετάνιωσα ποτέ - αδικημένο ) και παω σε g7 απευθείας.. εκτός αν πέσει παρα πολύ η τιμή του g6 και το χτυπήσω σαν πρώτο και το g5 καβατζα.

Βέβαια θα το παρω απέξω που εχει το Quad DAC και αν χαλάσει χάλασε ..θα το ρισκαρω. Ειδα εχει ίδιες διαστάσεις με g5 το g6. Το ειχα πιο μεγάλο

Τελος μπορεί να φανεί αστείο αλλα το s8 δεν μου αρέσει καθόλου σαν κινητό είναι απρόσωπο

Edited by dleyteris

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου φαίνεται καθόλου αστείο. Ούτε και μένα μου αρέσει το s8. Το έχει συνάδελφος στο δίπλα ακριβώς γραφείο και το έχω περιεργαστεί όσο δεν πάει. Αδιάφορο σχέδιο, πολύ μακρόστενο (το δείχνει πολύ περισσότερο λόγο της κυρτής οθόνης), η οποία πραγματικά δεν με βολευει καθολου.

Πολύ ομορφότερο και ευχάριστο το g6 με τα δικά μου δεδομένα, πάντα!

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεν lg fan αν και λατρεύω το g2 μου..εδώ και 3 χρόνια κοντά δεν έχει βγάλει το παραμικρό..επίσης έχω παίξει με το s8 συναδέλφου και μου είναι αδιάφορο..καθαρά υποκειμενικά βρίσκω το g6 πραγματικά πολύ πιο όμορφο από το s8...ειδικά το touch wiz όσο και να το φρεσκάρουν το βρίσκω βαρύ..συμφωνώ με τα υπόλοιπα παιδιά..παρόλο που μας έκανε κάποιες χαζομάρες η lg έτσι όπως πέφτει η τιμή παραβλέπω τις υπέρυθρες και το led και νομίζω οτι θα είναι σε λίγο καιρό τρελό vfm και πραγματικά αδιαφορώ έτσι όπως κατρακυλάει η τιμή αν φοράει τον 821..

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καταρχάς ευχαριστω για τις απαντήσεις τελικα σημερα πηρα το G6 δεν ειχα αλλη συσκευη 456€ το περιμενω αυριο και σας λεω εντυπώσεις!
Link to comment
Share on other sites

καταρχάς ευχαριστω για τις απαντήσεις τελικα σημερα πηρα το G6 δεν ειχα αλλη συσκευη 456€ το περιμενω αυριο και σας λεω εντυπώσεις!

 

Ωωωω καλοριζικο θα περιμενουμε ραπόρτο. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και είναι ο λόγος που ανέβηκε η τιμή του G5 αλλά η πτώση του g6 είναι πολύ μεγάλη όπως και του S8. Μακάρι ο κόσμος να ρίξει μαύρο σε αυτή την αναλογία και να γυρίσουμε στο σωστό 16:9.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Ανεξάρτητα από την αναλογία καθεαυτή, στο δικό μου χέρι είναι προτιμότερο το πλάτος του G6 για χρήση με το ένα χέρι, παρά το μεγαλύτερο του G4 με την QHD.

Επίσης, στις περιπτώσεις που το περιεχόμενό σου δεν έχει σταθερές αναλογίες (πχ παιχνίδια, ταινίες) αλλά απλώνεται κατακόρυφα (πχ σελίδες στο web, κείμενα κάθε μορφής) είναι μια χαρά το μεγάλο ύψος, και το πλάτος δεν είναι περιοριστικό. Προσωπικά είμαι από αυτούς που είχαν ζητήσει ελαφρώς στενότερες συσκευές και το υποστηρίζω.

Link to comment
Share on other sites

καταρχάς ευχαριστω για τις απαντήσεις τελικα σημερα πηρα το G6 δεν ειχα αλλη συσκευη 456€ το περιμενω αυριο και σας λεω εντυπώσεις!

Περιμένουμε εντυπώσεις! Τι χρώμα το πήρες αν επιτρέπεται...;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

καταρχάς ευχαριστω για τις απαντήσεις τελικα σημερα πηρα το G6 δεν ειχα αλλη συσκευη 456€ το περιμενω αυριο και σας λεω εντυπώσεις!

Αντε μεγειες και να εχεις παντα καλα νεα :-)

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχεις δίκιο μαλλον ετσι θα το κάνω η παραμένω σε g5 ( παρα πολυ καλο κινητό δεν το μετάνιωσα ποτέ - αδικημένο ) και παω σε g7 απευθείας.. εκτός αν πέσει παρα πολύ η τιμή του g6 και το χτυπήσω σαν πρώτο και το g5 καβατζα.

Βέβαια θα το παρω απέξω που εχει το Quad DAC και αν χαλάσει χάλασε ..θα το ρισκαρω. Ειδα εχει ίδιες διαστάσεις με g5 το g6. Το ειχα πιο μεγάλο

Τελος μπορεί να φανεί αστείο αλλα το s8 δεν μου αρέσει καθόλου σαν κινητό είναι απρόσωπο

Η συμβουλη μου μιας κ δεν εχεις προβλημα με το κινητο σου ειναι να μη βιαστεις να παρεις το G6. Αποτι διαβαζω το G7 θα το διαθεσει πιο συντομα απο το καθιερωμενο χρονοδιαγραμα.

Link to comment
Share on other sites

Αντε μεγειες και να εχεις παντα καλα νεα :-)

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η συμβουλη μου μιας κ δεν εχεις προβλημα με το κινητο σου ειναι να μη βιαστεις να παρεις το G6. Αποτι διαβαζω το G7 θα το διαθεσει πιο συντομα απο το καθιερωμενο χρονοδιαγραμα.

 

Φιλος σε τι χρωμα το πιρες το lg g6

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καταρχάς ευχαριστω για τις απαντήσεις τελικα σημερα πηρα το G6 δεν ειχα αλλη συσκευη 456€ το περιμενω αυριο και σας λεω εντυπώσεις!

 

Φιλε μου σε τι χρωμα πιρες το lg g6??

Link to comment
Share on other sites

Έχει τόση σημασία τι χρώμα είναι τα κινητά;

 

Σημασεια δεν εχει αλλα για 400€ που το πηρα μια χαρα ειναι αλλα για παραπανο χρηματα δεν αξηζει..απλα ειπα σε ποιο χρωμα το προτιμαται..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...