Jump to content

Ηχεία, τι να αγοράσω;


Exposed_Bone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκτος απο τα χειριστηρια εντασης που την ακουνε σχετικα ευκολα...

 

Αληθεια ξερει κανεις αν η creative πουλαει ξεχωριστα τηλεχειριστηριο για ηχεια που εχουν απλο(με καλωδιο)?

Εγώ δεν είχα κανένα πρόβλημα ως τώρα. Όσο για το τηλεχειρηστήριο που ζητάς, νομίζω δεν πωλείται ξεχωριστά. Αν όμως είναι το τελείως απλό που θέλεις (χωρίς έλεγχο για μπάσα κτλ), δεν θα είναι δύσκολο για κάποιο ηλεκτρολόγο να φτιάξει ένα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 393
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βαζεις λιγο λαδακι στο ποντεσιομετρο και τελειωσε η υποθεση... γινεται παλι καινουριο

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Τα προϊόντα της Creative μπορείτε να τα βρείτε στο http://gr.europe.creative.com/shop/ που είναι λίγο ακριβό μεν, αλλά έχει και κάποια πράγματα που δεν θα μπορέσετε να βρείτε στα καταστήματα. Κάποια στιγμή για παράδειγμα είχα αγοράσει (μαζί με άλλα πράγματα) ένα ανεμιστηράκι για μια παλιά κάρτα γραφικών που είχα και είχε χαλάσει.
Link to comment
Share on other sites

Βαζεις λιγο λαδακι στο ποντεσιομετρο και τελειωσε η υποθεση... γινεται παλι καινουριο

 

To ανοιξα και δεν εβγαλα ακρη... απο το να το χαλασω το αφησα ως εχει, δεν το κανει και παντα το προβλημα, πολυ σπανια θα ελεγα και αυτο ειναι που δεν καταλαβαινω. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Τι θα γίνει με αυτά τα I-Trigue 3200 δεν τα έχει κανένας..καταργήθηκαν γι'αυτό έχουν έλλειψη; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Τωρα, και να σου πω πως θα το κανεις δεν θα καταλαβεις οποτε αστο ετσι και στην τελικη, αστο σε ενα στανταρ σημειο και ρυθμιζε την ενταση απο τον υπολογιστη.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τελικά απο ότι κατάλαβα τα I-Trigue που ήθελα δεν πρόκειται να παραχθούν ξανά και αφού βαρέθηκα να περιμένω μπας και τα φέρει κανείς,πήρα τα Logitech® Z-3e απο Multirama.Αξίζουν τα λεφτά τους,πολύ δυνατός ήχος και αρκετά δυνατό woofer.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Paidia thelw tin boitheia sas....Skeftomai na parw ta LOGITECH Z-5500....ti lete?????o logos pou ta thelw einai ena dunato hxosustyma pou na ta mamaei ola......einai arketa dynato???to sub den mpoukwnei otan einai dunata??? :O
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.προσφατα αποκτησα εναν laptop και ειμαι πολυ απογοητευμενος με τον ηχο του.θελω να παρω ενα βολικο set ηχειων με ευκολη μεταφορα και τα σχετικα και λεω να παρω αυτα αλλα μου φαινονται λιγακι "τσιμπημενα" εχει κανεις καμια ιδεα για ηχεια στα ιδια χρηματα και σαφως για laptop.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Loverman εγω εχω τα Creative Inspire 5.1 Digital 5700 και ειναι κορυφη.

Απο οτι ειδα αυτα που θελεις ειναι σχεδον τα ιδια σε χαρακτηριστικα οποτε δεν νομιζω πως θα εχεις προβλημα με το woofer. Μην το σκεφτεσαι παρτα.

Θα σου ελεγα να κοιταξεις τα MEGAWORKS της Creative αλλα ασχετα με τα περισσοτερα Watt των MegaWorks τα Logitech ειναι καλυτερο ολοκληρωμενο πακετο.

 

RAVER κοιτα αυτα. Δεν λεω να τα παρεις απο εκει δες και εδω τιμες. Απο οτι εχω ακουσει ομως ειναι πολυ καλα και πολυ φορητα.

 

http://www.pixmania.com/gr/gr/98623/art/hama/c-asa-sonic-mobil-300-2-1.html

Link to comment
Share on other sites

Loverman εγω εχω τα Creative Inspire 5.1 Digital 5700 και ειναι κορυφη.

Απο οτι ειδα αυτα που θελεις ειναι σχεδον τα ιδια σε χαρακτηριστικα οποτε δεν νομιζω πως θα εχεις προβλημα με το woofer. Μην το σκεφτεσαι παρτα.

Θα σου ελεγα να κοιταξεις τα MEGAWORKS της Creative αλλα ασχετα με τα περισσοτερα Watt των MegaWorks τα Logitech ειναι καλυτερο ολοκληρωμενο πακετο.

 

RAVER κοιτα αυτα. Δεν λεω να τα παρεις απο εκει δες και εδω τιμες. Απο οτι εχω ακουσει ομως ειναι πολυ καλα και πολυ φορητα.

 

http://www.pixmania.com/gr/gr/98623/art/hama/c-asa-sonic-mobil-300-2-1.html

καλησπερα.τα ειδα τα ηχεια που μου προτεινες αλλα θελω να ειναι ξεχωριστα και οχι ενσωματομενα.επιση ειναι μονο Total Power: 2.4 W RMS.ενω αυτα που θελω ειναι 8 watt.και μαζι με τα εξοδα αποστολης θα μου κοστισουν 47 euro.

παντως σε ευχαριστω πολυ:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Loverman εγω εχω τα Creative Inspire 5.1 Digital 5700 και ειναι κορυφη.

Απο οτι ειδα αυτα που θελεις ειναι σχεδον τα ιδια σε χαρακτηριστικα οποτε δεν νομιζω πως θα εχεις προβλημα με το woofer. Μην το σκεφτεσαι παρτα.

Θα σου ελεγα να κοιταξεις τα MEGAWORKS της Creative αλλα ασχετα με τα περισσοτερα Watt των MegaWorks τα Logitech ειναι καλυτερο ολοκληρωμενο πακετο.

 

RAVER κοιτα αυτα. Δεν λεω να τα παρεις απο εκει δες και εδω τιμες. Απο οτι εχω ακουσει ομως ειναι πολυ καλα και πολυ φορητα.

 

http://www.pixmania.com/gr/gr/98623/art/hama/c-asa-sonic-mobil-300-2-1.html

ksereis ti?Epeidi eixa prin ena enisxyti kai hxeia pou einai gia saloni gyrw sta 100 watt kai paizane terma....(ta xrhsimopoiousa se party kai etsi )Thelw na einai para polu dynata gia na min mou leipsoun ta palia sustimata.....Ap`oti diabasa se kati review einai arketa dynata twra to thema einai an alitheuei......:O
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια θελω κατι με 80-90 ευρω ΜΑΧ

τι μου προτινετε??

θα ηθελα 2,1!(γιατι τα 5,1 δεν ξερω που να τα βαλω)..

ακουω αποψεις..κατα προτιμηση logitech-creative MONO!

 

τωρα εχω τα logitech χ-230..προφανως θελω κατι καλυτερο(και ποιοτικα καλυτερο στις μεγαλες εντασεις αλλα και δυνατοτερο φυσικα)..

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω κατι με 80-90 ευρω ΜΑΧ

τι μου προτινετε??

θα ηθελα 2,1!(γιατι τα 5,1 δεν ξερω που να τα βαλω)..

ακουω αποψεις..κατα προτιμηση logitech-creative MONO!

 

τωρα εχω τα logitech χ-230..προφανως θελω κατι καλυτερο(και ποιοτικα καλυτερο στις μεγαλες εντασεις αλλα και δυνατοτερο φυσικα)..

πολυ καλα ειναι τα ΗΧΕΙΑ CREATIVE I-TRIGUE 3400 2.1 SILVER & Ηχεία ELLKOR 900A 2.1ch .

παντως και αυτα τα ηχεια ειναι πολυ καλα και γνωμη μου ειναι να μην τ'αλλαξεις.αμα θελεις πολυ δυνατο ηχο καλυτερα να κοιταξεις σε εναν ραδιοενισχυτη και να παρεις 2 εξτρα ηχεια και να σηκωσεις την γειτονια στον αερα.ριξε μια :confused: εδω ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κι εγω για τα I-TRIGUE ελεγα..ειναι πολυ ωραια..αλλα με προβλιματιζει..το οτι..ετσι οπως ειναι το woofer εχει απο τα αριστερα την τρυπα(για να φευγει ο ηχος),ενω το δικο μου εχει απο δεξια και βολεβει αψογα και στη συνθεση του υπολογιστη..(το βαζω διπλα στο θρανιο και τριζει κ αυτο και το πατωμα)..τι λες?επιρεαζει καθολου αυτο?

 

TA logitech z3e μπα ε?ειναι ενα βατ λιγοτερο..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εχω τα creative megaworks 2.1,, οκ ακριβα αλλα το 8'' sub ειναι ολα τα λεφτα δεν εχω ακουσει καλυτερη αποδοση σε ολο το φασμα των συχνοτητων..τρομερο μπασο, κοφτο, σου σηκωνει την τριχα στην κυριολεξια...η γειτονια εχει να το λεει:lol: :lol: :lol: :lol:
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω κατι με 80-90 ευρω ΜΑΧ

τι μου προτινετε??

θα ηθελα 2,1!(γιατι τα 5,1 δεν ξερω που να τα βαλω)..

ακουω αποψεις..κατα προτιμηση logitech-creative MONO!

 

τωρα εχω τα logitech χ-230..προφανως θελω κατι καλυτερο(και ποιοτικα καλυτερο στις μεγαλες εντασεις αλλα και δυνατοτερο φυσικα)..

Φίλε έχω τα Χ-210 και είμαι ενθουσιασμένος, οπότε αν αλλάξεις τα Χ-230 και τα πουλάς, ενδιαφέρομαι... PM αν το αποφασίσεις...:)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

γεια σας παιδια..ενδιαφερομαι να κανω μια μικρη αναβαθμισουλα στα ηχεια..(να παρω καινουργια δηλαδη επειδη αυτον τον καιρο εχω αρκετα χρηματα)..

προσφερω μεχρι 100 ευρω..τα θελω για το δωματιο μου..μου αρεσει η μουσικη πολυ, γι αυτο αλλωστε και κανω αυτη την αναβαθμιση..

τωρα ειμαι χρηστης των logitech x-230 32 watts RMS

 

το συστημα μου ειναι σχεδον καινουργιο..και ειναι ολα χρωμα μαυρο..καλη θα ηταν και μια αντιθεσουλα στα ηχεια..οχι οτι με χαλαει να 'ναι και μαυρα αλλα λεμε τωρα..:-D

επισης θα με ενδιεφερε να εχει και χειριστήριο με volume κ bass ..

αυτα..

ακουω τις γνωμες σας..:)

 

oριστε και το pc μου!

http://img306.imageshack.us/img306/9726/10029037eb.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Περιμένω αυτές τις μέρες να μου έρθει το Dell XPS M1710. Αυτό που ψάχνω είναι τι ηχεία να πάρω. Με ενδιαφέρουν ηχεία 5.1, μικρά, φορητά, για Home Cinema. Πρίν μου προτύνετε κάτι, ξέρετε αν το συγκεκριμένο μηχάνημα μπορεί να πάρει 5.1;

Ευχαριστώ εκτων προτέρων!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω αυτές τις μέρες να μου έρθει το Dell XPS M1710. Αυτό που ψάχνω είναι τι ηχεία να πάρω. Με ενδιαφέρουν ηχεία 5.1, μικρά, φορητά, για Home Cinema. Πρίν μου προτύνετε κάτι, ξέρετε αν το συγκεκριμένο μηχάνημα μπορεί να πάρει 5.1;

Ευχαριστώ εκτων προτέρων!

Καλημερα.εγω ειμαι fun της creative και δεν την αλλαζω με τιποτα.σου προτεινω 2 μοντελα,ενα φθηνο και ενα ακριβο.

http://www.e-shop.gr/images/PER/PER.500690.jpg http://www.e-shop.gr/images/PER/PER.500662.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Georgep800 an ypostirizei 5.1 den gnwrizw.Pes mas posa lefta peripou theleis na xalaseis gia na sou poume.Egw gia 5.1 me arketa lefta tha sou protina ta LOGITECH Z-5500 ta opoia einai fobera.Ta pire enas filos proxtes kai ta stisame mazi.Einai apisteyta.Egw trelathika pantos.Exw arxisei oikonomies gia na allaksw ixeia!:) :D
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

οντως τα παραπανω ηχεια ειναι οτι καλυτερο εχω ακουσει μεχρι τωρα.λιγο πιο χαμηλη τιμη να ειχανε θα ητανε πολυ must :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια..ενδιαφερομαι να κανω μια μικρη αναβαθμισουλα στα ηχεια..(να παρω καινουργια δηλαδη επειδη αυτον τον καιρο εχω αρκετα χρηματα)..

προσφερω μεχρι 100 ευρω..τα θελω για το δωματιο μου..μου αρεσει η μουσικη πολυ, γι αυτο αλλωστε και κανω αυτη την αναβαθμιση..

τωρα ειμαι χρηστης των logitech x-230 32 watts RMS

 

το συστημα μου ειναι σχεδον καινουργιο..και ειναι ολα χρωμα μαυρο..καλη θα ηταν και μια αντιθεσουλα στα ηχεια..οχι οτι με χαλαει να 'ναι και μαυρα αλλα λεμε τωρα..:-D

επισης θα με ενδιεφερε να εχει και χειριστήριο με volume κ bass ..

αυτα..

ακουω τις γνωμες σας..:)

 

oριστε και το pc μου!

http://img306.imageshack.us/img306/9726/10029037eb.th.jpg

 

 

To myphone anoixto ston browser; to skonaki fusikhs (1hs luk) anarthmeno ston toixo ....Pantws mprabo pou exeis toso ka8aro to grafeio sou :)

 

Quite off topic :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...