Jump to content

Ενημέρωση για κάλυψη και βελτιώσεις / προβλήματα δικτύου


kinitoneidimonas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ ο φουκαράς έφυγα από wind γιατί μου έκανε νερά για ένα διάστημα και ήρθα στην κοσμοτέ και τα δα όλα :P

Αφού τα είδες όλα στην Cosmote,γύρνα πάλι στη "μαμά" Wind.:happy::)

Ναι,αλλά είσαι στη Νο. 1 εταιρία κινητής τηλεφωνίας στην Ελλάδα:p

Άν πεις κάτι τέτοιο σε ξένο που έχει κάνει roaming με την Cosmote θα σου πει:"Αν είναι έτσι η No.1 εταιρία κινητής τηλεφωνίας η No.2 και η No.3 πως είναι;":lol::p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

θα του πεις η Νο.1 σε πελατες οχι σε δικτυο!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

....Δεν αναφέρω το CU,καθ'ότι είναι τελείως παρατημένο και πλέον αδιάφορο....

 

Αν ειναι παρατημενο το cu τοτε το whats up τι ειναι?

Δες τι προσφερει το cu σε σχεση με το αλλο.Ανωτερο σε ολα του.

Ακομη και στην προσφορα του 2009 δινει ιντερνετ & ΜΜS.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς τα έδωσε για να γίνει πιο ελκυστικό ;) Γενικά,έχω να ασχοληθώ χρόνια με την καρτοκινητή και ό,τι ξέρω για προσφορές κλπ. το μαθαίνω από εδώ μέσα!Η αίσθηση που έχω είναι πως η Κοσμοτέ το What's Up το προωθεί τρομερά,σε αντίθεση με το Cu
Link to comment
Share on other sites

γενικα και οι τρεις ειχαν αυτο τον πολεμο προωθησης τον τελευταιο καιρο. μαλλον τωρα θα αρχισουν με τα συμβολαια δινοντας παλι τα 2 πρωτα παγια δωρεαν!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει αιτήσεις για φορητότητα για ένα συμβόλαιο που έχω και για μια κοσμοκάρτα για να μεταφερθούν στη vodafone. Χθες που με πήραν τηλέφωνο και με ρώτησαν γιατί θέλω να την κάνω τους είπα για το γνωστό πρόβλημα, ότι έχει καταρεύσει δηλαδή το δίκτυο τους και μου είπαν ότι εάν περίμενα καμιά εβδομάδα ακόμα θα διορθωνόταν η κατάσταση. Αλλά στο τσακ κρατήθηκα να τους πω ότι είναι και ψυχολογικό το θέμα, ότι παθαίνω κάτι όταν βλέπω το σηματάκι της cosmote στο κινητό μου. :)
Link to comment
Share on other sites

Η αίσθηση που έχω είναι πως η Κοσμοτέ το What's Up το προωθεί τρομερά,σε αντίθεση με το Cu

Οι περισσότερες παρέες ξέρουν πιο πολύ το What's Up? απ'ότι το Cu.Βέβαια,η Cosmote το διαφημίζει όσο μπορεί.Μέχρι και σε εκπομπή του Mad "παίζει" το λογότυπο του What's Up?.:)

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι απο κρητη και εδω η κατασταση ειναι απελπιστικη για εμενα που εχω whats up. οι γονεισ μου παλι που εχουν συμβολαιο δεν αντιμετωπίζουν τίποτα???? τι ειναι αυτο???? λυπάμε που θα χάσω την προσφορά με το 1 για όλο το 2009 αλλά πρέπει να βρώ την υγειά μου!!! αυριο καρφί wind για φορητότητα και φθηνές χρεώσεις οι φίλοι να πάνε να κουρεφτούν η υπομονή μου δεν βαστάει
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι απο κρητη και εδω η κατασταση ειναι απελπιστικη για εμενα που εχω whats up. οι γονεισ μου παλι που εχουν συμβολαιο δεν αντιμετωπίζουν τίποτα???? τι ειναι αυτο???? λυπάμε που θα χάσω την προσφορά με το 1 για όλο το 2009 αλλά πρέπει να βρώ την υγειά μου!!! αυριο καρφί wind για φορητότητα και φθηνές χρεώσεις οι φίλοι να πάνε να κουρεφτούν η υπομονή μου δεν βαστάει

 

Αρχικα καλωσηρθες στην παρεα μας..:)

To εχουμε πει πολλες φορες οτι το προβλημα αφορα μονο τα καρτοκινητα ενω τα συμβολαια λειτουργουν απροβληματιστα.

Κανε και φορητοτητα μηπως αν δουν μαζικες απωλειες βαλουν μυαλο!!

Link to comment
Share on other sites

Καλά,για τα συμβόλαια μην παίρνεις κι όρκο...Οι κλήσεις βγαίνουν,αλλά το mobile internet δε φυσάει κιολας :rolleyes: Αλλά σίγουρα δεν έχουν τα συμβόλαια προβλήματα που ταλαιπωρούν τους καρτοκινητούς!

 

Υ.Γ.:Πήγαινε στο θεμα των διακοπών,σου απάντησα :p

Link to comment
Share on other sites

Καλά,για τα συμβόλαια μην παίρνεις κι όρκο...Οι κλήσεις βγαίνουν,αλλά το mobile internet δε φυσάει κιολας :rolleyes: Αλλά σίγουρα δεν έχουν τα συμβόλαια προβλήματα που ταλαιπωρούν τους καρτοκινητούς!

Να πω την αληθεια δεν χρησιμοποιω mobile internet οποτε δεν το εχω δοκιμασει απο το συμβολαιο μου.

Και εκει νερα η κοσμοτε??:wacko:

Υ.Γ.:Πήγαινε στο θεμα των διακοπών,σου απάντησα :p

Το ειδα και απαντησα..:p

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά,γιατί δεν το σκέφτεστε για φορητότητα σε F2G2 που δινει τις αντίστοιχες χρώσεις του Frog ή του What's up?

 

Στην τελική,δε νομίζω όσοι ενεργοποιήσατε την προσφορά να μιλάτε πάνω από 600 λεπτά που δίνει το F2G με 5 ευρώ το μήνα!!Μπορεί να δίνετε 4 ευρώ πιο πάνω αλλά τουλάχιστον θα έχετε και τα 600 μηνύματά σας και τα 600 λεπτά σας!Δεν αναφέρω το CU,καθ'ότι είναι τελείως παρατημένο και πλέον αδιάφορο!

 

Με το να γκρινιάζετε δε διορθωνεται η κατάσταση!Εδώ έχουν προβλήματα ορισμένες φορές μέχρι και τα συμβόλαιά τους(βλ. υπηρεσίες Wireless Internet,καθυστερημένα μνμ κλπ.),πόσο μάλλον η πλατφορμα των καρτοκινητών!

Πραγματικά η φορητοτητα γίνεται άμεσα.

Το θέμα ειναι οτι δεν μεταφέρεις ενα νούμερο, προσωπικά εχω 6 νούμερα στην οικογένεια και πολλούς φιλους ,ισως 7-8 .

Ελπίζεις στην βελτίωση του δικτύου αλλιώς προχωράμε. :(

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει αιτήσεις για φορητότητα για ένα συμβόλαιο που έχω και για μια κοσμοκάρτα για να μεταφερθούν στη vodafone. Χθες που με πήραν τηλέφωνο και με ρώτησαν γιατί θέλω να την κάνω τους είπα για το γνωστό πρόβλημα, ότι έχει καταρεύσει δηλαδή το δίκτυο τους και μου είπαν ότι εάν περίμενα καμιά εβδομάδα ακόμα θα διορθωνόταν η κατάσταση. Αλλά στο τσακ κρατήθηκα να τους πω ότι είναι και ψυχολογικό το θέμα, ότι παθαίνω κάτι όταν βλέπω το σηματάκι της cosmote στο κινητό μου. :)

 

επρεπε να την ριξεις και κανα δυο ακομα "ευαγγελια" ετσι να βγαλεις τα αποθημενα σου με την πρασινη πατατα

Link to comment
Share on other sites

επρεπε να την ριξεις και κανα δυο ακομα "ευαγγελια" ετσι να βγαλεις τα αποθημενα σου με την πρασινη πατατα

 

Κι εμένα κανένα τρίμηνο τώρα την ίδια πιπεριά μου λένε, δηλ. κάντε υπομονή καμιά βδομαδούλα ακόμα... Ήτανε χειμώνας κι έχει φτάσει καλοκαίρι...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πηρα σημερα την εξυπηρετηση και μου ειπαν οτι γινονται καποιες τεχνικες εργασιες (κηπουρικές, χωματουργικές, φυτεύουν τριανταφυλλιές, δεν μου διευκρίνισε:p) και μεσα στην αλλη βδομαδα θα ειναι ολα οκ. :worry:

 

Ενταξυ ειναι μια τυπικη απαντηση αλλα καταγραφηκε η βλαβη.Οσο πιο πολλες καταγραφες τοσο το καλυτερο,πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

WHATS UP , ΩΡΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΑΠΟ 23:00 ΕΩΣ 17:00

 

:lol::lol::lol::lol:

 

Κάνεις μεγάλο λάθος φίλε μου... Οι πραγματικές ώρες λειτουργίας είναι πολύ λιγότερες!! (Σήμερα μου έριξε την κλήση στης 8:30 το πρωί! Έλεος δηλαδή!)

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις μεγάλο λάθος φίλε μου... Οι πραγματικές ώρες λειτουργίας είναι πολύ λιγότερες!! (Σήμερα μου έριξε την κλήση στης 8:30 το πρωί! Έλεος δηλαδή!)

Από τη μία δεν μπορείς να κάνεις κλήσεις και από την άλλη αυξάνουν την κάλυψη τους από 99,6% σε 99,8%.Μα,τι να την κάνεις την κάλυψη άμα δεν μπορείς να κάνεις κλήσεις;:blink:Βέβαια,οι κάτοχοι των συμβολαίων "πετάνε" από τη χαρά τους μιας και κλήσεις μπορούν βγάλουν και θα μπορούν να μιλάνε σχεδόν παντού!.:D

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις μεγάλο λάθος φίλε μου... Οι πραγματικές ώρες λειτουργίας είναι πολύ λιγότερες!! (Σήμερα μου έριξε την κλήση στης 8:30 το πρωί! Έλεος δηλαδή!)

 

Κι εμένα σήμερα στις 9 το πρωί και στη 1:30 το μεσημέρι... έλεος πια με την Cosmote... του χρόνου με βλέπω με τους φίλους μου να κάνουμε φορητότητα στo CU ή το F2G... :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν όντως αύξησαν την κάλυψη στο 99.8% και δεν είναι αερολογία αυτό,πραγματικά πρέπει στις κατοικημένες επαρχιακές περιοχές να έχουν σχεδόν παντού σήμα!Μπράβο τους αν ισχύει!Έστω κι αν είναι άμεσα αξιοποιήσιμο μόνο απ΄τους συνδρομητές συμβολαίου :p
Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως υπηρχε προβλημα ακομη και το μεσημερι σημερα..Τι να πω??

Και το μεσημερι παρατηρησα και ενα προβλημα στα μηνυματα.

Εκανα 4 προσπαθειες να στειλω ενα μηνυμα αλλα ελεγε αποτυχια αποστολης αλλα μαλλον τυχαιο ηταν γιατι δεν μου το ξανακανε..

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα σήμερα στις 9 το πρωί και στη 1:30 το μεσημέρι... έλεος πια με την Cosmote... του χρόνου με βλέπω με τους φίλους μου να κάνουμε φορητότητα στo CU ή το F2G... :p

 

Μεχρι του χρονου θα το εχεις ξεχασει το θεμα...

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις μεγάλο λάθος φίλε μου... Οι πραγματικές ώρες λειτουργίας είναι πολύ λιγότερες!! (Σήμερα μου έριξε την κλήση στης 8:30 το πρωί! Έλεος δηλαδή!)

 

:X

 

Ισως δεν το πρόσεξα γιατί το 95% των κλήσεων μου γίνονται μετα τις 17:00 :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...