Jump to content

Ενημέρωση για κάλυψη και βελτιώσεις / προβλήματα δικτύου


kinitoneidimonas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χτες απόγευμα είδα μεγάλη διαφορά στο σήμα! ακόμα και με what's up μίλαγα από το δωματιό μου!!!! Πρωτοφανές !!! Για να δούμε και σήμερα! Μακάρι να λύθηκε το πρόβλημα επιτέλους!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

φιλε μου ακριβως αυτος ειναι ο λογος που θελω να παω.ιδικά στην επαρχια εχουν όλοι κοσμοτε (βλεπε κυκλαδες)

 

Ένα παράδειγμα για την περιοχή σου?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Ένα παράδειγμα για την περιοχή σου?

 

καλημερα.λοιπον στη σιφνο στης καμαρες εχουν και οι δυο πολυ καλο σημα.για wind δεν ξερω. στα υπολοιπα σημεια του νησιου η κοσμοτε εχει πολυ καλητερο σημα.μιλαω και για 3g .

HTC HD2

Omega v29 ELEGANCIA with CHT 2- RADIO: 2.15.50.14

 

Φιλικά Κυριάκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.λοιπον στη σιφνο στης καμαρες εχουν και οι δυο πολυ καλο σημα.για wind δεν ξερω. στα υπολοιπα σημεια του νησιου η κοσμοτε εχει πολυ καλητερο σημα.μιλαω και για 3g .

Δηλαδή υπάρχουν σημεία-περιοχές-χωριά που εχει μονο η cosmote σημα δηλαδη?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή υπάρχουν σημεία-περιοχές-χωριά που εχει μονο η cosmote σημα δηλαδη?

 

Μάγος είσαι...γιατί άραγε?? ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote=ακριβώς οπως τα λες παμε δυστυχώς για μονοπωλιο

HTC HD2

Omega v29 ELEGANCIA with CHT 2- RADIO: 2.15.50.14

 

Φιλικά Κυριάκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή υπάρχουν σημεία-περιοχές-χωριά που εχει μονο η cosmote σημα δηλαδη?

 

Θα θελα πολυ να μαθω που ειναι αυτα τα σημεια.:)

Link to comment
Share on other sites

Το πάγιο μου στην Κυψέλη οκ μιλάς ξανά, το whats up τα ίδια παντελάκη μου τα ίδια παντελή μου! το μεσημέρι ήταν οκ, το απόγευμα και το βράδυ με το που παίρνεις ή σε παίρνουν το σήμα χάνεται ΕΝΤΕΛΩΣ!!! ως δια μαγείας και απλά δεν μιλάς και μόλις σε κλείσουν ξαναπάει τέρμα! μη πω ΠΟΣΕΣ φορές έλεγε δίκτυο κατελλημένο!!! 2 στις 5 φορες δεν μπορείς να πάρεις! ΑΙΣΧΟΣ ΑΙΣΧΟΣ!!!!!!!:mad::mad:

 

Ξέχασα να πω πως αυτό με το κατελλημένο το ανέφερα στις βλάβες cosmoPote Και μου λέει η κοπέλα, ε εντάξει αυτό δεν έχει να κάνει με το σήμα αλλά με την χωρητικότητα του δικτύου! ε οκ δλδ και εμείς τι να κάνουμε? τι μας προσφέρετε 1500 λεπτά ανά μήνα και μας είναι άχρηστα? πως θα μιλάμε δλδ? εγώ προσωπικά δεν κάνω ούτε 120 επειδή απλά δεν μπορώ να μιλάω σε πολλά σημεια ή λέει συνέχεια δίκτυο κατελλημένο και μου σπάει τα $%$#$. Επίσης το ίδιο αυτοί που με παίρνουν οπότε απλά δεν ξαναπαίρνουν, δλδ με λίγα λόγια το whats up είναι ΔΩΡΟΝ ΑΔΩΡΟΝ!

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Το πάγιο μου στην Κυψέλη οκ μιλάς ξανά, το whats up τα ίδια παντελάκη μου τα ίδια παντελή μου! το μεσημέρι ήταν οκ, το απόγευμα και το βράδυ με το που παίρνεις ή σε παίρνουν το σήμα χάνεται ΕΝΤΕΛΩΣ!!! ως δια μαγείας και απλά δεν μιλάς και μόλις σε κλείσουν ξαναπάει τέρμα! μη πω ΠΟΣΕΣ φορές έλεγε δίκτυο κατελλημένο!!! 2 στις 5 φορες δεν μπορείς να πάρεις! ΑΙΣΧΟΣ ΑΙΣΧΟΣ!!!!!!!:mad::mad:

 

Ξέχασα να πω πως αυτό με το κατελλημένο το ανέφερα στις βλάβες cosmoPote Και μου λέει η κοπέλα, ε εντάξει αυτό δεν έχει να κάνει με το σήμα αλλά με την χωρητικότητα του δικτύου! ε οκ δλδ και εμείς τι να κάνουμε? τι μας προσφέρετε 1500 λεπτά ανά μήνα και μας είναι άχρηστα? πως θα μιλάμε δλδ? εγώ προσωπικά δεν κάνω ούτε 120 επειδή απλά δεν μπορώ να μιλάω σε πολλά σημεια ή λέει συνέχεια δίκτυο κατελλημένο και μου σπάει τα $%$#$. Επίσης το ίδιο αυτοί που με παίρνουν οπότε απλά δεν ξαναπαίρνουν, δλδ με λίγα λόγια το whats up είναι ΔΩΡΟΝ ΑΔΩΡΟΝ!

 

Απ' ότι έμαθα έχουν κινηθεί νομικά εναντίον του προμηθευτή που ήταν υπεύθυνος για την νέα πλατφόρμα συστημάτων καρτοκινητής.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον για το κέντρο διαμεταγωγής κλήσεων μιλάει... Όταν παίρνεις τηλέφωνο από καρτοκινητό, η κλήση σου "περνάει" από αυτό το κέντρο το οποίο ελέγχει αν έχεις επαρκές υπόλοιπο, υπολογίζει την χρέωση της κλήσης σου, σου αφαιρεί λεπτά από το εκάστοτε πακέτο λεπτών που έχεις κτλ κτλ... Αν αυτό το κέντρο μπορεί να εξυπηρετεί πχ. 100 συνδρομητές ταυτόχρονα, και πλακώσουν 200, είναι αυτονόητο πως οι έξτρα θα φάνε πόρτα... Γι' αυτό πολλές φορές βγαίνει η κλήση και μετά ακούς το τριτονικό! Αυτό είναι καραμπηνάτη υπερφόρτωση κέντρου!

Αν θυμάσαι, όταν βγήκε η προσφορά με τα 1000 που είχαν παραλύσει όλα τα καρτοκινητά αλλά όχι οι συνδέσεις, αυτό το κέντρο είχε προβλημα... Δεν άντεχε τόσους συνδρομητές μαζί, και μετά η cosmote το ενίσχυσε αλλα απ' ότι φαίνεται χωρίς αποτέλεσμα!

 

Τεσπα, σύμφωνα με την cosmote το δίκτυο στην Άνω Κυψέλη έχει επανέλθει σε φυσιολογική λειτουργία, και οι εργασίες έχουν ολοκληρωθεί. Εγώ τους πήρα τηλέφωνο εχθές, και μου είπαν το εξής ΤΡΑΓΙΚΟ!

 

"Το τεχνικό τμήμα γνωρίζει πως υπάρχει πρόβλημα στην περιοχή σας, αλλά πρός το παρόν δεν θα γίνει καμία κίνηση βελτίωσης. Δυστυχώς το πρόβλημα θα παραμείνει ως έχει, και όταν γίνει κάποια βελτίωση θα το καταλάβετε."

 

Σήμερα τους ξαναπήρα από άλλο νούμερο για να δηλώσω βλάβη, και ούτε λίγο ούτε πολύ, ο τύπος μου έλεγε πως έχει πρόβλημα το κινητό μου, και ότι θα πρέπει να δοκιμάσω να βάλω την κάρτα μου και σε άλλες συσκευές, να δω αν έχω το ίδιο πρόβλημα και να ξανακαλέσω... Ακόμα και ονόματα κεραιών του έδινα, αλλά αυτός τον χαβά του!

 

Ευτυχώς το απόγευμα τους ξαναπήρα και έπεσα σε έναν ευγενέστατο υπάλληλο ο οποίος ακουσε προσεκτικά το πρόβλημά μου, το κατέγραψε και Άκουσον άκουσον, όταν κάποια στιγμή έπεσε η γραμμή, ΜΕ ΠΗΡΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΠΙΣΩ!!! Πραγματικά πρώτη φορά το έκανε αυτό κάποιος υπάλληλος της cosmote και δυστυχώς δεν συγκράτησα το όνομά του για να του αποδώσω τα εύσημα!! Μπράβο του!! Είναι λίγες οι εξαιρέσεις υπαλλήλων...

 

Όσον αφορά το δίκτυο, πρός το παρόν περιμένουμε...

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Η Cosmote μέσω της εξυπηρέτησης πελατών "αδειάζει" το δίκτυο;;;:lol:

ήταν σαν να σου έλεγε "υπάρχει πρόβλημα...ναι,όντως,απλά επειδή το κέντρο μας δεν αντέχει συνδρομητές,μισό λεπτάκι να βρω το τηλέφωνο της φορητότητας προς Vodafone/Wind":p

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Την μάτιαξα!!! φαίνεται αρχικά ότι έφτιαξε και τις ώρες αιχμής πχ μετά τις 18:00 το απόγευμα από Κυψέλη απλά δεν μιλάς όχι με whats αλλά ούτε με το πάγιο! δίκτυο κατελλημένο, παράξενοι ήχοι, το σήμα να εξαφανίζεται ως δια μαγείας! πριν όμως δλδ που δοκίμασα από τις 17:00-18:00 περίπου το έλιωσα το whats up και ήταν μια χαρά!!! πως γίνεται αυτό???? παράγγειλα ένα linksys SPA 3102 θα πέσει πάνω του το GSM gateway και θα βγει voip να μπει στο trixbox τηλεφωνικό κέντρο και θα γίνει εγκατάσταση του G30e στο μπαλκόνι για όσο το δυνατόν καλύτερο σήμα, αν συνεχίζει τα ίδια, θα φάει πέταμα το whats up! γιαυτό ακόμα δεν το δηλώνω και ούτε και πρόκειτε αν συνεχίσουν αυτό το βιολί! θα τους πάρω τηλ αν προλάβω και εγώ να τους κράξω ξανά! :mad::mad::mad:

 

Τώρα που έκαναν και την cosmokarta free προς όλα τα δίκτυα, ετοιμαστείτε για συναυλία ηλεκτρονικών ήχων κατελλημένου δικτύου mixed by CosmoΠote! :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Escape τι εννοείς? για τι συστήματα μιλάς? για κεραιες?

 

Εκτός από τους κόμβους Κορμού (Core Network/CN) και Πρόσβασης (Radio Access Network/RAN -> Σταθμοί Βάσης ή BTS ή Κεραίες) υφίστανται επιπλέον κόμβοι VAS(Προστιθέμενης αξίας) στο δίκτυο ώστε να διαχειρίζονται την κίνηση των συνδρομητών καρτοκινητής. Ανεξαρτήτως των δυνατοτήτων επικοινωνίας που προσφέρουν οι κόμβοι Κορμού & Πρόσβασης θα πρέπει οι κόμβοι Καρτοκινητής να υποστηρίξουν τις απαιτήσεις του δικτύου. Ο σωστός σχεδιασμός για την εξυπηρέτηση της κίνησης συνδρομητών και η πρόβλεψη της ύπαρξης εφεδρικών συστημάτων (BCP) για την απρόσκοπτη λειτουργία της υπηρεσίας αποτελούν μονόδρομο. Εδώ διαπιστώνονται οι αδυναμίες των κόμβων. Τα γνωρίζουν σίγουρα ασχέτως τι απαντά η Εξυπηρέτηση Πελατών αλλά πρέπει να γίνουν νέες επενδύσεις ώστε να αναστραφεί η κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

όταν δίνουν τόσα τσάμπα τηλεφωνήματα από που θα βγάλουν τα χρήματα???? αφού όλοι κόβουν τα πάγια και βάζουν καρτοκινητές! τώρα ειδικά με τη νέα cosmpokarta? καλά είσαι! το θέμα όμως είναι ότι ακόμα και στο πάγιο έχω προβλήματα με το σήμα κτλ αλλά όχι τόσα μεγάλα όπως με το καρτοκινητό!
Link to comment
Share on other sites

παντος στην επαρχια που ειμαι εγω εχει σημα καμπανα

το μονο κακω ειναι οτι δεν εχει 3γ ενο η βοντα και η γουιντ εχουν.....

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση το σήμα με την ποιότητα των παρεχόμενων υπηρεσιών. Θα μπορούσες να είχες π.χ. λιγότερο σήμα και να μιλούσες με ποιοτικό ήχο και χωρίς προβλήματα σύνδεσης ή να είχες επίσης το σήμα που έχεις και τώρα και να μην είχες κανένα πρόβλημα. ;)
Link to comment
Share on other sites

Χτες ήμουν το απόγευμα σε έναν ξάδερφο κοντά στην πλατεία κυψέλης, έδειχνε να έχω σήμα τέρμα καμπάνα και 3G! όμως 2 φορες χάθηκε ΕΝΤΕΛΩΣ το σήμα και το 3G για πολύ ώρα χανόταν με το σήμα τέρμα όμως και μετά από αρκετή ώρα είχε ξανά! αυτό θα πει COSMOΠΟΤΕ! :lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που ήρθα σήμερα σπίτι μου στις 16:00 περίπου μέχρι αυτη την στιγμη που γράφω είτε με το whats up είτε με το ΠΑΓΙO δεν μπορώ να βγάλω ΚΑΜΙΑ κλήση! και όσοι με πήραν δεν με άκουγαν και το έκλεισαν! αναγκάζομαι να παιρνω από το σταθερό (νετονε) όχι πΟΤΕ, και έχω κατεβάσει κάτι %#$$#^%$#^$%^ [που δεν περιγράφεται! ΕΛΕΟΣ ρε γμτ τι θα γίνει ποια? τώρα παίρνω τηλ και θα τα ακουσουν καλα! :mad::mad::mad::mad::mad:

 

Edit : πήρα τηλ και τους τα έψαλα και μου είπαν πως έχουν τεχνικό πρόβλημα στην Κυψέλη (στην άνω έστω) και δεν έχει σήμα τίποτα! από τις 16:00 μεχρι τώρα απλά δεν έχω κινητά! ΕΛΕΟΣ!!!!!! οχι άλλο κάρβουνοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Aρχισαμε παλι τα γνωστα ''δικτυο κατειλημμένο'' ή μου φενεται? Για καρτοκινητα μιλαω...

 

Επιβεβαιώνω, η cosmote είναι νεκρή στην Κυψέλη, εδώ και 40 λεπτά το σήμα χάνεται όλη την ώρα και ακόμα και όταν έχει δεν μπορώ να βγάλω κλήση...

Favorites : Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson P800, Eten G500+, Sony Ericsson K750i, Nokia N82, LeEco Le 2

Current : Xiaomi Redmi Note 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ανατολική θεσσαλονικη περιοχή Μαρτίου. Η cosmote ειναι ΠΕΘΑΜΕΝΗ. Καμια εξερχόμενη (κατηλημένο δίκτυο). Σπάνια εισερχομενη :mad:

 

Γιορτάζουν και οι Γιώργιδες βλέπεις:rolleyes:

 

Και εγώ που νομιζα η wind ειναι η χειρότερη :lol: :p

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

To τελευταιο 10 λεπτο που το πηρα χαμπαρι δεν εχω κινητο για εξερχομενες...μονο εισερχομενες...κανεις αλλος? Περιοχη Χανια.

 

edit ουτε εισερχομενες!

 

Αυτο δεν εγινε ουτε την Πρωτοχρονια...αυτο ειναι αδιαλειπτη παροχη υπηρεσιας σε ωρα αιχμης χωρις καποιο σημαντικο γεγονος??

Edited by skoulikomirmigot
Link to comment
Share on other sites

Θα τους πάει ο ΔΙΑΟΛΟΣ! μα τον ΘΕΟ!!!! έχασα σήμερα ενα κάρο σημαντικές κλησεις, κάμποσοι μου τα ψάλανε επειδεί δεν μπορούμε να μιλήσουμε, μου έχουν χαλάσει διάφορα εδώ πέρα και δεν μπορώ να βρω κανέναν γιατι κανείς δεν είναι σπίτι του και πως θα τους καλέσω? και έχω μαμίσει τη νετονε στα κινητά και θα έρθει κανάς φουσκωμένος λογαριασμός. Τους δίνω διορία μέχρι το τέλος της επόμενης week αν συνεχιστει λογαριασμό ΔΕΝ πληρώνω, εννοείτε δεν δηλώνω καρτοκινητό και ας το κόψουν στα ##$%#$%#$% μου. Ας συνεχίσουν και θα αθετήσω και εγω το συμβόλαιο και θα ζητήσω διακοπη για ΜΗ παρεχόμενες υπηρεσίες και ας το συνεχίσουν και θα φανε καταγγελίες στην ΕΕΤΤ και στην ένωση καταναλωτών, έτσι για να μην μας έχουν για λαλάκες! ΕΛΕΟΣ απο την προηγούμενη Τρίτη ακόμα το φτιάχνουν? ή μας δουλεύουν όλους ψιλό γαζί???? ο αδερφός μου την ξήλωσε και έβαλε wind και έχει σημα ΚΑΜΠΑΝΑ με 10 καμπάνες χρυσές δίπλα! το ίδιο και η μάνα μου! ΑΙ στα διαλα δλδ!!!! ΕΛΕΟΣ ποια! :mad::mad::mad:

 

Παιδιά αυτή η κατάσταση στην περιοχή μου Ανω Κυψέλη είναι από την προηγούμενη ΤΡΙΤΗ!!!! έχω πάρει πόσα τηλέφωνα και όλο το φτιάχνουν! καλά μα ποιον δουλεύουν? ελεος!!! ΔΕΝ μπορώ να βγάλω κλήσεις ΤΙΠΟΤΑ! ουτε μυνήματα δεν πανε! τα ίδια και στο παγιο και στο whats up!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...