Jump to content

Xiaomi Mi Band 2


Giannis_95
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά θέλω να αγοράσω αυτό το κόσμημα το θέλω κυρίως για ρολόι γιατί μου αρέσει σαν ομορφιά!

Αυτό που λεει για αδιάβροχο τι ακριβώς παίζει ;

 

 

Κοιτά για να πλύνεις χέρια πχ ειναι οκ κάποιοι λένε ότι κάνουν και μπάνιο με αυτό αλλα εγω προσωπικά δεν θα το ρίσκαρα.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 412
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κοιτά για να πλύνεις χέρια πχ ειναι οκ κάποιοι λένε ότι κάνουν και μπάνιο με αυτό αλλα εγω προσωπικά δεν θα το ρίσκαρα.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

 

Με θάλασσα με τίποτα να φανταστώ έτσι ;

Link to comment
Share on other sites

Με θάλασσα με τίποτα να φανταστώ έτσι ;

 

ip67 έχει

να το δοκιμάσεις μπορείς , το πείραμα μπορείς να το κάνεις , αλλά προφανώς αν πάθει κάτι δεν θα μπορείς να μιλήσεις μετά :))))

Link to comment
Share on other sites

Ωραία άψογα ευχαριστώ παιδιά ! Το πήρα τελικά πολύ όμορφο και θέλω να ρωτήσω πως ρυθμίζω ώρα και τέτοια ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραία άψογα ευχαριστώ παιδιά ! Το πήρα τελικά πολύ όμορφο και θέλω να ρωτήσω πως ρυθμίζω ώρα και τέτοια ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Κάντο pair με το κινητό και θα ρυθμιστεί αυτόματα. Πρέπει να κατεβάσεις από το store το mifit

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μια χαρά κάνω μπάνιο σε θάλασσα και μπανιέρα.. Δεν έχει πάθει τίποτα

 

Φίλε μου να φανταστώ το βάζεις θάλασσα και μετά κατευθείαν το ξεπλενεις με νερό σωστά ;;

 

Κάντο pair με το κινητό και θα ρυθμιστεί αυτόματα. Πρέπει να κατεβάσεις από το store το mifit

 

Το έκανα σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου !!

 

Παιδιά κάτω από τον ήλιο δεν φαίνεται τίποτα αλλά εντάξει λογικό

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατα την διαρκεια του υπνου, στέλνει κανονικά ειδοποιήσεις?? Δε σε ξυπναει έτσι?

 

 

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις στέλνει, αν δε θέλεις του ορίζεις να μη στέλνει όταν κοιμάσαι ή σε συγκεκριμένο χρονικό διάστημα.
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Α γινεται και αυτο? Ωραια.

Θελω να πάρω 2 miband 2. Ομως γενιμα ψαχνω μπας καο βρω κατι καλύτερο στα ιδια χρηματα(ή ακομη και φθηνοτερο)

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τζαμάκι από Ελλάδα έχει πάρει κανείς ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Εγώ πήρα δύο πλαστικά όταν το αγόρασα, έβαλα το ένα αλλά ήταν τραγικό και το κουμπάκι δεν έκανε επαφή και το πέταξα αμέσως.αλλα εν τέλει δεν νομίζω ότι αξίζει.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Το έχω πέντε ημέρες και σήμερα τα έφτυσε ; Αιτία το ξέχασα και πήγαμε μαζί για μπάνιο στην μπανιέρα . Αμέσως το πήρα χαμπάρι αλλά εϊχε πέσει νερό .Αποτέλεσμα έχει ανοίξει τους αισθηήρες και δεν τους κλείνει .Κάπου κάπου η οθόνη βγάζει ότι να ναι. IP67 δεν είναι ; Γιατί δεν αντέχει ; Ένα no name που εϊχα και ήταν και αυτό IP67 μια χαρά μπάνιο μαζί κάναμε .
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Βασικά φαίνεται ότι του πέρασε και επανήλθε . Αλλά με τέτοια τρομάρα δεν ξαναμπαίνει για μπάνιο .
London for ever
Link to comment
Share on other sites

και εγω παντα το βγαζω οταν προκειται να μπω για μπανιο ή θαλασσα αλλα μερικες φορες που το ξεχασα δεν εγινε τιποτα. απο την θαλασσα βεβαια γεμιζει αλατια και, χωρις να παρατηρησω καποιο προβλημα, το καθαριζω παντα μετα. ακομα δεν ετυχε να το φορτισω βεβαια οποτε παιζει να μου εχει πεθανει και να μην το ξερω :P
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάνω μαζί του μπάνιο και στη μπανιέρα και στη θάλασσα, και δεν έχει πάθει κάτι.:confused:

Και εγώ τα ίδια.. Βγαίνει μόνο για φορτηση

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους ! Απο καιρο ηθελα να αγοράσω ενα τετοιο κουλ γκατζετακι και μετα απο ψαξιμο, αποφάσισα (μαλλον) τι xiaomi

Κάποιες ερωτησουλες για όποιον εχει χρόνο ;

1)Κάποιος μου ειπε εχει ρύθμιση για ποδήλατο ;; Ισχύει ; Γιατι δεν ηταν σίγουρος .

2)εχω μια "φοβία" για αγορά απο εξω αφου την εχω πατήσει με εγγυήσεις κτλ .Απο εδω κανει Σκρουτζ 27-35€ χωρις να ξερω αν ισχύουν τα 2 χρονια εγγυηςη.πλαιςιο 40€.

Αξίζει να δώσεις αρκετα λιγότερα για αγορά απέξω αλλα με το ρίσκο να φτυσει και να τρεχω;Διάβασα οτι σπάνια να σου τύχει κατι και να χρειαστεί επισκευή ή αντικατάσταση,αφου ειναι ηδη κανα δυο χρονια στην αγορά,οποτε δοκιμασμένο.

 

3)καποιο παιδι μίλησε για "μεσημεριανό υπνο". Επειδη την πέφτω μια ωριτσα το μεσημερι,τι γίνεται ; Εχει καταγραφή ύπνου ή οχι ; Αν οχι,τι θεωρεί οτι γινεται ;;

 

4)Πήγα στο πλαίσιο να το δω απο κοντα που το ειχαν ανοιχτό για δοκιμή κτλ και η πωλητήρια μου "πρότεινε" (!) ενα αντίστοιχων δυνατοτήτων band ,Τurbo-Χ.

Nομιζω και λιγο φθηνότερο.

Ειναι ισως θεμα διαξιφισμων αλλα μήπως ξερει κανένας τι παιζει με αυτο ; Γιατι με "ψαρωσε" η μεγαλύτερη οθονούλα!!! (στα αρνητικά το μονο 1ετος εγγύηση , και οι μονο 7 μερες αυτονομία μπαταρίας ,μαλλον λογω οθόνης )

 

5)στα ιδια χρήματα (+,- 25€) εχουν βγει και πολλα αλλα (άσχετες μάρκες) που μετράνε εκτός απο τους παλμούς , πίεση και οξυγόνο αίματος!!(!) Βέβαια Κίνα .Ρισκάρεις ή οχι ακομα μέχρι να βγουν γνωστές μάρκες Ελλάδα με τέτοιες μετρήσεις;

 

Ευχαριστώ πολυ και σορυ για το μεγαλο ποστ και τις μπόλικες ερωτήσεις!!

διατηρήστε καλές σχέσεις με το λεξικό σας
Link to comment
Share on other sites

2. απ εξω το παιρνεις μιση τιμη σχεδον. εγγυηση μαλλον δε θα χρειαστει, καθως σπανιες ειναι οι περιπτωσεις που υπαρχει προβλημα

4. ΟΧΙ μη παρεις το τουρμπο εξ. χωρις γιατι και εξηγησεις

5. υπαρχουν και αλλες αξιοπιστες λυσεις. ψαχνομαι και γω αυτες τις μερες να παρω 2 ιδια bands (αν και βλεπω να καταληγω στο mi band 2). τωρα για πιεση και οξυγονο κλπ δε ξερω ποσο αξιοπιστες θα ειναι οι μετρησεις

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει μισή τιμή , παίρνεις 2 :)

(εγώ ένα χρόνο το έχω μόνιμα στο χέρι)

 

3) Μεσημεριανό ύπνο δεν καταγράφει , αν θες καταγραφή βάζεις εξτρά πρόγραμμα

υπόψιν , δεν καταλαβαίνει απαραίτητα ότι εσύ κοιμάσαι , απλά έχει ένα συγκεκριμένο χρονοδιάγραμμα που "μεταφράζει" την καταγραφή σε ύπνο (ανάλογα πως "κουνιέσαι" , τους παλμούς , και δε ξέρω γω άλλο τι)

4) Δεν ασχολείσαι καν , μιλάμε για κάτι που σου κρατάει 20 μέρες, που έχει (επίσημη αλλά ευτυχώς και ανεπίσημη) υποστήριξη

5) Πολλά υπάρχουν , αλλά πρώτον δεν ξέρεις αν υπάρχει η υποστήριξη η από πάνω (συνήθως δεν υπάρχει) και η καταγραφή της πίεσης παίζει να είναι και τυχαία ( πήρα ένα ρολόι για τον πατέρα μου το οξυγόνο άντε να λέει ή 98 ή 99 αλλά εκεί δεν έχω κάτι για να συγκρίνω, στην πίεση ,άστα, πάντα ανάμεσα σε 5-6 παρόμοιες τιμές :) )

Link to comment
Share on other sites

Πάντως θέλοντας να αγοράσω ένα δεύτερο για δώρο και μη θέλωντας να παίξω με την τύχη μου στο τελώνειο ρώτησα σκρουτζομάγαζο . Η απάντηση τους ήταν ότι έχει δύο χρόνια εγγύηση και στην ερώτηση εάν μπαίνει στο νερό η απάντηση τους ήταν αρνητική και δεν θα ισχύει η εγγύηση .
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...