Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα

Τις απόψεις σχετικά με g6 vs s8 τις έχετε παρουσιάσει πολύ καλά μπορώ να πω! Στο συγκριτικό g6 vs s7 edge τι θα λέγατε?

 

Το s7 edge με τραβάει λόγω του καλού σταθεροποιητή, της μπαταρίας και του led ειδοποιήσεων.

Το g6 λόγω οθόνης (οχι edge), wide κάμερας(!) και εμπειρίας από g2 (το εχω 3 χρόνια!) :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα

Τις απόψεις σχετικά με g6 vs s8 τις έχετε παρουσιάσει πολύ καλά μπορώ να πω! Στο συγκριτικό g6 vs s7 edge τι θα λέγατε?

 

Το s7 edge με τραβάει λόγω του καλού σταθεροποιητή, της μπαταρίας και του led ειδοποιήσεων.

Το g6 λόγω οθόνης (οχι edge), wide κάμερας(!) και εμπειρίας από g2 (το εχω 3 χρόνια!) :)

 

Δεν είναι το κατάλληλο θέμα αλλά για να το πω απλά, εδώ κάποιοι συζητάνε να πάρεις το g6 έναντι του s8 και θα το σκεφτείς έναντι του g6;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το κατάλληλο θέμα αλλά για να το πω απλά, εδώ κάποιοι συζητάνε να πάρεις το g6 έναντι του s8 και θα το σκεφτείς έναντι του g6;

 

Ναι έχεις δίκιο για το θέμα. Πάντως το λέω γιατί s7 και s8 έχουν ελάχιστες διαφορές. Επομένως τιμολογιακά σύγκριση s7 edge (~460) με g6 (~440) είναι πιο ρεαλιστική.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο για το θέμα. Πάντως το λέω γιατί s7 και s8 έχουν ελάχιστες διαφορές. Επομένως τιμολογιακά σύγκριση s7 edge (~460) με g6 (~440) είναι πιο ρεαλιστική.

 

Το s7 αλλο ενα update ακομα κ τελος. Το G6 εχει 2 updates μπροστα του.

Link to comment
Share on other sites

Γύρισα από σύντομο ταξίδι στην Κύπρο, και είχα επιτέλους την ευκαιρία να περιεργαστώ λίγο το G6.

Ωραία συσκευή. Δεν θα πω ότι εντυπωσιάστηκα, αλλά σίγουρα μου άρεσε πολύ περισσότερο από τις υπόλοιπες που είδα στο κατάαστημα.

Άριστη ποιότητα, και όντως εντυπωσιακή η διπλή κάμερα.

 

Παρατήρησα το εξής:

έβαζα στο skroutz αναζήτηση (10 φορές τη μέρα!) για την τιμή του κινητού, και σε κάποια καταστήματα έβγαζε έξοδα μεταφοράς για Κύπρο (περί τα €15 με €20). Έχει κάνει κάποιος αγορά από το ελληνικό skroutz στην Κύπρο;

Ακαδημαϊκή είναι περισσότερο η ερώτηση, αλλά αν ισχύει κάτι τέτοιο, φαντάζομαι θα βοηθήσει πολλούς από τους φίλους στο νησί.

 

Κατά τα άλλα οι ίδιες τιμές με την Ελλάδα στα κινητά, και προφανώς ίδια σε όλα τα καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

Στο πλαισιο στο mall υπαρχει σε demo.

Αν ειχε και led θα ηταν το ιδανικο vfm

 

Δηλαδη η υπαρξη η οχι led ειναι αυτο που κανει μια συσκευη vfm;

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος compass εγραψε "ιδανικο vfm" όχι απλά vfm και συμφωνώ..

 

Το G6 είναι ξεκάθαρα το vfm αυτη τη στιγμη... ιδανικό ομως δεν το λες

εχει καποιες ελλειψεις που στην καθημερινότητα μετράνε και γιαυτό πολλοι εδώ μεσα τις αναφέρουν συνεχεια

Για εμενα πχ το notification led... αλλος χρησιμοποιει καθημερινα το ir blaster κτλ

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα, έφυγε παραγγελία.

Απ'ότι είδα τελικά έχει κανονικά τα ακουστικά μέσα η έκδοση από το eglobal.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο! Παρήγγειλα χτες,τελευταία μέρα (και καλά τελευταία μιας και παρέμεινε στα 383€ η τιμή και μετά το πέρας της Κυριακής) της προσφοράς! :D
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, με τρωει να το παρω αφου εδωσα το G5, αλλα αξιζει? με 1/3" αισθητηρα και με δεδομενο οτι το θελω για 2ο μαζι με s8+ πιστευετε οτι η καμερα του αξιζει? δεν ρωταω για τη wide. Σαν εμφανιση μου αρεσει πιο πολυ απο s8 στις φωτo αφου ζωντανα δεν το εχω δει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω σε λίγες ημέρες Νίκο. Πάντα σε σχέση με το 7 edge μιας και δεν έχω το 8+

Με τα πολλά reviews που έχω δει ειδικά στη κάμερα αξίζει πολύ, ειδικά για σένα που το θες σαν 2ο.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω σε λίγες ημέρες Νίκο. Πάντα σε σχέση με το 7 edge μιας και δεν έχω το 8+

Με τα πολλά reviews που έχω δει ειδικά στη κάμερα αξίζει πολύ, ειδικά για σένα που το θες σαν 2ο.

 

Το πήρες και αυτό ?

Εγώ θέλω να το πάρω για κάνα μήνα αλλά σκεπτόμενος την πτώση τιμής που έχει φοβάμαι μην πέσει πολύ και δε μπορώ να το διωξω. Από την άλλη δεύτερο δεν χρειάζομαι για ουσιαστική χρήση πάρα μόνο για να κάνουμε το κέφι μας με την εμπειρία χρήσης τις φώτο κτλ και να το δώσω

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Γύρισα από σύντομο ταξίδι στην Κύπρο, και είχα επιτέλους την ευκαιρία να περιεργαστώ λίγο το G6.

Ωραία συσκευή. Δεν θα πω ότι εντυπωσιάστηκα, αλλά σίγουρα μου άρεσε πολύ περισσότερο από τις υπόλοιπες που είδα στο κατάαστημα.

Άριστη ποιότητα, και όντως εντυπωσιακή η διπλή κάμερα.

 

Παρατήρησα το εξής:

έβαζα στο skroutz αναζήτηση (10 φορές τη μέρα!) για την τιμή του κινητού, και σε κάποια καταστήματα έβγαζε έξοδα μεταφοράς για Κύπρο (περί τα €15 με €20). Έχει κάνει κάποιος αγορά από το ελληνικό skroutz στην Κύπρο;

Ακαδημαϊκή είναι περισσότερο η ερώτηση, αλλά αν ισχύει κάτι τέτοιο, φαντάζομαι θα βοηθήσει πολλούς από τους φίλους στο νησί.

 

Κατά τα άλλα οι ίδιες τιμές με την Ελλάδα στα κινητά, και προφανώς ίδια σε όλα τα καταστήματα.

 

Απο μια ματια που εριξα τωρα τα εξοδα για Κυπρο ειναι κυριως στα 20 ως 25 ευρω..εχει κ καμια δυο περιπτωσεις που ειναι λιγο λιγοτερα αλλα κ περισσοτερα,αλλα σε αυτες η τιμη του κινητου ειναι λιγο ψηλα απο τις υπολοιπες..ειχα αγορασει εγω περυσι κινητο για τη συζυγο απο το καιζερ με το καφε logo,αλλα δυστυχως το συγκεκριμενο δεν εχει προς πωληση το LG G6 προς το παρον..ειχα πληρωσει 20 ευρω εξοδα κ το ειχα στα χερια μου σε λιγοτερο απο 24 ωρες μεσω γνωστης αλυσιδας κουριερ στη Λευκωσια..πολυ καλο καταστημα αλλα υπαρχουν κ τα αλλα με παρομοιο ονομα τα οποια εχουν κι εκεινα πολυ καλες κριτικες..ελπιζω να βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

s8+ για πρωτο και g6 για δευτερο; :lol:

 

Γιατί όχι ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα, έφυγε παραγγελία.

Απ'ότι είδα τελικά έχει κανονικά τα ακουστικά μέσα η έκδοση από το eglobal.

Περιμένουμε εντυπώσεις όταν παραλάβεις... Σε πόσες μέρες υπολογίζεις να έρθει; ψήνομαι κ εγώ... Πληρωμή με PayPal;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Το πήρες και αυτό ?

Εγώ θέλω να το πάρω για κάνα μήνα αλλά σκεπτόμενος την πτώση τιμής που έχει φοβάμαι μην πέσει πολύ και δε μπορώ να το διωξω. Από την άλλη δεύτερο δεν χρειάζομαι για ουσιαστική χρήση πάρα μόνο για να κάνουμε το κέφι μας με την εμπειρία χρήσης τις φώτο κτλ και να το δώσω

 

Το πήρα μιας περίμενα το one+ 5 αλλά δε βγήκε όπως το θελα. :D

Εγώ το πήρα απ'εξω φθηνότερα από εδώ. Πιο πολύ με έχει ενθουσιάσει η wide κάμερα και ήθελα να την δοκιμάσω, αν δε μου κάνει σαν σύνολο κι εγώ στο s8+ παίζει να παω ή να περιμένω το note, πάλι καλά αντέχει ακόμα πολύ καλά το 7 edge.

 

Περιμένουμε εντυπώσεις όταν παραλάβεις... Σε πόσες μέρες υπολογίζεις να έρθει; ψήνομαι κ εγώ... Πληρωμή με PayPal;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εννοείται θα γράψω μόλις παραλάβω. Αυτοί λένε σε 5-8 εργάσιμες αλλά παλιότερα είχα παραλάβει σε 14 ημέρες ( 10 εργάσιμες ).

Ναι με paypal πάντα η πληρωμή.

Link to comment
Share on other sites

Στα 365 έχει πάει από το eglobal για τους subscribers. Το απόλυτo VFM μέχρι στιγμής (με εξαίρεση την εγγύηση). Ας είναι καλά η LG που βγάζει τα Pro και Plus και σπρώχνουν τις τιμές του απλού στα τάρταρα :lol: .
He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Στα 365 έχει πάει από το eglobal για τους subscribers. Το απόλυτo VFM μέχρι στιγμής (με εξαίρεση την εγγύηση). Ας είναι καλά η LG που βγάζει τα Pro και Plus και σπρώχνουν τις τιμές του απλού στα τάρταρα :lol: .

 

Τι παιζει με το μοντελο της συγκεκριμενης εταιριας;διαβαζω οτι την αναφερετε αρκετοι εδω μεσα..ειναι εισαγωγης απο Ασια;γιατι η τιμη ειναι οντως χωμα.

Link to comment
Share on other sites

Τι παιζει με το μοντελο της συγκεκριμενης εταιριας;διαβαζω οτι την αναφερετε αρκετοι εδω μεσα..ειναι εισαγωγης απο Ασια;γιατι η τιμη ειναι οντως χωμα.

 

Μιλάμε για το Dual Sim 64GB storage που κυκλοφορεί στην Ασία κυρίως.

Το συγκεκριμένο κατάστημα (eglobal central) έχει πολύ ανταγωνιστικές τιμές σε τέτοιου είδους εισαγωγής συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για το Dual Sim 64GB storage που κυκλοφορεί στην Ασία κυρίως.

Το συγκεκριμένο κατάστημα (eglobal central) έχει πολύ ανταγωνιστικές τιμές σε τέτοιου είδους εισαγωγής συσκευές.

 

Απο εγγυηση ομως;καλυπτεστε απο την ελληνικη αντιπροσωπεια;με τις μπαντες κυριως του 4g τι γινεται;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρήγγειλα. Με ενδιαφέρει και εμένα το θέμα εγγύησης..

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο εγγυηση ομως;καλυπτεστε απο την ελληνικη αντιπροσωπεια;με τις μπαντες κυριως του 4g τι γινεται;

 

Εγγύηση καταστήματος ενός χρόνου,δυστυχώς ρισκάρουμε εδώ....

Από μπάντες είναι κομπλέ,έχει την 800άρα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...