Jump to content

Ενημέρωση για κάλυψη και βελτιώσεις / προβλήματα δικτύου


kinitoneidimonas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 minutes ago, elkons said:

Αν δεν έχεις WiFi και το σήμα είναι χάλια δεν μπορείς να κάνεις τότε τίποτα 😃😑

Μόνο μια εναλλακτική σιμ εάν πιάνει άλλος πάροχος 

Οταν εγω τους ενημερώνω οτι για να δουλεψει το internet πρεπει να έχω το τηλέφωνο κολλημένο (10 cm αριστερα δεξια χανεται το σήμα η στην καλυτερη σερνεται)  σε συγκεκριμένα σημεια του σπιτιου και μου απαντανε για wificalling...

https://myphone.gr/forum/topic/148/page/167/?tab=comments#comment-7293221

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1 minute ago, TeoT said:

Οταν εγω τους ενημερώνω οτι για να δουλεψει το internet πρεπει να έχω το τηλέφωνο κολλημένο (10 cm αριστερα δεξια χανεται το σήμα η στην καλυτερη σερνεται)  σε συγκεκριμένα σημεια του σπιτιου και μου απαντανε για wificalling...

https://myphone.gr/forum/topic/148/page/167/?tab=comments#comment-7293221

Είναι χαϊβάνια στην εξυπηρέτηση.  Έχεις δοκιμάσει άλλο πάροχο;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, elkons said:

Είναι χαϊβάνια στην εξυπηρέτηση.  Έχεις δοκιμάσει άλλο πάροχο;

Νομιζω οτι η Nova εχει καλυψη... αλλά το θέμα δεν ειναι να έχω και Nova για 2 μήνες του καλοκαιριου αλλά ουτε και μου είναι τοσο απαραίτητο που δεν μπορώ χωρις ιντερνετ.... αλλα ειναι απαράδεκτο να μην γίνεται τίποτα για να βελτιωση

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, TeoT said:

Νομιζω οτι η Nova εχει καλυψη... αλλά το θέμα δεν ειναι να έχω και Nova για 2 μήνες του καλοκαιριου αλλά ουτε και μου είναι τοσο απαραίτητο που δεν μπορώ χωρις ιντερνετ.... αλλα ειναι απαράδεκτο να μην γίνεται τίποτα για να βελτιωση

Καταλαβαίνω, θα το ψάξω περισσότερο θα επικοινωνήσω να δω τι θα πουν μπας και γίνει κάτι, θα κάνω μια προσπάθεια αύριο αν προλάβω και θα ενημερώσω 

Link to comment
Share on other sites

Just now, elkons said:

Καταλαβαίνω, θα το ψάξω περισσότερο θα επικοινωνήσω να δω τι θα πουν μπας και γίνει κάτι, θα κάνω μια προσπάθεια αύριο αν προλάβω και θα ενημερώσω 

Ευχαριστώ πολυ

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 1/8/2024 at 3:21 ΜΜ, zipperant said:

Στην θερμη και στον δρομο θερμης πανοραμαυος στην θεσσαλονικη η κατασταση ειναι τραγικη. Τους πηρα σημερα τηλεφωνο. Σκεφτομαι γαι νοβα αλλα φοβαμαι οτι θα ειναι το ιδιο

Στη Θερμή η Cosmote είναι για τα μπάζα… ειδικά στην πλατεία και τριγύρω. Nova είναι καλή αλλά έχει κενό κάλυψης εκεί στο Discount όπως έρχεσαι από Χαριλάου προς Θέρμη. Θερμής-Πανοράματος μια χαρα είναι η Nova και έχει και 5G επάνω στο Πανόραμα αλλά ανά σημεία. Έχω εντοπίσει ενα κενό. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα σπίτι μου στον 2ο όροφο κιόλας 

Βασιλικό αποστολή 1.5 χλμ

Αυλίδα 6 χμλ

Κτυπάς στη κεραία 14.5 χμλ 

Αυτές οι αποστάσεις από CellMapper βέβαια γιατί Αυλίδα είναι απέναντι ενώ με το αμάξι παραπάνω χμλ

Μια υπεύθυνη απάντηση, πως γίνεται όταν παίρνω σήμα από Βασιλικό πάντα είναι χειρότερο ενώ από πιο μακριά καλυτερα; μια λογική εξήγηση;

Screenshot_20240908_190653_NetMonster.thumb.jpg.8a8516feb411a8be63273fa24c37f50d.jpg

Screenshot_20240908_190739_Instagram.thumb.jpg.ce3873fc096b2e104709e0f1ae93eb2a.jpg

Screenshot_20240908_190901_NetMonster.thumb.jpg.714cdc73e1f6e753ac9fd9198e4dff70.jpg

μήπως φταίει επειδή στο Βασιλικό δεν είναι ψηλά πολύ; δεν ξέρω αλλά μ κάνει πολύ εντύπωση θα έπρεπε να έχω καλό σήμα...

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτεις ότι εκπέμπουν την ίδια ισχύ και τα sectors κοιτάνε ντουφέκι εσένα. Αμφιβάλω και για τα 2.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, georgemv said:

Υποθέτεις ότι εκπέμπουν την ίδια ισχύ και τα sectors κοιτάνε ντουφέκι εσένα. Αμφιβάλω και για τα 2.

Δεν ξέρω απλά επειδή είναι η άλλη κεραία πιο κοντά θεωρητικά έπρεπε να είναι καλύτερο το σήμα όχι να βλέπω-114dBm..

Link to comment
Share on other sites

Μα αν είναι ρυθμισμένη στη μιση ισχύ για να μην κάνει παρεμβολές αλλού, ή εκπέμπει σε άλλη κατεύθυνση από εσενα; δες το σαν φακό. Αν ενας από μακριά φωτίζει προς εσένα και ένας δίπλα σου φωτίζει το φεγγάρι, ποιο φως θα δεις δυνατότερο;

Edited by georgemv
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...