Jump to content

Ενημέρωση για κάλυψη και βελτιώσεις / προβλήματα δικτύου


kinitoneidimonas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικά όλοι οι φούρνοι μικροκυμάτων τότε θα έχουν ζωνοπερατό φίλτρο :)

 

Βρε συ bored,σου βρίσκεται κανένα handsfree πρόχειρο να το συνδέσεις με το κινητό και να το βάλεις στο φουρνο μικροκυμάτων; :p Λογικά θα κοπεί η σύνδεση,αλλά δε χάνουμε τίποτα να κάνουμε ένα πείραμα :lol:

 

Α ρε Κοσμοτέ τι μας κάνεις Σάββατο βράδυ με την εκπληκτική σου κάλυψη :lol:

 

Γεια σε όλους. Το post αυτό ΔΕΝ το έγραψα εγώ αλλά ένας μικρός ξάδερφός μου, νομίζοντας ότι είχε μπει στο δικό του username, έγραψε το post με το δικό μου username... sorry για την αναστάτωση... :p::wacko:

Τέσπα, βλακείες είναι αυτά... θα φροντίσω να μην ξανασυμβεί. Και πάλι συγγνώμη για την τυχόν παραπληροφόρηση. :X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Eγω παντως δεν αντιμετωπιζω προβληματα. Μια χαρα ειναι το δικτυο.

Φτου φτου να μην το ματιασω..:rolleyes:

Που και που μου βγαζει δικτυο απασχολημενο αλλα με την δευτερη-τριτη προσπαθεια λειτουργει κανονικα.

 

Πάλι καλά, σε μένα δεν έχει βγάλει μήνυμα "Δίκτυο Απασχολημένο". Φτου (σας) φτου (σας)! :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

O καθενας αναλογα την περιοχη που μενει θα λεει τα δικα του.

 

Το μόνο σίγουρο. Εγώ για παράδειγμα έχω τρεις (3) σταθμούς cosmote γύρω από το σπίτι μου σε ακτίνα 300 - 400 μέτρων σε ευθεία και σήμα της προκοπής μέσα στο σπίτι δεν έχω. Για να μιλήσω βγαίνω στα μπαλκόνια. Τι στο καλό έχουν κάνει με τα cell δεν ξέρω! Στους άλλους χώρους που κινούμαι όμως, έχω άψογο σήμα και αυτό είναι που με ενδιαφέρει.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Περιστασιακό πρόβλημα δικτύου. Είχε και σήμερα, δεν ξέρω αν έχει λυθεί ακόμα. Όσοι αντιμετωπίζουν πρόβλημα στην Αθήνα, να δοκιμάσουν να γυρίσουν σε 3G ( αν διατίθεται τέτοια συσκευή ), για τις υπόλοιπες πόλεις που παρουσιάζουν το πρόβλημα, να γυρίσουν σε 2g.

 

Ναι και χτες Κυριακη ειχε το ιδιο προβλημα και μαλιστα για μεγαλυτερο χρονικό διαστημα.

Πρεπει να ηταν για πανω απο 1 με 1.30 ωρα off η Cosmote...

 

To προβλημα ειναι γενικό ή σε οποιον κάτσει???

 

παντως πολυ περιεργο... στις περιοχές που ειναι τα κεντρικά γραφεία τόσο του ΟΤΕ οσο και τις Cosmote να υπαρχει για 2 συνεχόμενες μέρες τετοιο κρέμασμα... ειναι πολυ περιεργο...

 

Για να δουμε αποψε τι θα κανουν παλι σημερα...

 

Εντωμεταξυ ειναι πολυ υπουλο... γιατι σου δειχνει φου σημα και μόλις πας να καλεσεις καταλαβαινεις οτι ειναι νεκρό για ωρα...

 

Αυτο για τα 3g δεν νομιζω να εχουν σχεση... θα δω αποψε (τους εχω στανταρ τους παλιολαμογιους):p

 

Ανεξαρτητα παντως απο το κρεμασμα του Σ/Κ το δικτιο της εταιρειας ειναι σε κακο χάλι παντου (δεν εχει να κάνει με περιοχές) μπορει να οδηγείς στην Αττική Οδο, να εισαι στο τρένο, στη Λεωφ Κηφισίας, μπορει να εισαι σε σταθερό μερος ακινητος μεσα στο σπιτι ή το γραφείο και ξαφνικα.... τιποτα... !!! κριμα! Πρεπει να φτιαξυν το δικτυο τους αμεσα!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί στη διαφήμιση αναφέρει " Τωρα με μεγαλύτερη πληθυσμιακή κάλυψη" και όχι με ΤΗΝ μεγαλύτερη? Υπονοούν κάτι ή έτσι έτυχε?
Link to comment
Share on other sites

Γιατί στη διαφήμιση αναφέρει " Τωρα με μεγαλύτερη πληθυσμιακή κάλυψη" και όχι με ΤΗΝ μεγαλύτερη? Υπονοούν κάτι ή έτσι έτυχε?

 

Μπα... ιδέα σου... μάλλον θα έτυχε (λέμε τώρα!) :lol::lol::lol::lol::lol:

Γιατί δεν βγάζουν και μια διαφήμιση με την "καλύτερη" ποιότητα δικτύου? :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γιατι θα γινουν ρεζιλι!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μπορει καποιος να δωσει μια υπευθυνη απαντηση?? Καποιος που να ηταν και στα 2 δικτυα(αναφερομαι σε cosmote και voda για wind ουτε λογος να γινεται ανηκει σε αλλη κατηγορια) και να μπορει να μας πει τις διαφορες..Εγω ειμαι στη wind και φυσικα θελω και πρεπει να αλλαξω εταιρια...Περιμενω να ερθει το καινουριο iphone και τοτε θα παω ειτε στη μια ειτε στην αλλη...απλα θελω τη συμβουλη σας...Αθηνα μενω Ν.Σμυρνη και θεσσαλονικη μενω Πανοραμα, οποιος εχει στοιχεια ας βοηθησει...Ευχαριστω ολους!
"Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something."
Link to comment
Share on other sites

Για Πανόραμα είναι λίγο πολύ το ίδιο Κοσμοτέ με Vodafone!Δε θα καταλάβεις ιδιαίτερες διαφορές!Στην Θεσ/νίκη επίσης,κάπου είναι καλή η μια κάπου η άλλη!Πού θα κινείσαι Θεσ/νίκη εκτός Πανοράματος για να σου πω συγκεκριμένα για Κοσμοτέ;

 

Υ.Γ.:Για την Wind φαντάζομαι εννοείς πως δεν πιάνει στα μέρη που κινείσαι,ε;Διότι 2 χρόνια που την είχα,δεν είχα γενικό πρόβλημα κάλυψης,σαν τις άλλες 2 ήταν!

Link to comment
Share on other sites

Για Πανόραμα είναι λίγο πολύ το ίδιο Κοσμοτέ με Vodafone!Δε θα καταλάβεις ιδιαίτερες διαφορές!Στην Θεσ/νίκη επίσης,κάπου είναι καλή η μια κάπου η άλλη!Πού θα κινείσαι Θεσ/νίκη εκτός Πανοράματος για να σου πω συγκεκριμένα για Κοσμοτέ;

 

Υ.Γ.:Για την Wind φαντάζομαι εννοείς πως δεν πιάνει στα μέρη που κινείσαι,ε;Διότι 2 χρόνια που την είχα,δεν είχα γενικό πρόβλημα κάλυψης,σαν τις άλλες 2 ήταν!

 

Θεσ/νικη κινουμαι κεντρο περιοχη αγ.Σοφιας και γενικοτερα λογω δουλειας τριγυρνω ολη την πολη με εμφαση κεντρο-ανατολικα-βορεια. Οσων αφορα τη wind ναι καλα μαντεψες δεν εχει σημα σε πολυ κεντρικα μερη, πανοραμα δεν εχω προβλημα αλλα στο κεντρο γυρω απο την εκκλησια της αγ.Σοφιας σε εσωτερικους χωρους εχει τεραστιο προβλημα..πρεπει να βγεις εξω για να μιλησεις..

"Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something."
Link to comment
Share on other sites

Θεσ/νικη κινουμαι κεντρο περιοχη αγ.Σοφιας και γενικοτερα λογω δουλειας τριγυρνω ολη την πολη με εμφαση κεντρο-ανατολικα-βορεια. Οσων αφορα τη wind ναι καλα μαντεψες δεν εχει σημα σε πολυ κεντρικα μερη, πανοραμα δεν εχω προβλημα αλλα στο κεντρο γυρω απο την εκκλησια της αγ.Σοφιας σε εσωτερικους χωρους εχει τεραστιο προβλημα..πρεπει να βγεις εξω για να μιλησεις..

 

Αγ. Σοφίας να ξέρεις ότι το 3g είναι λίγο προβληματικό και για τις 2 εταιρίες που ενδιαφέρεσαι!Δεν ξέρω γιατί,όμως αυτό συμβαινει και σε εσωτερικούς και σε εξωτερικούς χώρους,ιδίως Αγ. Σοφίας με Μητροπόλεως και απορώ γιατί ακόμη εκεί δεν έχουν μπει micro-cells για 3g!2g είναι και οι 2 το ίδιο,μόνο που στην Κοσμοτέ μερικές φορές είχα κάποια "προβληματάκια" με τις κλήσεις(του στυλ:δίκτυο απασχολημένο κλπ. για λίγη ώρα).Γενικά όμως είναι καλή και η Κοσμοτέ και η Βόδιfone.

 

Ανατολικά,και συγκεκριμένα Καλαμαριά(Εθνικής αντιστάσεως,Αδριανουπόλεως,Αιγαίου κλπ).η Κοσμοτέ είναι λίγο πιο δυνατή στο 3g μόνο(κτίριο ΟΤΕ γαρ).Αλλά κι αυτή έχει τα προβληματάκια της,καθώς δεν έχει σ'όλον το δήμο 3g(ανώμαλοι κάτοικοι βλέπεις....).Τούμπα,Χαριλάου κλπ. σε κάποια σημεία καλύτερη η Κοσμοτέ σε 3g,αλλού η Vodafone.Σε gsm όπως καταλαβαίνεις είναι σχεδόν 100% ίδιες γενικότερα στην πόλη.

 

Τέλος,στον περιφερειακό μόνο Vodafone.Η Κοσμοτέ δεν έχει 3g σε πολλά σημεία που η Vodafone έχει και το 2g της είναι αδύναμο κάπου-κάπου,ενώ η Vodafone έχει δυνατό gsm/3g!

Link to comment
Share on other sites

Αγ. Σοφίας να ξέρεις ότι το 3g είναι λίγο προβληματικό και για τις 2 εταιρίες που ενδιαφέρεσαι!Δεν ξέρω γιατί,όμως αυτό συμβαινει και σε εσωτερικούς και σε εξωτερικούς χώρους,ιδίως Αγ. Σοφίας με Μητροπόλεως και απορώ γιατί ακόμη εκεί δεν έχουν μπει micro-cells για 3g!2g είναι και οι 2 το ίδιο,μόνο που στην Κοσμοτέ μερικές φορές είχα κάποια "προβληματάκια" με τις κλήσεις(του στυλ:δίκτυο απασχολημένο κλπ. για λίγη ώρα).Γενικά όμως είναι καλή και η Κοσμοτέ και η Βόδιfone.

 

Ανατολικά,και συγκεκριμένα Καλαμαριά(Εθνικής αντιστάσεως,Αδριανουπόλεως,Αιγαίου κλπ).η Κοσμοτέ είναι λίγο πιο δυνατή στο 3g μόνο(κτίριο ΟΤΕ γαρ).Αλλά κι αυτή έχει τα προβληματάκια της,καθώς δεν έχει σ'όλον το δήμο 3g(ανώμαλοι κάτοικοι βλέπεις....).Τούμπα,Χαριλάου κλπ. σε κάποια σημεία καλύτερη η Κοσμοτέ σε 3g,αλλού η Vodafone.Σε gsm όπως καταλαβαίνεις είναι σχεδόν 100% ίδιες γενικότερα στην πόλη.

 

Τέλος,στον περιφερειακό μόνο Vodafone.Η Κοσμοτέ δεν έχει 3g σε πολλά σημεία που η Vodafone έχει και το 2g της είναι αδύναμο κάπου-κάπου,ενώ η Vodafone έχει δυνατό gsm/3g!

 

Σευχαριστω γιαυτες τις πληροφοριες φιλε μου, ετσι οπως το βλεπω παμε για βοδαφον λογικα...περισσοτερο με ενδιαφερει το gsm και λιγοτερο το 3g μιας και το ζητουμενο ειναι να μπορεις να μιλησεις και ολα τα αλλα ερχονται δευτερα...νασαι καλα

"Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something."
Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστω γιαυτες τις πληροφοριες φιλε μου, ετσι οπως το βλεπω παμε για βοδαφον λογικα...περισσοτερο με ενδιαφερει το gsm και λιγοτερο το 3g μιας και το ζητουμενο ειναι να μπορεις να μιλησεις και ολα τα αλλα ερχονται δευτερα...νασαι καλα

 

Νέα Σμύρνη και οι δύο είναι στα ίδια επίπεδα. Μόνο στην άνω Νέα Σμύρνη υπάρχει σε κάποια σημεία μικρή διαφοροποίηση, αλλού είναι καλύτερη η μία αλλού η άλλη, γενικά όμως και οι δύο είναι μια χαρά. Που περίπου μένεις Ν. Σμύρνη?

 

To καλύτερο είναι να πάρεις από μια καρτοκινητή sim και των δύο και να ελέγξεις μόνος σου (ή από το κινητό κάποιου φίλου που είναι ή στη μία ή στην άλλη). Πάντως όποτε ανεβαίνω Θεσσαλονίκη με τη Vodafone δεν έχω κανένα πρόβλημα, για συγκεκριμένες περιοχές όμως δεν γνωρίζω, καλύτερα να εμπιστευτείς το kotsiani.

 

Πάντως αφού σε ενδιαφέρει κυρίως το 2G δεν θα έχεις πρόβλημα πιστεύω όποια και να επιλέξεις.

Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστω γιαυτες τις πληροφοριες φιλε μου, ετσι οπως το βλεπω παμε για βοδαφον λογικα...περισσοτερο με ενδιαφερει το gsm και λιγοτερο το 3g μιας και το ζητουμενο ειναι να μπορεις να μιλησεις και ολα τα αλλα ερχονται δευτερα...νασαι καλα

 

Χωρίς να έχω κινηθεί στις περιοχές που αναφέρεις δεν νομίζω ότι θα υπάρχει αντιληπτή διαφορά στο 2G που σε ενδιαφέρει ανάμεσα στις 2,αλήθει η wind δεν σε καλύπτει?

Link to comment
Share on other sites

Νέα Σμύρνη και οι δύο είναι στα ίδια επίπεδα. Μόνο στην άνω Νέα Σμύρνη υπάρχει σε κάποια σημεία μικρή διαφοροποίηση, αλλού είναι καλύτερη η μία αλλού η άλλη, γενικά όμως και οι δύο είναι μια χαρά. Που περίπου μένεις Ν. Σμύρνη?

 

To καλύτερο είναι να πάρεις από μια καρτοκινητή sim και των δύο και να ελέγξεις μόνος σου (ή από το κινητό κάποιου φίλου που είναι ή στη μία ή στην άλλη). Πάντως όποτε ανεβαίνω Θεσσαλονίκη με τη Vodafone δεν έχω κανένα πρόβλημα, για συγκεκριμένες περιοχές όμως δεν γνωρίζω, καλύτερα να εμπιστευτείς το kotsiani.

 

Πάντως αφού σε ενδιαφέρει κυρίως το 2G δεν θα έχεις πρόβλημα πιστεύω όποια και να επιλέξεις.

 

Ν.Σμυρνη μενω στη Λεοντειο διπλα και γενικα εδω ειμαι ευχαριστημενος και με τις 3 εταιριες για να πω την αληθεια..το προβλημα με τη wind ειναι σε καποια σημεια, βλ. λεωφ.Συγγρου στο κατεβασμα λιγο πιο κατω απο τη Παντειο το σημα χανεται για μερικα μετρα εντελως...και γενικοτερα πολλες φορες μεσα στην ημερα χανεται το σημα εκει που μιλαω..ευχαριστω για ολες τις απαντησεις

"Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something."
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να έχω κινηθεί στις περιοχές που αναφέρεις δεν νομίζω ότι θα υπάρχει αντιληπτή διαφορά στο 2G που σε ενδιαφέρει ανάμεσα στις 2,αλήθει η wind δεν σε καλύπτει?

 

Φίλε μου σου μιλω ειλικρινα η wind ΟΧΙ δε με καλυπτει...εχει πολυ χαλια δικτυο, οπως ειπα προηγουμενως δεν εχω προβλημα στο σπιτι αλλα σε καποια σημεια κεντρικα και μη...δλδ δεν ειναι λογικο να πεφτει η γραμμη κατα τη διαρκεια μιας κλησης στο κεντρο της αθηνας!!! Το ιδιο συμβαινει και στους δικους μου που κατοικουν θεσ/νικη...αναφερω παραδειγμα ο πατερας μου διατηρει καταστημα ισογειο στο κεντρο της θεσ/νικης(περιοχη αγ.Σοφιας) και δεν εχει σημα ουτε καν στη βιτρινα οταν βρισκεται μεσα στο καταστημα...για να μιλησουμε πρεπει να βγει στο πεζοδρομιο..αυτο δεν ισχυει με καμια αλλη εταιρια..

"Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something."
Link to comment
Share on other sites

Φιλος που μενει Καλαμαρια θεσ/νικης (στη ταβερνα του πριγκηπα για οσους ξερουν) η wind δεν εχει καθολου σημα σε ολο το τετραγωνο..σου βγαζει αναζητηση δικτυου...και δε μιλαμε για υπογεια και τετοια...μιλαμε να εισαι στη μεση του δρομου η στο μπαλκονι του σπιτιου...φαντασου να εισαι σπιτι σου και να μην εχει καλυψη το κινητο σου...!!! Φρικη! ευτυχως το παλικαρι εχει vodafone. Sorry αν σας κουρασα απλα οσο πιο πολλοι συμμετεχουμε τοσο λιγοτερα τα θυματα των εταιριων...γιατι η "επιλογη", ειναι το μοναδικο μας οπλο..
"Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something."
Link to comment
Share on other sites

Η Αγίας Σοφίας είναι παλούκι για κάλυψη και απορώ γιατί!Εκτός αν υπάρχει πρόβλημα αδειοδοτήσεων,οπότε πάω πασο.Η Κοσμοτέ να φανταστείς έχει κεραία στον ΟΤΕ(Αγ.Σοφίας με Καρόλου Ντηλ)και το 3g δε διατηρείται πολύ εύκολα στα γύρω τετράγωνα-ως επί τω πλείστον σε εσωτερικούς χώρους.Την Καλαμαριά άστην απ'έξω..Οι κάτοικοί της είναι προβληματικοί κι έχουν ξηλώσει τα πάντα..Η Wind πάντως πληροφοριακα έχει σήμα άψογο σε σημείο που οι άλλες 2 έχουν αδύναμο-Βασιλόπουλος Καλαμαριάς,στην Σοφούλη!
Link to comment
Share on other sites

Η Αγίας Σοφίας είναι παλούκι για κάλυψη και απορώ γιατί!Εκτός αν υπάρχει πρόβλημα αδειοδοτήσεων,οπότε πάω πασο.Η Κοσμοτέ να φανταστείς έχει κεραία στον ΟΤΕ(Αγ.Σοφίας με Καρόλου Ντηλ)και το 3g δε διατηρείται πολύ εύκολα στα γύρω τετράγωνα-ως επί τω πλείστον σε εσωτερικούς χώρους.Την Καλαμαριά άστην απ'έξω..Οι κάτοικοί της είναι προβληματικοί κι έχουν ξηλώσει τα πάντα..Η Wind πάντως πληροφοριακα έχει σήμα άψογο σε σημείο που οι άλλες 2 έχουν αδύναμο-Βασιλόπουλος Καλαμαριάς,στην Σοφούλη!

 

Ενδιαφερον οι πληροφοριες σου φιλε μου ομολογω πως δεν τα ηξερα αυτα..anyway thank u

"Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something."
Link to comment
Share on other sites

Ν.Σμυρνη μενω στη Λεοντειο διπλα και γενικα εδω ειμαι ευχαριστημενος και με τις 3 εταιριες για να πω την αληθεια..το προβλημα με τη wind ειναι σε καποια σημεια, βλ. λεωφ.Συγγρου στο κατεβασμα λιγο πιο κατω απο τη Παντειο το σημα χανεται για μερικα μετρα εντελως...και γενικοτερα πολλες φορες μεσα στην ημερα χανεται το σημα εκει που μιλαω..ευχαριστω για ολες τις απαντησεις

 

Στη Λεόντειο δεν θα έχεις πρόβλημα. Μου κάνει εντύπωση αυτό με τη Wind και τη Συγγρού, τέτοια κατάντια...

Link to comment
Share on other sites

Χθες που πήγα προς Τσαγκαράδα Πηλίου, στους Αγίους Σαράντα μόνο η WIND έπιανε και μάλιστα με 3g! Καλά ρε παιδιά,είναι δυνατόν;;; Τόσο σκόνη τρώει η Cosmote από τη WIND στο Πήλιο; Και στη διαδρομή υπάρχει τεράστια διαφορά (από Χάνια μέχρι Ζαγορά...) Καλά για τη vodafone δε το συζητώ γιατί θα γελάμε όλοι μαζί...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη,τελικά προς Προμύρι που νομίζω είχε κάποια μικρα προβλήματα η Wind,πλέον τα έχει ή λειτουργεί κανονικά;Πραγματικά όμως,σχεδόν κατά 100% έχουν καλυφθεί με 3g τα χωρια του Πηλίου!Βασικά,το κύριο πρόβλημα της Κοσμοτέ εκτός του πλασματικού σήματος σε 2η γενιά στις ανατολικές παραλίες του Πηλίου είναι και το 3g!Αδύναμο σήμα 3g και γενικά όχι πυκνό δίκτυο για 3g στο Πήλιο.Γιατί έτσι;Όντως,η Vodafone είναι εκτός συναγωνισμού..Αφού σε όποια παραλία πάω κι έχει σήμα,έστω και gsm,χαίρομαι και σκέφτομαι:"Μπράβο η Vodafone?!Κι εδώ σήμα;;"Χαχαχα!
Link to comment
Share on other sites

Οι φιλοι που εχουν παει Πηλιο, εχουν σημα 3G+ με Vodafone και πολλες φορες δεν εχουν Cosmote ουτε 2G.
Link to comment
Share on other sites

Οι φιλοι που εχουν παει Πηλιο, εχουν σημα 3G+ με Vodafone και πολλες φορες δεν εχουν Cosmote ουτε 2G.

 

Αναλόγως την πλευρά... Προς Μηλιές,Βυζίτσα,Άγιο Λαυρέντιο,Κάτω/Άνω Λεχώνια,Άγιο Γεώργιο η Vodafone σκίζει,και ναι,υπάρχουν περιοχές που η Vodafone έχει HSDPA και η Cosmote δεν έχει 2g ;)

Να λέμε τώρα και την αλήθεια,η Ανατολική πλευρά kotsianis είναι πολύ μα ΠΟΛΥ δύσκολο να καλυφθεί λόγω μορφολογίας. Δε γίνεται,απλά... Είναι από τις μόνες περιπτώσεις που κατανοώ τις τρύπες! Μα δεν υπάρχουν και δρόμοι σε εκείνες τις περιοχές,πως θα βάλουνε κεραίες :cry:

Στο Προμύρι δεν έχω πάει,πάντως θυμάμαι ότι η Vodafone μόνο δεν είχε πρόβλημα στην είσοδο του χωριού...Ακόμα και η ΕΡΑ δε πιάνει εκεί!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν υπάρχουν και δρόμοι σε εκείνες τις περιοχές,πως θα βάλουνε κεραίες :cry:

 

Με άδεια από το δασαρχείο ανοίγεις ιδιωτικό αγροτικό δρόμο και κατόπιν πληρώνεις αδρά τη ΔΕΗ ώστε να φτιάξει υποδομή δίπλα στο δρόμο μέχρι το σταθμό βάσης. Σε αντίθετη περίπτωση θα παίζει μόνο γεννήτρια. Εννοείται ότι τα έξοδα συντήρησης ενός αγροτικού δρόμου είναι τεράστια εφόσον διαβρώνεται από τα ακραία καιρικά φαινόμενα.

Συχνά το γκρέιντερ πρέπει να στρώνει το δρόμο.

Φυσικά τα παραπάνω προϋποθέτουν ότι θα "πάρεις" άδεια από το δασαρχείο ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...