Jump to content

Xiaomi Mi Band 2


Giannis_95
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ελα ρε συναδελφε! κι εγω ακριβως τα ιδια!

νομιζω κακως πληρωσαμε για tracking number,

anyway, μιλησα με GB, με ελτα κλπ,

απ οτι καταλαβα περιμενει στην σειρα για τελωνειακο ελεγχο,

ψαξε να βρεις αν δεν ειχες δει μια φωτο με τα δεματα που

περιμενουν στιβαγμενα, ε, καπου εκει θα ειναι και τα ρολογια μας :lol:

μεχρι 40 ημερες μου ειπαν απο GB μπορει να κανει

 

Οπότε θα βράσουμε στο ζουμί μας λίγο ακόμα ..... :heat:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 412
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σύντομη ερώτηση προς τους έχοντες το ρολόι. Επειδή πρόκειται να αγοραστεί για δώρο για κοπέλα με iphone 6, που θέλει ένα ρολόι τέτοιου τύπου που να μετράει βήματα, παλμούς κλπ, θεωρείται αξιόπιστη πρόταση το συγκεκριμένο? Θα έχει πρόβλημα με ελληνικούς χαρακτήρες? Θα χρειαστεί να κάνει ματσακονιές με κινέζικες εφαρμογές κλπ για να δουλέψει σωστά? (η κοπέλα είναι παντελώς αρχάρια, θέλουμε απλά κάτι plug n play). Η αγορά θα γίνει μέσω σκρουτζ για άμεση αποστολή. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα καταφερα να βλεπω ελληνικα στις κλήσεις!

 

Στα σμσ/μεσεντζερ/γουατςαππ πως μπορώ να βλεπω την αρχη του μηνυματος?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικα καταφερα να βλεπω ελληνικα στις κλήσεις!

 

Στα σμσ/μεσεντζερ/γουατςαππ πως μπορώ να βλεπω την αρχη του μηνυματος?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

notify & fitness :)

(δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι , μόνο για καταγραφή των workouts το χρησιμοποιώ πλέον)

Link to comment
Share on other sites

Εχω και τα 2 παραλληλα(μιφιτ+νοτιφυ)

 

Και με σκέτο νοτιφυ δε μπορεσα να βλεπω τα μηνυματα

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω και τα 2 παραλληλα(μιφιτ+νοτιφυ)

 

Και με σκέτο νοτιφυ δε μπορεσα να βλεπω τα μηνυματα

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

ναι πάντα τα είχα παράλληλα

 

τώρα δεν καταλαβαίνω τι σκάλωμα έχει φάει το δικό σου :)

 

ειδικά στο Messenger ήταν (μετά από λίγο το καταλάβαινες) και σπαστικό μη σου πω το να βλέπεις τα μηνύματα (αν είσαι σε κανα chat και μιλάνε 2-3 άτομα θα καταλάβεις πόσο σπαστικό είναι από την συνεχόμενη δόνηση , μόνο με φίλτρα παλεύεται )

Link to comment
Share on other sites

σίγουρα το να μην έχει σχέση με ειδοποιήσεις το Mi fit (μόνο το Notify) , τώρα τα άλλα είναι απλά , αν πας ανά εφαρμογή θα τα δεις (δε μπορώ να σου πω γιατί εγώ δεν έχω ενεργό τίποτα, μόνο τα workout) αλλά είχε πεδία του να φαίνεται το όνομα , να χωρίζεται το μήνυμα ή να πέρνεις μόνο τα πρώτα 18 (ή κάτι τέτοιο) chars , να φιλτράρεις (αν θυμάμαι καλά) χρήστες κλπ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει για το πως μπορώ να βλέπω την επαφή που με καλεί; Όταν είναι νούμερο ναι το βλέπω... όταν όμως είναι επαφή και ας μην έχει τόνους μου βγάζει....

Έχω εγκαταστήσει από το itechnews.gr την έκδοση 3.1.3.3, διαφορετικά ούτε καν τα ??? δε θα μου βγάζε...

Έχει βρει κάποιος λύση;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει για το πως μπορώ να βλέπω την επαφή που με καλεί; Όταν είναι νούμερο ναι το βλέπω... όταν όμως είναι επαφή και ας μην έχει τόνους μου βγάζει....

Έχω εγκαταστήσει από το itechnews.gr την έκδοση 3.1.3.3, διαφορετικά ούτε καν τα ??? δε θα μου βγάζε...

Έχει βρει κάποιος λύση;

Στο ίδιο site θα βρεις και οδηγίες αναλυτικότατες. Εναλλακτικά μπορείς να αγοράσεις το "Mi band tools" και να βλέπεις τις επαφές, τα μηνύματα, και όποιες ειδοποιήσεις θέλεις στο band σου με μετατροπή των ελληνικών σε greekglish.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Στο ίδιο site ναι έχει οδηγίες, απλά εκεί μου λέει να γυρίσω το κινητό στα κινέζικα , το δικό μου κινητό (samsung j7 2017 που προορίζεται για την Πολωνία, δηλαδή αγορασμένο από μαγαζί του skroutz) δε μου έχει τα κινέζικα που δείχνει η εικόνα).

Όσο για την εφαρμογή που αναφέρεται...γιατί να πρέπει να αγοράσω εφαρμογή αφού θεωρητικά υπάρχει άλλη λύση;

Link to comment
Share on other sites

Στο ίδιο site ναι έχει οδηγίες, απλά εκεί μου λέει να γυρίσω το κινητό στα κινέζικα , το δικό μου κινητό (samsung j7 2017 που προορίζεται για την Πολωνία, δηλαδή αγορασμένο από μαγαζί του skroutz) δε μου έχει τα κινέζικα που δείχνει η εικόνα).

Όσο για την εφαρμογή που αναφέρεται...γιατί να πρέπει να αγοράσω εφαρμογή αφού θεωρητικά υπάρχει άλλη λύση;

 

Κάπου αναφέρει ότι αν δεν έχει κινέζικα η συσκευή σου, να κατεβάσεις το Morelocale2 από το play.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά φίλε έβγαλες άκρη; ούτε η δική μου συσκευή έχει κινέζικα

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μάλλον μιλάμε πάλι μαζί..... Morelocale2 από το play θέλει και pc για να γίνει η εγκατάσταση... τέσπα με λίγα λόγια το ξεχνάμε

Link to comment
Share on other sites

Σε περιπτωση που χαθει/κλαπει/χαλασει το κινητό που είναι paired με το mi band τι κάνουμε?

Αναγκαστικά σκουπίδια???

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως κάπου είχα διαβάσει ότι αν δε συγχρονιστεί με το κινητό για κάποιες μέρες (νομίζω 14) διαγράφει τη μνήμη του. Δεν το έχω δοκιμάσει βέβαια οπότε δεν είμαι και τόσο σίγουρος.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Σε περιπτωση που χαθει/κλαπει/χαλασει το κινητό που είναι paired με το mi band τι κάνουμε?

Αναγκαστικά σκουπίδια???

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

δεν ξέρω σίγουρα , αλλά δε νομίζω , το πρόβλημα συνήθως (αν δεν κάνω λάθος ξαναλέω) είναι όταν πας να το κάνεις Pair Με άλλο λογαριασμό

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για αποστολή τι τρόπο βάζουμε για να γλυτώσουμε τελωνείο κτλ?

 

Don't mess with Max 2

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Τα παντα περνάνε απο τελωνείο φιλε μου οτι και να βάλεις . Και κανει και κανα 15ρια μερες απο τη στιγμη που θα μπει Ελλαδα

ΦΠΑ + έξοδα εκτελωνισμού + διακόσιες μερες να ερθει = Σκρουτζ

http://www.myspace.com/deadbydawngr

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Τα παντα περνάνε απο τελωνείο φιλε μου οτι και να βάλεις . Και κανει και κανα 15ρια μερες απο τη στιγμη που θα μπει Ελλαδα

ΦΠΑ + έξοδα εκτελωνισμού + διακόσιες μερες να ερθει = Σκρουτζ

 

140 δεν έδωσα ούτε εγώ που το πήρα ακριβότερα (καλοκαίρι) και έφαγα τελωνείο :)

το μόνο σίγουρο είναι η καθυστέριση (εκτός αν επιλέξεις τριγωνική)

Link to comment
Share on other sites

Μεσα σε 2 βδομαδες περιπου ήρθαν τα προηγουμενα που παρήγγειλα.

Απλη αποστολη, unregistered

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...