Jump to content

Ενημέρωση για κάλυψη και βελτιώσεις / προβλήματα δικτύου


kinitoneidimonas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν αντιλέγουμε ότι η κοσμοποτε εχει την καλύτερη κάλυψη, αλλά ρε παιδιά να μην έχει σήμα σε πολλά μέρη στο κέντρο των πόλεων???? και ακόμα Αθήνα κέντρο? δεν είναι ελεος????? δλδ να περιμένω να παω διακοπές για να έχω σήμα και στην Κυψέλη σήμα ΜΗΔΕΝ κοντά 3μήνες τώρα??? ΕΛΕΟΣ!!!!!!:mad::mad::mad::mad:

Σε ποιο σημείο αναφέρεσαι Κυψέλη? Στην Τήνου κοντά Σπετσών χαμηλά το σήμα είναι φούλ. Α.Κυψέλη ύψος Δοιράνης-Λαζαράδων επίσης νομίζω είναι οκ μου έχει πει η κολλητή αν και μένει κοντά. Μήπως ξηλώσαν καμιά κεραία εκεί στην περιοχή σου και έχει πέσει το σύστημα? Τύπου πιάνει μόνο στο μπαλκόνι σου? Και στο σπίτι μέσα μια παύλα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Γιατί και η wind και η vodafone δίνουν χάρτη 3g κάλυψης και η cosmote όχι? Τύπου είναι έξυπνη?

 

βλέποντας τις τοποθεσίες των τριών φορέων , φάνηκε να καταλάβει ότι Cosmote έχει τις καλύτερες τιμές για το Internet μέσω κινητού τηλεφώνου . ή εγώ λάθος ;

Link to comment
Share on other sites

Σε όλη τη διαδρομή του Α8 από την Κυψέλη μέχρι το Ηράκλειο 2-3 γραμμές σήμα... Στην Κινέτα 3-4 αλλά εντελώς πλασματικό...
Σήμα στην Κυψέλη κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Σε όλη τη διαδρομή του Α8 από την Κυψέλη μέχρι το Ηράκλειο 2-3 γραμμές σήμα... Στην Κινέτα 3-4 αλλά εντελώς πλασματικό...

http://www.oasa.gr/index.asp?asp=routes/bus_stop.asp&route_id=+%C18&rvariant_id=1&medium=0

 

δεν βλέπω να περνάει από Κυψέλη αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Στην Άνω Κυψέλη (Από πλατεία και πάνω) η cosmote εδώ και 3 μήνες είναι παντελώς ΑΠΟΥΣΑ!

Ειδικά πρός το τέρμα της οδού Καυκάσου, υπάρχει 1 γραμμή με την οποία απλά δε μπορείς να κάνεις τηλέφωνο.

 

το πρόβλημα οφείλεται στην αποξήλωση της κεραίας που εδώ και πολλά χρόνια κάλυπτε την περιοχή με άριστο σήμα, αλλά με πολύ μειωμένη χωρητικότητα με αποτέλεσμα πάλι να μην μπορύμε να κάνουμε κλήσεις... Η Vodafone στην ίδια περιοχή καλύπτει με φούλ 3G και 2G και τρομερή χωρητικότητα, ενώ Wind έχει μόνο 2G και κάποιες φορές γυρίζει σε 2-3 γραμμές 3G, με μέτρια όμως χωρητικότητα και ποιότητα κλήσης.

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Στην Άνω Κυψέλη (Από πλατεία και πάνω) η cosmote εδώ και 3 μήνες είναι παντελώς ΑΠΟΥΣΑ!

Ειδικά πρός το τέρμα της οδού Καυκάσου, υπάρχει 1 γραμμή με την οποία απλά δε μπορείς να κάνεις τηλέφωνο.

 

το πρόβλημα οφείλεται στην αποξήλωση της κεραίας που εδώ και πολλά χρόνια κάλυπτε την περιοχή με άριστο σήμα, αλλά με πολύ μειωμένη χωρητικότητα με αποτέλεσμα πάλι να μην μπορύμε να κάνουμε κλήσεις... Η Vodafone στην ίδια περιοχή καλύπτει με φούλ 3G και 2G και τρομερή χωρητικότητα, ενώ Wind έχει μόνο 2G και κάποιες φορές γυρίζει σε 2-3 γραμμές 3G, με μέτρια όμως χωρητικότητα και ποιότητα κλήσης.

Ξηλώσανε κεραία ε? Μάλιστα...γι'αυτό παραπονιέται και ο άλλος φίλος. στο customer care τι σας λένε? θα μπεί άλλη κεραία? κάνει και καιρό η αδειοδότηση στην αγαπητή χώρα μας. ό,τι να'ναι είμαστε. απορώ δεν είχε άδεια και την ξηλώσαν? ή με το έτσι θέλω?

Link to comment
Share on other sites

βλέποντας τις τοποθεσίες των τριών φορέων , φάνηκε να καταλάβει ότι Cosmote έχει τις καλύτερες τιμές για το Internet μέσω κινητού τηλεφώνου . ή εγώ λάθος ;

Αν χρειάζεσαι απλά internet στο i-phone και τα 100mb ανά μήνα είναι αρκετά, η φθηνοτερη επιλογή είναι η Q card που χρησιμοποιεί το δίκτυο της WIND.Δίνει 100mb το μήνα με 1€.

Για να πάρεις μια SIM κάρτα, θα πρέπει να πας σε ένα κατάστημα WIND.Η τιμή για μια καινούρια SIM είναι 5€.

 

Στη συνέχεια θα πρέπει να στείλεις "1500" στον αριθμό 12200 για να ενεργοποιηθεί η προσφορά.(οδηγίες στα ελληνικά)

 

Δεν ξέρω αν έχει κάλυψη 3G η Wind στη Μύκονο.Αλλά πιστεύω ότι θα έχει.

Μπορείς να ρωτήσεις εκεί.

 

Ξηλώσανε κεραία ε? Μάλιστα...γι'αυτό παραπονιέται και ο άλλος φίλος. στο customer care τι σας λένε? θα μπεί άλλη κεραία? κάνει και καιρό η αδειοδότηση στην αγαπητή χώρα μας. ό,τι να'ναι είμαστε. απορώ δεν είχε άδεια και την ξηλώσαν? ή με το έτσι θέλω?

 

Ο δήμος Αθηναίων την ξήλωσε γιατί ήταν λέει παράνομη.Μάλιστα ο δήμος αν θυμάμαι καλά λέει ότι η αποξήλωση έγινε μετά από δικαστική απόφαση.

 

Γύρω στις 30 κεραίες ξήλωσε ο δήμος πριν 2-3 μήνες, το είχε ανακοινώσει στο site του.

 

Τελευταία ακούω κόσμο από διαφορετικές περιοχές της Αθήνας να παραπονιούνται για το σήμα της Cosmote.Μάλλον αρκετές από τις παράνομες κεραίες ήταν δικές της.

 

Απορώ όμως ρε ****το.

 

Κάλυψη στην Άνω Κυψέλη (προφανώς από τη συγκεκριμένη κεραία) είχαμε από τα πρώτα χρόνια λειτουργίας της εταιρίας.

1)Δεν είχε φροντίσει η εταιρία να βγάλει άδειες για τις κεραίες της?

2)13 χρόνια λειτουργούσε παράνομα μια κεραία και κανείς δεν είχε πάρει χαμπάρι?

Αν είναι έτσι γιατί να βγάζουν άδειες οι εταιρίες?Ας στήνουν καινούριες κεραίες κάθε 13 χρόνια...

Edited by deleted123456
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να μην ήθελε η εταιρία την πλήρη αδειοδότηση του σταθμού της...Προφανώς όμως δεν έπεσε η κατάλληλη μίζα για να εκδοθούν οι άδειες στην ώρα τους.
Link to comment
Share on other sites

http://www.oasa.gr/index.asp?asp=routes/bus_stop.asp&route_id=+%C18&rvariant_id=1&medium=0

 

δεν βλέπω να περνάει από Κυψέλη αυτό.

Δεξιά της Πατησίων από Μαυρομματαίων μέχρι αρκετά πιο πάνω είναι Κυψέλη :p

 

Απορώ όμως ρε ****το.

 

Κάλυψη στην Άνω Κυψέλη (προφανώς από τη συγκεκριμένη κεραία) είχαμε από τα πρώτα χρόνια λειτουργίας της εταιρίας.

1)Δεν είχε φροντίσει η εταιρία να βγάλει άδειες για τις κεραίες της?

2)13 χρόνια λειτουργούσε παράνομα μια κεραία και κανείς δεν είχε πάρει χαμπάρι?

Αν είναι έτσι γιατί να βγάζουν άδειες οι εταιρίες?Ας στήνουν καινούριες κεραίες κάθε 13 χρόνια...

Η συγκεκριμένη κεραία ήταν νομίζω απέναντι από σχολείο, συνεπώς ήταν αδύνατο να πάρει άδεια...

Σήμα στην Κυψέλη κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Αν χρειάζεσαι απλά internet στο i-phone και τα 100mb ανά μήνα είναι αρκετά, η φθηνοτερη επιλογή είναι η Q card που χρησιμοποιεί το δίκτυο της WIND.Δίνει 100mb το μήνα με 1€.

Για να πάρεις μια SIM κάρτα, θα πρέπει να πας σε ένα κατάστημα WIND.Η τιμή για μια καινούρια SIM είναι 5€.

 

Στη συνέχεια θα πρέπει να στείλεις "1500" στον αριθμό 12200 για να ενεργοποιηθεί η προσφορά.(οδηγίες στα ελληνικά)

 

Δεν ξέρω αν έχει κάλυψη 3G η Wind στη Μύκονο.Αλλά πιστεύω ότι θα έχει.

Μπορείς να ρωτήσεις εκεί.

 

 

H wind έχει κάλυψη HSDPA σε όλο το νησί της Μυκόνου,σχεδόν άψογη.

 

όσον αφορά τα ξηλώματα κεραιών απέναντι από σχολεία, η πολιτεία πριν βγάλει αυτούς τους πανέξυπνους νόμους θα έπρεπε να αναρωτηθεί για την χρήση κινητών τηλεφώνων στα σχολεία, όπου είναι ιδιαίτερα αυξημένη. Το ίδιο συμβαίνει και σε νοσοκομεία,δηλαδή όπου ο νόμος δεν επιτρέπει τοποθέτηση κεραιών. Ο νόμος προήλθε από "ξεφτέρια"!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη κεραία ήταν νομίζω απέναντι από σχολείο, συνεπώς ήταν αδύνατο να πάρει άδεια...

 

Όχι, καμία σχέση δεν είχε με σχολεία! Εννοείς το Γυμνάσιο και το δημοτικό που υπάρχουν στην Κουρτίου, αλλά αυτά ήταν μακρυά από την κεραία!

Έτσι κι αλλιώς, η κεραία ήταν σε λόφο (στα Νταμάρια όπως λέγονται) και έτσι κάλυπτε φούλ όλη την περιοχή!

 

Πάντως είναι τουλάχιστον ξεφτύλα να μην υπάρχει σήμα σε μια κεντρικότατη και πλέον πυκνοκατοικημένη περιοχή της Αθήνας!

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Και στη Λευκάδα σήμα... μπανάνα... Και εκεί ξηλώνουν κεραίες;;;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

bezzos αν κάνεις τον κόπο να κοιτάξεις και λίγο παραπίσω για να μην λέμε τα ίδια, τα προβλήματα με τα σήματα είναι στην Ανω Κυψέλη και στις αρχές του Γαλατσίου! ο καλός μας δημαρχάκος θεώρησε ότι πρέπει να προστατεύσει την υγεία μας αποξηλώνοντας ΑΠΕΙΡΕΣ κεραίες που ΟΛΩΣ ΤΥΧΑΙΩΣ είναι μάλλον ΟΛΕΣ της cosmote!!! όταν ξεκίνησε αυτό μέσα στον μήνα Απρίλιο για 2 εβδομάδες+ δεν είχαμε σήμα. Μετά κάτι έκαναν και επανήλθε. Τον μηνα Μαιο τα έβαλε με περισσότερες κεραίες και τότε ήρθε το ΤΕΛΟΣ της cosmopote για την Ανω Κυψέλη! 3 μηνες χωρις ΚΑΘΟΛΟΥ μα ΚΑΘΟΛΟΥ σήμα! εγώ προσωπικά ήδη έβαλα wind με καρακαμπανάτο σήμα και 3G που ΠΡΙΝ ΠΟΤΕ δεν είχα! αν πάω την πλατεία κυψέλης έχει τέρμα σήμα και 3G! αλλά εγώ μένω ΑΝΩ ΚΥΨΕΛΗ δλδ τι πρέπει να κάνω? τάμα στην Παναγία της Τηνου για να δω το #$#%#$% σημα?????

για του λόγου το αληθες http://www.cityofathens.gr/el/node/11598[/urlͺ και http://www.cityofathens.gr/el/node/11524 στις 25 πέθανε το σήμα λόγω της αποξήλωσης της κεραίας που ήταν Μία Κεραία επί της oδoύ Γανυμίδoυ 9 & Στεφανoπoύλoυ στη 13:00 (6o Διαμέρισμα), αυτή έδινε και στο Γαλάτσι στα σύνορα με την Κυψέλη και ακόμα και αυτοί ΔΕΝ έχουν σημα τίποτα! η cosmote αρχικά το έπαιζε κινέζος μετα με άκουσαν και το κοίταξαν και το παραδεχτηκαν (μετά απο 50 τηλέφωνα) και δεν μου έδωσαν καμια πληροφορία σχετικά παρα αόριστες υποσχέσεις. Ζησε μάη μου να φας τρυφύλι δλδ! και η διαφήμιση στην τβ πρέπει να σταματήσει γιατί μου την δίνει στα νεύρα!!! ποιο ΗΛΙΘΙΑ διαφήμιση δεν έχω δει ΠΟΤΕ!!!! καμια άλλη εταιρία δεν το κάνει! στα περισσότερα μέρη μέσα στην Αθήνα έχει προβλήματα, στο Γαλάτσι, στα Πατήσια, Στον Βλυρωνα, στο Παγκρατι κτλ που έγιναν αποξηλώσεις παράνομων κεραιών! καλά ΜΟΝΟ η cosmopote έχει παράνομες κεραίες ? ΕΛΕΟΣ οχι άλλο κάρβουνο!!!!!!!!:mad::mad::mad::mad:

 

ΥΓ. Κώστα εκεί που είμαι εγώ έχει πολύ καλό σήμα η wind μιλάς πεντακάθαρα και 3G επίσης!

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Nikifoross : Δεν είχα δει ότι τα δημοσιεύουν και στο internet καμαρωτοί - καμαρωτοί!!:shoot::shoot:

 

Η Wind στην Κυψέλη όντως παίζει καλύτερα. Σε τράπεζα επι της οδού Πατησίων στο εσωτερικό η Cosmote δεν έχει σήμα (αποτέλεσμα όλων αυτών των κινήσεων αποξήλωσης)

 

Δημοτικές εκλογές έρχονται.... σκεφτείτε πριν ψηφίσετε!!

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Αν χρειάζεσαι απλά internet στο i-phone και τα 100mb ανά μήνα είναι αρκετά, η φθηνοτερη επιλογή είναι η Q card που χρησιμοποιεί το δίκτυο της WIND.Δίνει 100mb το μήνα με 1€.

Για να πάρεις μια SIM κάρτα, θα πρέπει να πας σε ένα κατάστημα WIND.Η τιμή για μια καινούρια SIM είναι 5€.

 

Στη συνέχεια θα πρέπει να στείλεις "1500" στον αριθμό 12200 για να ενεργοποιηθεί η προσφορά.(οδηγίες στα ελληνικά)

 

Δεν ξέρω αν έχει κάλυψη 3G η Wind στη Μύκονο.Αλλά πιστεύω ότι θα έχει.

Μπορείς να ρωτήσεις εκεί.

 

 

 

Ο δήμος Αθηναίων την ξήλωσε γιατί ήταν λέει παράνομη.Μάλιστα ο δήμος αν θυμάμαι καλά λέει ότι η αποξήλωση έγινε μετά από δικαστική απόφαση.

 

Γύρω στις 30 κεραίες ξήλωσε ο δήμος πριν 2-3 μήνες, το είχε ανακοινώσει στο site του.

 

Τελευταία ακούω κόσμο από διαφορετικές περιοχές της Αθήνας να παραπονιούνται για το σήμα της Cosmote.Μάλλον αρκετές από τις παράνομες κεραίες ήταν δικές της.

 

Απορώ όμως ρε ****το.

 

Κάλυψη στην Άνω Κυψέλη (προφανώς από τη συγκεκριμένη κεραία) είχαμε από τα πρώτα χρόνια λειτουργίας της εταιρίας.

1)Δεν είχε φροντίσει η εταιρία να βγάλει άδειες για τις κεραίες της?

2)13 χρόνια λειτουργούσε παράνομα μια κεραία και κανείς δεν είχε πάρει χαμπάρι?

Αν είναι έτσι γιατί να βγάζουν άδειες οι εταιρίες?Ας στήνουν καινούριες κεραίες κάθε 13 χρόνια...

 

 

σας ευχαριστώ , μου δώσατε πολύ χρήσιμες πληροφορίες

Link to comment
Share on other sites

Είναι απαράδεκτο ο κάθε λαοπλάνος δημαρχάκος να αφήνει χωρίς επικοινωνία περιοχές ολόκληρες. Ας πάει στο χωριό του άμα δεν θέλει κεραίες... Αλλά ακόμα χειρότεροι είναι οι υπανάπτυκτοι ιθαγενείς με τις τσουγγράνες οι οποίοι συμμετέχουν στην κατεδάφιση των κεραιών. Ο περιορισμένων δυνατοτήτων εγκέφαλός τους δεν τους επιτρέπει να αντιληφθούν ότι ένα πυκνό δίκτυο κεραιών τους προστατεύει περισσότερο από λιγότερες σε τυχαίες θέσεις (μετά την... κατεδάφιση)... Εγώ όμως τί φταίω να πληρώνω τις ενέργειες αυτών των ιθαγενών;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Είναι απαράδεκτο ο κάθε λαοπλάνος δημαρχάκος να αφήνει χωρίς επικοινωνία περιοχές ολόκληρες. Ας πάει στο χωριό του άμα δεν θέλει κεραίες... Αλλά ακόμα χειρότεροι είναι οι υπανάπτυκτοι ιθαγενείς με τις τσουγγράνες οι οποίοι συμμετέχουν στην κατεδάφιση των κεραιών. Ο περιορισμένων δυνατοτήτων εγκέφαλός τους δεν τους επιτρέπει να αντιληφθούν ότι ένα πυκνό δίκτυο κεραιών τους προστατεύει περισσότερο από λιγότερες σε τυχαίες θέσεις (μετά την... κατεδάφιση)... Εγώ όμως τί φταίω να πληρώνω τις ενέργειες αυτών των ιθαγενών;

 

Το πραγμα ειναι αλυσιδα ξεκινα απο τα καναλια με τους ασχετους δημοσιογραφους που δινουν λαθος διασταση του θεματος.Ξεχνανε οτι μεσα στο πληθος οταν κανουν ζευξη με κεντρικα τους στουντιο τα λινκ που χρησιμοποιουν ειναι σε τουλαχιστον απο 100w και πανω? Και κανουν ρεπορταζ για κεραιουλες και κινητα για την ακτινοβολια? Το προβλημα πηγαζη εκει? Και οταν ο καθε δημαρχος πολιτης ασχετος παραπληροφορητε αυτα θα γινονται για αυτο να δινετε βαση στην πηγη του προβληματος και οχι στους σωληνες παροχης?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω ότι πρόσφατα στον δημο Αθηναίων κατάστρεψαν πολύ ψηλά και όμορφα δέντρα για να γίνει παρκινγκ, καταστρέφοντας έτσι έναν από τους λιγοστούς πλέον πνευμονες πρασίνου του κέντρου, και τον πειράξανε οι κεραίες???? γιαυτό θα απαντήσω ως εξης, εγώ όπως και άλλοι φαντάζομαι για τις δημοτικές εκλογές όχι μόνο θα πω να τις κάνουν αυτό που ξέρουν καλύτερα αλλά απλά δεν πρόκειται να πάμε να ψηφίσουμε, έτσι για να μάθει ο κάθε ξερόλας δημαρχάκος! :mad::mad::mad:

όσο για την cosmote σήμερα μου ήρθε email ότι εκδόθηκε λογαριασμός και είναι πάλι 0!!! και ειμαι στο βασικό πάγιο (δεν μου διέκοπταν το συμβόλαιο!) όχι πως θα πληρωνα αν ζητούσαν χρήματα! και τον προηγούμενο μήνα 0 και πάλι! τουλάχιστον σε αυτό μετά από πολλούς τσακωμούς ήταν σωστοί μου χάρισαν πάγια δλδ και με άφησαν να αλλάξω από το ιντερνετ πρόγραμμα και πήγα στο βασικό. Η πλάκα είναι ότι μου ειπαν όταν φτιαχτεί το πρόβλημα μπορώ να αλλάξω πάλι να πάω σε μεγαλύτερο πρόγραμμα! ΛΟΛ!!!! δεν σφάξανε!!!! λες και θα γίνει ποτέ αυτό δλδ? ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Σαν να έφτιαξε σήμερα μου φαίνεται Nikifore!

Εκτός αν λείπει ο κόσμος και απλά μπορούμε να κάνουμε νορμάλ κλήσεις από την κεραία στην Πατησίων.

Πάντως το σήμα δείχνει full σε εμένα, και έκανα 1-2 τηλέφωνα χωρίς διακοπή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι Αθήνα για να το δω, αν πάω νωρίτερα από τις 30 του μήνα θα το κοιτάξω! μακάρι γιατί όλος ο κόσμος cosmote έχει! μπορεί να έβαλα wind, αλλά τα 1500 πάνε χαμένα, ενώ με την cosmote ήταν χρήσιμα! άντε να δούμε! αν μπορεί κανείς ας επιβεβαιώσει από την Ανω Κυψέλη τι γίνεται!
Link to comment
Share on other sites

Ανυπαρξία κάλυψης 3G και προς τα χωριά Μαυρούδι, Νέα Σελεύκεια κλπ. του νομού Θεσπρωτίας. Vodafone τα καλύπτει κανονικά.

 

Επίσης, σε ορισμένα χωριά του νομού Πρεβέζης(Ριζά, Βαλανιδοράχη, Τσουκνίδα, Άγιοι Απόστολοι κλπ) πάλι μόνο η VF τα καλύπτει με 3G και καλύπτει και σχεδόν ολόκληρη τη διαδρομή μέχρι και αυτά από Πάργα προς Πρέβεζα.

 

Και τέλος, παρατήρησα ότι σε κάποιες περιοχές της Ηπείρου(προς Παραμυθιά, αν και δεν μπορώ να μιλήσω για συγκεκριμένα χωριά) όπου και οι 2 δεν έχουν ενεργοποιήσει 3G, η VF έχει ενεργοποιήσει EDGE, ενώ η Cosmote κάθεται ακόμη με το GPRS, δίνοντας σαφέστατα προβάδισμα από άποψης ταχυτήτων στην VF.

Link to comment
Share on other sites

Βρεθηκα για μια βδομαδα στο πανεμορφο Ξυλοκαστρο Κορινθιας,

Θα ηθελα να παρατηρησω οτι η κάλυψη της κοτε πάσχει,

Η κοτε θα πρεπει να αυξησει την χωρητικοτητα της στην περιοχη, μονο με το EDGE δεν την βγαζει καθαρη, και για εναν επιπλεον λόγο, οτι της λειπει τουλαχιστον ενας επιπλεον σταθμος βασης για την καλυψη της πόλης στο ανατολικο μέρος προς το χωριο Μελισσι (Οχι προχειρες λυσεις). Πολλες φορες οχι μονο δεν υπαρχει ταχυτητα στο Mobile Internet, αλλα δεν υπαρχει καν ιντερνετ (σε ώρες αιχμής ειδικα το καλοκαιρι).

Υ.Γ. Κάλυψη 3G και 3.5G υπάρχει ουσιαστικα μονο για κεντρο (και όχι παντου) και το δυτικο μέρος της περιοχής του ξυλοκάστρου.

Edited by ppkmoby
Link to comment
Share on other sites

παιδια στο χωριο μου δεν εχουμε καλη καλυψη gsm ουτε σε εξωτερικους ουτε σε εσωτερικους χωρους. εμαθα απο το cc οτι τα διπλανα χωρια 3 και 10 χιλιομετρα αποσταση εχουν πολυ καλυτερη καλυψη. η κοπελα μου ειπε να στειλω ενα e-mail για να μαθω τι μπορει να γινει ωστε να εχω καλυτερη καλυψη. τους εστειλα το Cell id και το Location Area Code της περιοχης μου. Τωρα πως ειναι δυνατον διπλανα χωρια να εχουν μεχρι και 3G και εδω να μην εχω ουτε gsm. να σημειωσω οτι το χωριο μου ειναι το μεγαλητερο απο τα αλλα 2 και αποτελει εδρα του Δημου. Oριστε και το e-mail που εστειλα: γεια σας ονομαζομαι χχχχχ ειμαι συνδρομητης συμβολαιου cosmote. Στην περιοχη που μενω Τοιχιο Καστοριας δεν υπαρχει καλη καλυψη ουτε εξωτερικα αλλα κυριως εσωτερικα. αυτο ειναι βεβαιωμενο και απο την εξυπηρετηση πελατων της cosmote. Το παραδοξο δε ειναι οτι χωρια που ειναι 3 μακρια απο το Τοιχιο εχουν μια χαρα καλυψη (Μεταμορφωση,Κεφαλαρι) . Πως γινεται να συμβαινει αυτο και αν μπορει να γινει κατι ωστε να βλετιωθει η καλυψη. Σας παρεχω τις συντεταγμενες τις περιοχης μου Tοιχιο . Location Area Code (LAC):109 (0x6D). Cell ID (CID) 31919 (0x7CAF)
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Και στη Λευκάδα σήμα... μπανάνα... Και εκεί ξηλώνουν κεραίες;;;

 

Cosmote μόνο ή όλες; Γενικά ποια από τις τρεις έχει την καλύτερη κάλυψη στη Λευκάδα; Και που;

Link to comment
Share on other sites

Cosmote μόνο ή όλες; Γενικά ποια από τις τρεις έχει την καλύτερη κάλυψη στη Λευκάδα; Και που;

 

Και οι 3 καλές είναι. Σε 3G VF/Cosmote είναι σχεδόν το ίδιο με ελαφρύ προβάδισμα της Cosmote σε συγκεκριμένες περιοχές. Wnd καλή σε gsm, 3G αρκετά πιο περιορισμένο συγκριτικά με τις άλλες 2.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...